Babiččiny rady byly a jsou v mnoha ohledech ceněné. Jenže se u nich naskýtá jedno velké "ale". Ne všem lze bezhlavě propadnout. S postupem moderní doby je totiž můžete nahradit daleko šetrnějšími a účinnějšími metodami. Číst článek

Pálení žáhy a babské rady, které mohou nepříjemným potížím ulevit

Pálení žáhy je nepříjemný pocit, který zažil snad každý, kdo někdy holdoval těžkému pokrmu. Vzniká nejčastěji po konzumaci jídel s vyšším obsahem tuků, kořenících přípravků anebo kyselých surovin. Nezřídka kdy dochází k pyróze (pálení žáhy) i po popíjení kávových nápojů a alkoholu.

Domácí konopná mast má všestranné užití. Jak ji vyrobit?

Domácí konopná mast má široké spektrum využití. Snadno si ji můžete vyrobit vlastnoručně z vypěstovaného konopí setého. Tuto rostlinu lze produkovat legálně, ovšem v omezeném množství. Zužitkovat lze v receptuře jak sušené listy, tak i květ.

Bolest ucha není radno podcenit! Ulevit mohou v lehčích případech i babské rady

Bolest ucha se velmi často vyskytuje u dětí, pocítit ji však mohou i dospělí lidé. Spouštěčů je v tomto ohledu skutečně mnoho. Podle příčiny se rozděluje bolest ucha na primární otalgii (začíná uvnitř ucha) a na sekundární otalgii (spouštěcí faktor je mimo ucho, nejčastěji pak v oblasti horního hltanu).

Zarostlý nehet umí potrápit. Řešte jej co nejdříve a zkuste třeba i babské rady!

Zarostlý nehet vzniká mnohem častěji na prstech nohy nežli ruky. A dá se říct, že je to vskutku bolestivá záležitost. Dotyčný může mít problém obout se a chodit. Proto je nasnadě tento zdravotní neduh co nejdříve řešit. Primární je ovšem prevence. Nehty na nohách byste měli stříhat každopádně rovně.