Všechny články

Mnozí Češi na vlastní bydlení nedosáhnou. A situace se jen tak nezlepší

Zdražování se projevilo značnou měrou i na trhu nemovitostí. Čech s průměrným platem by musel šetřit minimálně třetinu svého života, než by si mohl pořídit své vlastní bydlení. Obecně vzato byl by nucen odložit si celý roční plat v průběhu dvanácti let. A to není samo sebou reálné.

Domácí výroba květináčů vás bude bavit. Co vše potřebujete a jak postupovat?

Domácí výroba květináčů nadchne každého kutila. Díky ní vytvoříte velice originální kousky, které skvěle vyzdobí vaši zahradu anebo interiér domu. Použít můžete k výrobě téměř nepřeberné množství materiálů.

Ještě krmíte psa klasickými granulemi? Přečtěte si, proč si pes zaslouží změnu

S některými zvyky vašeho psa nic nenaděláte. Třeba, že se vždycky vyválí v té nejméně voňavé kaluži, nebo že si ke hře vybere vaše nejoblíbenější boty. Co ale můžete ovlivnit, je způsob jeho stravování. Ne nadarmo se říká, že zdraví začíná v misce. A tak podobně jako své lidské rodině, dopřejte i svému čtyřnohému miláčkovi vyváženou a plnohodnotnou stravu. Jak vybrat kvalitní a zdravé krmivo a nenaletět reklamním trikům?

Citronová tráva neboli voňatka citronová: Použít se dá nejen do asijských jídel!

Citronová tráva by se dala zařadit do kategorie tropických rostlin. Hojně se pěstuje například na Srí Lance, ve střední Africe, v Brazílii, Guatemale, USA, jižní Indii a západní Indii. Již samotný název napovídá, že tato rostlina oplývá svěžím aroma, které je podobné všem známému citronu.

Jste pracující máma? Poradíme, jak ideálně skloubit práci a rodinu, aby ani jedna oblast nestrádala

Pracující máma je dnes poměrně rozšířený pojem. Pryč jsou doby, kdy zůstávaly ženy s dětmi v domácnosti. Dnes budujeme kariéru, ale zároveň se musíme starat děti, muže a celou domácnost. A pokud chcete mít všechno dokonalé, je to nejlepší cesta ke zhroucení se.

Vřes je hezkou podzimní dekorací, ale i účinnou léčivkou na revma

Vřes je odolná a houževnatá bylina, která se velmi často využívá do podzimních dekorací. Vřes je oblíbený, nenáročný a hlavně vydrží. V minulosti se dokonce věřilo, že vřes pomáhá obydlí chránit proti zlým silám. A věděli jste, že vřes je i léčivkou? Revma před ním nemá šanci.

Elixír mládí na talíři? Na nedělní oběd vám naservírujeme dobroty pro udržení stálé krásy

Odpradávna lidé touží nalézt ten jediný a nejlepší elixír mládí. Ale co když není jeden a je jich hned několik? Našli jsme ty nejlepší elixíry a přichystali jsme vám z nich spoustu dobrot na nedělní oběd. Rozhlédněte se i po své kuchyni, jistě tam nějaký elixír mládí bude.

Bylinkový horoskop na rok 2022: Co vám bylinky vložily do vínku, a jak vidí vaši budoucnost?

Voňavý netradiční bylinkový horoskop na rok 2022 se řídí zákony přírody. Každý z nás se narodil pod ochrannými “listy a květy” některé z rostlin. Podle data narození snadno zjistíte, která bylinka patří právě vám. A také to, jak vidí vaše další kroky v životě.

Trápí vás křečové žíly? Sáhněte po účinných přírodních prostředcích. Pomohou a uleví

Nejen, že na křečové žíly není pěkný pohled, ale také dovedou pěkně bolet. Navíc jsou i poměrně velkým zdravotním rizikem. Jenže, jak jim předcházet? A co případně dělat, pokud už se objeví? Sáhli jsme do šuplíku a přichystali jsme pro vás osvědčené přírodní recepty.

Vřes je hezkou podzimní dekorací, ale i účinnou léčivkou na revma

Vřes je odolná a houževnatá bylina, která se velmi často využívá do podzimních dekorací. Vřes je oblíbený, nenáročný a hlavně vydrží. V minulosti se dokonce věřilo, že vřes pomáhá obydlí chránit proti zlým silá...

Důvěra ve vztahu je důležitá. Jak ji efektivně vybudovat?

Důvěra ve vztahu je jakýmsi základním pilířem. Bez ní není možné, aby partnerství správně fungovalo. Zjednodušeně řečeno, jedná se o loajalitu vašeho protějšku vůči vám a naopak. Důvěra znamená zachování osobní...

Dlouhodobý stres a jeho vliv na tělo i duši

Dlouhodobý stres anebo také jinak řečeno chronický, je pro tělo i duši oproti tomu krátkodobému škodlivý. Může tedy negativně ovlivnit celý váš život. I přesto, že je lidský organismus stavěný na odolnost vůči ...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Ještě krmíte psa klasickými granulemi? Přečtěte si, proč si pes zaslouží změnu

S některými zvyky vašeho psa nic nenaděláte. Třeba, že se vždycky vyválí v té nejméně voňavé kaluži, nebo že si ke hře vybere vaše nejoblíbenější boty. Co ale můžete ovlivnit, je způsob jeho stravování. Ne nada...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Domácí výroba květináčů vás bude bavit. Co vše potřebujete a jak postupovat?

Domácí výroba květináčů nadchne každého kutila. Díky ní vytvoříte velice originální kousky, které skvěle vyzdobí vaši zahradu anebo interiér domu. Použít můžete k výrobě téměř nepřeberné množství materiálů.

Kdo řekl, že chystat svatbu je zábava???!!

Tak já ti nevim. Všechny ženský se těšej jako malý na to, až si voblíknou ty bílý šaty a vezme si je jejich životní láska. Jenže to, co tomu předchází, je tak trochu psycho. Teda aspoň pro mě. Já jsem člověk, kterej má rád svůj klid... a tohle mě tedy vytáčí. Jsem pořád jenom ve stresu poslední měsíc a už mě to začíná, pardón za to slovo - srát!