Gestalt terapie pomůže vytříbit životní cíle. Objevte psychoterapeutickou metodu, která používá koncept „tady a teď“
Gestalt terapie jakožto forma psychoterapie není mezi lidmi až tak moc známá. Přitom mívá skvělé výsledky zejména s ohledem na sebeuvědomění a sebeřízení. Její hlavní myšlenkou je zaměření se na přítomný okamžik. Díky této metodě můžete dokonce najít svou cestu, pokud se ocitnete na životní křižovatce, nebo si ujasnit to, co v životě opravdu chcete – jen a pouze vy!
Moc podvědomí: Příběhy, které vás mohou inspirovat k životní změně
Moc podvědomí je vskutku závratná. Jenže málo lidí si tento fakt uvědomuje. Lapeni jsou do svých dávných strachů a marně se jich snaží zbavit. Proč je tak složité přeprogramovat naši nevědomou mysl? A kam až vás může dovést její úspěšné ovládnutí? To vše si nyní povězme.
Deprese i špatnou náladu mohou zahnat netradiční terapie. A budou vás bavit!
Ve chvíli, kdy nám není zrovna do smíchu, hledáme různé cesty a terapie, které nám pomohou nepoddat se špatným náladám. Dramaterapie, muzikoterapie, arteterapie – to vše nám může být velmi k užitku. Zažeňte deprese a špatnou náladu muzikou, kreslením či hrami.
Pláč a jeho očistná moc. Proč jsou slzy tak důležité?
Pláč je přirozenou reakcí organismu. Dochází k němu zejména při zvýšené emoční zátěži. Slzy se však mohou vyskytnout i v případě, že byl dotyčný vystavený nějakému silnému alergenu, či chemické látce. Vědci dokonce přišli se zjištěním, že odlišné důvody pláče dodávají slzám různorodé složení.
Jak se zbavit stresu? Techniky, které opravdu fungují
A jak se zbavit stresu? V dnešní době jsou na nás kladeny čím dál tím větší nároky. A nejde jen o zaměstnance nebo vysoce postavené manažery. Ale…
Nízké sebevědomí lze snadno řešit, zatočte s ním!
Mezi základní příčiny, které mohou vést k tomu, že má dotyčný nízké sebevědomí můžeme zařadit:
Způsob výchovy a přebírání vzorců chování: nízké…
Kognitivně behaviorální terapie – léčba zaměřená na myšlení a chování
Historii kognitivně behaviorální terapie můžeme datovat až do starověku, konkrétně tedy do starověkého Řecka. Pohnutkami člověka se v té době zabýval…
V jaké pozici spíte? Podle odborníků je pro zdravý a klidný spánek je nejvhodnější ležet na zádech
Rozhýbejte své lopatky a dejte do pořádku mezilopatkové svaly
Venkovní tlak vzduchu s námi může pořádně zamávat. Na co si dávat pozor, když je příliš vysoký nebo nízký?
Ovlivňuje bydlení naše duševní zdraví?
Hodí se tepelné čerpadlo do starého domu?