Třinácté znamení Hadonoš: Jste narození v jiném znamení zvěrokruhu?

Třinácté znamení Hadonoš: Jste narození v jiném znamení zvěrokruhu?

Před časem obletěla svět zajímavá zpráva. Z ní vyplývá, že jste možná narození v úplně jiném znamení zvěrokruhu, než jste si mysleli. Nové znamení Hadonoš prý zahýbalo daty, které se k jednotlivým znamením vážou. Horoskop pro něj byste však mezi ostatními hledali marně. Jak to s ním tedy vlastně je?

Čtěte také:

Sex podle znamení: Zjistěte, s kým si v posteli nejvíc porozumíte

Babyloňané tvořili horoskop před více než třemi tisíci lety. V té době jej rozdělili podle počtu měsíců v roce, tedy na dvanáct znamení. Jedno z nich, Hadonoše, do svého souhrnu ale nezařadili. Souhvězdí, ke kterým jsou jednotlivá znamení přiřazena, mají však různou velikost a už z tohoto důvodu není možné, aby jim Slunce „vládlo" stejně dlouho. Navíc došlo k malému zakolísání zemské osy a souhvězdí tak již nejsou ve stejné poloze, jako byly v době, kdy babylonští hvězdáři sestavovali horoskop.

Nové znamení Hadonoš aneb jak to s ním bylo?

V lednu roku 2016 vyšel na stránce NASA, která je určená dětem, článek vysvětlující rozdíly mezi astronomií a astrologií. Nemělo jít o nic jiného než o poukázání na to, jak na jednotlivá znamení pohlíží obě disciplíny. Vědci se pak pokusili pro zajímavost vypočítat nová data jednotlivých astrologických znamení podle novodobých poznatků. Přidali tak navíc třinácté znamení odpovídající souhvězdí Hadonoš. Tématu se chopila média, která věc nesprávně interpretovala a podala vše jako informaci, že NASA rozhodl o změně ustálených znamení zvěrokruhu. Jak by pak vypadal zvěrokruh?

 • Kozoroh: 20. leden až 16. únor
 • Vodnář: 16. únor až 11. březen
 • Ryby: 11. březen až 18. duben
 • Beran: 18. duben až 13. květen
 • Býk: 13. květen až 21. červen
 • Blíženci: 21. červen až 20. červenec
 • Rak:  20. červenec až 10. srpen
 • Lev: 10. srpen až 16. září
 • Panna: 16. září až 30. říjen
 • Váhy: 30. říjen až 23. listopad
 • Štír: 23. listopad až 29. listopad
 • Hadonoš: 29. listopad až 17. prosinec
 • Střelec:17. prosinec až 20. leden

Třinácté znamení Hadonoš: Manipulace a intriky

Pokud by tvůrci horoskopů chtěli počítat se znamením Hadonoš (Ophiuchus), nacházelo by se mezi Střelcem a Štírem. A jaká je jeho charakteristika? Rozumí si se všemi vodními a vzdušnými znameními. Má osobité kouzlo a charisma, který přitahuje lidi bez rozdílu znamení, rád však svého daru zneužívá ve svůj prospěch. Bývá často manipulativní a ve svém pohrávání si s lidmi okolo prakticky nezná hranice. Jsou cílevědomí, ale pro dosažení cílů jsou schopni sáhnout i po nemorálních a odsouzeníhodných formách jednání. Ostatně, sami velmi rádi riskují a adrenalin je pro ně důležitý.

Přetvářka je Hadonošovi vlastní a navenek se staví jako charakterní jedinec, zatímco za zády je schopen provést to nejhorší i svým nejlepším přátelům. I když sám Hadonoš miluje flirtování, je velmi žárlivý a majetnický. Vztahy jsou pro něj nicméně zábavou, od začátku určenou k zániku. Pokud partner chce vztah ukončit dříve než Hadonoš, pak se může dočkat agresivního jednání, hysterie, úskoků a podlého jednání. Pokud se však stane malý zázrak a Hadonoš se zamiluje, pak je to na celý život a partner v něm má skvělého partnera a ochránce. Je chytrý a bystrý, ale svou vychytralost a mazanost používá nesprávným směrem. Může tak být i nebezpečný a ze života dělat lidem peklo. Jeho pomsta bývá krutá. Rád pálí mosty a odchází, z práce, vztahu, bydliště... Pořád je v pohybu, děsí se rutiny a stereotypu, potřebuje nové výzvy a vývoj. Má prudké a neodhadnutelné reakce.

Hadonoš 

Kde se nové znamení Hadonoš nachází?

Leží na nebeském rovníku, takže je aspoň částečně viditelné ze všech míst na světě. Nachází se mezi jarním a podzimním bodem a mezi severním a jižním pólem. Prochází jím ekliptika a Slunce se v něm nachází od 29. listopadu do 17. prosince. Na toto období v současném pojetí horoskopu připadá menší část znamení Štíra a větší Střelce. V souhvězdí Hadonoš se nachází několik hvězd, považovaných za nejbližší k naší sluneční soustavě. Jeho sousedy jsou na severu Herkules (Hercules), na jihozápadě Střelec (Sagittarius), jihovýchodně Štír (Scorpius), na východě Hlava hada (Serpens Caput) a Váhy (Libra), na západě pak Orel (Aquila), Štír (Scutum) a Ocas hada (Serpens cauda). I když Hlava a Ocas nejsou sousedy, tvoří oficiálně souhvězdí Had.

Mytické báje o souhvězdí Hadonoš

Znamení Hadonoš je znázorňováno v podobě silného muže, držícího velkého hada. V řecké mytologii byl synem boha Apollóna a jeho jméno bylo Asklépios. Své znalosti získával u kentaura Cheiróna. Byl díky němu tak zdatným lékařem, že dokázal léčit všechny nemoci a také křísit zemřelé. Tím však narušoval chod světa a bohové se proto na něj rozzlobili. Zejména bůh podsvětí a smrti žádal po Diovi, aby ho odstranil. Zeus ho proto usmrtil bleskem. Lékař se po smrti dostal na oblohu i se svým hadem, který mu pomáhal hledat léčivé byliny.

Jiná verze tvrdí, že hlavním stěžovatelem byl bůh podsvětí Hádes, který měl svou říši neustále prázdnou kvůli Asklepiovu umění. I v tomto případě se dostal na nebe i s věrným hadem. Někteří autoři se domnívají, že Hadonoš je obyvatel starověké Tróji, který nechtěl, aby se dřevěný kůň dostal za městské hradby. Hadi, kteří jednoho dne vylezli z moře, ho za to poté usmrtili i s jeho dvěma syny.

Co z toho všeho vyplývá? Zvěrokruh se měnit nebude. Pokud jste se tedy narodili v období, kdy vládne Hadonoš, můžete se za něj považovat. Určitým vodítkem by prý mělo být i několik pih, uspořádaných do tvaru písmene ypsilon. Jestli se ptáte, jak je to s horoskopy, klidně můžete používat ten, který jste používali dosud. Tedy podle data narození Štír nebo Střelec. A kdo ze slavných lidí se ve znamení Hadonoš narodil? Například Winston Churchill, Walt Disney, Charles de Gaulle, Sinéad O’Connor, John Malkovich, Ozzy Osborne anebo třeba Arthur C. Clarke.Diskuse k článku

 • Predstavimse

  02:17 12. 2. 2024 0
  Škoda že je ta Ophiuchus charakteristika psaná pro matrixového čtenáře, taky jím jsem a nejsilnější sklony mám k jakoby templářům. Při minulých životech v Galii + u Chetitů. Mam radši léčitelství, ale dokážu taky (agresora, podrazáka) energeticky sejmout, třeba poslat na nemocenskou...
 • Žádnej Hadonoš, ale kus Střelce.

  19:08 10. 1. 2024 0
  Churchill a de Gaule? Tak to jsem v dobré společnosti.
 • :)

  13:36 27. 12. 2022 0
  věřím tomu že někdo asi s tím souhlasí ( i když to bude pouze menšina), ale já kdybych měla být blíženec tak to ke mně prostě nepasuje já jsem rak a taky vždycky rak budu i kdyby se z toho měl svět zbláznit
  • Limepark25

   22:56 28. 3. 2023 +1
   Posun hvězdné oblohy je skutečný ale stále trochu nepřesný. Podle mého měření blíženec začíná už někdy 18.6. a končí okolo 5-6.7. tak co? Stále vám vychází blíženec nebo už ne
 • 🐒

  15:09 1. 7. 2022 -4
  Mám otázečku. Proč tam sakra přidávali 13. znamení?? A proč nemá každé znamení jeden měsíc? A já jsem štír a ne panna, chovám se tak taky, ale podle té tabulky jsem panna a ne štír, takže úplná hovadina podle mě a taky podle mé kámošky
  • Predstavimse

   02:22 12. 2. 2024 +1
   Kabala se neustále snaží o nějaké fígle, tak proč je únor kratší když za rok máme buď 13 úplňků a nebo novoluní?
  • 🎈

   13:41 28. 11. 2022 +5
   protoze drive mel mesic pouze 28 dni a znameni tim padem bylo 13
 • Daniel

  19:49 10. 3. 2022 +5
  Jsem Hadonoš 🤘💯
  • Žádnej Hadonoš, ale kus Střelce

   19:11 10. 1. 2024 0
   klídek, kolego Střelče, žádní Hadonoši neexistujou
  • limepark45

   22:56 28. 3. 2023 -1
   Tak to jsi pěknej všivak
 • Jiří Čech

  21:34 31. 7. 2020 +12
  Když tak čtu, co je tan Hadonoš za vemeno, tak se radši vrátím k těm dvanácti znamením... :-)
  • Petr Moravan

   10:12 2. 11. 2020 -3
   Bud jsi nebo nejsi jak rikas ve..no a nic nenadelas.
  • pog

   00:31 31. 10. 2020 +5
   very pog
 • Rozálie Krycnerová

  07:02 23. 7. 2020 +16
  Tak tohle je ta největší hovadina kterou jsem slyšela za poslední dobu. Narodila jsem se jako vodnář a pasuje to na mě. A jen kvůli tomu, že NASA si to trochu hodně pozměnila nebudu najednou kozorozec kterej na ně vůbec nepasuje. A ještě jsem slyšela že nové znamení toho Hadonoše má platit od dětí narozených od roku 2015. Takže nechápu proč tohle někdo vymyslel. Stejně se bude každej řídit tím čím byl předtím.
  • Bečvin

   08:51 31. 12. 2022 +2
   Běh Luny má reálně vždy 28 dní, do roka je jich tedy 13 + zbytkové dny a trochu, ať chcete, nebo ne; takže každý čtvrtý únor slunečního kalendáře má 29 dní a je tím přestupný. 13 znamení lunárního zodiaku jen upřesňuje 12 znamení solárního zodiaku. U lunárního kalendáře jde o řešení z dob 1. náboženství-čarodějnictví (o Bohu, dipoláritě božstev a ostatních živých silách na nebi a na zemi v živém-vědomém nekonečnu Všudepřítomného), které je ve své době vědečtější než dnes a spolehlivě funfuje, tato starověda Achnatona a všech ostatních kněží jediného fungujícího kultu na Zeměkouli - Wicca se stále dělí na astrologii nebes, magii síly jasu živých energií v nebeském kosmu tří světů (gravitace,magnetismu a elektřiny) a alchymii vší země v kosmu - energetický kosmos je důsledkem Božích představ (lila-Boží hra o frekvencích a amplitudách Zákona). Atomickou MPSP lze tudíž rozšířit i na živlovou jemnohmotu, magnetismus a síli jasu nekonečna Všudepřítomného.
  • Gandy

   19:26 18. 10. 2021 -2
   :-D :-D :-D
 • Majda

  23:10 6. 12. 2017 +1
  Býci byli vždycky trochu sebestřední :-) Štíři jsou hustí, i s těmi pár dny budou vždy výrazní, zajímaví a dominantní! ;-)
 • Jan Kachlíř

  20:49 6. 12. 2017 -1
  kdyby to takhle bylo no tak by byl štír jen na 7 nebo 6 DNÍ!!!!!!!!!!!!!!!!! a to je hrozne nefer a byk by byl na cca 40 DNÍ!!!!!!!!! to je hrozne to je vuci štiru nefer
 • Wheelcrusher

  07:08 19. 10. 2017 +2
  Jsem sice hadonoš, ale vždycky se řídím morálkou (pokud mi někdo svou hloupostí nevsugeruje agresivní jednání a svou debilitu, čehož nakonec samozřejmě lituju)... každopádně musim uznat, že ten posun znamení by na mé příbuzné fakt seděl mnohem víc!:)
 • Marie

  13:05 18. 7. 2017 +1
  V článku je vše řečeno hned v úvodu...
 • Yeti

  13:03 18. 7. 2017 -8
  A jak jako může být 13 znamení, když je jen 12 měsíců v roce? Hmmmm?
 • Renda

  11:36 14. 7. 2017 +2
  tak podle nového datumu a zvěrokruhu jsem LEV, jááá to věděl!! UUUUUAAAAAHHH :-)
 • Zobrazit další komentáře

Lunární kalendář

SOBOTA 13. 04. 2024
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
NEDĚLE 14. 04. 2024
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 15. 04. 2024
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
ÚTERÝ 16. 04. 2024
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
STŘEDA 17. 04. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
ČTVRTEK 18. 04. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
PÁTEK 19. 04. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Amulety, talismany, esoterika, zdravá výživa a astro služby Spiritobchod.cz
Společnost Euro Trade Plus se zabývá provozováním…

Je vodíková voda zázračným nápojem nebo jde o největší podvod 21. století?

Proč Hans dává k této vodě komentář k ionizované vodě? Jsou to dvě zcela jiné metody: obohacování vody o vodík...

Vztahové pověry z celého světa: Znáte je?

Od své babičky, znám hodně pověr (pocházela z Bílých Karpat).
Děvče se svým chlapcem nesmí být spolu sami, př...

Jak chovat hady – 5 důležitých rad pro začínající chovatele

Před tím, než se rozhodnete si hada pořídit, je vždy nutné si zjistit vše co se chovu týče a mít připravené kv...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

prací prostředky e shop

já jsem si oblíbila netoxické čističe Method nebo tierra verde. Obojí kupuji na eshopu Al...

Jarní očistná hladovka

Já jsem procházela takouvou očistnou kůrou 2 celé týdny, kdy jsem nejedla maso, ani mlék...

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

Hledáte půjčku na splacení všech svých dluhů? Musíte zaplatit exekuci? Máte spis v reg...
Zobrazit všechna témata

Buďte krásní v každém věku. Předčasné stárnutí pleti lze snadno zbrzdit

Chcete si zachovat mladistvou pleť a jste ochotni pro to udělat cokoliv? Na to, abyste oddálili předčasné známky stárnutí pleti nepotřebujete spoustu peněz a vlastně ani příliš času navíc. Přesto existují triky...

Sex pro radost i zdraví. Proč bychom se neměli vyhýbat sexuálním radovánkám?

Chcete mít lepší náladu, méně se stresovat a snížit riziko vzniku civilizačních onemocnění i srdečních chorob? Pokud ano, pak byste se měli mít více rádi. Sex je totiž blahodárný v mnoha ohledech. Trocha té spr...

Děti a paměť: Jak účinně procvičovat paměť u dětí?

Dětství je obdobím, během kterého lidské tělo prochází obrovskými změnami. A to nejen vzhledově, ale také v oblasti orgánů. Jedním z takových orgánů je i mozek, který při narození není plně vyvinutý. Je složitý...

Lepší život bez plastů: 6 nápadů, jak nahradit běžné plastové pomocníky

Dnešní doba velí jasně: měli bychom se snažit žít ekologicky a především se musíme zbavit plastů. Odborníci neustále varují, že nám život ničí i takzvané mikroplasty. Jsou ve vzduchu, v dešti, v jídle, ve vodě ...

Rovnováha mezi soukromým a pracovním životem. Jak nalézt optimální balanc?

Hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem je dnes vcelku moderní téma. Má dokonce i své označení: jde o takzvaný work-life balance. A jsou i experti, kteří vás tuto dovednost umí naučit. O co vlastně j...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Kvasinková infekce u psa: Jak ji rozpoznat a léčit?

Kvasinková infekce u psa bývá poměrně častým problémem. Když se včas a adekvátně neléčí, může se rozšířit a způsobovat nejedny nepříjemné kožní potíže. Ty zpravidla zasahují uši pejska, tlapky, kožní záhyby neb...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Pocit vysvobození

Dneska bych si tu dovolila pár řádek o pocitu vysvobození. Každej si pod tim představí něco jinýho, ale já pod tim vidim jediný - vyjdeme ze svazujících myšlenkovejch okovů, který maj podobu strachu, předsudků, zloby, smutku a bůhví čeho ještě. Tyhle okovy si ostatně nasazuje téměř každej člověk zcela dobrovolně a pak mu dá sakra práci s tim něco udělat - respektive se jich zbavit.