Vakuum: Rychlé a snadné hubnutí nebo jen reklamní trik?

img

Co se týče hubnutí, každá žena by byla ráda, kdyby se objevila nějaká zaručeně funkční metoda, která pomůže zbavit se tukových polštářů. Po laseru a terapii mrazem je v kurzu vakuum. Patří mezi neinvazivní postupy, přesto jsou jeho výsledky srovnávány s chirurgickým zákrokem. Skutečně je to takový zázrak?

Neinvazivní metoda je pochopitelně bezpečnější, přináší méně rizik i méně vedlejších účinků. Vakuum neboli vakuová terapie mezi takové metody rozhodně patří. Populární se stala především díky tomu, že může některé partie zpevnit a vyhladit bez použití skalpelu. A napomůže pochopitelně i hubnutí ošetřovaných částí těla. Navíc bez následných jizev, které k invazivním zákrokům patří.

Vakuum jako netradiční masáž

Dá se říci, že vakuum neboli vakuová terapie patří mezi masážní techniky. Pomáhá vypnout a zpevnit pokožku a urychlí hubnutí, za pomoci mechanického zařízení, které je vybavené přísavkami. Jestli jste někdy byli na baňkové masáži, pak vlastně víte, o co se jedná. Vakuum čili vakuové hubnutí nebo vakuová masáž je velice podobnou technikou. Vakuum se dostalo do pozornosti už v 70. letech minulého století, tedy nejde o žádnou novinku. Tehdy se však vakuum využívalo především jako způsob léčby jizev po popáleninách. Postupně se však vakuum překlopilo z metody lékařské v metodu kosmetickou. Vakuum se narozdíl od jiných masáží či metod zaměřuje rovněž na pozadí a taktéž na prsa. Ty dokáže lehce modelovat a pozvednout. Což může přijít vhod například u žen po kojení nebo u žen, které hodně zhubly a tudíž ztratily také na objemu poprsí. Vakuum se často využívá i k léčbě celulitidy.

Čtěte také:

Nedaří se vám zhubnout? Tradiční čínská medicína vylepší vaše hubnoucí postupy

Kryolipolýza - efektivní bezbolestná liposukce zmražením tukových buněk

Kavitace - pomáhá tato kontroverzní metoda při hubnutí, nebo ne?

Jak může vakuum podpořit hubnutí?

Vakuum neboli vakuová terapie prokazatelně dokáže snížit svalové napětí, podpoří tok lymfy a tím také započne či urychlí detoxikaci organismu a vyhlazuje pokožku. Efekt je podobný, avšak výraznější, jako u peelingu. Pleť je tudíž po vakuové terapii hladší a prokrvenější. Dá se říci, že hubnutí je u vakuové terapie příjemným vedlejším účinkem. Jelikož nastartování očistných procesů podpoří i odbourávání tuků. Pokud k terapii přidáte i trochu pohybu a budete se zdravěji stravovat, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Pochopitelně pomůže vakuum výhradně u ošetřované části těla. Aby však mělo vakuum skutečně přínos, je třeba navštěvovat terapii pravidelně. Zpočátku klidně i třikrát týdně. Výsledky jsou poměrně rychlé a jsou tedy viditelné brzy. Podle odborníků však nejde není vakuum žádná zázračná metoda a její výsledky jsou pouze dočasné. Jak je to ve skutečnosti, musí posoudit každý sám. Odborníci rozhodně vakuum doporučují, pokud se sebou chcete něco dělat, ale následně pak využít invazivního zákroku. Což je u hubnutí například liposukce. Tím bude značně podpořen a zajištěn pozitivní výsledek. 

Vakuum není navždy

Někteří docházejí na vakuum výhradně na jaře a v létě, aby se nestyděli obléknout plavky. Vakuum může totiž podpořit hubnutí cíleně, přímo na určitých partiích těla, jako je bříško, stehna nebo zadeček. Přes chladné měsíce roku, kdy vakuum nepodstoupíte, pak ale počítejte s tím, že se vaše pokožka začne postupně vracet do stavu, v jakém původně byla. Pochopitelně můžete výsledky podpořit cvičením a automasážemi. Tím návrat do původního stavu značně zpomalíte. Ovšem záleží, v jakém stavu se vaše kůže a celkově tělo nachází.

Klasické baňky mohou pomoci vypnout malý kousek pokožky

Zároveň počítejte s tím, že nejde o metodu nejlevnější. Ceny se budou pochopitelně lišit v závislosti na okrese, ve kterém žijete. Většinou však počítejte s částkou okolo tisícikoruny za jedno sezení. Přičemž k viditelným výsledkům dojdete až po několika sezeních a další návštěvy budou třeba, abyste si výsledky terapie alespoň nějaký čas udrželi.

Je vakuum bezpečná metoda?

Vzhledem k tomu, že vakuum patří mezi neinvazivní metody, nehrozí u ní téměř žádné obtíže. Pouze těsně po vakuové terapii je možné v pokožce pociťovat napětí nebo dokonce mírnou bolest. Jde o normální stav a mělo by se vám postupně ulevovat. Zřídka může také dojít k mírnému otoku ošetřované části nebo ošetřovaných částí těla. 

Autor článku: Monika Poledníková



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.