Babiččiny recepty na cukroví v předvánočním období jistě oceníte. Druhy, které potřebují uležet, byste měli začít péct ideálně v prvním adventním týdnu. Proto pro vás máme několik chutných a osvědčených tipů na pracny, linecká kolečka, vanilkové rohlíčky a voňavé medové perníčky. Zpříjemněte si tedy advent a provoňte svůj domov tradičním vánočním kořením či vanilkou. Číst článek

Babské rady na úpal aneb Vyzrajte na přehřátí organismu snadnými a osvědčenými postupy

Babské rady na úpal mohou bryskně pomoci, pokud teplota vašeho těla strmě stoupá například po nadměrné absorpci slunečních paprsků. Úpal je obecně nutné řešit včas, aby nedošlo vlivem přehřátí ke kolapsu organismu. Inspirujte se několika tipy, které mohou zafungovat jako první pomoc a zjistěte, podle jakých příznaků tento stav poznat.

Babské rady na zácpu aneb Podpořte střevní peristaltiku přirozenou cestou!

Babské rady na zácpu neobsáhnou jen pověstné pojídání švestkového kompotu anebo popíjení šaratice. Existuje daleko více přirozených metod, jak svá střeva rozpohybujete. Pojďme si představit odvěké tipy, které vám pomohou od tohoto nepříjemného stavu.

Staročeské recepty ze sezónního špenátu 4x jinak

Staročeské recepty bývají prověřené hned několika generacemi, primárně však vycházejí ze zkušeností našich prababiček či babiček. Ty používaly k vaření kvalitní a nezřídka kdy vlastně vypěstované a vyrobené produkty a suroviny. Načerpejte inspiraci v níže uvedených receptech na pokrmy ze špenátu, jehož sezóna je aktuálně v plném proudu – plyne od dubna do září.

Sladké staročeské recepty z rebarbory 4x jinak

Sladké staročeské recepty z rebarbory neboli reveně přijdou vhod, když zrovna zatoužíte po chutném nedělním dezertu, anebo potřebujete připravit pro návštěvu „něco na zub“ ke kávě. Inspirujte se několika tipy na měkký koláč, piškot se sněhovou čepicí a jiné lahůdky. Sladkokyselou chuť rebarbory si zamilují i ti, kteří ji nikdy nejedli.