Dopamin je důležitá chemická látka, která má v našem mozku vícero funkcí. Je zodpovědný za pocity štěstí a radosti, podílí se na motivaci, paměti, pozornosti a dokonce i na regulaci pohybů těla. Zásadním způsobem pak dopamin ovlivňuje naše emoce a jejich projevy. A v neposlední řadě nás motivuje k dosažení našich tužeb, přání a snů. Číst článek

Populární doplňky stravy: Leucin dá svalům objem i sílu. Může ale nějakým způsobem vylepšit i naše zdraví?

Leucin v lidském těle plní mnoho funkcí. Například pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, urychluje hojení ran a rovněž produkuje růstový hormon. Doplňky stravy s leucinem jsou velmi oblíbené především ve fitness odvětví. Dokonale totiž pečuje o svaly sportovců.

Populární doplňky stravy: Proč je EGCG zařazen mezi nejlepší antioxidanty? A s čím nám může pomoci?

EGCG neboli epigallokatechin gallát je naprosto unikátní sloučenina, která se nachází v zeleném čaji. V poslední době si získává čím dál tím větší pozornost. A experti zkoumají její pozitivní dopady na naše zdraví. Ostatně i mezi doplňky stravy, které jsou běžně k mání, zaznamenávají prodejci prudký nárůst zájmu o tuto sloučeninu. Co to tedy EGCG vlastně je?

Populární doplňky stravy: Jak může glycin pomoci lidem s diabetem II. typu? A proč je řazen mezi antioxidanty?

Glycin je aminokyselina, kterou naše tělo využívá k tvorbě bílkovin. Patří mezi oblíbené doplňky stravy především u sportovců. Glycin naše tělo produkuje přirozeně z jiných aminokyselin, ovšem můžeme jej přijímat také stravou. A krom toho, že je skvělý pro růst svalů, má pro nás i zdravotní benefity.

Populární doplňky stravy: Lysin jako nezbytná aminokyselina, která nám pomáhá bojovat proti infekcím?

Lysin je zcela nenahraditelná aminokyselina. Protože ji však naše tělo neumí samo vyrobit, je nutné dodávat mu jej stravou. Nebo doplňky stravy. Předpokládá se, že lysin pomáhá tělu produkovat protilátky, enzymy či hormony, bojující proti infekcím.