Zdravotní horoskop na rok 2021

Zdravotní horoskop na rok 2021: Jak moc pevné zdraví budete mít? A na co byste si měli dát pozor?

Budeme v roce 2021 zdraví? Na to odpoví zdravotní horoskop na rok 2021. Také nám poví, na co bychom si měli dávat pozor, a jak je dobré se obtížím vyhýbat. Prozradí i něco málo z prevence. Chcete-li být zdraví a plní síly, počtěte si.

Zdravotní horoskop na rok 2021 poví, na co nejčastěji každé znamení trpí. Co by se sebou mělo dělat a jak o sebe lépe pečovat. Věnujte čas především prevenci, a zkuste v tomto roce o sebe lépe pečovat.

Zdravotní horoskop na rok 2021: BERAN

21. 3. – 20. 4.

Hlava je citlivým článkem tělesné schránky, a to Berani často pociťují. Rádi totiž „prorážejí zeď hlavou“. S tím souvisí i časté migrény, úrazy či záněty v oblasti hlavy (především zuby a oči). Přehnaná fyzická aktivita může způsobit vyšší krevní tlak a nespavost. Zdravotní horoskop na rok 2021 upozorňuje, abyste si dávali pozor na prochladnutí. To se nemusí objevit okamžitě, ale může být příčinou pozdějších problémů.

Čtěte také:

Vliv planet na zdraví člověka. Jaké zdravotní problémy mají jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Bylinkový horoskop: Nejlepší bylinky pro všechna znamení zvěrokruhu

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? Pijte často bylinkové čaje, které vašemu zdraví i chuti budou lahodit. Zejména je to máta peprná, ženšen, meduňka nebo vrba bílá. Na oči pak skvěle působí světlík lékařský.

Zdravotní horoskop na rok 2021: BÝK

21. 4. – 21. 5.

Býci jsou velmi tvrdohlaví a často odmítají pečovat o své zdraví. Příčinou zdravotních potíží u nich může být i přílišná konzumace jídla a pití, i nedostatek pohybu. Bolesti krku a ztuhlost šíje pravděpodobně souvisí s přílišnou zátěží organismu a nesprávným sezením. Zajděte si občas na masáž, prospěje vám, radí zdravotní horoskop na rok 2021. Častým trápením u Býků bývají také angíny a skřípnuté obratle. Dávejte si pozor na prochladnutí.

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? Energii Býkům pomůže vrátit odvar ze šalvěje nebo rozmarýnu. Vhodné je ostřejší ovoce jako ostružiny a višně. Při bolestech v krku kloktejte teplou vodu se solí.

Zdravotní horoskop na rok 2021: BLÍŽENCI

22. 5. – 21. 6.

Blíženci mohou být po psychické stránce labilní a přecitlivělí. S tím souvisí i potíže s dýchacím ústrojím. A trpět může i hrudní páteř, na to si dávejte obzvláště pozor. K velmi citlivým místům u Blíženců patří i nervová soustava. Často je trápí astma, kašel, pylové alergie a zánět nervů. Při pracovním vytížení byste měli dodržovat pravidelné pauzy a relaxovat, varuje zdravotní horoskop na rok 2021. Potřebujete k regeneraci více spánku než ostatní. Dopřejte si jej.

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? Únavu vám může pomoci zahnat křen, ale je třeba dávat si jej pravidelně. Mozkovou činnost povzbudí ginkgo biloba. Zároveň i prokrví končetiny. A na kašel si dejte čaj z mateřídoušky nebo lípy.

Zdravotní horoskop na rok 2021: RAK

22. 6. – 22. 7.

Raci patří mezi nejcitlivější znamení. A kvůli tomu často trpí nejen jejich duše, ale i fyzická schránka. Hojně je přepadají chmurné nálady. Zdravotní stav Raků je podmíněn důkladným odpočinkem a spánkem, upozorňuje zdravotní horoskop na rok 2021. Je-li ohrožen pocit bezpečí, upadají Raci do deprese. Psychické poruchy mohou přivodit vážné zdravotní problémy. V každém případě by proto o sebe měli nadmíru pečovat. Nejčastěji je trápí zažívací potíže. Žaludeční vředy velmi často souvisí se stresy. Zkuste brát život více s nadhledem a úsměvem, všechno bude jednodušší.

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? Úlevu od žaludečních potíží vám může přinést máta peprná, anýz nebo fenykl. Namíchejte si z nich lahodný čaj. Na zklidnění je pak velmi vhodná meduňka.

Zdravotní horoskop na rok 2021

Zdravotní horoskop na rok 2021: LEV

23. 7. – 22. 8.

Lvi si zakládají na svém dobrém zdraví, jsou vitální. Přesto, že o sebe dobře pečují, tak jsou náchylnější k nejrůznějším zraněním nebo akutním potížím. Co se však týče těžších a chronických onemocnění, před těmi jsou odolnější – tedy oproti jiným znamením zvěrokruhu. K velmi citlivým oblastem na těle Lvů patří oči, páteř a srdce. Čím starší člověk je, tím je náchylnější. Velmi špatný vliv na organismus Lvů má alkohol a nikotin, varuje zdravotní horoskop na rok 2021. Dopřáváte-li si je často, měli byste pouvažovat o nějaké odvykací kúře.

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? Vaším životabudičem je indický ženšen – čistí krev a posiluje organismus. Šípkový čaj vás zase uchrání před nachlazením a pročistí ledviny.

Nastudujte si i náš lunární kalendář na rok 2021.

Zdravotní horoskop na rok 2021: PANNA

23. 8. – 23. 9.

Zdravotní horoskop na rok 2021 uvádí, že by bylo dobré, abyste se zklidnili a trošku zregenerovali své tělo. Zpomalte, jste příliš ve spěchu. Nic vám neuteče. Zajděte si na rehabilitaci, vyzkoušejte reflexní terapii. Mačkání reflexních plosek slinivky, sleziny a žaludku je optimální prevencí pro dobrou zdravotní kondici. Navíc tím zvýšíte imunitu a tvorbu bílých krvinek. Panny se však obecně těší dobrému zdraví především proto, že o sebe někdy až úzkostlivě pečují a věnují značnou pozornost zdravému životnímu stylu. Často je ale trápí zažívací potíže a úzkostné stavy. Meditujte, jestli to neumíte, je nejvyšší čas se to naučit.

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? Skvělou službu vám poskytne čaj z máty, zázvoru nebo heřmánku, který zharmonizuje nejen vaši psychiku, ale i metabolismus.

Zdravotní horoskop na rok 2021: VÁHY

23. 9. – 23. 10.

Měli byste se naučit být více nad věcí a nebrat si příliš věci a slova druhých osobně. To vás zraňuje a zbytečně se užíráte. Na tělesnou a duševní nerovnováhu reagujete velice citlivě a snášíte spatně stres. Zdravotní horoskop na rok 2021 upozorňuje, abyste si na sebe dávali větší pozor. Věnujte pozornost zejména ledvinám a bederní oblasti. Potrápit vás může i močový měchýř. Dodržujte proto pitný režim a snažte se neprochladnout.

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? Na posílení organismu vyzkoušejte plody goji (kustovnice čínské). Dají se použít například do ovesných kaší místo rozinek. V případě prochlazení můžete zkusit čaj z řebříčku, šalvěje nebo tymiánu.

Jaké vůně vám dělají dobře pro tělo i pro duši? Pročtěte si, které vůně jsou ideální právě pro vaše znamení!

Zdravotní horoskop na rok 2021: ŠTÍR

24. 10. – 22. 11.

Štíři jsou velcí bojovníci. A neplatí to jen všeobecně nejen pro životní situace, ale zejména také pro oblast zdraví. Jen tak se nedají. A jen tak nějaká nemoc je neskolí. Štíři jsou velice bystří a všímaví. Stejně jako sledují své okolí, sledují i sebe samotné. Jak uvádí zdravotní horoskop na rok 2021, Štíři jsou vyhlášení jako skvělí milenci, co se týče sexuality, jsou nad všemi ostatními znameními zvěrokruhu. Jenže právě také pohlavní a vylučovací orgány je mohou velice potrápit. Dbejte na ně, dopřávejte jim pravidelnou hygienu. Pečuje o ně i preventivně. Starší Štíři pak mohou trpět na záněty tlustého střeva i hemeroidy.

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? Energii vám dodají jídla bohatá na vitamín C, například červená paprika a zelí. Nezapomínejte občas tělo povzbudit hořčíkem obsaženým v minerálce. Únavu a nespavost vám pomůže zahnat odvar z kozlíku lékařského nebo meduňky.

Zdravotní horoskop na rok 2021

Zdravotní horoskop na rok 2021: STŘELEC

23. 11. – 21. 12.

Velice dobrému zdraví se těší a také nadále budou Střelci, uvádí zdravotní horoskop na rok 2021. Jediné, co jim v letošním roce reálně hrozí je přepracování. Dávejte si na to pozor – od přepracování není daleko k syndromu vyhoření. Hlavně tím oslabíte svůj imunitní systém a můžete se tak stát náchylnějšími i k jiným nemocem. Ve vyšším věku mohou Střelce trápit klouby, zejména ty velké. A výjimečné nejsou ani bolesti zad. Zůstaňte proto neustále fyzicky aktivní. Pohyb je pro vás alfou i omegou.

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? Na zimu se zásobte rakytníkem a šípkem. Pro svůj vysoký obsah vitamínu C dokáží nadlouho ochránit imunitu.

Zdravotní horoskop na rok 2021: KOZOROH

22. 12. – 20. 1.

Kozorohové, snažte si udržet dobrou náladu, jinak se z vás stanou morousové. A od toho pak už není daleko k duševním obtížím. I kdybyste však padali psychicky na dno, budete si svoje smutky držet uvnitř sebe. A to není dobře. Usmívejte se a radujte se z každého dne. Kozorohové jsou díky tomu udržet si svěžest i jasnou mysl až do vysokého věku, proto vypadají tak dobře. Ovšem jak velí zdravotní horoskop na rok 2021, pečujte více o své klouby, máte sklony k revmatismu. A hrozí i výskyt kožních alergií.

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? Vyzkoušejte bylinnou koupel z kopřivy, pomůže vám s případnou alergií, ale i s podrážděnou a přecitlivělou kůží. Po kopřivové koupeli tělo ošetřete krémem z měsíčku lékařského. Rozmarýna, máta či oregano ve formě čaje osvěží. Levandule a meduňka vás zase zklidní a navíc podporují klidný spánek.

Zdravotní horoskop na rok 2021: VODNÁŘ

21. 1. – 20. 2.

Uspěchaní Vodnáři bývají často náchylní na úrazy nejrůznějšího typu, avšak nejvíc trpí kotníky a holeně. Pozor by si měli dávat i na svůj krevní tlak. Víte vůbec, jaký máte? Nemoci Vodnářů bývají hojně spojeny s oběhovým systémem. Nebojte se posunout hranice svých fyzických možností, radí zdravotní horoskop na rok 2021. Po sportovní a pohybové stránce zvládnete mnohem víc, než si myslíte. Možná vás pozlobí některé části těla. Když si však dáte denně pořádnou rozcvičku, případně trénink, zase se budete cítit dobře.

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? K pročištění organismu vyzkoušejte ostropestřec mariánský. Jeho semena lidová medicína využívá k posílení jater a ledvin. Železo, které vám může chybět, zase doplníte konzumací ořechů, luštěnin, obilných klíčků nebo pivovarských kvasnic.

Zdravotní horoskop na rok 2021: RYBY

21. 2. – 20.3.

Romantické, jemné a křehké znamení. Jakmile je něco začne trápit jsou smutné a velmi to řeší. Přitom právě Ryby nemocem snadno podléhají. Často je o to u nich i z psychosomatických důvodů. Jakmile jsou smutní, uzavřou se do sebe a „usychají“. Zdravotní horoskop na rok 2021 upozorňuje, že velmi často mívají problémy s chodidly a kyčlemi. Potrápit je mohou také bolesti v kříži, otoky kotníků a revmatismus. Náchylnější jsou i na zápaly plic. Pečovat by měli více i o svůj imunitní systém, ten mívají oslabený.

CO HVĚZDY DOPORUČUJÍ? Kondici vám zvýší očistná kúra z břízy nebo z dubu v podobě gemmoterapeutik. Je také nutné, abyste lépe pečovali o svůj žaludek a střeva. S tím vám může pomoci dostatek vlákniny, artyčoky, heřmánek nebo máta peprná.

NENECHTE SI UTÉCT I DALŠÍ HOROSKOPY NA ROK 2021:

Horoskop 2021
Partnerský horoskop 2021
Cestovní horoskop 2021
Bylinkový horoskop 2021
Pracovní horoskop 2021
Finanční horoskop 2021
Květinový horoskop 2021
Andělský horoskop 2021
Keltský horoskop 2021
Ptačí horoskop 2021
Egyptský horoskop 2021
Indický horoskop 2021
Cikánský horoskop 2021
Cyklický horoskop 2021
Aztécký horoskop 2021
Arabský horoskop 2021
Africký horoskop 2021
Mayský horoskop 2021
Indiánský horoskop 2021
Alchymistický horoskop 2021
Čínský horoskop na rok 2021
Čínský horoskop na rok 2021: Partnerský horoskop na rok kovového Buvola
Úplněk 2021 podrobně! Jaké úplňky nás čekají?

Autor článku: Monika Poledníková

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

SOBOTA 28. 05. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
NEDĚLE 29. 05. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 30. 05. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích, dnes je novoluní. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch vám…
více o tomto dni
ÚTERÝ 31. 05. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
STŘEDA 01. 06. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ČTVRTEK 02. 06. 2022
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
PÁTEK 03. 06. 2022
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

I já prožívám čas od času SP.Hlavně nesmím usínat na zádech.To mě jakási síla tlačí na celé tělo, kdy se se ne...

Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

nemysli na to, že to dostaneš, nemysli na nic a proste usni, ráno se probudíš a bude fajn.

Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

Dobrý den jsem Josef Kupka je mi 17 let právě jsem zažil tu tak zvanou spankovou paralýzu ale ne jednou ale čt...

5 potravin, které spolehlivě podpoří vaše trávení

potřebuji ho spíše stabilizovat a narovnat střevní mikrofloru

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...

Operace

Dobrý den,prosím kdy je nejlepší čas na gynekologickou operaci(odstranění dělohy )?deku...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Náramek pro Raka VÁŠEŇ

Tento náramek dodá Rakům energii, sebedůvěru, lásku a vášeň…
490 Kč

Náramek s kuličkou HARMONIE

Drobný a elegantní náramek z onyxu a rodochrozitu pro…
390 Kč

Solný svícen HVĚZDA

Broušený solný krystal na svíčku ve tvaru hvězdy
250 Kč

BORO PLUS mast - vůně bylin 50ml

Hojivá a regenerační mast s antiseptickými účinky pro…
99 Kč

Náramek s turmalínem HARMONIE

Surový turmalín s rodochrozitem a onyxem. Náramek pro…
430 Kč

Čeká vás první rande? Tyto znaky potvrdí, že jste si vedli dobře

První rande je pro mnoho lidí doslova noční můrou. Již několik dní před ním se může dostavit značná nervozita. Možná je to dané tím, že zkrátka chcete zapůsobit na vyhlédnutý protějšek. To, jak jste si na schůz...

Nevíte, jaký zahradní nábytek zvolit? Poradíme vám!

Zahradní nábytek je nezbytnou součástí každé venkovní terasy. Tedy alespoň tehdy, když na ní chcete relaxovat s rodinou, pořádat grilovací party nebo si třeba jen číst knihu. Mnoho majitelů zahrad však tápe nad...

Domácí zmrzlina jako pochoutka i osvěžení: 20 receptů, které vás nadchnou!

Domácí zmrzlina je chutnější a zdravější. Neobsahuje totiž žádné konzervanty. Připravit si ji můžete v mnoha rozmanitých variacích, přes tu svěží ovocnou až po smetanovou, kterou si oblíbí především ti nejmenší...

Osvědčené rady a tipy, jak zvládnout emocionální stres a úzkost

Pojmy jako “stres” nebo “úzkost” dnes natolik zevšedněly, že každý ví přesně, o čem je řeč. Avšak označení “emocionální stres” není ještě tolik rozšířené a málokdo tuší, co se za tímto označením přesně ukrývá. ...

Horoskop 2022 na měsíc červen: „Neztrácejte vůli a sebevědomí!“

Horoskop 2022 na měsíc červen vnáší do našich životů mnoho nadějeplných vyhlídek. Je však potřeba setrvat ve stávajícím úsilí a nenechat se svést z cesty. Hvězdy radí pokračovat dál, i když třeba přijdou složit...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Malinová zmrzlina

Začněte tím, že si vsypete omyté čerstvé maliny do mixéru a rozmělníte je na pyré. To pak přes jemné sítko přeceďte do rendlíku. Mixované maliny následně dochuťte krupicovým cukrem a zahřívejte na středním plam...

Cvičák pro psy: Co byste o něm měli vědět?

Cvičák pro psy je téma, které se v posledních letech skloňuje ve všech pádech. A není divu. Pejskařů v tuzemsku čím dál více přibývá. Avšak ne všichni mají s pejsky zkušenosti, což je značnou překážkou v dobrém...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nostalgický chvilky...

Taky míváte nostalgický chvilky...? Já si myslim, že je má snad čas od času každej. Možná ženský o trochu víc než chlapi. Já jsem nostalgik jak vyšitej. Miluju se hrabat ve starejch fotkách a otáčet stránky zatuchlejch alb, který v rukách drželi mí pra pra pra rodiče... Fotky tě totiž přenesou do jinýho času - je to vlastně takový cestování časem. Je to úžasná věc... Já v ten moment skoro nedejchám. A představuju si, kde asi jaká fotka vznikla a proč.