Nemáte prášek do pečiva? Nevadí! Vyrobte si domácí nebo místo něj dejte ingredience, které jej zastoupí

Vyrobit domácí prášek do pečiva je skutečně snadné. Navíc neobsahuje žádné škodlivé látky a vyjde vás na zlomek toho, co běžný prášek do pečiva z obchodu. A taky vám poradíme, jak nahradit pečicí prášek v případě, že vám doma všechno došlo. Možností je totiž spousta.

Vyrobte letos originální vánoční přání pro rodinu, přátele či známé! Zabavíte nejen sebe ale i děti

Vánoční přání v papírové podobě má určité kouzlo, kterému dává přednost stále hodně lidí. Pokud patříte i vy mezi tyto fanoušky, můžete se inspirovat výrobou originálních home-made kousků! Ty oceníte ve výsledku nejen vy, jakožto tvůrci, ale především pak vaši nejbližší v poštovní schránce. A co na tom, že do Vánoc zbývá pořád celý měsíc?! Aspoň získáte na pohodové tvoření více času – což oceníte zejména tehdy, jestli máte početnou rodinu.

Přírodní parfém na míru? Vyrobte si jej snadno sami doma

Nejrůznější voňavky, toaletní vody nebo parfémy jsou každodenní součástí našeho života. Jen málokdo vychází ráno z domu bez toho, aniž by se navoněl. Cítíme se pak dobře a hlavně chceme, abychom voněli krásně po celý den. Máte i vy své oblíbené vůně? A co si takhle vyrobit vlastní přírodní parfém?

Deodorant, repelent nebo opalovací krém? Kosmetika, bez které se v létě neobejdete. Vyrobte si ji za pár korun sami doma

Přírodní repelent, netoxický opalovací krém nebo je libo voňavý deodorant bez hliníku? Kosmetika nemusí být drahá. Některé produkty si můžete doslova za pár korun vyrobit sami doma. A věřte, že to pro vás bude prospěšné v mnoha ohledech.

Nahřívací polštářek si můžete při troše trpělivosti vyrobit i sami. Jak na to?

Nahřívací polštářek je velkým pomocníkem, pokud vás pobolívají záda, svaly nebo břicho. Je to bezpečný prostředek, který pomůže bolestivé místo prohřát. Utrácet však za něj nemusíte – můžete si jej totiž jednoduše vyrobit v domácích podmínkách. Představíme vám dvě možnosti. Ta první je určena pro ty, kteří nepracují s šicím strojem. Druhý postup je pak pro ty, kteří šijí pravidelně.

Vyrobte si: Vonná svíčka snadno, rychle a za pár korun

V obchodě nás taková vonná svíčka vyjde na poměrně dost peněz. A často ještě není přesně taková, jakou bychom si představovali. Řešením je vyrobit si vonnou svíčku vlastní. Ovoníme si ji přesně tak, jak chceme a navíc nás vyjde na zlomek ceny. Ostatně není na tom vůbec nic složitého. Vyzkoušejte a uvidíte.

Vyrobte si originální zimní věnec na vchodové dveře, výhradně z přírodních materiálů

Vánoční svátky jsou za námi a vánoční věnec na dveřích, stejně jako vánoční výzdobu budeme odstrojovat na Tři krále. Ale co potom? Věnec na vstupních dveřích vypadá moc hezky a vchod do vašeho obydlí pozvedá na vyšší úroveň. Nelamte si s tím příliš hlavu, poradíme vám, jak si snadno můžete vyrobit zimní věnec. Bude velice příjemnou dekorací a bez problémů vám vydrží až do konce sezóny.