Dobré zprávy

|

Zprávy dne

V Poděbradech letos proběhne 6. ročník Soundtrack festivalu

V termínu od 26. do 29. srpna je se mohou zájemci těšit na vystoupení a koncerty Mira Žbirky, Čechomoru a Kataríny Knechtové. Fanoušci festivalu filmové hudby si přijdou na své díky koncertní show The Best of Soundtrack.

Repliku středověkého sídla budují nadšenci u Vítkova na Liberecku

Kopii středověkého velmožského sídla se rozhodli nedaleko Chrastavy na Liberecku vybudovat milovníci historie. Repliku budují už přes dvacet let!

Zlatou cenu OSA za celoživotní přínos hudbě získal skladatel Ondřej Soukup

Zlatou cenu Ochranného svazu autorského (OSA) za celoživotní přínos hudbě získal sedmdesátiletý skladatel a producent Ondřej Soukup, bývalý člen Pražského Big Bandu, Pražského výběru nebo Orchestru Ladislava Štaidla a mimo jiné autor muzikálu Johanka z Arku.

Téměř stovku hudebníků nabídne festival Prázdniny v Telči

Festival Prázdniny v Telči, který se bude letos konat po devětatřicáté, nabídne na čtyřech scénách takřka sto hudebníků. Vystoupí Karel Plíhal, Druhá Tráva nebo Vlasta Redl. Scénu na Panském dvoře oživí Mňága & Žďorp, Cirk La Putyka a Tatabojs, kteří letos dostali cenu Anděla za skupinu roku.

Koncem srpna bude mít premiéru film o přísné výchově malých dětí

Dokumentaristka a režisérka Erika Hníková natočila film o rodičích, kteří svého syna od narození vychovávají tak, aby z něj jednou byl vrcholový sportovec. Snímek Každá minuta života vypráví o tom, jak malý chlapec má už ve čtyřech letech naplánovanou každou minutu svého života.

Historii a  výrobu místních skláren přibližuje muzeum v Rapotíně

V novém Muzeu rapotínských skláren na Šumpersku jsou k vidění skleněné lustry a stínidla na lampy, staré sklářské nástroje i dobové fotografie. Výstava čítá desítky exemplářů.

Sezónu komorní filharmonie Pardubice zahájí houslista Pavel Šporcl

Komorní filharmonie Pardubice zahájí v září už 53. sezónu. Kvůli stále nejistému vývoji pandemické situace nebude prodávat abonentky, diváci si budou kupovat vstupenky na jednotlivé pořady.

Výstava věnovaná bibli z roku 1421 se otevřela na Havlíčkobrodsku

Na hradě v Lipnici nad Sázavou přichystali výstavu Příběh Lipnické bible. Ústředním bodem je středověký rukopis latinsky psané bible, která byla v Lipnici dokončena v roce 1421. Dnes ji vlastní washingtonské Muzeum bible, které ji do Lipnice nad Sázavou zapůjčilo.

Kostelní věž v Benešově nad Ploučnicí by se mohla stát rozhlednou

Z věže u kostela Narození Panny Marie v Benešově nad Ploučnicí na Děčínsku by mohla být rozhledna. Na její opravu se nyní skládají občané města i věřící. Z kulturní gotické památky tak budou moci v budoucnu lidé shlížet na město a okolní lesy.

Problémy ve vztahu mají mnoho různých podob. Víte, jak na ně vyzrát?

Problémy ve vztahu jsou poměrně běžné – obzvlášť po několikaletém soužití. Když totiž spadnou růžové brýle, vidí se partneři v jasnějším světle a uvědomují si vzájemně i své nedostatky. Ať už tedy řešíte zcela ...

Spočítejte si přesné datum porodu. Víme, jak na to!

Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace. K tomu datu se pak připočítává 40 týdnů. Existují však i jiné metody, jak datum porodu spočítat. A mnohdy mohou být i přesnější. Vyzkoušíte je?

Emocionální jedení je psychický problém. Účinné rady, jak se s ním vypořádat

Máte zdravý vztah k jídlu nebo máte s jídlem problém? Emocionální jedení je poměrně rozšířený problém, který trápí spoustu lidí. Brání zdravému stravování, zdravé hmotnosti a dokonce i emocionální pohodě. Naště...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

9x nízkosacharidové svačiny, které vás na dlouho zasytí

S končící zimou máme chuť dostat se opět do formy a zbavit se tukových zásob, které na našem těle za poslední měsíce ulpěly. Sázkou na jistotu může být nízkosacharidová dieta, která dokáže tukové zásoby poměrně...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Novej rok a nový příležitosti pro to, udělat vlastní život hezčí...

Před necelym tejdnem jsme opět bujaře přivítali rok 2024. Občas si řikám, proč si lidi vymysleli takový veselí na přelomu roku starýho a novýho. Potřebují se snad utvrzovat v tom, že to, co bylo v roce 2023 se jakoby vymazává a najednou můžeme vykročit s čistym štítem? Já si myslim, že takovej přístup nikoho nikam nikdy neposune. Dělat prostě, že když je 1. 1., je všechno jinak. NENÍ, to si řekněme upřímně, žejo. Čas plyne prostě pořád stejně, vrásky přibývaj a stále děláme věci, který musíme (někdy i ty, co chceme - těch je ale míň).