Úplněk 2021 podrobně! Jaké úplňky nás čekají?

Úplněk 2021 podrobně! Jaké úplňky nás čekají?

Úplněk je magický úkaz na obloze. Působí na nás víc, než jsme schopni si přiznat. Úplňkové noci jsou vždy magické a plné světla. Ovlivňují nás také podle toho, v jakém znamení zvěrokruhu se právě nacházejí. Úplněk 2021 na nás bude letos působit dvanáctkrát. Dvakrát půjde dokonce o takzvaný superúplněk. Úplněk je také časem, kdy bychom měli více odpočívat, méně jíst, nepožívat alkohol, nepodstupovat lékařské ani estetické zákroky.

Pokud vás zajímají úplňky, přečtěte se také lunární kalendář 2021 nebo si přečtěte, jaké máme druhy úplňků. A pokud vás zajímá, co bude, začtěte se také do horoskopu na rok 2021 nebo do čínského horoskopu na rok 2021.


Úplněk Leden 2021 – Úplněk ve Lvu

28. LEDEN 2021 20:16

Lví úplněk leden 2021 bude uzavírat mnoho kapitol našeho života. Avšak jakmile jednu ukončí, druhou bleskurychle otevře. Vesmír nám bude brát i dávat. Úplněk leden 2021 nám přidá na sebevědomí a pomůže na druhé udělat dojem. Chcete-li něčeho dosáhnout – získat lepší práci nebo konečně oslovit lásku svého života – pak je teď ten nejvhodnější čas. Pokud se rozhodnete, udělejte to, co cítíte. A pokud to nedopadne, nesnažte se zpětně své chování omlouvat. Zahoďte zbytečné strachy, které vás obklopují. Je nejvyšší čas se jich zbavit. Zapracujte na tom. Za úplňku ve Lvu se věci dějí rychle. Střídají se nálady, věci mají tendenci mít rychlý spát. Hrozí hádky. Po nich však obvykle přichází rychle usmíření. Vládnout nám nyní planety Jupiter a Saturn. Lednový úplněk je nazýván také jako vlčí.

Čtěte také:

Lunární kalendář: Jak pečovat o vlasy podle fází Měsíce?

Úplňky a jejich druhy přehledně! Víte, co znamená vlčí, bouřkový či kukuřičný úplněk?

Netradiční alchymistický horoskop na rok 2021 ví, jak přilákat pozitivní energii do svého života

Úplněk Únor 2021 – Úplněk v Panně

27. ÚNOR 2021 09:17 

Úplněk únor 2021 v Panně začne dávat věci do pořádku. Je nejvyšší čas vykročit pravou nohou vstříc novému životu. Cestou budeme muset překročit i nějaké nástrahy a strachy. Je však dobrý čas udělat si pořádek ve svém životě. Měli bychom se naučit být více otevřenější a tolerantnější. Naučit se akceptovat nedokonalosti života. Úplněk únor v Panně 2021 bude komplikovanější. Budeme nuceni potlačit své touhy i vášně. Úplněk 2021 v Panně je citově náročný. A není dobré do sledu věcí teď ledabyle zasahovat. Vše je třeba důkladně analyzovat a dívat se na věci z více úhlů. V indiánské kultuře se únorový úplněk jmenuje hladový nebo sněžný. Podívejte se na lunární magie a kouzla

Úplněk Březen 2021 – Úplněk ve Vahách 

28. BŘEZEN 2021 20:48

Úplněk březen 2021 ve Vahách nám nedopřeje klidný spánek. V noci se často budíte? Částečně mohou pomoci bylinky či sklenka vína, avšak zcela eliminovat působení tohoto úplňku se nepodaří. Možná je to proto, abychom měli více času přemýšlet o svém životě. Udržujete zbytečně věci, které vám ubírají energii? Pouštíte si do života nesprávné osoby? Je čas zrekapitulovat si sami v sobě, co bychom vlastně v životě chtěli. Co je správné a co je naopak lepší pustit, protože nám to nic nedává. Buďte sami sebou, nejednejte podle očekávání druhých. Rozvíjejte svůj přirozený talent. Buďte každý den šťastní. Nastolte si v životě rovnováhu a harmonii. Staří indiáni tento úplněk (úplněk březen) nazývali červí či vraní.

Úplněk Duben 2021 – Úplněk ve Štíru

27. DUBEN 2021 05:31

Úplněk duben 2021 ve Štíru bude jedovatý, jako je sám štír. Cokoli jste chtěli dořešit, teď odložte. Nevychází téměř nic. Jste zranitelní. Štít vyvolává prudké emoce a výkyvy nálad. Přesto, že na první pohled může působit tento úplněk duben 2021 negativně, bude pro nás očišťující. Je třeba otevřít další kapitolu života, ale bez uzavření té současné se dál neposuneme. Zbavte se veškerých povrchních vztahů a všeho, co vás nenaplňuje. Zkuste podrobně analyzovat své pocity. Úplněk 2021 ve Štíru vás bude nutit k mnoha změnám a proměnám. Přemýšlejte o tom, co byste měli začít dělat jinak. Zbavte se strachu ze ztráty – věcí i některých lidí kolem sebe. Nelpěte na zbytečnostech a nefunkčních vztazích. Dubnovému úplňku říkali indiáni úplně rybí. Nazýván je však i jako růžový měsíc. Půjde o první superměsíc nebo také superúplněk v roce 2021.

Úplněk 2021

Úplněk Květen 2021 – Úplněk ve Střelci

26.KVĚTEN 2021 13:13

Energie květnového úplňku ve Střelci bude poklidná. Není třeba se obávat žádných dramat ani životních zvratů. Úplněk 2021 ve Střelci přináší optimistický pohled na svět. Měli bychom se radovat a užívat si vše dobré a krásné v životě. Úplněk květen 2021 ve Střelci vyvolává touhu po cestování, dobrodružství a toulkách. Jeho heslem je: nezávislost, spontánnost a otevřenost. Klidně můžete i riskovat, protože věci budou vycházet. Snažte se být více mezi lidmi, samota nedělá v tyto dny dobře našemu psychickému rozpoložení. Úplněk květen je nazýván také jako květný nebo květový. Je to druhý superměsíc čili superúplněk v roce 2021.

Úplněk Červen 2021 – Úplněk v Kozorohu

24. ČERVEN 2021 20:39

Úplněk červen v Kozorohu nás nabádá k dokončených započatých úkolů a prací. Máme dost energie na to, abychom všechno zvládli. Soustřeďte se sami na sebe a snažte se dokončit všechno, co jste dlouho odkládali. Půjde vám to teď snadněji než kdykoliv jindy. Úplněk 2021 v Kozorohu bude každého vracet i k sobě samotnému. Člověk si musí udělat pořádek také uvnitř sebe. Srovnejte si své životní hodnoty. Jinak hrozí, že byste mohli podlehnout okolním tlakům. Nic nepodceňujte a do všeho se pouštějte na 100 procent. Neohlížejte se na druhé, teď se soustřeďte jen sami na sebe. Úplněk červen 2021 se jmenuje jahodový nebo také medový. Přečtěte si o vlivu úplňku víc!

Úplněk Červenec 2021 – Úplněk ve Vodnáři

24. ČERVENEC 2021 04:36

Úplněk červenec 2021 ve vzdušném znamení není nic extra. Nevíme, co sami se sebou. I když usneme, často se budíme. Jsme rozladění a pořádně nevíme, kam se vrtnout. Úplněk ve Vodnáři nás teď ale čeká hned dvakrát za sebou. Úplněk červenec 2021 nás však vybízí k tomu, abychom se zaměřili na partnerské vztahy, případně vyřešili problémy, které se už dlouho táhnou. Snažte se vše řešit bez emocí, zkuste se na situaci podívat jinýma očima, buďte nezávislým pozorovatelem. Propusťte ze života veškeré negativní emoce, které vámi zmítají.  Šťastní budete ve společnosti jiných lidí, nevyhýbejte se jim. Úplněk červenec 2021 má název – bouřkový.

Úplněk Srpen 2021 – Úplněk ve Vodnáři

22. SRPNA 2021 14:01 

Úplněk srpen 2021 ve Vodnáři se letos opakuje dvakrát za sebou. Máme proto delší časový úsek na vyřešení již započatého. S žádným rozhodnutím neuděláte chybu. Úplněk ve Vodnáři je moudrý a magický. Ví, jakou cestou nás vést. Pokud bychom náhodou měli tendence uhnout ze své cesty, pomůže nám znovu najít ten správný směr. V partnerských vztazích bychom se měli rozhodnout, jak chceme naše pouto dál rozvíjet. Je čas na svatbu nebo třeba zplození potomka? Úplněk srpen 2021 ve Vodnáři přinese mnohá řešení. Spousta záležitostí bude definitivně uzavřena. Podle indiánů má tento úplněk název jeseteří nebo červený.

Úplněk 2021

Úplněk Září 2021 – Úplněk v Rybách

21. ZÁŘÍ 2021 01:54

Úplněk září 2021 v Rybách je vždy náročným obdobím. Na maximum je zvýšená na citlivost i vnímavost k okolí. Emoce jsou zostřené, vše nadměrně prožíváme. Padá na nás únava, špatná, nálada, nezřídka i deprese. Nic nás nebaví, máme pocit, že všechno je marné. Úplněk v Rybách provází pasivita. Nejsme schopni nic dělat. Jen sedíme a čekáme, kdo za nás co vyřeší. Rozhodně není správný čas na odvykání závislostí, hubnutí nebo jiných větších změn ve svém životě. Nedařilo by se. Jste však v tento čas více intuitivní a máte tendence hledat odpověď na otázku – co v životě byste vlastně chtěli. Úplněk září 2021 v Rybách je laxní, citový a klidný. Nebudou se odehrávat žádná dramata. Zářijový úplněk nazývají indiáni jako kukuřičný. Přečtěte si o úplňku více! 

Úplněk Říjen 2021 – Úplněk v Beranu

20. ŘÍJNA 2021 16:56

Beraní úplněk říjen 2021 je nabitý nadměrnou energií. Jenže nás může zmítat i značný pocit nejistoty. Chtěli bychom zastavit, ale nejde to. Neustále se za něčím honíme a stále nestíháme. Na jednu stranu si na tento stav stěžujeme, na druhou stranu nám dává pocit nepostradatelnosti. Toužíme dohnat vše, co jsme doteď nestíhali. Máme chuť začít nové projekty, vyzkoušet si novou práci. Je potřeba nabrat více sebevědomí. Život vnímáme jako nějaký závodní běh či bitvu a máme pocit, že musíme všechno stihnout co nejdříve. A to i za cenu, že půjdeme hlavou proti zdi. Nezapomínejte mezi tím vším „nestíháním“ ale také na svoji rodinu a přátele. Jinak by vám mohly rychle dojít síly. Říjnovému úplňku se říká také krvavý.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Lunární kalendář na rok 2021 podrobně!

Úplněk Listopad 2021 – Úplněk v Býku: Zatmění

19. LISTOPAD 2021 09:57

Úplněk listopad 2021 v Býku nám dodává stabilitu ve všech oblastech našeho života. Jestliže jsme prošli nějakou změnou, teď se nám konečně povede skutečně ji přijmout a zafixovat. Pokud bychom se tomu „zuby nehty“ bránili, mohla by přijít nemoc, která by nás donutila zastavit se a přemýšlet nad svým životem hlouběji. Zažíváme pocit bezpečí, klidu a stability. Snadno nalezneme mír. Máme pocit, že teď je konečně všechno v pořádku. Soustředit svoji pozornost bychom měli také v tento čas na ostatní osoby kolem sebe a přátele. Věnujte jim alespoň kousek svého času. Je vhodná příležitost nechat se opečovávat a hýčkat. Listopadový úplněk bývá nazýván také jako mrazivý nebo bobří.

Úplněk Prosinec 2021 – Úplněk v Blížencích

19. PROSINEC 2021 05:35 

Úplněk prosinec 2021 v Blížencích značí nějakou změnu. Jste upovídaní, máte potřebu druhé poučovat. Úplněk 2021 ve znamení Blíženců letos vše uzavírá. Rok končí, dokončujeme i své letošní záměry. Je čas přemýšlet o tom, co budeme dělat dále. Udělejte si volno z práce, abyste měli chvíli jen pro sebe. Vyrazte někam na výlet a přemýšlejte. Cestou potkáte i spoustu zajímavých lidí, kteří vám mohou být inspirací. O tom, co byste v životě dále chtěli. Svá přání formulujte konkrétně. Buďte opatrní, abyste slovem druhým lidem neublížili. Úplněk prosinec 2021 v Blížencích je hodně impulzivní a mohli byste říct něco, co by vás brzy mrzelo. Cítíte se být v bezpečí přes nástrahami celého světa. Prosincový úplněk indiáni nazývají úplňkem dlouhých nocí, případně jej označují jako studený měsíc.

ČTĚTE TAKÉ:

Autor článku: Monika PoledníkováDiskuse k článku

  • Marie

    14:53 28. 1. 2021 0
    rychlý spád(spát)

Lunární kalendář

NEDĚLE 07. 08. 2022
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v přibývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 08. 08. 2022
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v přibývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž…
více o tomto dni
ÚTERÝ 09. 08. 2022
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v přibývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť a nehty, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes…
více o tomto dni
STŘEDA 10. 08. 2022
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v přibývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť a nehty, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes…
více o tomto dni
ČTVRTEK 11. 08. 2022
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. …
více o tomto dni
PÁTEK 12. 08. 2022
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře, dnes je úplněk. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. Navštivte dnes…
více o tomto dni
SOBOTA 13. 08. 2022
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Vyrobte si lahodný domácí řecký jogurt - snadno a rychle!

nevyrábím, nemám na to čas, koupim si tvarohový jogurt s příchutí čokolády a jsem spokojena

Ochutnejte vlastní mléčné výrobky: Domácí jogurt krok za krokem

nevyrábám, ale kupuji si čokoladové krémové... Jsou top mezi jogurty

Jogurt

jogurty jím jenom bílé a jinak si kupuji pouze čokoladové smetanové krémy, Jsou nejlepší na světe

5 potravin, které spolehlivě podpoří vaše trávení

potřebuji ho spíše stabilizovat a narovnat střevní mikrofloru

operace žlučníku

dobrý den, je pro mě vhodný termín 22.7.2022 k operaci odstranění žlučníku? Jsem naroz...

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Partnerské náramky Black & White

Náramky pro harmonii ve vztahu, z pruhovaného achátu a…
710 Kč

Náramek s perlou LÉČENÍ

Náramek pro ochranu, zdraví a harmonii energií
340 Kč

SOULAD - BIO Toaletní voda 115ml

Vůně s Bachovými esencemi pro harmonizaci a pohodu Bio…
1 640 Kč

VIVACITÉ(S) DE BACH - vitalita a energie, přírodní parfém 115 ml

Vitalizující a energizující přírodní parfém s Bachovými…
2 219 Kč

Náramek pro Vodnáře ENERGIE

Náramek, který přináší duchovní vědění, vášeň a energii a…
390 Kč

Důvěra ve vztahu: Jak ji vybudovat a čím ji můžete ztratit?

Důvěra ve vztahu je základním pilířem pro jeho šťastné, dlouhodobé a zdravé fungování. A je potřeba na ní neustále pracovat. Nerozvine se totiž hned a můžete ji velmi snadno ztratit nerozvážnými životními kroky...

Zahradní fontána je hit! Jak ji vybrat?

Zahradní fontána neplní jen jakousi estetickou funkci. Má mnohem více účelů, které jistě docení zejména milovníci relaxace nebo různého zvířectva. Vybrat tu vhodnou mezi mnoha produkty na trhu může být pořádným...

Toxické přátelství: Jak jej poznat a na co si dát pozor?

Přátelství je v našem životě velice důležité. Dá se říci, že naši přátelé jsou jako rodina, někdy i mnohem víc. Můžeme si s nimi o čemkoliv povídat, můžeme se jim svěřit a můžeme je i požádat o pomoc, pokud pot...

Phubbing: Závislost na mobilním telefonu ničí vztahy, přátelství i život

Phubbing je poměrně nový fenomén. Takzvaní phubbeři si více než lidí, se kterými tráví čas, všímají svého mobilního telefonu. A dá se říct, že jejich okolí je vlastně v tu chvíli ani nezajímá. Phubbing je novod...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Mrkvová přesnídávka s bramborem a pórkem

Začněte tím, že si oloupete mrkve a brambory. Poté zeleninu společně s pórkem omyjte, nakrájejte na kousky a vložte do hrnce. Také přidejte trochu vody a vařte do změknutí. Následně zakápněte malým množstvím ol...

Kočka na vodítku aneb Je skutečně nutné tyto mazlíčky venčit?

Někomu může přijít úsměvná už jen představa, že by měla být kočka na vodítku. Tato zvířata jsou totiž většinou brána jako samostatná. Obzvlášť na vesnicích se pak kočičí mazlíčci promenádují ulicemi zcela svobo...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Grilovací koření, které dodá masu ten správný říz aneb 5 domácích receptů

Grilovací koření nechybí v kulinářské výbavě leckteré rodiny. Zejména pak v letních měsících se stává doslova hitem! Bez něj si totiž mnozí z nás nedokážou představit grilovaná masa nejrůznějších druhů. Vsaďte ...

Miluju léto!

Jsem se tu dlouho neukázala - možná je to proto, že žiju poměrně v hektice a buď pracuju nebo jsem ve společnosti manžela a přátel. Léto je v naší komunitě dost náročný společensky ale taky pracovně. Nemyslim tim žádnou sektu :), ale hasiče. Naši kluci se obzvlášť v těchto vedrech moc nezastaví - jezdí kropit uprchlíky, děti na akcích anebo hasí nějaký hrůzy - ale to zaplať pánbůh není tak často.