Indická masáž hlavy uvolní napětí a podpoří krásu vašich vlasů

img

Indická masáž hlavy má velmi dlouhou historii. Je známo, že se praktikovala již před 4 000 lety. Její technika vychází z ájurvédy, což je tradiční indické léčitelství a spadá pod alternativní druhy medicíny. Pokud bojujete s častými migrénami, je indická masáž hlavy ideální volbou.

Metody, které indická masáž hlavy využívá, jsou prospěšné nejen pro zlepšení fyzické kondice. Velmi účinné jsou i v oblasti psychologické. Celkově vás totiž tato masáž zklidní a zrelaxuje.

Čtěte také:

Ajurvédská masáž: Způsob, jak oddálit stárnutí a zregenerovat organismus

Indická masáž hlavy a její historie

Pojďme se na chvíli ponořit do minulosti. Indická masáž hlavy pochází, jak již samotný název napovídá - z Indie. Zde ji ženy v podstatě praktikovaly v rámci péče o svůj zevnějšek. Zaměřovaly se zejména na oblast vlasů, aby byly krásné a lesklé. K masážím své pokožky hlavy používaly nejčastěji výluhy z bylinek, aromatické koření, nebo esenciální oleje. Ani muži nebyli ochuzeni o tuto zkrášlující a uvolňující proceduru. Masáž hlavy se provádí v Indii rovněž v holičství a je v zemi velkou tradicí, která se přenáší v indických rodinách po generace. Zkrátka ale nepřišli ani ti nejmenší. Děti dodnes někteří rodiče v Indii masírují na hlavě. Věří, že tak budou zdravější.

Indická masáž hlavy – jak se praktikuje?

Až se rozhodnete, že indická masáž hlavy je pro vás to pravé, postačí si jen vyhledat vhodný masážní salón, kde tento druh masáže provádí. Vybírejte certifikované, a ještě lépe osvědčené maséry. Indická masáž hlavy se provádí vleže na zádech. Pro ty, kdo jsou více stydliví, je tento druh masírování vlastně nejvhodnější. Nemusíte se svlékat, doporučuje se pouze pohodlné volnější oblečení. Masér se soustředí především na pokožku hlavy, obličej, krk a někdy i horní část zad a ramena. K masáži nejsou používány obvykle žádné oleje ani krémy. Praktikovány jsou speciální hmaty, které by měly být příjemné a uvolňující.

 indická masáž hlavy2

Indická masáž hlavy a její účinky

Jak již bylo zmíněno, indická masáž hlavy dokáže zmírnit nebo zcela zastavit projevy migrény. Také působí preventivně proti vzniku bolestí hlavy. Má ale celou řadu dalších skvělých účinků:

  • organismus celkově zregeneruje a podpoří odblokování energií
  • uvolní zablokované svaly v oblasti šíje a ramen
  • zlepší prokrvení celého těla
  • urychlí proces detoxikace
  • utuží imunitní systém
  • posílí kvalitu a růst vašich vlasů
  • podpoří soustředěnost a mentální funkce
  • zredukuje stres a dodá lepší náladu

Indická masáž hlavy má nezměrné pozitivní přínosy. Doporučovaná je i lidem, kteří bojují dlouhodobě s úzkostnými, nebo depresivními stavy. Tato masážní metoda přispěje k duševní rovnováze.

Indická masáž hlavy a kontraindikace

Indická masáž hlavy se nedoporučuje u lidí s hypertenzí, hypotenzí, po traumatech hlavy, při epilepsii, lupénce a infekčních nemocech. Také by se jí měly vyhnout maminky v očekávání a ti, kteří se léčí s cévním, nebo onkologickým onemocněním.

Autor článku: Iveta BerezkinováDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.