Barvy podle znamení zvěrokruhu - jaká barva se k vám hodí nejvíce?

Barvy podle znamení zvěrokruhu - jaká barva se k vám hodí nejvíce?

Díky astrologii můžeme z hvězd vyčíst to, jaká barva se hodí pro naše znamení zvěrokruhu. Psychologie barev má v sobě totiž velkou moc a dokáží působit silně na naše smysly, náladu, zdraví i energii.  Abyste se cítili vždy dobře a dokázali sladit svůj šatník nebo vybavení domácnosti přesně pro vás, připravili jsme vás článek, který určuje vaše barvy podle znamení zvěrokruhu. 

Čtěte také:

Barvy aury a jejich význam

Barvy podle znamení ovlivňují naši náladu i energii

Možná se někteří z vás ptají, proč bychom měli přemýšlet nad tím, jaká barva se k nám podle hvězd hodí. Málokdo si ale uvědomuje, že barvy v sobě skrývají obrovskou sílu. O tom by mohl vyprávět kdejaký psycholog. Každá barva v nás totiž vyvolává určité pocity a spojujeme si s nimi i konkrétní nálady a emoce. Právě emoce mohou být vidět skrze barvy aury

Znamení zvěrokruhu, které ke každému z nás přísluší, ovlivňuje nejen náš charakter a povahu, ale i cit pro barvy a celkově pro módu. Pokud se o sobě nebo o svých blízkých chcete dozvědět v oblasti barev něco více, rozhodně nepřestávejte číst.

Barvy podle znamení zvěrokruhu pomohou sladit šatník i výzdobu domu

Jelikož se každý den obklopujeme barvami a často si při zkoušení oblečení ve zkušebních kabinkách vybíráme kousek právě podle barvy, je dobré vědět, jaká barva se k nám hodí. Pojďme si tedy prozradit, na jaké barvy byste se měli podle hvězd zaměřit.

Vodnář (21.1 - 19.2) - Zkuste i odvážnější barvy

Vodnář patří mezi ta znamení, která nejsou příliš odvážná ve výběru barev. Rád se obklopuje spíše tmavšími a přírodními barvami. Nejoblíbenější je temně fialová, tmavě modrá, rád si vybírá i zelenou nebo bílou. Málokdy ale sáhne po odvážnějších a extravagantnějších barvách, což je škoda. Právě tyto barvy by ho mohly hezky rozjasnit a dát okolí najevo, že Vodnáři nejsou žádné tmavé myšky.

Zkuste si jednou za čas koupit do šatníku i něco výraznějšího. Pro ženy postačí, když si k oblíbené šedé halence nebo triku vezmete rudě červenou kabelku a pánové zkusí sytě rudou kravatu či kapesníček.

Ryby (20.2 - 20.3) - Ideální je světle modrá a zelená

Naopak Ryby mají v šatníku celou škálu barev, od bílé až po růžovou. Jejich barvou je ale většinou světle zelená a modrá, bílá nebo šedá. Dávají přednost světlejším odstínům. Obklopujte se také indigovou barvou, díky které se budete cítit velmi dobře a pohodlně. Také khaki barva vám moc sluší, jelikož v ní vypadáte velmi přirozeně.

V šatníku by měla převažovat zelená, která vám dopřeje klid a vyrovnanost. Naopak se ale vyvarujte červené barvě. Ta ve vás může probouzet pocity neklidu.

Beran (21.3 - 20.4) - Libují si v červených barvách

Berani jsou spojeni s planetou Mars, která jim přiděluje ohnivou barvu. Ideální je proto červená v jakémkoliv odstínu, výtečně se na vás hodí i výrazná oranžová nebo žlutá. Tyto barvy vám dodají dostatek energie a sílu, což ke svému vášnivému temperamentu potřebujete. Červenou barvou si vyzdobte i byt či dům. Bude vám posílat pozitivní energii a vy se budete díky ní cítit skvěle. Beran patří mezi ohnivá znamení. Přečtěte si o ohnivém znamení zvěrokruhu.

Vyvarujte se naopak šedé, černé nebo béžové. Tyto barvy podle znamení zvěrokruhu vás utlumí a nevynikne tak vaše přirozená krása.

Býk (21.4 - 21.5) - Něžné pohlaví preferuje růžovou

Býk patří mezi zemské znamení, pro které jsou typické barvy zelená, žlutá, hnědá, šedá. Jelikož jste romantici, určitě se ve vašem šatníku musí objevit růžová, která se perfektně hodí hlavně k něžnému pohlaví. Ti muži, kteří chtějí zaujmout protějšek a touží po obdivu, si vybírají červené kousky oblečení, které k nim perfektně sednou. V kombinaci s černou bude každý Býk neodolatelný a přitažlivý.

A jaké barvy se raději vyvarujte? Určitě k vám nebude nikdy pasovat oranžová nebo fialová. Takové barvy z šatníku a bytu raději vyřaďte.

Blíženci (22.5 - 21.6) - Vsaďte na pastelové barvy

Pokud jste se narodili ve znamení Blíženců, obklopujte se radostnou žlutou barvou, která na vás působí velmi pozitivně. Obecně lze ale říci, že pastelové barvy jsou pro vás to pravé ořechové, se kterými nikdy neuděláte krok vedle. Určitě si také vybírejte odstíny zelené nebo béžové, které se k vám také hodí. Vaši osobnost pak podtrhne barva fialová v kombinaci s bílou.

Jestli chcete vypadat stále skvěle a cítit se pohodlně, vyhněte se v obchodech sytým a křiklavým barvám, které se pro vás vůbec nehodí.

Rak (22.6 - 22.7) - Blankytně modrá je top

Raci jakožto vodní znamení, mají v oblibě chladné, vodní a kovové odstíny širokého spektra barev. Výstřednost a extravagance jsou vám cizí, proto sáhněte raději po lehčích tónech. Ideální jsou pro vás odstíny modré, nejvíce k vám poté padne blankytně modrá. Tu můžete kombinovat s bílou, ale i perleťovou nebo stříbrnou.

Jestli chcete nabít energií, vyhledávejte do bytu nebo i na sebe syté barvy modré a zelené, ale i oranžovou, která vám dodá energii.

barvy podle znamení zvěrokruhu1

Lev (23.7 - 22.8) - Má rád extravaganci a sytost

Jak je nám všem známo, Lev je králem zvířat a také králem barev. Extravagantní, syté, křiklavé barvy jsou pro něj top. Lvi volí rádi zářivou žlutou, oranžovou i karmínově červenou. Právě tyto barvy podle znamení zvěrokruhu mu umožní dát na jeho svou sílu a dominanci, jelikož ho nikdo jen tak nepřehlédne. Rád se obléká i do zlaté nebo bílé.

Logicky se pak pro toto znamení nehodí světlé a přírodní barvy. Díky nim toto znamení ztrácí svou oslnivost a sílu.

Panna (23.8 - 22.9) - Nebojte se temných odstínů

Pannu ovládá planeta Merkur, která je spojována s prvkem Země. Pannám svědčí proto přírodní zemské barvy jako jsou karamelová, okrová, olivově zelená nebo opálová. Dávejte přednost spíše světlejším barvám, ve kterých se cítíte pohodlně a sví.

Pro zpestření zkuste v obchodě sáhnout po temnějším odstínu modré barvy anebo fialové. Jednou za čas je potřeba, abyste své zemské barvy doplnily i o něco jiného.

Váhy (23.9 - 21.10) - Oblíbená je kombinace šedé a bílé

Barvy podle znamení předpovídají Vahám také spíše zemité barvy. Tentokrát ale dávají přednost cihlové, hnědé a zelené. Oblíbená je kombinace šedé a bílé nebo černé. Výrazné barvy jsou pro vás naprosto tabu. V těch se necítíte dobře a máte z nich špatný pocit.

Pro docílení dokonalé rovnováhy vyzkoušejte bílou a růžovou. Právě tyto barvy podle znamení zvěrokruhu dokáží s vaší myslí i energií zázraky.

Štír (22.10 - 21.11) - Ideální je temně rudá a fialová

Pluto, které ovládá znamení Štíra, dodává tomuto znamení tajuplnost a záhadnost. Potřebuje se obklopovat barvami, které poukazují na hloubku jeho duše. Nejvíce se k němu hodí temně rudá, vínová, tmavě fialová nebo kaštanová. Snese na sobě ale i výraznější barvy jako je sytě rudá nebo žlutá.

Na druhou stranu se Štír nebude cítit dobře ve světlých a nevýrazných odstínech jako třeba Panna nebo Váha. Zemité a přírodní barvy nejsou nic pro něho.

Střelec (22.11 - 21.12) - Nejoblíbenější je tmavě modrá

Střelec patří mezi dobrodružné povahy a stejně tak volí i barvy, které nosí nebo které ho obklopují doma. Nejvíce miluje tmavě modrou a švestkovou. I ohnivě červená nebo odstíny růžové jsou oblíbené a často vyhledávané barvy. Bílá a černá se v jejich šatníku objevuje zřídkakdy, pokud se pro ně však rozhodnou, dokáží je perfektně sladit.

Oranžová je barva, kterou Střelci nesnáší na oblečení a v doplňcích. Stejně tak si nikdy sami od sebe nevyberou žlutou nebo béžovou.

Kozoroh (22.12 - 20.1) - Vyhněte se žluté

Lidé narozeni ve znamení Kozoroha se cítí bezpečně v tmavších barvách jako je černá, hnědá, tmavá modrá nebo tmavě fialová. Ideální je ale i smaragdově zelená nebo stříbřitě šedá barva. Rádi tyto barvy různě kombinují, protože nemají rádi šeď a nudu.

Občas se v jejich šatníku najde i menší prohřešek, který jim na kráse nepřidá. Vyvarujte se hlavně žluté nebo oranžové, které jsou pro vás naprosto nelichotivé.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ČTVRTEK 09. 02. 2023
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PÁTEK 10. 02. 2023
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
SOBOTA 11. 02. 2023
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
NEDĚLE 12. 02. 2023
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 13. 02. 2023
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
ÚTERÝ 14. 02. 2023
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
STŘEDA 15. 02. 2023
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou,…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Mrouskání koček můžete zvládnout v klidu a bez problémů. Přípravu na kočičí mrouskání nepodceňujte

Očividně nemáte žádné informace, jinak byste se takto neptala. Neznám žádného věta, který toto doporučuje!!!

Mrouskání koček můžete zvládnout v klidu a bez problémů. Přípravu na kočičí mrouskání nepodceňujte

Proč tak histerická reakce?? v čem je to tak špatné, jestli můžete být zcela konkrétní , idealne s odkazem na...

Mrouskání koček můžete zvládnout v klidu a bez problémů. Přípravu na kočičí mrouskání nepodceňujte

Jak zklidnit a utišit mrouskající kočku?

Ráda číslo 3 je totální hnus. Ukažte ty následky po té antikoncepc...

Práce u počítače vestoje? Odhalte benefity standing office!

Stání je pro zdraví nejhorší možná "činnost". Odrovnáváte si páteř, klouby, narušujete krevní oběh, přetěžujet...

Práce u počítače vestoje? Odhalte benefity standing office!

jasně. A u toho ještě tančit a efektivita práce je nulová. Tohle ráda nemám. Mám novou profi židli, ortopedick...

Domácí péče o lámavé nehty

Určitě byly jmenované nějaké tipy dole. Mě osobně nejvíce pomohlo pravidelné zastřih�...

Lunární kalendář

Dobrý den váš lunární kalendář nemá správné časy. Při vstupu luny do znamenímám...

okna

Mytí oken, ubývající měsíc. Váhy nebudou šmouhy.
Zobrazit všechna témata

15 sladkých receptů na zdravé mlsání nejen pro děti

Zdravé mlsání si oblíbíte, i když k němu můžete být zprvu skeptičtí. Představíme vám patnáct receptů, které velmi rádi zařadíte do svého rodinného receptáře! Najdete v nich nejen ovoce, ale i čokoládu, oříšky n...

Sněžný úplněk a horoskop pro všechna znamení zvěrokruhu

Sněžný úplněk letos nastane 5. února 2023 kolem půl osmé večer a bude pod vlivem ohnivého Lva. Do našich životů přinese mnoho akčních okamžiků, které budou plné vášně ale také laskavosti. Současně také podpoří ...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Parní sauna a její výhody pro naše zdraví

Parní sauna je běžnou součástí bazénů a dokonce i některých fitness center. Je to zajímavá alternativa klasické sauny. Většinou ti, kteří nevydrží horko v běžné sauně, parní saunu zvládají s přehledem. Navíc má...

Chůze pro zdraví: Kolik kroků bychom měli denně optimálně ujít?

Abychom zůstali zdraví a v dobré kondici, je nutné zařadit do denního režimu pohyb. Ale jaký pohyb je pro člověka vlastně optimální? Nejpřirozenější je pochopitelně obyčejná chůze. Ostatně pro mnohé je i tou ne...

Hrníčkové vánoční perníčky

V menším hrnci si zahřejte mírně Heru a rozmíchejte v ní i med a moučkový cukr. Poté do tekutější a zchladlé směsi vsypte prosátou hladkou mouku, kypřící prášek, mletou skořici, perníkové koření a doplňte vajíč...

Styling psů Brno - vše pro zdravější a krásnější pejsky

Ve Wellness centru pro pejsky Styling psů v Brně nabízejí komplexní péči o kůži a srst psů všech plemen. Cílem této firmy je nejenom poskytovat estetickou úpravu srsti, ale především pečovat o zdraví kůže a srs...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Babské rady na migrénu mohou pomoci zmírnit bolest. Kdy však navštívit lékaře?

Babské rady na migrénu nejsou všemocné, avšak představují jakousi první berličku v případě, že chcete bolesti hlavy utlumit, a přitom neužívat analgetika. Přiblížíme vám několik takových lidových rad a zároveň ...

Citlivý téma a společenský vzorce...

Dlouho jsem se tu neobjevila, páč se na mě valí hromada práce a účty nepočkaj, žejo. To zná prostě každej. Dneska přicházim s tématem, který je hodně citlivý a málokdy se ve společnosti otevírá. Je to dobrovolná bezdětnost. Jak se na ni tváříte vy konkrétně? Já osobně si myslim, že každej má právo na to, rozhodnout se, co v životě chce. Prostě si vybereme cestu, která nám nejvíc vyhovuje. A já pomalu a jistě přecházím na tu, kde děti nejsou...