Automasáž vám pomůže zbavit se napětí i stresu. Uvolníte se a dostanete se do pohody

img

Automasáž neboli také samomasáž je technika, při které sami ulevujeme napětí, stresu a bolesti. Snadno si tak sami můžeme navodit pocit tělesné i duševní pohody. V dnešním uspěchaném světě, kdy stres a napětí jsou všudypřítomní společníci, je příjemné svému tělu trošku ulevit a přispět tak více k tělesné i duševní pohodě. Automasáž je tedy nejen příjemná, ale hlavně v mnoha ohledech i užitečná.

Automasáž je možné provádět v mnoha různých polohách. Vždy se ale musíme cítit uvolnění a řádně se soustředit na ošetřovanou oblast. Vyžaduje to sice trochu cviku, ale s trochou snahy se lze automasáž jednoduše naučit. Nezapomínejte však, že i v tomto případě platí stejné kontraindikace jako u kterékoliv jiné masáže. A vhodná není ani po nadměrné tělesné námaze.

Automasáž přináší fyzickou i duševní úlevu

Pro udržení rovnováhy a vitality je každodenní relaxace přímo nezbytná. Chceme-li si uprostřed shonu každodenního života zachovat pevné zdraví i jasnou mysl, není nic lepšího než péče o sebe sama. Automasáž je mocný nástroj pro každého, kdo hledá úlevu od svalového napětí, stresu i nepohodlí. A oproti klasické masáži má mnoho výhod. Rozhodně ty, že se nemusíte nikam objednávat, čekat na termín a následně docházet.

Čtěte také:

Bowenova tlaková masáž - pro život bez bolesti a trápení

Lunární kalendář: Masáže a cvičení podle postavení Měsíce!

Čokoládová masáž: Luxusní relaxace, která zbaví stresu a omlazuje pokožku

Výhody automasáže

Moderní sedavý způsob života a nedostatek pohybu často vede ke svalové ztuhlosti, napjatosti a nepohodlí. Automasáž může v takovém případě nabídnout účinné řešení. Uvolní napětí, zlepší flexibilitu a podpoří relaxaci celého organismu. Zacílením na konkrétní svalové skupiny a použitím jemných, uklidňujících technik je možné zažít okamžitou úlevu od bolestí. Což ve výsledku napomůže k uvolnění a doplnění energie.

Automasáž eliminuje stres

Stres není nic dobrého, přispívá k různým fyzickým i psychickým onemocněním. Automasáž je přirozený antistresový prostředek, uvolňuje endorfiny a podporuje pocit klidu. Pravidelná automasáž snižuje negativní účinky stresu na lidské tělo.

Pomocí automasáže si ulevíte od bolestí

Ať už jde o bolesti hlavy, zad nebo třeba namožené svaly po cvičení, automasáž může nabídnout vítanou úlevu. Stimulací krevního oběhu, uvolnění spasmů a podporou uvolnění svalového napětí, pomáhá automasáž zmírnit bolest a zlepšit i celkovou pohyblivost a rozsah pohybu.

Jednou ze skvělým pomůcek pro automasáž, je i masážní pistole

Automasáž na prokrvení

Správná cirkulace je nezbytná pro dodání kyslíku a živin do tělesných tkání a orgánů. Zároveň odstraňuje metabolické odpadní produkty a toxiny. Automasážní techniky, jako je hnětení, poklepávání či válení, pomáhá stimulovat průtok krve a urychluje i průtok lymfy. Celkově pak zlešuje cirkulaci, podporuje detoxikaci a buněčnou obnovu.

Automasáž: Jak na to?

Automasáž zahrnuje širokou škálu technik. Od švédské masáže až po akupresuru můžete prozkoumat různé metody, které budou vyhovovat vašim preferencím a potřebám. Ať už se jemná o jemné hlazení, masáž hlubokých tkání či reflexní terapii… Dělejte především to, co vám dělá dobře a co vám pomáhá. Vždy ale začínejte jemným protažením, abyste uvolnili napjaté svaly a zlepšili flexibilitu. Vyzkoušet můžete i tepelné obklady, například prostřednictím nahřátého ručníku. Uvolníte tak lépe svaly a zlepšíte průtok krve. Daná oblast pak bude k masáži vnímavější.

Nejvhodnější oblasti těla pro automasáž

Při stresu je vhodné masírovat zejména krk a ramena. Hodí se to především také pro ty, kteří dlouhé hodiny sedí u počítače. Pro zmírnění ztuhlosti využijte krouživých pohybů a jemného tlaku na šíjové a ramenní svaly. Nezapomeňte na protažení krku a přetočení ramen pro zlepšení relaxace a uvolnění napětí. Na záda si rukama sice nedosáhnete, je však možné využít masážních válečků nebo tenisových míčků. S nimi si masírujte oblasti podél páteře. Zmírníte tak napětí i bolest zad. Na rukou a nohách se zase nachází nespočet reflexních bodů, které odpovídají orgánům v těle. Jde zejména o dlaně a plosky nohou. Můžete si tak ulevit i při mnohých zdravotních obtížích. Nezapomeňte ale i na celé nohy, nesou tíhu celého těla. Hnětením promasírujte stehna a lýtka. Zaměřte se na napjaté svaly, podpoříte krevní oběh i regeneraci.

Autor článku: Monika PoledníkováDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.