Domácí výroba květináčů nadchne každého kutila. Díky ní vytvoříte velice originální kousky, které skvěle vyzdobí vaši zahradu anebo interiér domu. Použít můžete k výrobě téměř nepřeberné množství materiálů. Číst článek

Ruční práce pro seniory mohou zlepšit kognitivní funkce

Ruční práce jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Obzvlášť pak prospějí seniorům, kteří potřebují zlepšit kognitivní funkce. Mezi ty se řadí přirozeně řeč, paměťové funkce, schopnost soustředění anebo i prostorová orientace.

Ruční práce pro děti: Jak rozvíjet jemnou motoriku a zabavit ty nejmenší?

Ruční práce pro děti ocení zejména maminky, které u svých ratolestí potřebují rozvinout jemnou motoriku. Jedná se prakticky o podpoření zručnosti daného dítka do budoucna. Toto téma je nabité nápady. Stačí si jen vybrat.

Staré džíny nevyhazujte. Zapojte fantazii a vyrobte fascinující výtvory nejen do svého domova!

Staré džíny má doma snad každý. Většinou ale zabírají jen místo ve skříni. Pokud jste se rozhodli pro velký úklid šatníku, určitě tento specifický kousek oblečení nemusíte hned vyhazovat. Z džínoviny se dá totiž vyrobit nespočet zajímavých a originálních doplňků do bytu či domu.

Decoupage neboli ubrousková technika vás nadchne. Díky ní vyrobíte originální doplňky do domácnosti!

Decoupage neboli ubrousková technika je velice tvůrčí ruční práce či kreativní činnost, díky níž dozdobíte jakékoliv dřevěné, papírové, porcelánové, kovové, voskové i textilní předměty. Jedná se o specifické nanášení potištěných ubrousků na vybraný materiál.