Gestalt terapie pomůže vytříbit životní cíle. Objevte psychoterapeutickou metodu, která používá koncept „tady a teď“

Gestalt terapie jakožto forma psychoterapie není mezi lidmi až tak moc známá. Přitom mívá skvělé výsledky zejména s ohledem na sebeuvědomění a sebeřízení. Její hlavní myšlenkou je zaměření se na přítomný okamžik. Díky této metodě můžete dokonce najít svou cestu, pokud se ocitnete na životní křižovatce, nebo si ujasnit to, co v životě opravdu chcete – jen a pouze vy!

Sociální vazby můžete podpořit i společným poslechem hudby

Kvalitní sociální vazby jsou pro člověka velmi důležité, neboť díky nim může pociťovat bezpečí, sounáležitost, porozumění i lásku. Obecně existuje hned několik způsobů, jak je můžete posilovat. Jedním z nich je hudba, která spojuje lidi už od nepaměti. Zjistěte společně s námi, jakými konkrétními způsoby mohou libé tóny upevňovat mezilidské vztahy.

Meditace: Ovládněte vědomě mozkové vlny, zbystří to váš mozek

Mozkové vlny jsou známé také jako neuronové oscilace. Jsou to jakési vzorce nervové aktivity centrálního nervového systému. Opakují se a jsou rytmické. I když je meditace považována spíše za nástroj duchovní praxe, má prokazatelné pozitivní dopady na celý náš organismus. Tedy i na fyzické zdraví. Jak je to možné?

Muzikoterapie jako nástroj pro rozvoj osobnosti. Umí ale přičarovat i dobrou náladu a zahnat deprese

Muzikoterapie je poměrně moderní označení, avšak hudba se od pradávna používala k tomu, aby lidem pomohla vypořádat se s jejich pocity a k lepšímu propojení sám se sebou. Vzhledem k tomu, že má hudba nesporný silný vliv na lidské emoce, pomáhá zvyšovat i neurochemikálie v mozku. Což jsou látky, které nám přinášejí dobrý pocit a potěšení. Ne náhodou je proto muzikoterapie zařazena mezi oficiální terapeutické metody.

Prokrastinace může být zničující. Poradíme vám, jak ji zaručeně přeprat

Jedno poupravené přísloví říká, že “co můžeš udělat dnes, můžeš udělat i zítra”. Přesně taková je prokrastinace. Téměř až chorobné odkládání úkolů nás ale může časem začít pořádně ničit. Prokrastinace však za sebou může skrývat i syndrom vyhoření. Kdy úkoly odkládáme, protože už zkrátka nemůžeme. Jak se s prokrastinací poprat?

Záchvaty vzteku se mohou vyskytnout i u dospělých. Jak se jim úspěšně ubránit?

Záchvaty vzteku bývají obvyklé v dětství a dle psychologů nejsou ničím nenormálním. Daly by se také nazvat jakousi běžnou součástí vývoje dítěte. Ti nejmenší se teprve společensky přijatelnému chování učí a neumí tedy své emoce ovládat tak dobře, jako dospěláci. Když však takovéto výbušné stavy přetrvají do oné dospělosti, bývají považované okolím za problematické. Svou roli má v tomto ohledu mnoho různých faktorů. Zjistěte společně s námi, co ovlivní projevy vzteklosti v dospělém věku a jak se k nim případně postavit.

Spřízněné duše mívají silné duchovní spojení. Poznejte typy spříznění a najděte se v jednom z nich!

Pojem spřízněné duše je skloňován ve společnosti ve všech pádech. Dokonce panuje obecné dogma, že každý hledá v životě tu svou, jedinou, výjimečnou, která přesahuje hranice normálního vnímání. Ve skutečnosti ale můžeme mít mnohem více spřízněných duší, tedy nejenom jednu. Ponořte se do světa, jenž touží každý z nás objevit. A pokud jste ho již objevili, máte vyhráno!