Masáž je vlastně manipulace s měkkými tkáněmi těla za použití různých stupňů tlaku. Provádět by ji měl výhradně školený terapeut, ale na masáž můžete zajít i k fyzioterapeutovi. Výsledkem masáže by mělo být odpočaté a zrelaxované tělo. Ovšem to nejsou jediné benefity, které masáž přináší. Číst článek

7 nejlepších wellness terapií, které vás zbaví stresu a dostanou vás do pohody

Je toho na vás moc a potřebujete si odpočinout? Vyzkoušejte wellness. Některé terapie vás mohou urychleně dostat do pohody a zbavit stresu. Ostatně i odborníci radí, že bychom měli pravidelně odpočívat a něco pro své tělo v tomto směru dělat. Dáte si masáž, vířivku nebo raději bahenní terapii?

Cvičení podle McKenzie metody: Jak může pomoci s bolavými zády?

Na bolesti zad neexistuje žádný univerzální návod. Přesto jsou metody, které si s bolestmi zad umí poradit. Jednou z takových metod je i cvičení McKenzie. Funguje už dlouhá léta a pacientům po celém světě poskytuje úlevu od bolestí a učí je, jak se svým tělem správně zacházet.

Baňková masáž neboli baňkování uvolní ztuhlé svaly a uleví od bolesti

Baňkování nepatří sice mezi nejoblíbenější masáže, zato je velice účinná při bolestech zad nebo zatuhlých svalech. Baňky najdou uplanění při anticelulitidní masáži a mohou pomáhat i při křečích nebo obtížích se skříplými nervy. Ostatně baňková terapie není v oblasti wellness žádnou novinkou.

Masáž lávovými kameny dokonale uvolní bolavé či natažené svaly a zažene stres

Masáž lávovými kameny, které jsou pořádně nahřáté, je druh extrémně příjemným relaxem. Uvolní napjaté a bolavé svaly a zároveň pečuje o poškozené měkké tkáně v celém těle. A v chladných dnech navíc i příjemně prohřeje celé tělo.