Zapečené těstoviny jsou vděčným pokrmem, který nasytí i vícečlennou rodinu na dva dny. Nemusí jít jen o proslulé šunkofleky. Vybírat můžete v tomto ohledu hned mezi několika recepty. Je libo zakomponovat do těstovin houby, brokolici anebo třeba kapustu? Číst článek

Teplé omáčky k masu ve čtyřech variacích

Teplé omáčky k masu oceníte při každém rodinném grilování. Hodit se budou zejména k hovězím steakům, jejichž chuť dokonale doladí. Připravit je ovšem můžete i jen tak k masovému plátku, který jste upekli v troubě k obědu či večeři.

Rané brambory v pěti skvělých receptech. Pochutnejte si na tradičních pokrmech!

Rané brambory jsou velkou pochoutkou. Mají intenzivnější chuť oproti těm pozdním. Měly by se kromě jiného spotřebovat v krátké době. Pro lidský organismus jsou obecně hodnotnější pro nižší obsah škrobu. Naopak obsahují více bílkovin.

Ovocný koláč na pět různých způsobů. Inspirujte se recepty babiček!

Ovocný koláč chutná nejlépe v letních měsících. Při jeho přípravě totiž můžete využít čerstvé a pěkně zralé sezónní ovoce ze zahrádky, jako jsou například třešně, švestky, meruňky, jahody, jablka anebo rybíz. Dáte přednost kynutému či piškotovému těstu?

Grilovací marinády na staročeský způsob v pěti různých variacích

Grilovací marinády dokonale ochutí jakékoliv maso, které si budete chtít připravit s rodinou a přáteli během letního grilování. Přinášíme vám několik skvělých tipů, jejichž autorkami jsou úžasné a zkušené babičky.