Leucin v lidském těle plní mnoho funkcí. Například pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, urychluje hojení ran a rovněž produkuje růstový hormon. Doplňky stravy s leucinem jsou velmi oblíbené především ve fitness odvětví. Dokonale totiž pečuje o svaly sportovců. Číst článek

Populární doplňky stravy: Proč je EGCG zařazen mezi nejlepší antioxidanty? A s čím nám může pomoci?

EGCG neboli epigallokatechin gallát je naprosto unikátní sloučenina, která se nachází v zeleném čaji. V poslední době si získává čím dál tím větší pozornost. A experti zkoumají její pozitivní dopady na naše zdraví. Ostatně i mezi doplňky stravy, které jsou běžně k mání, zaznamenávají prodejci prudký nárůst zájmu o tuto sloučeninu. Co to tedy EGCG vlastně je?

Populární doplňky stravy: Jak může glycin pomoci lidem s diabetem II. typu? A proč je řazen mezi antioxidanty?

Glycin je aminokyselina, kterou naše tělo využívá k tvorbě bílkovin. Patří mezi oblíbené doplňky stravy především u sportovců. Glycin naše tělo produkuje přirozeně z jiných aminokyselin, ovšem můžeme jej přijímat také stravou. A krom toho, že je skvělý pro růst svalů, má pro nás i zdravotní benefity.

Populární doplňky stravy: Lysin jako nezbytná aminokyselina, která nám pomáhá bojovat proti infekcím?

Lysin je zcela nenahraditelná aminokyselina. Protože ji však naše tělo neumí samo vyrobit, je nutné dodávat mu jej stravou. Nebo doplňky stravy. Předpokládá se, že lysin pomáhá tělu produkovat protilátky, enzymy či hormony, bojující proti infekcím.

Populární doplňky stravy: Jak moc nám může cholin zlepšit paměť? A skutečně je účinnou prevencí Alzheimerovy choroby?

Cholin je látkou biaktivní, dřív spadal pod vitamíny skupiny B. Ovšem vzhledem k faktu, že si jej organismus sám částečně vytváří, je nyní zařazen mezi takzvané kvazi-vitamíny. Jde o doplňky stravy, které mají pro naše tělo význam také jako stavební a energetické zdroje.