Vůně podle znamení zvěrokruhu

img

Existuje 12 znamení zvěrokruhu. Každé znamení přináleží k jednomu z živlů (oheň, voda, vzduch a země). To samo o sobě již determinuje povahu energie,…

Existuje 12 znamení zvěrokruhu. Každé znamení přináleží k jednomu z živlů (oheň, voda, vzduch a země). To samo o sobě již determinuje povahu energie, která v tom kterém znamení převládá. Každé znamení zvěrokruhu pak disponuje ještě svými osobitými a jedinečnými vlastnostmi, sklony, a tím vším, co z každého z nás dělá originálního jedince. Vůně podle znamení zvěrokruhu je vlastně určitý druh energie, který koresponduje s energií člověka. Nejsme všichni stejní, ani lidé narozeni ve stejném znamení nebudou nikdy stejní, ale narození v konkrétním živlu a znamení zvěrokruhu nám poskytuje určité základní nastavení osobnosti, kterému pak odpovídají svojí povahu také jednotlivé vůně.

Vůně podle znamení zvěrokruhu dokáže podtrhnout osobnost každého z nás a zvýraznit či upozornit na ty aspekty, které chceme projevit ve svém okolí. Zároveň však vůně také dokáží harmonizovat bytost zevnitř, navodit pohodu, klid, nebo naopak povzbudit či osvěžit. Každému znamení zvěrokruhu budou svou primární energií vyhovovat jiné druhy vůní. Pojďme se podívat na jednotlivá znamení a na vůně, které se k nim hodí a nejvíce je vystihují.

Redakční tip: Díky rozlévaným parfémům to Tap si můžete dopřát radost z Vaší oblíbené vůně za zlomek ceny. Vyberte si z více než 150 parfémů, které jsou inspirovány těmi nejznámějšími světovými vůněmi. V nabídce najdete také bytové vůně se speciálními knotovými tyčinkami a vůně do auta.

Vůně podle znamení Berana (21. 3. – 20. 4.) - živel oheň

Lidé ve znamení Berana jsou temperamentní, odvážní, plní energie. Rádi čelí novým výzvám, jdou si za svým a nikdy se s nimi nenudíte. Jsou otevření a bývají upřímní. Jsou také vytrvalí a vášniví. Jejich energii podtrhnou citrusové a svěží květinové vůně, ale i dřevité vůně.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Beran: citrusy, skořice, pepř, máta, bergamot, santalové, kašmírové dřevo i cedrové dřevo, rozmarýn.

Vůně podle znamení Býka (21. 4. – 20. 5.) - živel země

Lidé narození ve znamení Býka jsou zemití, klidní, srdeční a většinou vyrovnaní. Jsou spolehliví a mají rádi přímé jednání. Jejich zemitá a smyslná povaha dokáže vychutnat všemi doušky to, co život nabízí. Jsou to šarmantní požitkáři. Milují plné vůně, které rozehrají hru všech jejich smyslů. A vždy je dokáže oslovit exotické a orientální vůně plné dřevitých a květinových tónů.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Býk: anýz, šalvěj, rozmarýn, bergamot, jasmín, zázvor, cypřiš, pačuli, santalové dřevo, kašmírové dřevo, vanilka, ambra

Vůně podle znamení Blíženců (21. 5. – 21. 6.) - živel vzduch

Zrozenec ve znamení Blížence je člověk mnoha tváří a je plný překvapení. Je otevřený, přátelský a okouzlující. Je plný života a ostatní dokáže strhnout pro své záměry. Je velmi zvědavý a rád zkouší nové věci. Do života vnáší lehkost a hravost.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Blíženci: máta, limetka, zelený čaj, vodní meloun, růžový pepř, pomeranč, jasmín, rozmarýn, ylang-ylang a kadidlo.

Vůně podle znamení Raka (22. 6. – 22. 7.) - živel voda

Lidé ve znamení Raka jsou citliví, romantičtí a vyznávají tradiční hodnoty, jako je rodina, věrnost a harmonický život. Jsou něžní, obětaví a mají dobrou intuici. Navenek mohou působit uzavřeně, bývají introverti. Ale když se otevřou, jsou přátelští a plní lásky.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Rak: pomeranč, mandarinka, grapefruit, hrušky, konvalinky, růžový pepř, vanilka, pižmo, santalové dřevo, šalvěj.

Vůně podle znamení Lva (23. 7. – 23. 8.) - živel oheň

Jedinci narozeni ve znamení Lva jsou velké osobnosti. Mají zdravé sebevědomí, jdou za svým cílem. Milují společnost a pozornost. Jsou přátelští a temperamentní. Jsou velmi vášniví a ambiciózní. Jejich průbojnost a přitažlivost jim otvírá dveře. Dokáží být velmi velkorysí a mají často obdivuhodný nadhled. Mají rádi vůně, které podtrhují jejich osobitost.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Lev: skořice, kardamom, muškát, hřebíček, pomeranče, mandarinky, mošus, santalové dřevo, kašmírové dřevo, palisandr.

Vůně podle znamení Panny (24. 8. – 23. 9.) - živel země

Zrozenci ve znamení Panny jsou zemití a pečliví lidé se smyslem pro pořádek. Jsou spolehliví a uvažují racionálně a analyticky. Jsou rozvážní a přímí. Jsou praktičtí, systematičtí, ale i moudří. Mají výtečné organizační schopnosti a dokáží vést lidi. Mají rády jasné a svěží vůně, které je povznesou.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Panna: vanilka, pačuli, pomeranč, šafrán, ebenové dřevo, růže, pelargonie, ylang-ylang.

Vůně podle znamení Vah (24. 9. – 23. 10.) - živel vzduch

Jedinci ve znamení Vah jsou okouzlující a šarmantní, mají vytříbený vkus a milují krásné věci. Jsou tvořiví, přátelští, mají rádi umění. Mohou být nerozhodní, ale když se pro něco rozhodnou, ke svému cíli dojdou a okolí jim bývá nakloněno. Jsou podmaniví a smyslní. Mají smysl pro harmonii a rovnováhu.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Váhy: citron, hruška, leknín, máta, frézie, pelargónie, růže, mošus, neroli, pižmo, santalové dřevo, kadidlo

Vůně podle znamení Štíra (24. 10. – 22. 11.) - živel voda

Lidé narozeni ve znamení Štíra jsou empatičtí a citliví jedinci, i když to často skrývají. Jsou emotivní, vášniví i tajemní. Dokáží být okouzlující a mají dobrou intuici. Dokáží dobře odhadnout druhé lidi. Sami se však neotevřou každému. Jsou to silné a sebevědomé osobnosti, i když to někdy není na první pohled vidět. Nenechají se ze svých záměrů ničím odradit.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Štír: jasmín, orchidej, frézie, vanilka, pačuli, hřebíček, skořice, rozmarýn, hyacint, ylang-ylang a santalové dřevo.

Vůně podle znamení Střelce (23. 11. – 21. 12) - živel oheň

Osoby ve znamení Střelce jsou živí, inovátorští, optimističtí. Mají rádi nové věci a dobrodružství. Jsou zdravě sebevědomí a poradí si v každé svízelné situaci. Potřebují prostor, nezávislost a svobodu. Jsou přátelští, milí a upřímní. Jsou také silní a vytrvalí. Dokáží plánovat, ale stejně tak dovedou být spontánní.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Střelec: bergamot, černý rybíz, jasmín, vanilka, pivoňka, malina, růže, jalovec, pepř, hřebíček, cypřiš, kadidlo, pačuli.

Vůně podle znamení Kozoroha (22. 12. – 20. 1.) - živel země

Kozorohové stojí nohama pevně na zemi. V životě ví, čeho chtějí dosáhnout a dokáží překonávat i těžké překážky. Působí klidně a vyrovnaně. Jsou trpěliví, analytičtí a vytrvalí. Mohou na první pohled působit někdy příliš chladně a racionálně, ale uvnitř jsou vnímaví a citliví.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Kozoroh: vanilka, máta, eukalyptus, bergamot, levandule, mošus, cedrové dřevo, jasmín, růže, pižmo

Vůně podle znamení Vodnáře (21. 1. – 19 2.) - živel vzduch

Vodnáři jsou svobodomyslní, velkorysí a nápadití. Jsou vizionáři s naprosto neotřelými nápady a konvence jim nic neříkají. Jsou silní, nezávislí a přitažliví. Svou originalitou, nespoutaností a hravostí fascinují své okolí. Když mají dostatek svobody, jsou laskaví a spokojení.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Vodnář: hrušky, maliny, broskve, pomeranče, limetka, jasmín, pivoňka, levandule, rozmarýn, eukalyptus, borovice, neroli, kašmírové a santalové dřevo

Vůně podle znamení Ryb (20. 2. – 20. 3.) - živel voda

Zrozenci v Rybách jsou citliví, vnímají, intuitivní a zasnění. Jsou přátelští a soucitní, pomáhání druhým je pro ně samozřejmostí a často i smyslem života. Jsou ochotní, milí a vstřícní. Špatně snáší osamělost. Touží po lásce a harmonii, ale někdy mají problém se v sobě vyznat a mohou o sobě pochybovat.

Vůně podle znamení zvěrokruhu - Ryby: jasmín, růže, leknín, frézie, pivoňka, hedvábí, cedrové a kašmírové dřevo, neroli, limetka, grapefruit, pomeranč, rozmarýn, zelený čaj.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
Další články z rubriky

Inhalace: Esenciální oleje pomohou při nachlazení i bolestech hlavy

Nachlazení nás dokáže pěkně potrápit. Esenciální oleje jsou ideálním prostředkem pro jeho uvolnění. Každý z nich má speciální biochemický profil.…

Zimní aromaterapie: esenciální oleje pro relaxaci i do koupele

Nejčastěji používaní koření ve vánoční kuchyni, ale také v aromalampě, je skořice a hřebíček. Jsou to ale zároveň jedny z nejsilnějších esenciálních…

Eukalyptus je nazýván strom zázraků. Pomáhá proti depresím a hojí

Eukalyptus je zázračný léčivý strom, který dorůstá výšky až 40 metrů. Znáte jej také pod názvem blahovičník.Ve skutečnosti zahrnuje více než 700…

Skořice v aromaterapii: Díky sladké vůni zlepšuje náladu a pomáhá od bolestí

Aromaterapie je využití vůní pro posílení organismu. Je tedy součástí preventivních kroků podporujících naše zdraví. Zároveň ulevuje naší psychice …

Znáte watsu? Vodní terapie, která vás dokonale zregeneruje

Vodní terapie watsu vznikla v 80. letech v USA, její kořeny ale sahají mnohem dál. Její zakladatel Harold Dull se významně inspiroval masážní…

Opravdu koupel z konopí může vyléčit atopický ekzém?

Atopický ekzém je chronické kožní onemocnění, při němž kůže pacienta (atopika) reaguje i na běžné podněty nestandardním způsobem. A pozor, nemusí mít…

Valentýn: Romantika v podobě společné vany může být pěkně nebezpečná

Společná vana nemusí znamenat „jen“ sexualitu, i když nahota tyto touhy jistě vyvolá. Samotné prostředí a atmosféra napuštěné vany zvýší citlivost…

Aquahealing pro léčbu i relaxaci

Voda je základ našeho života. Už malé miminko v děloze si blaženě plave v plodové vodě, která jej konejší. Terapie vodou nám umožňuje vnímat vodu…

Netradiční masáže umožní nevšední zážitky! V Čechách na ně ale nenarazíte.

Thajsko je pro Čechy poměrně oblíbenou destinací. Tamější lidé jsou vstřícní, milí, kuchyně je zdravá a chutná a v neposlední řadě zde uchvátí…

Indická masáž hlavy uvolní napětí a podpoří krásu vašich vlasů

Pojďme se na chvíli ponořit do minulosti. Indická masáž hlavy pochází, jak již samotný název napovídá - z Indie. Zde ji ženy v podstatě praktikovaly…

Reflexní masáž jako prostředek regenerace

Do Evropy se reflexní léčitelství rozšířilo v 13. století. Tato zásluha se nejčastěji připisuje cestovateli Marcu Polovi. Dějiny reflexní masáže mají…

Erotické masáže a co na nich muže tolik láká?

Jednou z lákavých výhod erotické masáže je to, že masérka nepoužívá jen svoje ruce, ale celé tělo. Aby mohla masírovat svůj objekt celým tělem, je…

Reflexní terapie rukou jako první pomoc při obtížích

Tento druh terapie – reflexologie má využití především u lidí, kteří mají problém s nohama, například bolestivé zranění, nebo mají nohy ohrožené…

Chronické onemocnění? Reflexní terapie může vaše trápení vyřešit

Reflexní terapie má velmi dlouhou tradici. Pochází z Asie a používá se už přes tisíc let. Dokonce se považuje za jednu z nejúčinnějších…

Léčebná rehabilitace: Rázová vlna zbaví bolestí pohybového aparátu

Léčba rázovou vlnou je metoda, při níž se využívá akustické vlny s vysokou amplitudou a skokovou změnou tlaku. Prostřednictvím přenosu velkého…

Fyzioterapie versus rehabilitace: V čem vězí rozdíl?

Rehabilitace je širší pojem. Zahrnuje práci nejrůznějších odborníků, jako jsou lékaři, ale i fyzioterapeuti. Společně se snaží vyřešit náš zdravotní…

Talasoterapie – síla moře utužuje imunitu a redukuje celulitidu

Dovolená u moře není jen o koupání, opalování se a užívání si volna po celoroční dřině. Pobyt u moře vám může přinést mnoho léčivých účinků, o…

Dechová cvičení zklidní mysl i tělo. Dostaňte tělo zpět do pohody!

O tom, že je dýchání pro tělo nezbytné, není pochyb. Málokdo se ale soustředí na kvalitu samotného dechu. Hluboké a pomalé dýchání pomáhá relaxaci a…

Obličejová jóga omlazuje obličej a zlepšuje náladu! Už jste ji vyzkoušeli?

Obličejová jóga nabízí různá cvičení, která prospívají tváři celkově. Najdeme zde jak jógu, tak lymfatické masáže, fonetická cvičení a obličejovou…

Pozdrav Měsíci - jednoduchá jógová sestava pomůže s nespavostí a zajistí klidný spánek

Jak už název napovídá, pozdrav Měsíci praktikujeme večer, po celém dni, kdy jsme unaveni nejen fyzicky, ale také psychicky. Pozdra...

Saunový ceremoniál vás přenese do jiné dimenze

Napadlo vás někdy, že kromě toho, že se v sauně pořádně zapotíte, si v ní můžete užít i něco navíc? Saunové ceremoniály jsou něco, co byste si neměli…

Jak se staví venkovní sauna? Plánování je základ úspěchu

Stavba sauny určitě láká mnohé. Předem bychom ale měli zvážit naše kutilské dovednosti. Venkovní sauna vyžaduje alespoň základní znalosti o stavění.…

Saunování – 9 důvodů, proč se začít saunovat

Fenomén saunování nenechal chladné ani vědce. Řada studií prokázala, že pravidelná návštěva sauny (alespoň 1x týdně) snižuje riziko onemocnění až o…

Saunování dětí – zdravotní účinky a základní pravidla

Pokud patříte mezi saunovací nadšence, vězte, že i děti jsou v sauně vítány. Je třeba si však uvědomit, že děti v předškolním věku by se měly…

Termální lázně mají léčivou moc. Pomohou při akutních i chronických onemocněních

Termální voda nebo termální pramen je specifický druh pramene, ze kterého vyvěrá ohřátá podzemní voda, obohacená o různé prvky a m...

Může těhotná žena do lázní?

V těhotenství by se měla žena vyhnout takovým sportům, kde jí hrozí zvýšené riziko úrazu. Jsou to především sporty spojené s většími otřesy, nárazy…

Jóga pro seniory: Vyzrajte na bolest a udržujte se v kondici i ve stáří

Mnoha obtížím, které jsou způsobené stárnutím, se vyhnout nedá. Můžeme je akorát zmírňovat, aby člověku tolik neznepříjemňovaly život. Nutno ale říct…

Cvičení pro seniory: Udržujte se v dobré kondici a zpomalte stárnutí. Vyzkoušejte 3x tipy na cvičení doma

Lidé mají někdy pocit, že ve stáří už sport nepotřebují. Je to ale právě naopak, s přibývajícími léty je pohyb čím dál důležitější...

Plavání pro seniory - ideální aktivita pro lidi nejen staršího věku

Vhodná pohybová aktivita ve vodě je pro seniory účinným prostředkem pro udržení a posílení základních životních funkcí, jako je krevní oběh, dýchání…

Chůze je přirozená a zdravá. Nordic walking je ideální sport nejen pro seniory

Starší lidé si často stěžují na bolest zad, kloubů či na celkovou únavu organismu. Bohužel jen nízké procento z nich s tím chce něco udělat. A přitom…

Radiofrekvence – získejte krásnější pokožku a zbavte se tuku bez bolesti

Radiofrekvence se doporučuje k ošetření ochablé pokožky například po rychlém váhovém úbytku, po porodu atd. Funguje na principu vyvolání tepelného…

Lymfodrenáž – zázračná metoda na hubnutí i celulitidu

na detoxikaci organismu při potížích s křečovými žilami na otoky dolních končetin nebo v oblasti obličeje k relaxaci a regeneraci na bolesti…

Hubnoucí loď urychlí úbytek kil

Hubnoucí loď neboli SpaceShip Reborn představuje druhou a vylepšenou variantu přístroje Losing Weight. Díky nejmodernějším technologiím pomáhá…

Kavitace - pomáhá tato kontroverzní metoda při hubnutí, nebo ne?

Princip kavitace (neinvazivní liposukce) pracuje na principu zahřívání tukové tkáně. Rychlým zahřátím tukových buněk dojde k tomu, že obaly tukových…