Láska a vztahy
Zapnout notifikace
Zapněte si odběr notifikací a budete přímo na Vaše zařízení dostávat upozornění na nově přidané články do této rubriky.

Párová terapie vám může zachránit vztah. Nebo jej posunout na vyšší úroveň

Procházíte se svým protějškem náročným životním obdobím? Ať už máte problém s komunikací, hádáte se nebo jste se odcizili intimně, může být párová terapie poměrně užitečným nástrojem, který vás může vrátit zpátky do hry. Párová terapie je schopna pomoci s lepším porozuměním, naučí vás efektivnější komunikaci a pomůže vám řešit konflikty konstruktivnějšími způsoby.

Problémy ve vztahu mají mnoho různých podob. Víte, jak na ně vyzrát?

Problémy ve vztahu jsou poměrně běžné – obzvlášť po několikaletém soužití. Když totiž spadnou růžové brýle, vidí se partneři v jasnějším světle a uvědomují si vzájemně i své nedostatky. Ať už tedy řešíte zcela zanedbatelné potíže nebo ty vážnější, vždy je důležité situaci včas řešit. Jedině tak předejdete nepříjemným kostlivcům ve skříni, kteří na vás neváhají kdykoliv vypadnout.

Strach z intimity se neobjeví jen tak. Hledejte příčiny a účinná řešení!

Strach z intimity se nemusí týkat pouze fyzického kontaktu. Bývá totiž spojován i s obavami týkajícími se emocionálního spojení. V životě člověka se zpravidla neobjevuje z čista jasna – má tedy hluboké příčiny, často pramenící z dětství nebo nějakého traumatu. Pojďte tedy s námi odhalit konkrétní podstatu těchto strachů a najít účinnou strategii pro jejich řešení.

Závislost ve vztahu i v životě. Lze vůbec žít s člověkem, který je na něčem závislý?

Závislost není rozhodně nic dobrého. A pokud jde o vztahy, dokáže je vcelku spolehlivě likvidovat. Přesto, že existuje nespočet výzkumů, které prokazují negativní dopad závislosti na vztahy, stále je mnoho těch, kteří chování svých závislých protějšků omlouvají a jsou přesvědčeni, že všechno bude dobré. Což samozřejmě být může. V případě, že si závislý partner svůj problém uvědomí a začne na sobě pracovat.

Dlouhodobá podpora erekce v 6 krocích pro sexuálně aktivní muže

Dlouhodobá podpora erekce je pro sexuálně aktivní muže velmi důležitá. Mnohdy pouze ona dovede udržet uspokojivý sexuální život. Zapojte těchto 6 kroků a udržte erekci silnou a spolehlivou.

Žádost o rozvod po několika letech společného soužití? Poznejte tiché ale jasné známky odloučení

Žádost o rozvod je krokem, kterému se mnoho lidí v partnerství snaží vyhnout. Někdy však není zbytí a dojde i na něj. Je to jakási poslední meta společné cesty, na které jste zkusili pro záchranu vztahu opravdu všechno. Pokud stále váháte, nastíníme vám několik tichých známek odloučení. Právě ty mohou o (ne)kvalitě soužití hodně vypovídat.

Rozchod před Vánoci jako trpká zkušenost. Dopřejte si čas na zahojení bolavé duše a nic nehroťte

Rozchod před Vánoci je reálnou hrozbou mnoha párů, které problémy neřešily včas. Možná dělaly, že neexistují, anebo je prostě jednoduše zametly pod koberec. Jenže právě předsváteční období může být natolik stresující, že se ti kostlivci zkrátka ze skříně vyvalí. A pokud si s tím partneři neporadí, může nastat konec. Propadat panice však není žádoucí, to celou situaci jedině zhorší. Pokud se vás týká rozpad vztahu před vánočním obdobím, máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout – i když možná prožíváte zdrcující bolest.

Afrodiziaka pro ještě větší potěšení. Vyzkoušejte přírodní povzbuzovače, které posunou váš sexuální život na novou úroveň

Afrodiziaka zajímala lidstvo od nepaměti. Člověk měl vždy touhu v tomto směru zkoušet něco nového. Mohou však některé látky nacházející se v přírodě opravdu podporovat sexuální touhu, nebo se jedná jen o výplod lidské fantazie či placebo efekt? Výzkumy říkají, že pravdou je spíše druhé tvrzení, přesto bychom u afrodiziak neměli podceňovat ani sílu sugesce.

Online seznamka má i svá úskalí. Zjistěte, na co si dát pozor

Online seznamka je v 21. století velice oblíbenou metodou hledání partnera. Při troše toho štěstí můžete ve virtuálním prostoru dokonce najít lásku svého života. Málokdo si však uvědomuje, že tento způsob seznamování s sebou nese mnoho rizik a úskalí. Pojďte je objevit společně s námi a stanete se daleko obezřetnějšími!

Párová terapie vám může zachránit vztah. Nebo jej posunout na vyšší úroveň

Procházíte se svým protějškem náročným životním obdobím? Ať už máte problém s komunikací, hádáte se nebo jste se odcizili intimně, může být párová terapie poměrně užitečným nástrojem, který vás může vrátit zpát...

Spočítejte si přesné datum porodu. Víme, jak na to!

Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace. K tomu datu se pak připočítává 40 týdnů. Existují však i jiné metody, jak datum porodu spočítat. A mnohdy mohou být i přesnější. Vyzkoušíte je?

Emocionální jedení je psychický problém. Účinné rady, jak se s ním vypořádat

Máte zdravý vztah k jídlu nebo máte s jídlem problém? Emocionální jedení je poměrně rozšířený problém, který trápí spoustu lidí. Brání zdravému stravování, zdravé hmotnosti a dokonce i emocionální pohodě. Naště...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

9x nízkosacharidové svačiny, které vás na dlouho zasytí

S končící zimou máme chuť dostat se opět do formy a zbavit se tukových zásob, které na našem těle za poslední měsíce ulpěly. Sázkou na jistotu může být nízkosacharidová dieta, která dokáže tukové zásoby poměrně...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Novej rok a nový příležitosti pro to, udělat vlastní život hezčí...

Před necelym tejdnem jsme opět bujaře přivítali rok 2024. Občas si řikám, proč si lidi vymysleli takový veselí na přelomu roku starýho a novýho. Potřebují se snad utvrzovat v tom, že to, co bylo v roce 2023 se jakoby vymazává a najednou můžeme vykročit s čistym štítem? Já si myslim, že takovej přístup nikoho nikam nikdy neposune. Dělat prostě, že když je 1. 1., je všechno jinak. NENÍ, to si řekněme upřímně, žejo. Čas plyne prostě pořád stejně, vrásky přibývaj a stále děláme věci, který musíme (někdy i ty, co chceme - těch je ale míň).