Ovocná bublanina má své stále místo v mnoha českých rodinách. Tradici jejího mlsání zpravidla zahájily šikovné prababičky a babičky, které se vskutku uměly u plotny ohánět! Inspirujte se tedy jejich recepty a udělejte si příjemné odpoledne u kávy, kakaa nebo čaje kdykoliv vás napadne. Číst článek

Kontryhel obecný ocení zejména dámy. Pomůže při menstruačních bolestech i menopauze

Kontryhel obecný (lat. Alchemilla vulgaris) je rostlina nejen estetického vzhledu, ale i léčivého charakteru. Z historického hlediska ji lidé oceňovali zejména pro hojivé účinky. Dnes je známá především jako velká pomocnice mnoha žen. Uplatní se totiž nejen při klimakteriu, ale i při bolestivé menstruaci. A co dalšího tato „bylina alchymistů“, jak je jí občas přezdíváno, umí?

Šípky jsou nabité vitaminem C. Dejte jim šanci a nakopněte svou imunitu v podzimních dnech!

Jakmile okvětní lístky růže šípkové opadají, začínají se objevovat první plody – takzvané šípky, které jsou doslova přírodním pokladem, co se týká působení na lidské zdraví. Vyplatí se na ně vsadit zejména v sychravých podzimních dnech, kdy naše obranyschopnost potřebuje tak trochu nabudit.

Bylinný čaj 3x jinak: Zahřeje, ozdraví a postaví na nohy!

Bylinné čaje již v dávných dobách lidé popíjeli v rámci ozdravných rituálů. Nejinak je tomu i dnes. Bylinky nebo koření v čajových směsích miluje snad každý. Už víte, jaký voňavý nápoj si dnes připravíte pro očistu těla i duše? Pokud nemáte inspiraci, rádi vám ji dodáme! Přinášíme vám tři recepty na bylinný čaj s kořením i bez, který přijde vhod kdykoliv během podzimních či zimních dní.

Bakopa drobnolistá „nakopne“ váš mozek. A nejen to! Znáte tuto blahodárnou léčivku?

Bakopa drobnolistá není v našich končinách tolik známá. Přesto stojí za pozornost! V lidovém léčitelství má totiž tato exotická rostlina původem z Indie pestré využití. Známá je především z populární ájurvédy, což je tradiční indická medicína. Objevit její pozitiva však můžete kdykoliv i v tuzemsku.