Ezoterika
Zapnout notifikace
Zapněte si odběr notifikací a budete přímo na Vaše zařízení dostávat upozornění na nově přidané články do této rubriky.

Začíná čínský nový rok. Rok dřevěného Draka. Vyhýbejte se psům a noste žlutou barvu

Jeden z nejvýznamnějších čínských svátků je tady. Čínský nový rok začíná právě dnes, tedy 10. února 2024. Nový rok je významná událost, která se slaví po celém světě. Čínský nový rok je obzvláště významný a má hluboké kulturní a tradiční kořeny.

Je reiki druh náboženství nebo originální léčebná metoda vhodná pro každého?

Reiki je forma energetického léčení. Kořeny má v Japonsku na počátku 20. století a od té doby je čím dál tím oblíbenější nejen v těchto končinách. Reiki učí, že každý z nás má spoustu životní energie a síly, která proudí naším tělem. S ní je možné pracovat. Reiki tak údajně může pomáhat prakticky u všech běžných nemocí i neduhů.

Horoskop na únor 2024: Býci dostanou šanci, Kozorozi peníze. Vodnáři mají šanci posunout svůj život na novou úroveň

Podle mnohých astrologických předpovědí bude letošní rok ještě hodně náročný. Pro mnohé už bohužel hned v druhém měsíci. Bude třeba překonat mnoho zkoušek a postavit se výzvám. Ale když všechno zvládnete, rychlá odměna vás nemine. Postavte se problémům čelem. A užijete si přicházející svátek svatého Valentýna. Podle horoskopu na únor bude vyvedený!

Vlčí úplněk v roce 2024: Všem znamením zvěrokruhu vlije novou energii do žil! Pozor však na zbrklost a sebestřednost

Vlčí úplněk letos nastane přesně 25. ledna 2024 v 18:53 a ponese se ve znamení energického a charismatického Lva. Můžete si tak kolem tohoto období připadat výjimeční a možná také více zatoužíte po společnosti druhých lidí. Dokonce i ti, co jsou spíše introverti, začnou vylézat ze svých „ulit“ a častěji vystoupí ze své komfortní zóny. A co konkrétně čeká vás?

Horoskop lásky pro rok 2024: Lev bude přinucen ke komunikaci, Váhy zazáří a Ryby zažijí italskou domácnost

Horoskop lásky pro rok 2024 přináší mnoho nových příležitostí pro romantiku, intimitu a spojení – a to ať jste svobodní nebo zadaní. Hvězdy budou v tomto období vybízet k tomu, aby lidé sdíleli své potřeby a touhy, jinak mohou být ignorovány. Přijít mohou i temnější mráčky v podobě zkoušek vztahu, pevná partnerství je ale překonají bez jakékoliv újmy. A jaké poselství mají hvězdy konkrétně pro vás, co se týká lásky?

Velký novoroční horoskop 2024: Víme, která znamení budou mít letos v životě štěstí!

S Novým rokem přinášíme i tradiční novoroční horoskop. Zaměřuje se na vše, co jednotlivá znamení zvěrokruhu v tomto roce čeká. Na co se máme připravit, kdy budeme muset překračovat překážky a naopak co nového a hezkého nám tento rok přinese. Na co se těšit? Novoroční horoskop 2024 prozradí všem, co je čeká.

Vánoce 2023 podle horoskopu: Co předpovídají hvězdy jednotlivým znamením zvěrokruhu?

Vánoce jsou tady a je tedy nejvyšší čas prozkoumat, co nám přichystal vánoční horoskop 2023. Jak prožijeme nejkrásnější svátky v roce, jak se budeme cítit a co nám nadělí hvězdy? Pročtěte si, co pro vás na poslední dny v roce nachystaly hvězdy.

Numerologie na prosinec 2023: Co lze do dalších dnů vyčíst z řeči čísel?

Numerologie je prastará věda, která připisuje význam číslům. Podle ní má každé číslo jedinečnou vibrační energii a symbolický význam. Numerologie předpokládá, že čísla mohou ovlivňovat náš osud i život. A co předpovídá numerologie na poslední měsíc roku 2023?

Úplněk v listopadu 2023 přinese velká odhalení i příval mentální energie. Pozor však na impulzivitu!

Úplněk v listopadu 2023 se ponese ve znamení Blíženců a nastane přesně 27. 11. v 10:16. Hlavním tématem kolem tohoto dne bude komunikace. Můžete mít dokonce tendence k vyjadřování typu „co na srdci, to na jazyku“. Přesto volte svá slova uvážlivě, neboť by mohla i ublížit. Tohoto se držte, pokud možno, i několik dní po listopadovém úplňku. Vaše emoce totiž budou jako na horské dráze a hrozí tendence k přehánění. Zjistěte, co čeká a nemine právě vás!

Spočítejte si přesné datum porodu. Víme, jak na to!

Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace. K tomu datu se pak připočítává 40 týdnů. Existují však i jiné metody, jak datum porodu spočítat. A mnohdy mohou být i přesnější. Vyzkoušíte je?

Disociace čili odpojení. Stav, kdy utíkáme ze své mysli a nechceme se vracet

Smutek, prázdno a pocit totálního odpojení. Může jít o krátkodobou záležitost, ale i dlouhodobý problém. Disociace neboli odpojení od okolního světa, od života i od sebe samého je úzce spojeno s prožitým trauma...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

9x nízkosacharidové svačiny, které vás na dlouho zasytí

S končící zimou máme chuť dostat se opět do formy a zbavit se tukových zásob, které na našem těle za poslední měsíce ulpěly. Sázkou na jistotu může být nízkosacharidová dieta, která dokáže tukové zásoby poměrně...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Novej rok a nový příležitosti pro to, udělat vlastní život hezčí...

Před necelym tejdnem jsme opět bujaře přivítali rok 2024. Občas si řikám, proč si lidi vymysleli takový veselí na přelomu roku starýho a novýho. Potřebují se snad utvrzovat v tom, že to, co bylo v roce 2023 se jakoby vymazává a najednou můžeme vykročit s čistym štítem? Já si myslim, že takovej přístup nikoho nikam nikdy neposune. Dělat prostě, že když je 1. 1., je všechno jinak. NENÍ, to si řekněme upřímně, žejo. Čas plyne prostě pořád stejně, vrásky přibývaj a stále děláme věci, který musíme (někdy i ty, co chceme - těch je ale míň).