Těhotenství, děti
Zapnout notifikace
Zapněte si odběr notifikací a budete přímo na Vaše zařízení dostávat upozornění na nově přidané články do této rubriky.

Strach nebo fobie ze školy: Odmítá vaše dítě chodit do školy? Má bolesti břicha nebo po ránu pláče? Nenuťte jej, pomozte mu!

Strach nebo fobie ze školy je stav, který postihuje až pět procent dětí a studentů. Postihuje malé děti i ty dospívající. A dokonce se nevyhýbá ani vysokoškolským studentům. Na děti je vyvíjen určitý tlak, chtějí za každou cenu uspět a nejde jim to, výjimkou nejsou ani špatné vztahy nebo dokonce šikana. Strach nebo fobie ze školy se rozhodně musí řešit. A dobrou zprávou je, že řešení je hned několik.

Přenášení v těhotenství: Příčiny, možné komplikace a řešení

Přenášení v těhotenství je zcela určitě noční můrou mnoha žen. Je zcela logické, že nastávající maminky chtějí rodit v termínu, neboť potermínové těhotenství jim způsobuje obavy o miminko a zbytečný stres. Pojďme se tedy zasvětit do tohoto tématu, které se týká asi 4 až 14 procent žen.

Podzimní tvoření s dětmi: Zabavte se tím, co nasbíráte na procházce venku 

Jestliže máte chuť na podzimní tvoření s dětmi, přichystali jsme pro vás několik tipů, do čeho se pustit. Třeba hned po podzimní procházce, na které si nasbíráte suroviny pro tvoření dekorací.

Máte za sebou čerstvě porod? Seznam všeho, na co byste si měla dávat pozor a co vás může překvapit

Každá žena ve vysokém stupni těhotenství se těší už na to, až konečně porodí a zbaví se velkého břicha. Jenže porod s sebou nepřináší jen radosti, ale také strasti. Zejména na následujících šest týdnů, které mohou být, především pro prvorodičku značně náročná. Co vás v tomto období může překvapit?

Císařský řez u rodičky a jeho specifika: V jakých případech je indikován a co si pod ním představit?

Císařský řez je definován jako chirurgický zákrok prováděný u těhotné ženy za účelem porodu dítěte – pakliže jej nelze porodit běžnou vaginální cestou. Může být buď plánovaný nebo akutní a vede k němu celá řada indicií spojených s komplikacemi. Pojďme si říct, kdy k němu lékař přistupuje, jak se provádí a co čekat od rekonvalescence.

Neslyšící dítě v rodině: Jak si počínat při výchově?

Neslyšící dítě může vyvolávat v rodičích značné obavy z budoucnosti. Matka i otec se mohou ptát sami sebe „Najde se svým deficitem kamarády, partnera nebo práci?“. Zvýšený strach o takového potomka je normální, neměl by však zcela pohltit zdravý úsudek. Co je důležité pro dítko, které neslyší? To vám nyní prozradíme.

Začátek školního roku: Jak ho s klidem zvládnout?

Začátek školního roku není stresující jen pro děti samotné, ale i pro jejich rodiče. Jde vám hlava kolem z toho, co všechno vás jako rodinu zase čeká? Pak se v klidu posaďte, zklidněte mysl, rozdýchejte nervozitu a naplánujte si, co vše potřebujete udělat a jak. Předáme vám pár praktických tipů.

Výchova dětí v 21. století: Jaká má úskalí?

Jeden rodič by možná řekl, že výchova dětí v 21. století je „brnkačka“ a ten druhý by ji pak označil za velmi složitou až komplikovanou. Každý člověk má zkrátka na toto téma jiný názor. Jaký je ten váš? Pojďme zabrousit do této problematiky, která je poměrně citlivým tématem, avšak neméně důležitým.

Ranní nevolnost: Noční můra každé těhotné ženy. Kdy konečně ranní nevolnosti ustoupí?

Tolik jste se těšila na to, až konečně otěhotníte. Až vám poroste bříško. Až v sobě poprvé ucítíte ten nový vznikající život. A místo veškeré radost jsou tu nepříjemné a obtěžující ranní nevolnosti. Které bohužel mnohdy přetrvávají během celého dne. Jak dlouho období ranních nevolností trvá a jak se s nimi popasovat?

Jste s partnerem spřízněné duše? Tyto indicie vám napoví

Spřízněné duše jsou dle mnoha definic lidé, kteří hluboce souzní a vzájemně si poskytují bezpečí, bezděčnou lásku i pochopení. Pokud na ně věříte, bude vás tento článek zajímat! Podle jakých charakteristik pozn...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Nastává adventní čas. Jak ho využít ve vlastní prospěch?

Adventní čas započne v roce 2022 poslední listopadovou nedělí, tj. 27. 11. Mnozí věřící lidé v něm vidí hluboký význam příchodu Ježíše Krista na tento svět. Vánoce jsou vlastně oslavou narození Ježíška, který l...

Hrníčkové vánoční perníčky

V menším hrnci si zahřejte mírně Heru a rozmíchejte v ní i med a moučkový cukr. Poté do tekutější a zchladlé směsi vsypte prosátou hladkou mouku, kypřící prášek, mletou skořici, perníkové koření a doplňte vajíč...

Výchova psa není snadnou "disciplínou". K jakým nejčastějším chybám dochází?

Výchova psa se stává čím dál častějším tématem, neboť koronavirová krize způsobila hromadné pořizování domácích mazlíčků do rodin. Pokud jste zodpovědným a milujícím majitelem psa, jistě se budete chtít v tomto...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Ovocná bublanina našich babiček: Inspirujte se osmi recepty!

Ovocná bublanina má své stále místo v mnoha českých rodinách. Tradici jejího mlsání zpravidla zahájily šikovné prababičky a babičky, které se vskutku uměly u plotny ohánět! Inspirujte se tedy jejich recepty a u...

Děláte skutečně to, co vás baví?

Práce, job, zaměstnání... každej tomu řiká jinak. Všichni ale za tim vidíme jediný - prachy, úspěch, svobodu. Říká se, že bez práce nejsou koláče. Asi to tak bude. Když nemáte kačku v ruce, nenajíte se. Prostě budete mít hlad. Tak je nastavenej svět. Materialismus, kapitalismus, bo nevim jak to pojmenovat. Peníze jsou dobrej sluha, ale zlej pán, no né? A položili jste si někdy otázku, jestli vám stojí za to, co teďka děláte? Jako myslim tim to, v čem pracujete???