Staročeské recepty bývají prověřené hned několika generacemi, primárně však vycházejí ze zkušeností našich prababiček či babiček. Ty používaly k vaření kvalitní a nezřídka kdy vlastně vypěstované a vyrobené produkty a suroviny. Načerpejte inspiraci v níže uvedených receptech na pokrmy ze špenátu, jehož sezóna je aktuálně v plném proudu – plyne od dubna do září. Číst článek

Sladké staročeské recepty z rebarbory 4x jinak

Sladké staročeské recepty z rebarbory neboli reveně přijdou vhod, když zrovna zatoužíte po chutném nedělním dezertu, anebo potřebujete připravit pro návštěvu „něco na zub“ ke kávě. Inspirujte se několika tipy na měkký koláč, piškot se sněhovou čepicí a jiné lahůdky. Sladkokyselou chuť rebarbory si zamilují i ti, kteří ji nikdy nejedli.

Staročeské recepty pro milovníky sladkého: Vyzkoušejte šest dobrot, které potěší celou rodinu!

Staročeské recepty se na scéně české gastronomie objevují v různých obměnách. Každý kulinářský mistr si je zkrátka přizpůsobil dle svých vlastních chutí. Přesto však mají leckteré z nich původní základ. Pojďme si představit několik sladkých dobrot ze staročeského soudku, které jsou jakýmisi stálicemi na tomto poli. Až ochutnáte, nebudete rozhodně litovat!

Staročeské recepty z brambor 4x jinak: Vsaďte na klasiku našich předků!

Staročeské recepty z brambor vás nikdy nezklamou. Jsou to sice z velké části pokrmy prosté, ale rozhodně jim tento fakt neubírá na chuti. Připravte si k obědu nebo k večeři levná bramborová jídla, která ocení i kdejací vegetariáni! Ať už to bude kucmoch, zelňáky nebo staročeská litina, rozhodně nešlápnete vedle.

Staročeské vánoční recepty 4x jinak: Pochutnáte si na kaprovi na černo, nebo upřednostníte houbového kubu?

Staročeské vánoční recepty mají v oblibě i některé moderní hospodyňky, ukrývají totiž v sobě dávné sváteční tradice a výjimečné chutě! Už jste okusili tradičního houbového kubu, zahřívací hrachovou nebo čočkovou polévku a kapra na černo? Pokud ne, můžete tak učinit společně s našimi jednoduchými recepty.