Infrasauna: užitečný lék proti nachlazení

img

Zimní nachlazení není nic příjemného. Přitom někomu během chladných dní stačí o chvíli déle otevřené okno, a už leží v posteli s teplým čajem a několika balíčky kapesníčků. Jen trošku slabší imunita či nepříliš velká otužilost jsou nepříjemné i během obvyklé zimy, natož v době covidu, kdy nás z provozu může skutečně vyřadit i obyčejná rýma.

Řešení může být pravidelné otužování se v ledové vodě, které je letos obzvlášť v módě i pravidelný pohyb. K posílení imunity i k boji s počínajícím nachlazením je však jedním z nejlepších řešení domácí infrasauna.

Sauna – tradiční způsob boje s nachlazením i splínem

Severská tradice saunování se táhne do hluboké historie a není divu. Zima a tma nejsou příjemné ani lidem, kteří v takových podmínkách žijí od narození. U nás má sauna o něco kratší tradici a na rozdíl od severských národů, které ji prožívají jako společenskou událost plnou historek a smíchu se u nás sauna považuje za místo ticha a klidného odpočinku.

Zvlášť pokud mluvíme o klasické finské sauně. Tu nalezneme ve většině wellness center. V dnešní době však na wellness není příliš spolehnutí. Pokud toužíte po pevném zdraví a skutečně efektivním odpočinku, je na čase pořídit si saunu domů.

Infrasauna porazí nachlazení, zahřeje a je vhodná skutečně pro každého

Ideálním řešením do domácnosti je infrasauna, která sdílí veškeré zdravotní benefity s klasickou finskou saunou. Navíc je však vhodná skutečně pro každého a není nutné se obávat problémů, které může „tradiční“ sauna způsobit lidem se srdečními či jinými zdravotními problémy.

Hlavní rozdíl mezi tradiční saunou a infrasaunou je v tom, že infrasauna neohřívá vzduch kolem nás, ale pomocí infrasvětla zahřívá přímo naše tělo. Díky tomu má požadované účinky i při mnohem nižších teplotách. Ve finské sauně se teplota pohybuje kolem 100 °C, v infrasauně maximální teploty dosahují 55 stupňů. Díky tomu je tento typ sauny vhodný i pro lidi, kteří špatně snáší příliš velké teplo a sucho, ale i pro sportovce, kteří se potřebují zahřát před cvičením.

Infrasauna a její vliv na zdraví

Lidé si pořizují infrasaunu z mnoha důvodů. Většinou jim vévodí skvělá relaxace a uvolnění namožených svalů. Benefitů pro naše mentální i fyzické zdraví má však infrasauna od Marimexu mnohem víc. Co všechno můžeme při jejím pravidelném používání očekávat?

·         Jedním z nejžádanějších benefitů je snížení váhy.

·         Stejně jako prohřátí svalů před sportovním výkonem, cvičení tak můžeme zkrátit o zahřívací kolo.

·         Jako jeden z výrazných benefitů se uvádí také lepší kvalita spánku.

·         Pomáhá v boji s únavovým syndromem.

·         V sauně se dokonale zrelaxujeme a uklidníme.

·         Infrasauna funguje přímo zázračně na natažené svaly i bolavá záda.

·         Pomáhá i s chronickou bolestí kloubů.

·         Zlepšuje funkci kardiovaskulárního systému.

Některé studie dokonce uvádí, že infrasauna pomáhá v boji s vysokým tlakem.

Infrasauna: užitečný lék na nachlazení

Jaká má infrasauna negativa?

Na to je odpověď snadná – zatím se na žádná nepřišlo. Samozřejmě je nutná opatrnost. Stejně jako v klasické sauně může dojít k přehřátí organismu či dehydrataci. Proto je důležité se před vstupem dostatečně napít. Infrasauně by se také měly vyhnout ženy v prvním trimestru a lidé pod vlivem omamných látek. Na rozdíl od klasické sauny mohou tuto variantu využívat i lidé se srdečním onemocněním, měli by se však předem poradit s lékařem.

Infrasauna a nachlazení

Kromě všech zmíněných zdravotních benefitů se jedná také o skvělý lék na klasickou „rýmičku z ofouknutí“. Pokud jste k ní náchylní, jistě víte, že pomůže prohřát tělo například ve vířivce či v horké vaně. Pokud však vlastníte infrasaunu, na rýmu můžete vesele zapomenout, nejenže její pravidelné používání posílí vaši imunitu, ale když už na nachlazení dojde, infrasauna jej z těla velmi rychle vyžene. 

U horšího nachlazení s teplotou a dalšími příznaky je však lepší navštívit lékaře a se saunou počkat na zmírnění příznaků. Pokud však infrasaunu využíváte pravidelně, většina nachlazení a viróz se vám díky posílené imunitě s největší pravděpodobností velkým obloukem vyhne.

Foto: ShutterstockDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.