Domácí paštika udělá radost malým i velkým! Hodí se nejen k snídani na chléb, ale také na svačinu anebo k večeři. Receptů se v tomto ohledu naskýtá skutečně požehnaně. Primárně se tento produkt vyrábí ze zvěřiny anebo z drůbežích, vepřových a kachních jater. Ovšem my vám nabídneme i dvě vegetariánské variace! Číst článek

Mořská sůl v pěti směsích koření. Poznejte proces její výroby!

Mořská sůl je dnes součástí kdejaké kuchyně na světě. Ne nadarmo se říká, že sůl je nad zlato! Bez ní by pokrmy nikomu nechutnaly a mnoho kuchařů by ztratilo zaměstnání. Pojďte s námi objevit proces výroby tohoto neocenitelného ochucovadla a inspirujte se několika kořenícími směsmi, v kterých je mořská sůl obsažena!

Ruční práce pro seniory mohou zlepšit kognitivní funkce

Ruční práce jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Obzvlášť pak prospějí seniorům, kteří potřebují zlepšit kognitivní funkce. Mezi ty se řadí přirozeně řeč, paměťové funkce, schopnost soustředění anebo i prostorová orientace.

Kruhy pod očima a babské rady, které s nimi mohou zatočit!

Kruhy pod očima spatřil ráno v zrcadle (alespoň jednou za život) téměř každý člověk. Nejčastěji se tedy vyskytnou po probdělé noci a při značné únavě. Svůj díl má na tom všem samozřejmě i stres, dlouhé namáhání zraku u počítače, okolní prostředí i zdravotní stav.

Piri-Piri koření si oblíbí především milovníci pálivých jídel. Jak ho připravit doma?

Piri-Piri koření je směs, kterou si dozajista oblíbí především masozřavci. Má totiž všestranné upotřebení. Hodí se třeba do marinád na maso kuřecí, krůtí, rybí anebo králičí. Skvěle tímto kořením také ochutíte kdejaké těstovinové pokrmy i vepřové a hovězí maso.