Benediktinský řád patří mezi vůbec nejstarší organizované řehole v západní Evropě. První zmínky o klášteře v Rajhradě u Brna se datují již od roku 1045, přičemž v 15. století zde byly založeny vinice a vinné sklepy, pivovar … . Historie tradičních bylinných likérů, sirupů a dalších přírodních produktů spadá právě do tohoto období, kdy v místní Rajské zahradě byly pěstovány léčivé rostliny a byliny. Ty byly využívány místními bratry k výrobě léčivých likérů, elixírů či mastí. Klášterní officína čerpá z několika set let staré tradice a při výrobě svých produktů využívá osvědčené receptury.

Bylinné likéry a sirupy

Hlavní část sortimentu Klášterní officíny tvoří bylinné sirupy slazené fruktózou. Zákazníci si ideální bylinný sirup vyberou z široké nabídky více jak 40 druhů. Sirupy jsou vyráběny jak z nejznámějších českých léčivek jako je jitrocel, meduňka či šípek, tak z nyní populární echinacei, brusinky, goji či rakytníku, tak i méně známých bylin jako je yzop či aronie. K dispozici jsou i sirupy tvořené vyváženou směsí bylin dle jednotlivých indikací jako je např. Bronchofyt.

Významnou oblastí výroby je příprava alkoholických bylinných likérů. Tyto jsou oblíbené nejen díky své výrazné vyvážené chuti, ale především díky svým léčivým účinkům. Mezi nejoblíbenější produkty patří Benediktinský likér podle originální receptury starých mnichů, nebo Benediktinský povzbudivý elixír, obsahující léčivé byliny z celého světa - maccu, ženšen, schizandru ... Mladší zákazníky také potěší bylinný likér z brusinky, rakytníku , či růže jejich babičky a dědečci si zavzpomínají s líkérem z anýzu nebo kmínu.  

Rozmanitá nabídka přírodních produktů

Výroba a prodej bylinných likérů a sirupů je pouze jednou z oblastí produkce. Firma se rovněž zabývá produkcí kvalitních přírodních ovocných pomazánek, grilovacích omáček, hořčic, ovocných šťáv či za studena lisovaných olejů. Na zakázku vyrábí i speciální produkty, např. iontové nápoje, vinné želé či bylinné doplňky stravy ve formě tablet či tinktur.

Kvalitní přírodní produkty Klášterní officíny jsou k zakoupení přímo v areálu Benediktinského opatství Rajhrad, ale hlavně v celé řadě lékáren a prodejen se zdravou výživou. Příznivcům online nakupování je k dispozici nový internetový obchod s bohatou nabídkou sortimentu.