Lykopen patří mezi doplňky stravy, o kterých se mluví jen velice málo. Přitom jde o poměrně významný antioxidant, který pomáhá předcházet rakovině a pečuje o zdraví celého kardiovaskulárního systému. Číst článek

Zázrak jménem serapeptáza: Skutečně likviduje veškeré záněty v těle?

Serapeptáza je přírodní enzym, který přirozeně a originálně vytváří bourec morušový. Původně byl izolován z nepatogenních bakterií druhu Serratia, které přebývají v trávicím traktu tohoto hmyzu. Serapeptáza patří mezi proteolytické enzymy, tudíž dokáže rozkládat proteiny na menší složky, tedy aminokyseliny. Ovšem umí toho mnohem víc…

Dopamin zajistí více štěstí, radosti a pohody do života. Doplňte jej tělu přirozeným způsobem

Dopamin je důležitá chemická látka, která má v našem mozku vícero funkcí. Je zodpovědný za pocity štěstí a radosti, podílí se na motivaci, paměti, pozornosti a dokonce i na regulaci pohybů těla. Zásadním způsobem pak dopamin ovlivňuje naše emoce a jejich projevy. A v neposlední řadě nás motivuje k dosažení našich tužeb, přání a snů.

Populární doplňky stravy: Leucin dá svalům objem i sílu. Může ale nějakým způsobem vylepšit i naše zdraví?

Leucin v lidském těle plní mnoho funkcí. Například pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, urychluje hojení ran a rovněž produkuje růstový hormon. Doplňky stravy s leucinem jsou velmi oblíbené především ve fitness odvětví. Dokonale totiž pečuje o svaly sportovců.

Populární doplňky stravy: Proč je EGCG zařazen mezi nejlepší antioxidanty? A s čím nám může pomoci?

EGCG neboli epigallokatechin gallát je naprosto unikátní sloučenina, která se nachází v zeleném čaji. V poslední době si získává čím dál tím větší pozornost. A experti zkoumají její pozitivní dopady na naše zdraví. Ostatně i mezi doplňky stravy, které jsou běžně k mání, zaznamenávají prodejci prudký nárůst zájmu o tuto sloučeninu. Co to tedy EGCG vlastně je?