Lymfatická masáž – způsob relaxace i pomocník při hubnutí a zdravotních potížích

img

V dnešní době je nabídka služeb nejrůznějších wellness center opravdu široká a pro mnoho lidí je ideálním způsobem relaxace a odpočinku právě masáž. Uvolní svaly i mysl, prohřeje tělo, zlepší prokrvení končetin, a v případě lymfatické masáže také může pomoci při problémech s oteklými končetinami a celulitidou.

Kdy je lymfatická masáž potřeba?

Lymfa je je tekutina, která koluje v lymfatickém systému a vzniká z přebytečých tělních tekutin. A právě lymfatický oběhový systém je spolu s krevním tím nejdůležitejším, který proudí v našem těle. Úkolem lymfatického systému je odvádět z organismu odpadní látky i nežádoucí toxiny, aby tělo mohlo správně fungovat.

Pokud lymfatický systém správně funguje, o lymfě kolující v našem těle prakticky nevíme – je zkrátka stejně přirozená, jako krev v žilách. Jakmile však funkce lymfatického systému selže, projeví se to i na těle. Lymfa se začně hromadit v podobě otoků, a to zejména v oblasti dolních končetitn. Kromě toho nefunkční lymfatický systém ovlivňuje také imunitu či funkci kloubů a může způsobovat i bolesti hlavy.

Pokud máte pocit, že se vám lymfa v těle hromadí a nebo cítíte, že jsou vaše nohy oteklé a trápí vás celulitida, nemusíte se bát – tento problém lze řešit mnohem příjemněji, než užíváním nejrůznějších léků – řešením je relaxace ve velmi příjemné podobě masáže. Lymfatická masáž totiž není pouze druh relaxace spadající pod nabídku wellness center, ale také účinná procedura, kterou předepisují lékaři při zdravotních potížích s lymfou.

Ani pokud žádnými příznaky špatně fungujícího lymfatického systému netrpíte, lymfatická masáž vám přijde vhod jako způsob relaxace, kdy se uvolníte a odpočinete si, a z wellness centra budete odcházet s dobrým pocitem.

NÁŠ TIP:

Vyzkoušejte také podvodní masáž, netradiční relaxaci, která uleví od bolestí svalů i kloubů!

Lymfatická masáž jako pomocník při hubnutí

Pokud již nějakou dobu cvičíte a stravujete se zdravě a s rozumem, snažíte se shodit přebytečná kila, ale máte pocit, že se vám vše drží v oblasti stehen? Nemusí to hned znamenat, že vaše snažení ve sportu a stravě nefunguje. Dost možná není na vině nevhodný jídelníček ani nedostatek pohybu, ale špatně fungující lymfatický systém.

U žen není žádná výjimka, když se špatně proudící lymfa projevuje v oblasti stehen, a to zejména celulitidou. V tomto případě přichází na řadu lymfatická masáž, díky které se lymfa rozproudí a nebude se hromadit v problémových partiích.

Lymfatická masáž bývá ve wellness centrech, fitness centrech a nejrůznějších studiích v nabídce zpravidla ve dvou typech – ruční nebo přístrojová.

  • Ruční lymfatická masáž neboli lymfodrenáž je účinnější a pečlivější, avšak také dražší. Zkušený masér přesně pozná, kde je problém a tomu celou masáž přizpůsobí. Lymfatická masáž je tak prováděna přímo na míru, a proto si za ni připlatíte.
  • Druhou možností je přístrojová lymfatická masáž. Ta je o poznání levnější. Lehnete si na lůžko a nohy (nebo případně jinou část těla) zapnete do obleku připomínající vesmírný skafandr, obsluha wellness centra vám nastaví čas a intenzitu určenou podle vaší váhy i požadovaného výsledku, a vy si jen užíváte chvilky relaxace a odpočinku.

Oba dva typy lymfatické masáže fungují na principu stlačování určitých bodů, čímž se lymfa v těle rozproudí.

Přístrojová lymfatická masáž

Jedna lymfatická masáž je sice dobrý způsob relaxace, ale pro dosažení viditelného výsledku zdaleka nestačí. Uvádí se, že výsledky se projeví přibližne po 7 až 10 návštěvách v pravidelných intervalech. Maséra nebo wellness centrum byste tedy měli nastvěvovat zhruba jednou až dvakrát do týdne a trpělivě vyčkat, než se výsledky projeví.

Pokud se rozhodnete pro tuto wellness proceduru v podobě přístrojové masáže, podívejte se na slevové portály, v kategorii wellness a relaxace se často objevují nabídky lymfatické masáže s velkou slevou.

Pamatujte však na to, že ani lymfatická masáž vás při hubnutí nespasí. Pokdu dodržujete zdravý jídelníček a máte dostatek pohybu, může vám lymfatická masáž pomoci s oteklými nohami a celulitdou, případně díky ní shodíte nějaký ten centimetr přes stehna, ale lymfatická masáž sama o sobě účinná nebude.

4 pravidla aby byla lymfatická masáž maximálně účinná

Pokud chcete, aby vám lymfatická masáž přinesla kromě odpočinku a relaxace také žádané výsledky v podobě mizející celulitidy a odstranění otoků z končetin, měli byste dodržovat následující pravidla:

  • Pravidelnost

Wellness centrum navštěvujte pravidelně. Lymfatická masáž se doporučuje jednou, maximálně dvakrát týdně.

  • Volné oblečení

Po lymfatické masáži byste neměli nosit těsné oblečení, ale volnější oděv, aby mohla lymfa proudit. Proto po proceduře ve wellness centru zvolte pro zbytek dne sukni, šaty, volné kalhoty nebo legíny.

  • Pitný režim

Po lymfatické masáži dojde k uvolnění a vyplavování škodlivin z těla, spolu k kterými může odcházet i voda. Proto dbejte na dostatek tekutin, a to zejména v podobě čisté vody a neslazených čajů.

  • Správná volba

Lymfatická masáž je něco, co se nevyplácí podceňovat. Při špatném provedení by vám nezkušený masér či špatně nastavený přístroj mohl způsobit více škod, než užitku. Proto vybírejte ověřená wellness centra a poptejte se známých.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.