Lojové koule a další krmení pro venkovní ptactvo. Nekupujte, připravte jim domácí menu
Venkovní ptactvo se během zimy setkává s mnoha problémy. Ať už jde o mrazivé teploty nebo omezené zásoby potravy. S tím, jak teplota klesá, je pro ně stále těžší najít výživu potřebnou k přežití. Jednou z možností je ptáky přikrmovat, ať už v krmítku nebo jim můžete vyrobit vlastní lojové koule.
Číst článek
Adventní trhy 2024 napříč republikou: Kdy a kam vyrazit nasát vánoční atmosféru?
Opět po roce je tu čas na zářivé a vánoční atmosférou prostoupené adventní trhy, na nichž můžete s nejbližšími nakoupit dárky pod stromeček, pochutnat si na voňavých dobrotách nebo se zahřát u teplého nápoje. Vybrali jsme pro vás 8 velkých měst v různých koutech Česka, kde se pobavíte a svátečně naladíte, inspirujte se!
Číst článek
S podzimním blues zatočí aromaterapie, vhodné doplňky stravy i dobrá nálada. Víme, jak na to
Zatímco ještě v říjnu občas svítí sluníčko, v listopadu se podzim noří do většího temna. Dny jsou krátké a denního světla je skutečně málo. U mnohých jedinců to vyvolává složité emoční reakce. Nejčastěji melancholii a úzkosti. Právě toto je označováno jako podzimní blues. Příroda naštěstí vymyslela, jak nám v tento čas může i ona sama pomoci.
Číst článek
Kde oslavit Halloween s celou rodinou? Inspirujte se čtyřmi tipy na zajímavé akce!
Našli jste se svou rodinou zalíbení ve svátku zvaném Halloween a každoročně jej slavíte někde ve společnosti? Pak pro vás máme pár skvělých tipů na místa v Česku. Užijte si i letos v roce 2024 dýňové oranžovo-černé šílenství naplno a vydejte se za rodinným dobrodružstvím do strašidelného labyrintu nebo na zámecké nádvoří opředené tajemnou atmosférou.
Číst článek
Síla pivovarských kvasnic: Zkrášlí tělo a postarají se o pevné zdraví
Pivovarské kvasnice rozhodně nepatří jen do piva. I když se vlastně jedná o jednobuněčnou houbu, která je základní složkou právě při vaření piva. Pivovarské kvasnice však mohou být poměrně zajímavou součástí našeho jídelníčku. Nabízejí totiž celou řadu zdravotních benefitů.
Číst článek
Světový den chleba a pečiva: Upečte si vlastní bochník. S droždím nebo kváskový
Pekaři i konzumenti pečiva dnes slaví! Světový den chleba je pro mnohé popudem k odstartování vlastní domácí pekařské kariéry. Ostatně, co může být lepšího a chutnějšího než čerstvě upečený bochník z vlastních surovin? Naučíme vás, jak si vyrobit ten nejlepší!
Číst článek
Průvodce klíčením: Jak si doma snadno připravit superpotraviny pomocí klíčení?
K čemu je dobré klíčit ořechy, fazole, semena i zrna? Prozradíme vám vše o namáčení i klíčení a přidáme i praktický návod, jak se do toho pustit. Ostatně klíčení není vůbec nic nového. Různé formy namáčení, klíčení a fermentace jsou po tisíce let součástí téměř každé kultury. Už naši předkové perfektně znali výhody, které klíčení přináší.
Číst článek
Podzimní zelenina připraví náš imunitní systém na období viróz. Projezte se ke zdraví!
Jaká zelenina je na podzim nejzdravější? Samozřejmě, že ta čerstvá. I když se může zdát, že je definitivně po sezóně, není tomu tak. Zaměřit bychom nyní svůj zrak měli na čerstvé druhy zeleniny. Ať už jsou to tykve, brambory, červená řepa, zelí nebo nespočet druhů kořenové zeleniny. Kterou máte nejraději?
Číst článek
Je čas sklízet lískové ořechy. Lahůdku, která podpoří zdravé srdce i dobrou náladu
Během září nastává čas sklizně lískových ořechů. Jakmile jsou zralé, spadnou na zem a my je můžeme pohodlně sebrat. Ořechy ve skořápkách je pak třeba co nejrychleji usušit a uchovávat na suchém a chladném místě. Anebo lze lískové ořechy vyloupat a uchovat jiným způsobem či rovnou zpracovat. V každém případě se zkuste po lískových oříšcích poohlédnout. Chutnají skvěle a jsou zdravé.
Číst článek
Objevte nejlepší farmářské trhy v Česku, které překypují originálním sortimentem a čerstvými produkty
Farmářské trhy si v Česku oblíbilo mnoho lidí a možná mezi ně patříte i vy. Ostatně, není divu, že jsou tato prostranství tolik vyhledávaná, nabízí totiž výtečné potraviny přímo od farmářů. Ať už tedy zatoužíte po výjimečně chutných uzeninách, domácím pečivu, sýrech, masu, rybách, voňavých bylinkách nebo křupavém ovoci a zelenině, na těchto skvělých trzích si určitě vyberete.
Číst článek
Vinobraní 2024: Tipy, kam letos vyrazit za zábavou a dobrým vínem
V České republice je necelých 19 tisíc pěstitelů vinné révy a zhruba 700 registrovaných vinařství. Nejvíce vína se vyprodukuje na Mikulovsku. Od srpna až do října se sklízí vinná réva, hrozny se lisují a je také čas oblíbeného burčáku. Po celé zemi se pak konají oblíbené akce označené jako Vinobraní. Je to už tradice, kterou bychom rozhodně ani letos neměli opomíjet.
Číst článek
Vsaďte na tyto akce pro děti, díky nimž bude loučení s letními prázdninami velkolepé
Skvělé akce pro děti si můžete užít i v posledním týdnu letních prázdnin roku 2024. Jejich absolvování lze ostatně pojmout jako stylové rozloučení s volnými dny. Načerpejte ještě trochu energie, než začne nový školní rok, užijte se vzájemně jako rodina a doplňte svůj prázdninový pohár dobrodružství až po okraj! Ještě máte stále čas, tak vzhůru za zážitky.
Číst článek
Všestranný řebříček pro přírodní léčbu, jako barvivo i prostředek pro věštění budoucnosti
Řebříček je bylina opředená mýty a legendami. Je to rostlina, která byla v minulosti uctívána. Rozhodně ne nadarmo. Řebříček má mnoho blahodárných účinků na náš organismus. Zastaví křeče, mírní záněty a hojí rány. Umí toho ale mnohem víc. Ve středověku byl považován za všeléčivku. A také se věřilo, že má magické vlastnosti. Hojně se tak využíval při kouzlení a věštění.
Číst článek
Nejlepší kempy v České republice: Kam zamířit za levným a příjemným odpočinkem?
Léto je v plném proudu a vás možná zajímají nejlepší kempy v České republice, ve kterých byste s partnerem nebo celou rodinou strávili nezapomenutelnou, finančně přijatelnou a pohodovou dovolenou. Pokud i vy patříte mezi milovníky tuzemské krajiny a chcete poznat další okouzlující zákoutí, inspirujte se našimi tipy, kde bude kempování životním zážitkem!
Číst článek
Přebytek cuket na zahradě? Poradíme vám, co s nimi!
Na českých zahrádkách je to už evergreen. Cuketa v létě zkrátka nesmí chybět. Pěstování je absolutně nenáročné a výnos plodů je obrovský. Navíc jde o plodinu naprosto všestrannou a hlavně dietní. Cuketu můžete připravovat nasladko i naslano. A připravit si z ní dokonce můžete i chutný chléb!
Číst článek
Kokosová voda osvěží a dodá minerály. V parných dnech funguje jako iontový nápoj
Kokosová voda neboli voda z kokosových ořechů je oblíbená především v tropických oblastech, kde se konzumuje už po staletí. Říká se o ní, že tělu dodá veškeré potřebné látky a dokonce umí údajně vyléčit nejrůznější zdravotní neduhy.
Číst článek
Objevte romantická místa v Česku, kde si můžete vyznat lásku tím nejkouzelnějším způsobem
Romantická místa v Česku jistě zaujmou kdejaký čerstvě zamilovaný pár, v němž stále figurují motýlci v břiše nebo omamné růžové brýle. Mohou však rozhořet dávnou jiskru i v dlouholetém manželství. Inspirujte se několika překrásnými českými oblastmi, kde můžete „Máj, lásky čas“, prožívat s partnerem či partnerkou prakticky po celý rok.
Číst článek
Tužebník jilmový: Poradí si s bolestivou dnou i oslabeným imunitním systémem
Dříve lidé využívali k léčbě výhradně bylinky a koření. Pak přišel farmaceutický průmysl a nabídnul nám celé spektrum léků na nejrůznější choroby. Jenže někdy je přeci jen lepší sáhnout znovu po těch bylinkách. Mohou pomoci opravdu rychle, účinně i bez případných nežádoucích účinků. Jednou z dávno zapomenutých bylinek, ke které by bylo dobré se vrátit, je právě tužebník jilmový.
Číst článek
Roste vám na zahradě černý rybíz? Dejte si jej každý den. Má tolik zdravotních přínosů, o kterých jste možná ani nevěděli
Černý rybíz je naše tradiční letní plodina, i když mnozí jím kvůli jeho kyselé chuti spíše pohrdají. To je škoda, neboť je neskutečně bohatý na živiny a má spoustu zdravotních přínosů pro naše tělo. Navíc báječně chutná ve spoustě jídel a připravit z něj můžeme i skvělou marmeládu nebo dokonalý sirup.
Číst článek
Lahůdkové droždí jako superpotravina. Víte, jak jej nejlépe používat?
I když je droždí poměrně nenápadné a vlastně se o něm téměř nemluví, je značně důležitou potravinou. Lidé konzumovali droždí odpradávna. Oproti klasickému droždí, které je aktivní a má na svědomí kynutí či fermentaci, je lahůdkové droždí neaktivní. Přitom si však zachovává veškeré benefity a cenné látky. Využívá se hlavně k dochucení a zvýraznění jídel.
Číst článek
Dárky na Vánoce podle znamení zvěrokruhu. Poradíme vám, co pořídit
V jaké pozici spíte? Podle odborníků je pro zdravý a klidný spánek je nejvhodnější ležet na zádech
Rozhýbejte své lopatky a dejte do pořádku mezilopatkové svaly
Ovlivňuje bydlení naše duševní zdraví?
Hodí se tepelné čerpadlo do starého domu?