Parní sauna je běžnou součástí bazénů a dokonce i některých fitness center. Je to zajímavá alternativa klasické sauny. Většinou ti, kteří nevydrží horko v běžné sauně, parní saunu zvládají s přehledem. Navíc má i mnoho výhod pro naše zdraví. Číst článek

Aromaterapie v praxi: Jaké vůně mohou ovlivnit vaši náladu a produktivitu?

Aromaterapie je skvělou relaxační a ozdravnou metodou, kterou si prostě musíte zamilovat. Ostatně, kdo by nebyl nadšený z čichání příjemných vonných esencí? Vůně mají obecně velkou moc a dokážou vyvolávat nejen vzpomínky, ale i motivovat, zvyšovat produktivitu práce a zlepšovat náladu. Zkuste to na vlastní kůži a nebudete litovat.

Vakuum: Rychlé a snadné hubnutí nebo jen reklamní trik?

Co se týče hubnutí, každá žena by byla ráda, kdyby se objevila nějaká zaručeně funkční metoda, která pomůže zbavit se tukových polštářů. Po laseru a terapii mrazem je v kurzu vakuum. Patří mezi neinvazivní postupy, přesto jsou jeho výsledky srovnávány s chirurgickým zákrokem. Skutečně je to takový zázrak?

Maderoterapie: Netradiční masáž, která zbaví celulitidy a zajistí hezkou postavu

Maderoterapie je intenzivní masážní technika, která využívá dřevěné nástroje, především pak ruční válečky. Takzvaná dřevěná masáž je po staletí populární zejména v asijských zemích. Avšak maderoterapie tak, jak ji známe dnes u nás, byla vyvinuta teprve v minulém století.

Vyzkoušeli jste už někdy baňkování? Jde o druh masážní techniky, která pomůže při bolestech zad a nastartuje celkovou detoxikaci

Baňkování je oblíbená alternativní metoda, během níž se umísťují nahřáté baňky na kůži, které vytváří podtlak. Předpokládá se, že právě tento podtlak zlepšuje tok energie v těle, prokrvuje, pomáhá uvolňovat bloky a usnadňuje hojení.