Barvy podle znamení zvěrokruhu - jaká barva se k vám hodí nejvíce?

Barvy podle znamení zvěrokruhu - jaká barva se k vám hodí nejvíce?

Díky astrologii můžeme z hvězd vyčíst to, jaká barva se hodí pro naše znamení zvěrokruhu. Psychologie barev má v sobě totiž velkou moc a dokáží působit silně na naše smysly, náladu, zdraví i energii.  Abyste se cítili vždy dobře a dokázali sladit svůj šatník nebo vybavení domácnosti přesně pro vás, připravili jsme vás článek, který určuje vaše barvy podle znamení zvěrokruhu. 

Čtěte také:

Barvy aury a jejich význam

Barvy podle znamení ovlivňují naši náladu i energii

Možná se někteří z vás ptají, proč bychom měli přemýšlet nad tím, jaká barva se k nám podle hvězd hodí. Málokdo si ale uvědomuje, že barvy v sobě skrývají obrovskou sílu. O tom by mohl vyprávět kdejaký psycholog. Každá barva v nás totiž vyvolává určité pocity a spojujeme si s nimi i konkrétní nálady a emoce. Právě emoce mohou být vidět skrze barvy aury

Znamení zvěrokruhu, které ke každému z nás přísluší, ovlivňuje nejen náš charakter a povahu, ale i cit pro barvy a celkově pro módu. Pokud se o sobě nebo o svých blízkých chcete dozvědět v oblasti barev něco více, rozhodně nepřestávejte číst.

Barvy podle znamení zvěrokruhu pomohou sladit šatník i výzdobu domu

Jelikož se každý den obklopujeme barvami a často si při zkoušení oblečení ve zkušebních kabinkách vybíráme kousek právě podle barvy, je dobré vědět, jaká barva se k nám hodí. Pojďme si tedy prozradit, na jaké barvy byste se měli podle hvězd zaměřit.

Vodnář (21.1 - 19.2) - Zkuste i odvážnější barvy

Vodnář patří mezi ta znamení, která nejsou příliš odvážná ve výběru barev. Rád se obklopuje spíše tmavšími a přírodními barvami. Nejoblíbenější je temně fialová, tmavě modrá, rád si vybírá i zelenou nebo bílou. Málokdy ale sáhne po odvážnějších a extravagantnějších barvách, což je škoda. Právě tyto barvy by ho mohly hezky rozjasnit a dát okolí najevo, že Vodnáři nejsou žádné tmavé myšky.

Zkuste si jednou za čas koupit do šatníku i něco výraznějšího. Pro ženy postačí, když si k oblíbené šedé halence nebo triku vezmete rudě červenou kabelku a pánové zkusí sytě rudou kravatu či kapesníček.

Ryby (20.2 - 20.3) - Ideální je světle modrá a zelená

Naopak Ryby mají v šatníku celou škálu barev, od bílé až po růžovou. Jejich barvou je ale většinou světle zelená a modrá, bílá nebo šedá. Dávají přednost světlejším odstínům. Obklopujte se také indigovou barvou, díky které se budete cítit velmi dobře a pohodlně. Také khaki barva vám moc sluší, jelikož v ní vypadáte velmi přirozeně.

V šatníku by měla převažovat zelená, která vám dopřeje klid a vyrovnanost. Naopak se ale vyvarujte červené barvě. Ta ve vás může probouzet pocity neklidu.

Beran (21.3 - 20.4) - Libují si v červených barvách

Berani jsou spojeni s planetou Mars, která jim přiděluje ohnivou barvu. Ideální je proto červená v jakémkoliv odstínu, výtečně se na vás hodí i výrazná oranžová nebo žlutá. Tyto barvy vám dodají dostatek energie a sílu, což ke svému vášnivému temperamentu potřebujete. Červenou barvou si vyzdobte i byt či dům. Bude vám posílat pozitivní energii a vy se budete díky ní cítit skvěle. Beran patří mezi ohnivá znamení. Přečtěte si o ohnivém znamení zvěrokruhu.

Vyvarujte se naopak šedé, černé nebo béžové. Tyto barvy podle znamení zvěrokruhu vás utlumí a nevynikne tak vaše přirozená krása.

Býk (21.4 - 21.5) - Něžné pohlaví preferuje růžovou

Býk patří mezi zemské znamení, pro které jsou typické barvy zelená, žlutá, hnědá, šedá. Jelikož jste romantici, určitě se ve vašem šatníku musí objevit růžová, která se perfektně hodí hlavně k něžnému pohlaví. Ti muži, kteří chtějí zaujmout protějšek a touží po obdivu, si vybírají červené kousky oblečení, které k nim perfektně sednou. V kombinaci s černou bude každý Býk neodolatelný a přitažlivý.

A jaké barvy se raději vyvarujte? Určitě k vám nebude nikdy pasovat oranžová nebo fialová. Takové barvy z šatníku a bytu raději vyřaďte.

Blíženci (22.5 - 21.6) - Vsaďte na pastelové barvy

Pokud jste se narodili ve znamení Blíženců, obklopujte se radostnou žlutou barvou, která na vás působí velmi pozitivně. Obecně lze ale říci, že pastelové barvy jsou pro vás to pravé ořechové, se kterými nikdy neuděláte krok vedle. Určitě si také vybírejte odstíny zelené nebo béžové, které se k vám také hodí. Vaši osobnost pak podtrhne barva fialová v kombinaci s bílou.

Jestli chcete vypadat stále skvěle a cítit se pohodlně, vyhněte se v obchodech sytým a křiklavým barvám, které se pro vás vůbec nehodí.

Rak (22.6 - 22.7) - Blankytně modrá je top

Raci jakožto vodní znamení, mají v oblibě chladné, vodní a kovové odstíny širokého spektra barev. Výstřednost a extravagance jsou vám cizí, proto sáhněte raději po lehčích tónech. Ideální jsou pro vás odstíny modré, nejvíce k vám poté padne blankytně modrá. Tu můžete kombinovat s bílou, ale i perleťovou nebo stříbrnou.

Jestli chcete nabít energií, vyhledávejte do bytu nebo i na sebe syté barvy modré a zelené, ale i oranžovou, která vám dodá energii.

barvy podle znamení zvěrokruhu1

Lev (23.7 - 22.8) - Má rád extravaganci a sytost

Jak je nám všem známo, Lev je králem zvířat a také králem barev. Extravagantní, syté, křiklavé barvy jsou pro něj top. Lvi volí rádi zářivou žlutou, oranžovou i karmínově červenou. Právě tyto barvy podle znamení zvěrokruhu mu umožní dát na jeho svou sílu a dominanci, jelikož ho nikdo jen tak nepřehlédne. Rád se obléká i do zlaté nebo bílé.

Logicky se pak pro toto znamení nehodí světlé a přírodní barvy. Díky nim toto znamení ztrácí svou oslnivost a sílu.

Panna (23.8 - 22.9) - Nebojte se temných odstínů

Pannu ovládá planeta Merkur, která je spojována s prvkem Země. Pannám svědčí proto přírodní zemské barvy jako jsou karamelová, okrová, olivově zelená nebo opálová. Dávejte přednost spíše světlejším barvám, ve kterých se cítíte pohodlně a sví.

Pro zpestření zkuste v obchodě sáhnout po temnějším odstínu modré barvy anebo fialové. Jednou za čas je potřeba, abyste své zemské barvy doplnily i o něco jiného.

Váhy (23.9 - 21.10) - Oblíbená je kombinace šedé a bílé

Barvy podle znamení předpovídají Vahám také spíše zemité barvy. Tentokrát ale dávají přednost cihlové, hnědé a zelené. Oblíbená je kombinace šedé a bílé nebo černé. Výrazné barvy jsou pro vás naprosto tabu. V těch se necítíte dobře a máte z nich špatný pocit.

Pro docílení dokonalé rovnováhy vyzkoušejte bílou a růžovou. Právě tyto barvy podle znamení zvěrokruhu dokáží s vaší myslí i energií zázraky.

Štír (22.10 - 21.11) - Ideální je temně rudá a fialová

Pluto, které ovládá znamení Štíra, dodává tomuto znamení tajuplnost a záhadnost. Potřebuje se obklopovat barvami, které poukazují na hloubku jeho duše. Nejvíce se k němu hodí temně rudá, vínová, tmavě fialová nebo kaštanová. Snese na sobě ale i výraznější barvy jako je sytě rudá nebo žlutá.

Na druhou stranu se Štír nebude cítit dobře ve světlých a nevýrazných odstínech jako třeba Panna nebo Váha. Zemité a přírodní barvy nejsou nic pro něho.

Střelec (22.11 - 21.12) - Nejoblíbenější je tmavě modrá

Střelec patří mezi dobrodružné povahy a stejně tak volí i barvy, které nosí nebo které ho obklopují doma. Nejvíce miluje tmavě modrou a švestkovou. I ohnivě červená nebo odstíny růžové jsou oblíbené a často vyhledávané barvy. Bílá a černá se v jejich šatníku objevuje zřídkakdy, pokud se pro ně však rozhodnou, dokáží je perfektně sladit.

Oranžová je barva, kterou Střelci nesnáší na oblečení a v doplňcích. Stejně tak si nikdy sami od sebe nevyberou žlutou nebo béžovou.

Kozoroh (22.12 - 20.1) - Vyhněte se žluté

Lidé narozeni ve znamení Kozoroha se cítí bezpečně v tmavších barvách jako je černá, hnědá, tmavá modrá nebo tmavě fialová. Ideální je ale i smaragdově zelená nebo stříbřitě šedá barva. Rádi tyto barvy různě kombinují, protože nemají rádi šeď a nudu.

Občas se v jejich šatníku najde i menší prohřešek, který jim na kráse nepřidá. Vyvarujte se hlavně žluté nebo oranžové, které jsou pro vás naprosto nelichotivé.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

SOBOTA 08. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
NEDĚLE 09. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 10. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
ÚTERÝ 11. 05. 2021
býk
Měsíc putuje ve znamení Býka, dnes je novoluní. Něco si přejte, v novoluní se přání plní. Udělejte si očistný den. Pozor na nachlazení, chraňte si…
více o tomto dni
STŘEDA 12. 05. 2021
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
ČTVRTEK 13. 05. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
PÁTEK 14. 05. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Láska a vztahy

Partner má dítě z předchozího vztahu

Vztah dvou lidí je výzvou samo pro sebe. Pokud do vztahu vstoupí děti, dostává vztah naprosto nové rozměry. Pokud navíc jeden z partnerů má dítě z předchozího vztahu, pak má vztah skutečně speciální příchuť. Na...

Bydlení, zahrada

Týká se vás daň z nemovitosti? Blíží se termín platby, nezapomeňte na to!

Daň z nemovitosti se týká všech, kteří nemovitost vlastní. Nebo ji v minulém roce nabyli, prodali či darovali. Ani v takovém případě se letos povinnému papírování a řešení daní nevyhnete. Přitom termín, do kter...

Těhotenství, děti

Co pořídit, když čekáte miminko?

Příchod miminka v životě rodiny mnohé změní. A to nejen po psychické stránce a získání nových rolí. Do domácnosti přibude řada fyzických věcí, které tam jednoduše dříve nebyly. Některé pomůcky jsou potřebné, ji...

Psychologie

Smutek jako součást našeho života? Zkuste to změnit

Smutek je něco, co v životě nechceme, Avšak provází nás prakticky od narození až do smrti. Do života nám vstupují radostné i smutné události, které většinou relativně intenzivně prožíváme. Což je naprosto normá...

Ezoterika

Astromedicína: Jak funguje spojení astrologie a medicíny?

Astrologie není jen věda o tom, jak číst z hvězd. Pod tímto názvem se skrývá mnohem víc. Například i léčení pomocí astrologie čili astromedicína. Dokonce nám může pomoci některé naše zdravotní potíže rozkrýt a ...

Academy

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Wellness

Domácí pěna do koupele přispěje k dokonalé relaxaci

Domácí pěna do koupele je produkt levný a stejně tak efektivní, jako ten kupovaný. Během jeho přípravy se zabavíte v dlouhé chvíli a zpříjemníte si den aromatickými éterickými olejíčky. Ostatně můžete si vyrobi...

Fitness

Jak se zbavit bolesti za krkem? Pravidelně zařazujte tyto cviky

Bolesti za krkem dokáží náš den pořádně prodloužit. Paradoxem zůstává, že za bolesti za krkem si zpravidla můžeme sami. Jak se vyhnout nepříjemnému a bolestivému omezení našeho pohybu? Začněte tím, že si pohyb ...

Rozvoj osobnosti

Fobie, které se tváří velmi kuriózně: Jaké strachy si lidé dokázali vybudovat?

Fobie komplikují životy lidí již po stovky let. Tyto stavy se vyznačují až chorobným strachem z konkrétní věci anebo činnosti. Někdy mohou dotyčného doslova paralyzovat. Mezi nejčastější příznaky fobií patří úz...

Recepty

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Mazlíčci

Americký mini kůň je přítulný a aktivní společník, který pomáhá zvládat stres

Americký mini kůň je přítulným společníkem, kterého si oblíbíte hned na první pohled. Jeho roztomilý vzhled a povaha vás učaruje. Především v Americe patří mezi vyhledávané mazlíčky. Pomáhá překonávat stres, dí...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Blogeři

Nějaký ty filozofický pindy aneb zamyšlení nad bytím a nebytím

Při příležitosti prvního máje jsem se rozhodla, že vás opět obšťastnim svýma filozofickýma pindama (jak říkával kdysi můj otec). Dneska to bude jen takový malý zamyšlení nad mym bytim a nebytim. Je to s tvrdym y, takže buďte v klidu, nikdo mě nijak nikdy netejral. Bych se ani nenechala, slíznul by to zpátky! Sice se na mě dá dříví štípat, ale všechno má svý hranice, že jo.