Zdraví a krása
Zapnout notifikace
Zapněte si odběr notifikací a budete přímo na Vaše zařízení dostávat upozornění na nově přidané články do této rubriky.

Mango srovná krevní cukr a bystří mysl. Naordinujte si pravidelnou dávku tohoto tropického ovoce

Není snad nikdo, komu by mango nechutnalo. Lahodně sladké ovoce nás prostřednictvím chuti doslova přenese do tropického ráje. A nejen to. Zatímco si pomlaskáváme a vychutnáváme každý kousek, dodává mango našemu tělu pořádnou dávku vitamínů, minerálů, enzymů, vlákniny a antioxidantů. Jak moc je tedy zdraví prospěšné?

5 tipů pro zlepšení výkonu a dosažení tréninkových cílů

Pokud cvičíte pravidelně, vaše výkony se určitě postupně zlepšují. Možná ale máte pocit, že to jde příliš pomalu. V takovém případě se zkuste zamyslet nad zkvalitněním přípravy, a to nejen z hlediska pohybu, ale i stravy nebo suplementů. Jak na výživový plán a výběr přírodních pomocníků?

Strašák jménem paradontóza: Lze ji zastavit? A jaké jsou možnosti prevence?

Paradontóza je zánětlivé onemocnění dásní, které poškozuje měkkou tkáň kolem zubů. Bez léčby může nemoc zničit čelistní kost, což ve výsledku vede k uvolnění a ztrátě zubů. Paradontóza postihuje až 90 procent lidí, ale dobrou zprávou je, že jí lze předejít. Jak svůj chrup chránit?

Trápí vás zarůstání chloupků po holení? Poradíme, jak se tohoto problému konečně definitivně zbavit

Holení je v dnešní době nezbytnost, bez které se většina žen ani mužů neobejde. Jenže i u tak banální věci, jako je právě holení, můžeme udělat spoustu chyb. A co se týče zarůstání chloupků, je právě depilace nebo holení rovněž rizikovým faktorem.

Jak správně zahájíte nový rok? Přece péčí o své zdraví a duševní pohodu

Znáte staré pořekadlo – jak na nový rok, tak po celý rok? Právě začátek nového období je ideálním okamžikem na to, abyste si dali pořádné předsevzetí. Pro spoustu lidí je největší změnou začátek pořádné péče o sebe sama. Jak začít?

Oxaláty čili šťavelany jako běžná součást jídelníčku. Mohou nám ale i škodit. Víte, v jakých potravinách se nachází?

Oxaláty nebo někdy označované jako šťavelany jsou látky, které našemu organismu nemusí úplně prospívat. Přitom jsou obsaženy v mnoha potravinách, které považujeme za zdravé. Jak je to tedy s konzumací těchto jídel a pro koho mohou být nebezpečné?

Čistička vzduchu může přispět k lepšímu dýchání i kvalitnějšímu spánku

Čistička vzduchu se může stát velmi vítaným pomocníkem v domácnosti. Zejména pak tehdy, pokud se léčíte s astmatem či sezónními alergiemi. Ocení ji však i chovatelé domácích mazlíčků, neboť všudypřítomné chlupy kvalitnímu ovzduší v interiéru též nepřispívají. Už jste o tomto moderním výdobytku doby uvažovali? Pak mu dejte šanci, pokud máte zájem zlepšit své zdraví.

Lotosový kořen pro zdravé dýchací cesty. Odhlení, zažene nachlazení a postaví vás na nohy. A navíc skvěle chutná!

Lotosový kořen se v tradiční čínské medicíně využívá jako jedinečný prostředek pro prevenci a léčbu nemocí dýchacího ústrojí. Je skvělý pro plíce i pro průdušky. Tiší kašel, zklidňuje a hojí sliznice.

Klystýr pročistí střeva a urychlí celkovou detoxikaci. Poradíme, jak klystýr správně a bezpečně provádět

Klystýr neboli očista střev je poměrně běžnou a oblíbenou metodou. Její zastánci tvrdí, že vstřikování tekutin do konečníku může pomoci očistit střeva i vyloučit usazené zbytky ve střevech a rovněž podporuje peristaltiku. Odpůrci jsou zase přesvědčeni, že klystýr může být i nebezpečný a mohou u něj hrozit nebezpečné nežádoucí účinky. Jak to tedy s těmi klystýry je?

Párová terapie vám může zachránit vztah. Nebo jej posunout na vyšší úroveň

Procházíte se svým protějškem náročným životním obdobím? Ať už máte problém s komunikací, hádáte se nebo jste se odcizili intimně, může být párová terapie poměrně užitečným nástrojem, který vás může vrátit zpát...

Spočítejte si přesné datum porodu. Víme, jak na to!

Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace. K tomu datu se pak připočítává 40 týdnů. Existují však i jiné metody, jak datum porodu spočítat. A mnohdy mohou být i přesnější. Vyzkoušíte je?

Emocionální jedení je psychický problém. Účinné rady, jak se s ním vypořádat

Máte zdravý vztah k jídlu nebo máte s jídlem problém? Emocionální jedení je poměrně rozšířený problém, který trápí spoustu lidí. Brání zdravému stravování, zdravé hmotnosti a dokonce i emocionální pohodě. Naště...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

9x nízkosacharidové svačiny, které vás na dlouho zasytí

S končící zimou máme chuť dostat se opět do formy a zbavit se tukových zásob, které na našem těle za poslední měsíce ulpěly. Sázkou na jistotu může být nízkosacharidová dieta, která dokáže tukové zásoby poměrně...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Novej rok a nový příležitosti pro to, udělat vlastní život hezčí...

Před necelym tejdnem jsme opět bujaře přivítali rok 2024. Občas si řikám, proč si lidi vymysleli takový veselí na přelomu roku starýho a novýho. Potřebují se snad utvrzovat v tom, že to, co bylo v roce 2023 se jakoby vymazává a najednou můžeme vykročit s čistym štítem? Já si myslim, že takovej přístup nikoho nikam nikdy neposune. Dělat prostě, že když je 1. 1., je všechno jinak. NENÍ, to si řekněme upřímně, žejo. Čas plyne prostě pořád stejně, vrásky přibývaj a stále děláme věci, který musíme (někdy i ty, co chceme - těch je ale míň).