Abychom si hned zpočátku udělali pořádek v názvech. Vitamín B17 se správně nazývá amygdalin, jenž se obvykle prodává pod obchodním názvem laetril. Jedná se o přírodní kyanogenní glykosid, který se vyskytuje například v mandlích, ale najít jej můžeme i ve většině ovocných semen: zejména v meruňkách, broskvích, jablkách, švestkách či višních. Kromě toho ho obsahuje i pšenice, jáhly nebo také fazole. Číst článek

Populární doplňky stravy: Niacin (nejen) pro správnou hladinu cholesterolu. Proč bychom měli užívat pravidelně?

Niacin je známý také jako vitamín B3. A je pro nás rozhodně nezbytnou živinou. Zbystřit by však měli především ti, kteří mají v nepořádku hladinu cholesterolu. Niacin se totiž umí postarat o její srovnání na správnou úroveň.

Vitamíny podle abecedy: Jak může vitamín V podpořit naše duševní zdraví? A může nám pomoci i zhubnout? 

Vitamín V je vcelku unikátní. Hledáte-li prvek, který může napomoci lepšímu zdravotnímu stavu při Parkinsonově či Alzheimerově chorobě, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Vitamín V toho však ale dokáže mnohem více.

Vitamíny podle abecedy: Jak moc je vitamín T důležitý pro krvinky? A opravdu umí srovnat do pořádku nervový systém?

Vitamín T není příliš známý a zmínky o něm jsou často velmi kusé. Přesto jde o jeden z klíčových vitamínů, bez nichž lidské tělo nemůže dobře fungovat. Říká se mu „sezamový vitamín“ zejména proto, že naprosto největší obsah vitamínu T je právě v sezamových semíncích.

Vitamíny podle abecedy: Vitamín Q nebo koenzym Q10? Jak moc může prospívat našim buňkám?

Vitamín Q vlastně není ani vitamín v pravém slova smyslu. Avšak někteří odborníci tohoto pojmenování hojně využívají. Zejména proto, aby vyzdvihli jeho důležitost pro lidský organismus. Avšak většina bude znát tento vitamín pod mnohem běžnějším označením. A to – koenzym Q10.