Dobromysl obecná nebo také oregano se řadí do kategorie středomořských bylinek. Chuťově se podobá majoránce a tymiánu. Bylina se užívá jak sušená, tak čerstvá. Využití má nejen v gastronomii, ale i v lidovém léčitelství. Číst článek

Citronová tráva neboli voňatka citronová: Použít se dá nejen do asijských jídel!

Citronová tráva by se dala zařadit do kategorie tropických rostlin. Hojně se pěstuje například na Srí Lance, ve střední Africe, v Brazílii, Guatemale, USA, jižní Indii a západní Indii. Již samotný název napovídá, že tato rostlina oplývá svěžím aroma, které je podobné všem známému citronu.

Hřebíček jako koření i lék. S čím ho namíchat a jak použít?

Hřebíček se získává z tropického stromu zvaného hřebíčkovec kořenný. Ten se nejvíce vyskytuje v oblasti Indonésie již od dob starověku. Je tedy zřejmé, že toto aromatické koření lidé používali již od pradávna. Hřebíčkem ochucovali své pokrmy a taktéž jej uplatnili v lidovém léčitelství.

Bazalka pravá provoní vaše pokrmy. Připravte si tři směsi koření, které mají všestranné využití!

Bazalka pravá je omamně vonící bylinka, která se hojně používá v leckteré mezinárodní kuchyni. Nejvíce však v Itálii. Ovšem i tuzemští kulinářští nadšenci jí přišli na chuť. V podstatě jako každá bylinka, má využití nejen v gastronomii, ale také v lidovém léčitelství.

Nové koření neboli jamajský pepř v hlavní roli: Připravte si voňavé kořenící směsi!

Nové koření se získává ze stromu zvaného pimentovník pravý. Někdy se mu také říká jamajský pepř, protože země původu je právě Jamajka. Bez tohoto koření si nelze představit leckteré české pokrmy jako je svíčková a často i zavařování okurek.