Jalovec obecný neboli Juniperus communis je stálozelený jehličnatý keř, jenž může dosáhnout výšky až 10 metrů a stáří neuvěřitelných 200 let! Dále se vyznačuje velmi ostrými jehlicemi, které jsou zbarvené do zeleného nebo modrozeleného odstínu a také tmavými dužnatými plody. A právě ony nás budou zajímat v domácích směsích koření, které jsme si pro vás připravili. Nechte se omámit nasládlou a lehce pikantní chutí i jedinečným dřevnatým aroma jalovce! Číst článek

Koření na americké brambory ve čtyřech domácích receptech

Koření na americké brambory vám přijde vhod v nastávající grilovací sezóně. Není totiž nad lahodnou chuť brambor pečených ve slupce! A když použijete na kořenící směs ty správné ingredience, vykouzlíte dokonalou přílohu nebo dokonce i skvělé vegetariánské jídlo. Nechte se inspirovat několika tipy na domácí koření.

Chilli paprička má nesporné zdravotní výhody. Vyzkoušejte ji ve čtyřech variacích domácího koření

Chilli paprička je nedílnou součástí kdejaké mezinárodní kuchyně. Najdeme ji nejen v pokrmech mexických, ale také v těch indických a thajských. Využití má při vaření ostatně široké, proto ji můžete hledat i v gastronomii tuzemské, když si takříkajíc budete chtít udělat život „peprnější“. Připravte si společně s námi domácí směsi koření, které oceníte kdykoliv vás popadne kulinářská nálada!

Grilovací koření, které dodá masu ten správný říz aneb 5 domácích receptů

Grilovací koření nechybí v kulinářské výbavě leckteré rodiny. Zejména pak v letních měsících se stává doslova hitem! Bez něj si totiž mnozí z nás nedokážou představit grilovaná masa nejrůznějších druhů. Vsaďte však letos na domácí kořenící směs, kterou si zamilujete a budete ji chtít používat zas a znova.

Saturejka zahradní připomene svou chutí pepř. Do jakých kořenících směsí se hodí?

Saturejka zahradní (latinsky Satureja hortensis) je oblíbená bylina, která má původ ve Středomoří. Pokud pravidelně používáte kořenící směs zvanou provensálské koření, můžete ji v ní též hledat. Kromě jiného bývá součástí koření čubrica, jenž se používá hojně v balkánské kuchyni. Objevte však chuť a vůni této rostlinky i ve svěžích domácích směsích koření. Poradíme vám, s čím saturejku kombinovat.