Drhání bylo velmi oblíbené již před desítkami let. Ženy prostřednictvím něj tvořily krásné dečky, závěsy, nebo ozdoby do domácnosti. Jedná se vlastně o vyvazování uzlíků. U této činnosti si můžete být jistí, že se dokonale zrelaxujete a zapomenete na starosti všedních dní. Drhání neboli macramé je vhodné kromě jiného i pro ty jedince, kteří se léčí s artritidou. Prsty na rukou při něm efektivně zrehabilitujete. Číst článek

Batikování přírodními zdroji: Jaké rostliny a koření použít na barvení látek?

Batikování se lidé věnovali již před tisíci lety kdesi v Egyptě. K těmto účelům používali zřejmě všechno to, co jim nadělila příroda. Pokud bychom se však přemístili do Česka, zde se přírodní zdroje k barvení látek používaly zpravidla jen do konce osmnáctého století. V tom devatenáctém se totiž na trhu začaly objevovat chemické produkty, které rostliny a byliny nahrazovaly.

Objevte krásy vyšívání aneb učíme se základní stehy

Vyšívání bývalo v dobách našich babiček a prababiček velmi populární. Ženy u něj prakticky odpočívaly, a přitom tvořily dokonalé výrobky. Pokud vás šití baví a chtěli byste se naučit základní stehy, jste na správné stopě. Díky různým technikám vykouzlíte například úžasné výšivky na povlaky, nebo ubrusy.

Jak uplést ponožky v několika jednoduchých krocích

Jak uplést ponožky na dvou jehlicích? Tuto otázku si jistě pokládá mnoho začátečnic, které pletení uchvátilo. Ponožky kdysi dávno pletly a vlastně stále pletou leckteré babičky a prababičky. Možná i vy máte ve svých zásobách nějaký unikátní babičkovský kousek.

Recyklace v praxi aneb jak využít staré oblečení?

Recyklace je populární nejen, co se týká odpadu. I staré oblečení lze recyklovat a znovu použít nezvyklým, a přitom praktickým způsobem. Dejte druhou šanci svým obnošeným tričkám, kalhotám, nebo svetrům. Inspirujte se skvělými výtvory, díky kterým zkrášlíte své obydlí.