img

Infrasauna: užitečný lék proti nachlazení

Zimní nachlazení není nic příjemného. Přitom někomu během chladných dní stačí o chvíli déle otevřené okno, a už leží v posteli s teplým čajem a několika balíčky kapesníčků. Jen trošku slabší imunita či nepříliš velká otužilost jsou nepříjemné i během obvyklé zimy, natož v době covidu, kdy nás z provozu může skutečně vyřadit i obyčejná rýma.

Řešení může být pravidelné otužování se v ledové vodě, které je letos obzvlášť v módě i pravidelný pohyb. K posílení imunity i k boji s počínajícím nachlazením je však jedním z nejlepších řešení domácí infrasauna.

Sauna – tradiční způsob boje s nachlazením i splínem

Severská tradice saunování se táhne do hluboké historie a není divu. Zima a tma nejsou příjemné ani lidem, kteří v takových podmínkách žijí od narození. U nás má sauna o něco kratší tradici a na rozdíl od severských národů, které ji prožívají jako společenskou událost plnou historek a smíchu se u nás sauna považuje za místo ticha a klidného odpočinku.

Zvlášť pokud mluvíme o klasické finské sauně. Tu nalezneme ve většině wellness center. V dnešní době však na wellness není příliš spolehnutí. Pokud toužíte po pevném zdraví a skutečně efektivním odpočinku, je na čase pořídit si saunu domů.

Infrasauna porazí nachlazení, zahřeje a je vhodná skutečně pro každého

Ideálním řešením do domácnosti je infrasauna, která sdílí veškeré zdravotní benefity s klasickou finskou saunou. Navíc je však vhodná skutečně pro každého a není nutné se obávat problémů, které může „tradiční“ sauna způsobit lidem se srdečními či jinými zdravotními problémy.

Hlavní rozdíl mezi tradiční saunou a infrasaunou je v tom, že infrasauna neohřívá vzduch kolem nás, ale pomocí infrasvětla zahřívá přímo naše tělo. Díky tomu má požadované účinky i při mnohem nižších teplotách. Ve finské sauně se teplota pohybuje kolem 100 °C, v infrasauně maximální teploty dosahují 55 stupňů. Díky tomu je tento typ sauny vhodný i pro lidi, kteří špatně snáší příliš velké teplo a sucho, ale i pro sportovce, kteří se potřebují zahřát před cvičením.

Infrasauna a její vliv na zdraví

Lidé si pořizují infrasaunu z mnoha důvodů. Většinou jim vévodí skvělá relaxace a uvolnění namožených svalů. Benefitů pro naše mentální i fyzické zdraví má však infrasauna od Marimexu mnohem víc. Co všechno můžeme při jejím pravidelném používání očekávat?

·         Jedním z nejžádanějších benefitů je snížení váhy.

·         Stejně jako prohřátí svalů před sportovním výkonem, cvičení tak můžeme zkrátit o zahřívací kolo.

·         Jako jeden z výrazných benefitů se uvádí také lepší kvalita spánku.

·         Pomáhá v boji s únavovým syndromem.

·         V sauně se dokonale zrelaxujeme a uklidníme.

·         Infrasauna funguje přímo zázračně na natažené svaly i bolavá záda.

·         Pomáhá i s chronickou bolestí kloubů.

·         Zlepšuje funkci kardiovaskulárního systému.

Některé studie dokonce uvádí, že infrasauna pomáhá v boji s vysokým tlakem.

Infrasauna: užitečný lék na nachlazení

Jaká má infrasauna negativa?

Na to je odpověď snadná – zatím se na žádná nepřišlo. Samozřejmě je nutná opatrnost. Stejně jako v klasické sauně může dojít k přehřátí organismu či dehydrataci. Proto je důležité se před vstupem dostatečně napít. Infrasauně by se také měly vyhnout ženy v prvním trimestru a lidé pod vlivem omamných látek. Na rozdíl od klasické sauny mohou tuto variantu využívat i lidé se srdečním onemocněním, měli by se však předem poradit s lékařem.

Infrasauna a nachlazení

Kromě všech zmíněných zdravotních benefitů se jedná také o skvělý lék na klasickou „rýmičku z ofouknutí“. Pokud jste k ní náchylní, jistě víte, že pomůže prohřát tělo například ve vířivce či v horké vaně. Pokud však vlastníte infrasaunu, na rýmu můžete vesele zapomenout, nejenže její pravidelné používání posílí vaši imunitu, ale když už na nachlazení dojde, infrasauna jej z těla velmi rychle vyžene. 

U horšího nachlazení s teplotou a dalšími příznaky je však lepší navštívit lékaře a se saunou počkat na zmírnění příznaků. Pokud však infrasaunu využíváte pravidelně, většina nachlazení a viróz se vám díky posílené imunitě s největší pravděpodobností velkým obloukem vyhne.

Foto: Shutterstock

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Blogeři

Na sídlišti nám to mečí

Od tý doby, co chodim v pravidelnejch intervalech ven se psem, vnímám čím dál víc maličkosti kolem nás. Sídliště teda máme ultra hnusný, samý vodpadky všude, lidi jsou prasata... Člověk aby měl voči i na prdeli, aby mu hafik nesežral nějakej hegeš... Je to smutný, že si člověk po sobě neni schopen uklidit. Jak by to bylo krásný všude, kdyby bylo uklizeno. Nikde žádnej igeliťák, zbytky jídla a lejna zvířat.