Bobkový list byl k vidění už ve starověku, a to zejména ve vavřínových věncích, kterými byli odlišovaní panovníci. Dostávali je však i vítězové nejrůznějších utkání. V české kuchyni je tohle koření poměrně oblíbené především při zavařování zeleniny nebo při přípravě polévek a aromatických omáček. Číst článek

Římský kmín a vůně Orientu: 5 směsí koření, které se hodí do exotických pokrmů

Římský kmín se získává z rostliny zvané šabrej kmínovitý. Velikost a barva semínek je jiná, než u klasického kmínu kořenného, který se běžně používá v české gastronomii. Rovněž chutí je kmín římský neboli kumín odlišný. Vyniká výraznou ostrostí a nahořklostí. Pro své specifické aroma je s oblibou užívaný v exotických zemích k ochucování pokrmů. Zaznamenat jej můžete například v arabské a indické kuchyni.

Majoránka nejen do bramboráků. Načerpejte inspiraci s těmito čtyřmi směsmi koření!

Majoránka zahradní je bylinka, kterou si zamilovaly české kuchařky již před několika stovkami let. A nejen ty. S oblibou ji používali lidé i za hranicemi. Údajně ji oceňovali ve starověku jako skvělou léčivku. V lidovém léčitelství se hojně používala a stále používá pro své blahodárné účinky na trávicí procesy v těle a eliminuje plynatost. Majoránku tedy můžete zužitkovat nejen k ochucení bramboráků, ale také k přípravě čajů.

Kajenský pepř je intenzivně pálivý druh chilli papričky. S čím tohle koření kombinovat?

Kajenský pepř je vlastně název, který tak trochu mystifikuje už v úvodu. Schovává se za ním totiž směs pálivých chilli papriček, které se nazývají Capsicum frutescens. Česky řečeno, jedná se o papriku křovitou, která pochází z Jižní Ameriky. Oblíbená je však mezi pěstiteli po celém světě. Zajímá vás, s jakým dalším kořením lze kajenský pepř kombinovat? Poradíme vám.

Domácí perníkové koření ve třech různých kombinacích

Domácí perníkové koření dodá vašemu pečivu nenahraditelnou vůni i chuť. Piškot nebo medové perníčky si s voňavou směsí skořice, hřebíčku, badyánu, nového koření a třeba i zázvoru můžete připravit kdykoliv v roce, nejen na svátky vánoční. Představíme vám několik kombinací, které uvítá každý, kdo rád peče.