Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování a krabičková dieta je ideální řešení pro všechny, od maminek na mateřské dovolené, až po aktivní sportovce.

Zdravé stravování a dieta nejsou jen nízkotučná jídla bez chuti

Pokud jste si pod pojmem zdravé stravování nebo krabičková dieta vybavili hromady zeleniny a salátů, nízkoutučné výrobky, zrní, maso bez chuti a miniaturní porce, pak není divu, že se vám nedaří zbavit se tuků a zůstat přitom plní energie.  

Zdravé stravování a efektivní dieta zdaleka neznamená omezovat se a smířit se s nudnou skladbou jídelníčku na hubnutí. Mýtus, že při hubnutí musíte jíst jen nízkotučné potraviny, zeleninu, maso bez tuku a nadobro se vzdát příloh, je naštěstí již dávno překonaný. 

Správně sestavená krabičková dieta šitá na míru vašim potřebám a metabolismu může být plná chutných, výživných a už od pohledu lákavých jídel, na kterých si skutečně pochutnáte. Každý den se budete těšit na to, na co jste mnohdy při drastických dietách nesměli ani pomyslet.

Hubnutí neznamená hladovění

Abyste měli jistotu, že vašemu tělu dodáváte dostatek všech živin, aby nehladovělo, a po ukončení hubnutí nenastal nežádoucí jo-jo efekt, je potřeba mít při hubnutí přehled o počtu kalorií a jednotlivých makroživin. Proto může samostatné zdravé stravování zabrat dost času, a to jak co se počítání kalorií a vážení potravin týče, tak i samotného nákupu a vaření. Krabičková dieta je pro úsporu času ideálním řešením. 

Krabičková dieta znamená mít na každý den připravená jídla rozdělená na jednotlivé chody, která vám budou dovezena přímo domů nebo do zaměstnání, a vy si tak nemusíte dělat žádné starosti. 

Na trhu existuje celá řada firem nabízejících zdravé stravování v podobě krabičkové diety, a proto je potřeba vybírat opravdu pečlivě. Ne každá společnost má totiž k dispozici odborníky na výživu, kvalitní kuchaře a dietology, kteří se postarají o to, aby váš jídelníček na hubnutí měl skutečně požadovaný efekt.

Krabičková dieta vám ušetří spoustu času, který můžete věnovat například cvičení.

Krabičková dieta a její výhody

Krabičková dieta je ideální způsob, jak šetřit čas i energii, které můžete využít jinde. Místo počítaní kalorií, nákupu surovin a vaření vám zůstane volný čas na cvičení, delší procházku, návštěvu wellness a další aktivity, díky kterým se hubnutí bude dařit ještě lépe.

Krabičková dieta pomáhá i lidem, kteří mají problém s pravidelností v jídle, a proto se jim hubnutí nedaří. Není totiž nic horšího, než vynechávat jednotlivé chody a přecpat se až večer. S krabičkovou dietou nic jako “nemám čas na jídlo” neexistuje. Krabičkové zdravé stravování vám představí i nové chutě, jelikož ochutnáte jídla, která by vás samotné uvařit nenapadlo, nebo netradiční kombinace, na které nemáte fantazii - a to se vám bude hodit i po ukončení diety. Není výjimkou, že si lidé díky krabičkové dietě oblíbí nové potraviny nebo kombinace, které si potom rádi připravují sami. 

Krabičková dieta a jídelníček na hubnutí tedy není jen otázka zdravé stravy a vyváženého jídelníčku, ale i inspirace a ochutnávání nových jídel.

Krabičková dieta - jak vybrat tu správnou?

Krabičková dieta je v poslední době velký pojem, a spousta lidí, kteří se rozhodnou pro zdravé stravování, volí právě tento způsob. Bohužel ne však každá společnost nabízející zdravé stravování v krabičkách, je zárukou spokojenosti. U některých je příjem kalorií nastaven příliš nízko, takže budete mít při hubnutí stále hlad a chutě na něco dobrého, jinde jsou pro změnu jídla bez chuti, často narazíte na krabičky plné jednotvárné dietní stravy připomínající nemocniční kuchyni. 

Jak by tedy měla ideální krabičková dieta vypadat a na co si dát pozor? 

  • Jídelníček by měl být sestaven odborníkem - vyhledejte si na webu společnosti, kdo jídelníček sestavuje, případně se nebojte zeptat. Důvěřujte jen odborníkům s odpovídajícím vzděláním.
  • Na výběr by měly být různé dietní programy - vždy by měla být možnost volby. Jiný stravovací plán bude mít aktivní sportovec s cílem nabrat svalovou hmotu, jiný slečna se sedavým zaměstnáním a nadváhou, jiný zase maminka na mateřské atd. Krabičkovým dietám, kde mají všichni stejný příjem energie, se vyhněte obloukem.
  • Pokud jste vegetarián, máte alergii na určité potraviny, nebo vám něco nechutná, jídelníček by vám měl být upraven - profesionální servis poznáte podle toho, že je vám krabičková dieta sestavena na míru. Vegetarián by pochopitelně neměl dostávat krabičky s masitými jídly, odpůrce rajčat bude těžko spokojený, když je bude muset pravidelně z jídla vybírat, alergik je při neprofesionálním přístupu dokonce ohrožený na zdraví.
  • Jídlo by mělo být z kvalitních a čerstvých surovin - kvalitní suroviny jsou základ a můžete si být jisti, že to na výsledném pokrmu hned poznáte.
  • Pokrmy jsou rovnoměrně rozloženy do celého dne - krabičková dieta by vám měla dodávat energii po celý den, potřebujete tedy snídaně, svačiny, obědy i večeře.
  • Jídelníček na hubnutí by měl být pestrý - hubnutí neznamená jednotvárnou stravu.
  • Porce by měly být dostatečné a neměli byste po nich cítit hlad - krabičková dieta sestavená odborníkem vám dodá dostatek energie, nebudete se cítit unaveni, a přesto budete hubnout. 

Zdravé stravování má být pestré a vyvážené.

TIP pro čtenáře:

Rozhodli jste se zhubnout, ale nemáte čas počítat kalorie, nakupovat a vařit? Chcete jíst zdravá a chutná jídla, která vám dodají dostatek energie? Zkuste Zdravé stravování: 5 porcí vyvážené a chutné stravy s dovozem až k vám domů! Vybrat si můžete hned z několika programů tak, aby vám jídelníček maximálně vyhovoval. V nabídce najdete i bezmasý jídelníček, stravování pro kojící maminky a 2 programy pro sportovce. Vše je samozřejmě přizpůsobeno specifickým požadavkům, jako jsou alergie na určité potraviny nebo nechuť k některým jídlům, s ohledem na vaše cíle, fyzickou aktivitu i potřeby hubnutí.

Jídelníček sestavuje nutriční specialistka Mgr. Kateřina Šimková, absolventka Lékařské fakulty Masarykovy univerzity – obor výživa člověka.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ÚTERÝ 16. 08. 2022
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
STŘEDA 17. 08. 2022
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
ČTVRTEK 18. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 19. 08. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 20. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
NEDĚLE 21. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 22. 08. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Vyrobte si lahodný domácí řecký jogurt - snadno a rychle!

nevyrábím, nemám na to čas, koupim si tvarohový jogurt s příchutí čokolády a jsem spokojena

Ochutnejte vlastní mléčné výrobky: Domácí jogurt krok za krokem

nevyrábám, ale kupuji si čokoladové krémové... Jsou top mezi jogurty

Jogurt

jogurty jím jenom bílé a jinak si kupuji pouze čokoladové smetanové krémy, Jsou nejlepší na světe

5 potravin, které spolehlivě podpoří vaše trávení

potřebuji ho spíše stabilizovat a narovnat střevní mikrofloru

operace žlučníku

dobrý den, je pro mě vhodný termín 22.7.2022 k operaci odstranění žlučníku? Jsem naroz...

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Kokosové mýdlo Siddhalepa 60g

Ájurvédské ručně dělané mýdlo s kokosem pro vyživení…
149 Kč

VIVACITÉ(S) DE BACH - vitalita a energie, přírodní parfém 55 ml

Vitalizující a energizující přírodní parfém s Bachovými…
1 269 Kč

Zubní pasta s miswakem OLÉANAT 75ml

BIO Ajurvédská přírodní zubní pasta s miswakem Miswak (nebo…
135 Kč

Náramek s kuličkou OČISTA

Drobný náramek z křišťálu pro celkovou harmonii
290 Kč

Náramek s přívěskem LÁSKA a ZDRAVÍ

Jaspis kambaba s růženínem pro dobrou intuici, lásku,…
340 Kč

Odcizení ve vztahu: Jak se s ním poprat, pokud vás zasáhne?

Kde se vlastně bere to prapodivné odcizení ve vztahu, když jeho začátky jsou tak dech beroucí?? Možná je to tím, že zamilovaní lidé skutečně po nějaký čas nosí tzv. „růžové brýle“ a vidí protějšek jen v tom nej...

Cesta do tajů egyptské aromaterapie

Navštivte Egypt a nechte se kromě zdejší historie, památek, pláží, moře a kuchyně okouzlit také místními čarovnými vůněmi. Právě Egypťané jsou totiž národem, který využívání vůní a výrobu parfémů povznesl a roz...

Phubbing: Závislost na mobilním telefonu ničí vztahy, přátelství i život

Phubbing je poměrně nový fenomén. Takzvaní phubbeři si více než lidí, se kterými tráví čas, všímají svého mobilního telefonu. A dá se říct, že jejich okolí je vlastně v tu chvíli ani nezajímá. Phubbing je novod...

Partnerský horoskop na rok 2023 nabídne změny, posun ve vztahu i nové lásky

Partnerský horoskop na rok 2023 přináší zajímavé informace ohledně milostných vztahů. Čekají nás změny, které by však měli být převážně ku prospěchu. Mají nás posunout v našem milostném životě zase o kus dál. U...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Mrkvová přesnídávka s bramborem a pórkem

Začněte tím, že si oloupete mrkve a brambory. Poté zeleninu společně s pórkem omyjte, nakrájejte na kousky a vložte do hrnce. Také přidejte trochu vody a vařte do změknutí. Následně zakápněte malým množstvím ol...

Kočka na vodítku aneb Je skutečně nutné tyto mazlíčky venčit?

Někomu může přijít úsměvná už jen představa, že by měla být kočka na vodítku. Tato zvířata jsou totiž většinou brána jako samostatná. Obzvlášť na vesnicích se pak kočičí mazlíčci promenádují ulicemi zcela svobo...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Grilovací koření, které dodá masu ten správný říz aneb 5 domácích receptů

Grilovací koření nechybí v kulinářské výbavě leckteré rodiny. Zejména pak v letních měsících se stává doslova hitem! Bez něj si totiž mnozí z nás nedokážou představit grilovaná masa nejrůznějších druhů. Vsaďte ...

Miluju léto!

Jsem se tu dlouho neukázala - možná je to proto, že žiju poměrně v hektice a buď pracuju nebo jsem ve společnosti manžela a přátel. Léto je v naší komunitě dost náročný společensky ale taky pracovně. Nemyslim tim žádnou sektu :), ale hasiče. Naši kluci se obzvlášť v těchto vedrech moc nezastaví - jezdí kropit uprchlíky, děti na akcích anebo hasí nějaký hrůzy - ale to zaplať pánbůh není tak často.