Mnohonásobný orgasmus se dá natrénovat. O samotě i ve dvou

muz zena postelOrgasmus se dá lehce natrénovat, naučte se to

Říká se, že orgasmus je malá smrt. Kolikrát za život si vlastně dovolíme umřít? Když na to přijde, můžeme mít orgasmus klidně i několikrát za den. A což teprve ten mnohonásobný orgasmus! Obvykle je typický pro ženy, ale může k němu dojít také u mužů.

Nejlepší však je si mnohonásobný orgasmus dobře natrénovat, a to klidně i o samotě pomocí masturbace. Především je třeba dobře znát své tělo a vědět, co od něj můžeme očekávat.

Mnohonásobný orgasmus u ženy

Mnohonásobný orgasmus zažívají hlavně ženy, protože jsou velmi vzrušivé a na rozdíl od mužů může u nich proces dráždění probíhat takřka neustále. Jakmile je žena těsně po odeznění prvního orgasmu znovu správně podrážděna, může u ní dojít k opětovnému orgasmu, a to klidně i ve velmi krátkém intervalu. Pokud žena chce, může se milovat pořád. Často to bývá tak, že každý další orgasmus ji ještě více naladí na další milování.

Zatímco některé ženy dosahují jen stěží jediného orgasmu, anebo jsou třeba i anorgasmické,  jiné ženy mohou zcela běžně dosáhnout i několika orgasmů hned za sebou. Právě u těchto žen trvá dosažení orgasmu poměrně krátkou dobu, oproti jiným ženám, které k jedinému orgasmu potřebují třeba i půl hodiny. U žen s vícečetnými orgasmy bývá první orgasmus takzvaně na rozjezd, ty ostatní pak následují třeba do minuty či dvou. Někdy bývají  intervaly mezi jednotlivými orgasmy ještě kratší.

Orgasmus u mužů – jednou a dost?

Co se týká několikanásobného orgasmu, muž většinou nemívá to štěstí. Po prudké ejakulaci u něj nastává fáze uklidnění, případně spánku, a další dráždění nějakou dobu není na místě. Způsob, jak prožít mnohonásobný orgasmus u muže, představuje většinou technika, která umožňuje dosáhnout suchého orgasmu, při němž nedochází k výronu semene. Tento druh orgasmu je totiž jiný a má zcela jiný průběh. Úzce souvisí s tantrou a technikami oddalování ejakulace.

Muž, který tyto techniky praktikuje, musí mít své vyvrcholení zcela pod kontrolou a měl by mít opravdu pevné svaly pánevního dna, pomocí kterých svou ejakulaci ovládá. Všechno se dá ale natrénovat. Mnozí odborníci se však domnívají, že bránění přirozenému procesu ejakulace není pro mužský organismus zdravé.

Mnohonásobný orgasmus: Jak jej dosáhnout?

Pro trénink mnohonásobného orgasmu je potřeba, aby se oba partneři dobře znali a věděli, jak kdo reaguje. Orgasmus je možné natrénovat také v klidu a soukromí o samotě. I masturbace poskytuje netušené možnosti, ať už s využitím různých důmyslných pomůcek ze sexshopu, například s možnostmi vibrací, anebo bez nich. K silnému a bouřlivému orgasmu často dochází tehdy, když jej dokážeme správně oddálit. Právě oddalování orgasmu nám může přinést mnoho netušené rozkoše.

Mnohonásobný orgasmus u žen se často vyskytuje v souvislosti s ženskou ejakulací a stimulací bodu G, ale i správné zacházení s citlivým klitorisem může ženě přinést extázi, na jakou dlouho nezapomene.

žena orgasmusMnohonásobný orgasmus dosahují spíše ženy, které mají stálého partnera

Někdy ženě stačí jedno silné vyvrcholení a další okamžitá stimulace je jí už nepříjemná. Pokud je však žena otevřená a zcela odevzdaná, umění partnera být ve správnou dobu na správném místě, ji může poslat rovnou do nebe, a to na poměrně dlouhou dobu. Alespoň zdánlivě, protože v extázi vnímáme plynutí často jinak, anebo jej vlastně nevnímáme vůbec…

Klitoridální, nebo vaginální orgasmus?

U žen můžeme rozlišit dva druhy orgasmu, ačkoli žena může prožít tisíce orgasmů na různé způsoby, její prožitky jsou velmi pestré a pokaždé jiné. V podstatě se ale jedná o klitoridální orgasmus a vaginální orgasmus. Který z těchto orgasmů je vlastně lepší?

Nedá se říct, že klitoridální orgasmus je neplnohodnotný a že vaginální orgasmus je lepší – je zkrátka jiný. Obecně se ale uvádí, že klitoridální orgasmus může být někdy lokalizovaný pouze na nervy nacházející se v okolí pohlavních orgánů, probíhá rychle a krátce, kdežto vaginální orgasmus se dotýká celého těla a připomíná explozi zeměkoule, která vás roztříští na malé kousíčky a vyšle vás až na oběžnou dráhu. Ale i klitoridální orgasmus může způsobit pořádnou řetězovou reakci všech nervů ve vašem těle a připomínat úraz elektrickým proudem.

Spousta žen dosahuje silného orgasmu při stimulaci bodu G, anebo při kombinaci klitoridálního a vaginálního dráždění. Žena ale může dosáhnout orgasmu i zcela bez doteku, při jemných vibracích, při jízdě v MHD nebo na motorce, drážděním bradavek, anebo třeba také při análním sexu, protože i v konečníku se nachází spousta citlivých nervů. Žena v podstatě může dosáhnout orgasmu kdykoliv, kdekoliv, a z mnoha nejrůznějších příčin.

Ženský orgasmus a jeho tajemství

Orgasmus u žen zůstával po dlouhou dobu tajemstvím. Zatímco některé ženy jej nedosahují vůbec, jiné mívají několikanásobný orgasmus jako na běžícím pásu. V čem vlastně spočívá ono tajemství? Když se vrátíme k přirovnání orgasmu k malé smrti, pochopíme, že symbolika není náhodná. Lidé se totiž smrti bojí. V tu chvíli je třeba se úplně odevzdat a nebránit se tomu. Člověk by neměl mít v sobě nějaké překážky, bloky nebo stres z různých příčin. Orgasmus a smrt můžeme také přirovnat ke spánku. Všechno totiž souvisí s naším vnitřním rozpoložením, psychikou a nastavením naší nervové soustavy.

K tomu, aby žena dosáhla orgasmu, potřebuje nejen správnou stimulaci nervů a patřičnou dávku vzrušení, ale i takové psychické rozpoložení, které jí orgasmus vůbec umožní. A to také souvisí s několikanásobným orgasmem. Pokud se žena miluje s někým, koho zná jen povrchně, anebo vůbec, nemusí k orgasmu ani dojít. Není to obvykle tím, že je její protějšek neschopný v posteli, ale protože ji ještě dobře nezná a hlavně – ona se mu zpočátku nemusí vůbec chtít duševně otevřít. Čím déle se však partneři znají a milují, tím se sobě navzájem mohou lépe otevřít, odstranit veškeré bariéry a tělesně i duševně splynout. Sexuální prožitky pak bývají intenzívnější a orgasmy mnohočetnější.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Partnerské vztahy a sexualita

V této knížce najdete spoustu užitečných a praktických informací z oblasti…

Cena: 150 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte