Relax na víkend? Tradiční harmonizační malajská masáž vás dokonale uvolní

img

Že jste ještě nikdy neslyšeli o malajské masáži? Pak je nejvyšší čas ji vyzkoušet. Malajská masáž je totiž jedna z nejvíce relaxačních masáží, které si můžete dopřát. Uvolní nejen vaše tělo, ale zregeneruje vás i po stránce duševní. Díky maximální relaxaci se vaše mysl dokonale vyprázdní a zaručeně si odpočinete.

Jakoukoliv masáží terapii lze považovat za relaxační, a každá má spoustu výhod pro naše zdraví. Už jen to, že si lehneme, necháme se opečovávat a jen relaxujeme, dýcháme a odpočíváme od denních povinností, nám dělá dobře. Abychom se však cítili ještě lépe, je třeba znovu propojit naše tělo s myslí. Díky tomu můžeme znovuobjevit rovnováhu a spokojenost. Nejen v tu chvíli při masáží, ale v celém svém životě.

Tajemná malajská masáž

Není moc masérů, kteří malajskou masáž provádí, ale budete-li chtít tuto netradiční terapii vyzkoušet, rozhodně vyškoleného maséra seženete. Malajská masáž je vlastně spojením klasické rekondiční a relaxační masáž s masáží asijskou. Po fyzické stránce se zaměřuje především na nervový, svalový, oběhový a lymfatický systém. Zároveň pak působí však i na naši duševní stránku. Od jiných druhů masáží se malajská masáž liší tím, že je méně “rušivá”. Tahy, které masér provádí, jsou dlouhé, pevné, ale zároveň jemné a opatrné. Masáž začíná od hlavy a pomalu sestupuje dolů k nohám. Přičemž masér vyvíjí tlak na klíčové části těla. Celá malajská masáž je o pomalém, přirozeném protahování a hnětení. Což po stránce fyzické stimuluje nervy a zlepšuje krevní oběh. 

Čtěte také:

Lunární kalendář: Masáže a cvičení podle postavení Měsíce!

Čokoládová masáž: Luxusní relaxace, která zbaví stresu a omlazuje pokožku

Thajská masáž – relaxace, protažení celého těla i zbavení bolesti

Masáž bez masérského lehátka

Vzhledem k tomu, že malajská masáž vyžaduje absolutní pohodlí pro masírovaného, provádí se výhradně na zemi. Přesněji řečeno ideálně na futonu, nikoliv na úzkém masážním lehátku. Klient se zde může maximálně uvolnit a nic mu nebrání v pohybu. A masér je schopen přesněji ze všech úhlů posoudit, co klient potřebuje. Najde-li masér nějakou oblast, která si vyžaduje větší péči, pak může klienta poprosit, aby si na chvíli například sednul, otočil se na bok nebo se úplně přetočil

Malajská masáž se většinou provádí na zemi, nikoliv na lehátku

Speciální oleje pro malajskou masáž

Během malajské masáže je možné, v případě potřeby, aplikovat také bylinné obklady nebo oleje. Většinou jde o speciální byliny a oleje, které se využívají výhradně na malajskou masáž. Ostatně základem tradičního masážního oleje je malajský palmový olej. Ten je mimořádně hydratační a bohatý na vitamíny A a E. Navíc se skvěle hodí pro namíchání směsi s esenciálními oleji, které malajská masáž rovněž hojně využívá.

Nečekejte však žádnou univerzální směs. Oleje se míchají přímo na míru každému klientovi. Dle jeho zdravotního stavu a aktuálních potřeb. U specifických onemocnění lze pak využít také přísady s antibakteriálními, protiplísňovými, antiseptickými, protizánětlivými, antispasmodickými či antibiotickými vlastnostmi. Celkově jsou pak oleje míchány i tak, aby posílily přirozenou schopnost těla léčit se a zároveň odstranily toxiny a podpořily celkové uvolnění.

Zdravotní přínos malajské masáže

Zcela jistě pomůže malajská masáž zmírnit stres a podpoří relaxaci. Díky tomu, že masér během malajské masáže navádí tělo k přirozenějším a snadnějším pohybům, je terapie vhodná i pro bolavý a nemocný pohybový aparát. Při masáži je nutné hluboké dýchání, což podporuje lepší průtok krve v celém těle. Celkově pak masáž pomáhá na zmírnění bolesti a napětí, urychluje rekonvalescenci a dokonce jde o účinnou metodu rekonvalescence po porodu.

Malajská masáž totiž zlepší krevní i lymfatický oběh a podpoří nervový systém. V neposlední řadě jde pak po masáž vhodnou pro jedince s duševními chorobami. Především pak pomůže při úzkostech, dlouhodobé únavě a duševním vyčerpání.

Autor článku: Monika PoledníkováDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.