Synefrin je látka, která se mezi doplňky stravy nevyskytuje dlouho. Přesto si už dokázala najít své příznivce. Synefrin je totiž v současné době považován za jeden z nejúčinnějších spalovačů tuku na trhu. Co je vlastně synefrin, jak se získává a může jej užívat opravdu každý z nás? Číst článek

Populární doplňky stravy: Jak nám inulin pomůže upravit zažívání? A skutečně posílí imunitní systém?

Inulin patří mezi velmi oblíbené doplňky stravy. Je to nízkokalorická rozpustná vláknina. Tento bílý prášek bez chuti i zápachu patří mezi polysacharidy, je z rodiny fruktanů. Má proto i mírně sladkou chuť. A v našem těle funguje jako takzvané prebiotikum. Tedy “potrava” pro probiotické bakterie.

Populární doplňky stravy: Jak nejlépe užívat kurkumin, aby pro nás byl prospěšný?

Kurkuma patří mezi nejúčinnější doplňky stravy. Tajemstvím je právě obsažená účinná látka kurkumin. Její pozitivní účinky na lidské tělo podtrhuje celá řada odborných studií. Zajímá vás, s čím může toto koření pomoci i vám?

Populární doplňky stravy: Zbaví kyselina kaprylová naše tělo definitivně kvasinek a mykóz?

Kyselina kaprylová nebo chcete-li kyselina oktanová se na žebříčku popularity mezi doplňky stravy drží už pěkně dlouho. Už výzkumy, které probíhaly ve 40. a 50. letech minulého století naznačovaly, že by kyselina kaprylová mohla být účinná proti kvasinkovým infekcí u lidí. Toto dnes už můžeme říci s jistotou. A také víme, že kyselina kaprylová toho umí mnohem víc.

Populární doplňky stravy: Glutathion je považován za praotce všech antioxidantů. Posílí imunitní systém a očistí tělo

Glutathion patří mezi doplňky stravy, o kterých často ani sami lékaři příliš neví. Není totiž zatím ještě tolik populární, jako někteří jeho příbuzní. Přitom jde o látku, která je pro náš život nezbytně důležitá. Naše tělo si ji sice umí vyrábět i samo, ale my jej – životním stylem – nevědomky likvidujeme.