Shiva meditace pro detoxikaci, uvolnění i celkové zklidnění

img

Rádi meditujete a chcete vyzkoušet něco nového? Pak je tu pro vás Shiva meditace. Jde o techniku, která dokáže dokonale zklidnit, prohlubuje intuici a harmonii, přináší kreativitu, pomáhá převzít kontrolu nad svou myslí a odvrátit myšlenky, které nás znepokojují.

Spirála Shivova oka představuje spirálu života. Tedy neustálý koloběh a transformaci. Ne náhodou se proto uvádí, že Shiva meditace může pomoci otevřít naše třetí oko a uvést naši mysl do plného fungování. Shiva meditace nám ale může prospívat mnohem více.

Zdravotní výhody Shiva meditace

Jakákoliv meditace působí na lidský organismus blahodárně, tedy ani Shiva meditace se v tomto směru neliší. Pomáhá držet na uzdě krevní tlak a dokože nás poměrně rychle uvést do hluboké meditace. Zbaví napětí, strachu a uvede nás do emocionální rovnováhy. Meditace jako taková pomáhá rovněž lépe zvládat stres, dokonce snižuje hladiny stresového hormonu kortizolu. Také zlepšuje spánek, pomáhá čistit (detoxikovat) tělo, zmírňuje úzkostné stavy a odhání negativní myšlenky. V neposlední řadě pak zlepšuje činnost imunitního systému a chrání nás tak před nejrůznějšími nemocemi.

Čtěte také:

Pomocí ájurvédy a meditace můžete snížit hladinu cholesterolu

Zenová meditace léčí tělo i duši

Jak meditovat a co nám pravidelná meditace přináší?

Duchovní aspekty Shiva meditace

Shiva je univerzální vědomí. Z pohledu náboženského je to jeden z nejuctívanějších bohů hinduismu. Uvádí se, že Shiva meditace je schopna zlepšit všímavost a může nás lépe nasměrovat na naši pravou životní cestu. Velcí jogíni označili tuto meditaci jako proces, který mění život, jelikož pomáhá lépe dosáhnout pocitu sebeuvědomění

Shiva meditace – jak na to?

Než se pustíte do meditace, přečtěte si návod, jak na to. A také si můžete připravit jemnou hudbu, která vám při meditaci bude dělat vhodný doprovod.

Protáhněte se

Než se usadíte do meditační polohy, je nutné se pořádně protáhnout. Musíte se cítit pohodlně a v těle byste neměli cítit žádné napětí ani ztuhlost. Protáhněte záda, kyčle, hýždě, ramena, stehna i chodidla. 

Usaďte se

Poté si najděte klidné a tiché místo, zde se posaďte. Neměli byste být schoulení a musíte se cítit dobře. Záda byste měli mít rovná. Je-li to třeba, opřete se jimi o zeď. 

Dýchejte

Správné dýchání je při meditaci nezbytné. Dýchejte pomalu a vědomě. Vnímejte každý nádech i výdech. Soustřeďte se na takzvané hluboké břišní dýchání. Vnímejte, jak životní síla při každém nádechu naplňuje vaše tělo a s výdechem nechte odcházet vše nepotřebné a nefunkční.

Shiva meditace lze provádět prakticky kdekoliv

Vizualizace

Vnímejte přítomnost a soustřeďte se pomyslně na oblast mezi očima. Tedy na oblast třetího oka. Vnímejte, jak se vaše vědomí otevírá a představujte si to živě, v obrazech. Nechte se touto vizí zcela unést. 

Zpívání

Můžete si jemně broukat nebo zpívat, vydávat nějaké tóny… Můžete z úst vypouštět nějakou zvukovou mantru. Ale nemusíte dělat vůbec nic. Je to jen na vás.

Zapomeňte na svět kolem

Užívejte si okamžik, který se odehrává právě tady a teď. Ukliďte si ve své mysli a radujte se z každého okamžiku. Cítíte se lehcí jako pírko, veškerá tíha odchází. Až budete chtít, oči otevřete a meditaci ukončete.

Benefity Shiva meditace

Shiva meditace dokáže nastolit hluboký stav klidu a relaxace. Z mysli byste měli odstranit veškeré zbytečné a nepotřebné myšlenky. Meditace zvyšuje výdrž, stabilizuje krevní tlak, uvolňuje svaly, pomáhá zhubnout i zbavit se závislostí. Rovněž také buduje velkou sebedůvěru a zpomaluje proces stárnutí. Shiva meditace může pomoci zbavit se veškerých strachů a fóbií, poskytuje úlevu od stresu. Lépe se budete vypořádávat se svými problémy a může nalézt i smysl svého života.

Autor článku: Monika PoledníkováDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.