Zprávy dne

|

Dobré zprávy

Zimní olympijské hry 2022 započnou oficiálně v pátek 4. února. Čeští sportovci je však zahájí už dnes

Dlouho očekávaná sportovní událost je tu! Zimní olympijské hry 2022 konané v Pekingu začínají a v jejich úvodu se postaví Češi proti Norům v curlingu (dnes 2. 2. od 13:05). Oficiální zahajovací ceremoniál však započne až v pátek 4. února.

Vakcína Spikevax od Moderny je definitivně schválená

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) plně schválil vakcínu Spikevax Covid-19 od firmy Moderna.

Covid-19 je tu stále s námi. Od počátku epidemie se v Česku nakazilo přes tři miliony lidí

Měsíc co měsíc a den co den všichni doufají, že epidemie koronaviru konečně pomine. Její závěr je však stále v nedohlednu. Od března 2020 do dnešního dne se v tuzemsku nakazilo přes tři miliony lidí. V posledních měsících stoupá i počet reinfekcí, což je dle odborníků zapříčiněné zejména nakažlivější variantou zvanou omikron.

Bílých Vánoc se v nížinách zřejmě nedočkáme. Předpověď na následující tři týdny napoví víc

Podle současné předpovědi meteorologů to zatím nevypadá, že bychom si letos užili bílé Vánoce i v nížinách. Sníh by však měl napadnout v tomto týdnu. I teploty budou klesat pod bod mrazu, a to zejména v nočních hodinách.

Blýská se na lepší časy? Epidemie v Česku dle všeho zpomalila

Za neděli přibylo v tuzemsku něco málo přes 6 300 nově nakažených covidem-19. V porovnání s předchozím týdnem tedy toto číslo kleslo zhruba o 3 000. Optimisticky se jeví i reprodukční číslo (R), které se drží na hodnotě 0,89. Počty zemřelých lidí se ale bohužel nijak zásadně v posledním týdnu nemění a leckdy atakují i 100 a více/den.

Povinné očkování u vybraných skupin obyvatel stále „visí ve vzduchu“

Dosluhující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch podal návrh k povinnému očkování konkrétních skupin obyvatel České republiky. Nic ovšem ještě není jisté. Nová vláda totiž může dost zamíchat kartami a plánovanou vyhlášku změnit či zrušit.

Česko se opět probudilo do nouzového stavu. Zpřísňují se i protiepidemická opatření

Dosluhující vláda Andreje Babiše včera rozhodla o vyhlášení nouzového stavu v tuzemsku. Ten by měl trvat od pátku 26. 11. do 26. 12., tedy celkem třicet dní. S tímto krokem však přichází i celá řada tvrdších restrikcí, které mají být jakousi brzdou šířící se epidemie koronaviru.

Předvánoční nadílka motoristům? V plánu je otevření tří nových úseků českých dálnic

Letošní rok by se dal nazvat více než úspěšným, co se týká dokončených oprav českých dálnic. Zprovozněno bylo v roce 2021 celkem 46,5 km úseků. Ovšem Ministerstvo dopravy podotklo, že takové „žně“ nás v následujícím roce rozhodně nečekají. Plánovaných oprav tedy výrazně ubyde (opravovat a zprovozňovat se bude v r. 2022 jen 25,4 km českých dálnic).

Jak koronavirus „řádí“ v Česku? Čísla mluví za vše

Epidemie koronaviru nabírá na síle, stejně jako minulý rok ve stejný čas. Za včerejší den přibylo 14 480 pozitivně testovaných na covid-19. Celkově se tedy s touto nemocí léčí v tuzemsku přes 209 tisíc lidí. Hospitalizovaných je pak něco málo před 5 400.

Pití alkoholu a jeho účinky na fyzické i duševní zdraví

Pití alkoholu je ošemetné téma, na které bylo napsáno již mnoho vědeckých i zdravotních článků. Ve společnosti jde zpravidla o tolerované chování, obzvlášť v době narozeninových či jiných oslav. Anebo se může j...

Afrodiziaka k jídlu. Které potraviny vám zaručí dokonalý večer ve dvou?

Vkrádá-li se do vašeho milostného života šeď, nuda a všednost, pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. To samé platí i v případě, že se objevily potíže s libidem nebo impotencí. Možností, jak stávající stav řeši...

Děti a paměť: Jak účinně procvičovat paměť u dětí?

Dětství je obdobím, během kterého lidské tělo prochází obrovskými změnami. A to nejen vzhledově, ale také v oblasti orgánů. Jedním z takových orgánů je i mozek, který při narození není plně vyvinutý. Je složitý...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Kvasinková infekce u psa: Jak ji rozpoznat a léčit?

Kvasinková infekce u psa bývá poměrně častým problémem. Když se včas a adekvátně neléčí, může se rozšířit a způsobovat nejedny nepříjemné kožní potíže. Ty zpravidla zasahují uši pejska, tlapky, kožní záhyby neb...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Žít svý sny...

Znám hodně lidí, který celej život jen dřou nebo všechen svůj čas věnujou dětem a svýmu okolí... A na sebe zapomínaj. Anebo ztratěj smysl svýho bytí a hledaj útěchu v chlastu, jinejch drogách, nakupování, půjčování si a bůhví v čem ještě. Když nám něco vnitřně chybí, snažíme se to někde jinde najít. Neuvědomujeme si ale, že odpovědi máme v sobě po celou tu dobu. Kdy jste naposledy naslouchali sobě samým? Nemáte pocit, že děláte hodně věcí jen proto, abyste se někomu nebo něčemu zavděčili?