Relaxační techniky, které spolehlivě eliminují stres: Pusťte se do nich a zklidněte mysl i tělo!

Relaxační techniky vám mohou pomoci eliminovat nakumulovaný stres. Taktéž vám zlepší kvalitu života, pakliže se léčíte s nějakou nemocí. I když by měla být relaxace přirozenou součástí života, mnoho lidí na ni zapomíná v hektickém shonu. Zpomalte tempo a udělejte si život příjemnějším!

Syndrom vyhoření vzniká velmi nenápadně a má plíživý průběh. Jaké fáze jsou s ním spojené?

Syndrom vyhoření postihuje dle celosvětových statistik čím dál více lidí. Svůj podíl na tom má velmi hektický život a stupňující se požadavky nejen v zaměstnání. Člověk, který se duševně i fyzicky zcela vyčerpá, není ve výsledku schopen běžné existence. Jak poznat, že jde skutečně o celkové „vyhasnutí“ nebo také burn-out syndrom?

Fobie, které se tváří velmi kuriózně: Jaké strachy si lidé dokázali vybudovat?

Fobie komplikují životy lidí již po stovky let. Tyto stavy se vyznačují až chorobným strachem z konkrétní věci anebo činnosti. Někdy mohou dotyčného doslova paralyzovat. Mezi nejčastější příznaky fobií patří úzkostné pocity, celkové napětí a fyziologické projevy jako tachykardie, zvýšené pocení či třes rukou.

Dýchání, tak přirozené, a přesto tak neznámé

Bez dechu vydržíme pár minut. Dýchání je pro náš život nezbytné, přesto si jej často vůbec neuvědomujeme. Dech ovlivňuje nejen činnost orgánů, ale také naši psychiku, schopnost se vypořádat s náročnou situací a vliv má také na činnost imunitního systému. Proud dechu přináší do našeho těla život a odnáší to, co již v těle nemá své místo. Existují různé techniky dýchání, každá zaměřená na určitý způsob života.

Ticho léčí a regeneruje neurony. Kde ho v uspěchané civilizaci hledat?

Ticho léčí, o tom nelze pochybovat. Kde ho ale v hektické době plné neustálých stimulů hledat? Leckdy jej nemůžeme dohnat ani ve volné přírodě, kde se pohybuje čím dál více dalších lidí. Naskýtá se tu však jedna možnost – dopřát si dovolenou mimo civilizaci, nebo jak se říká na samotě u lesa.

Jak se zbavit se zlozvyků? Nejprve si jich musíme být vědomi

Pokud něco opakujeme dostatečně dlouho, stane se z toho zvyk. Jenže ne každý zvyk je to, co si chceme uchovat a nést svým životem. A tak se ze zvyku stává zlozvyk. Abychom se s nimi mohli vypořádat, je třeba si nejprve uvědomit, že nám neprospívá. Jak se zbavit zlozvyků?

Terapie smíchem: Cesta ke zdravému vnímání reality a získání nadhledu

Smích léčí, říká se. A možná je na tom hodně pravdy. Je až překvapivé, že pohroma, která zachvátila planetu se zaměřuje právě na dýchání a plíce, tedy symbol naší radosti a svobody. Nenechte se obrat o prostředek, který máte kdykoli k dispozici. O smích. Smích uvolňuje, podporuje činnost mozku, pozitivně působí na činnost srdce. Díky smíchu získáte nadhled. Díky smíchu také mládnete. Existují studie, kde se smíchu připisuje pozitivní vliv na náš imunitní systém. Je třeba se smát. I když nám do smíchu vždy není.