Ohnivá znamení: Beran, Lev a Střelec. Dopředu je žene energický oheň, který je může snadno spálit

Ohnivá znamení (2)Mezi ohnivá znamení patří Beran, Lev a Střelec.

Oheň, země, vzduch a voda. Čtyři živly, mezi které je rozděleno všech 12 znamení zvěrokruhu. Každý živel je pro charakteristiku znamení esencí určující její temperament a podstatu. Bohatou fantazii, hlubokou vášeň nebo výbušnou povahu propůjčuje svým třem znamením oheň. Mezi ohnivá znamení patří Beran, Lev a Střelec. Pojďme si nyní představit charakteristiku mocného živlu ohně a odhalme, jaké základní vlastnosti a chování skrývají ona tři zmíněná znamení ohně.

Mezi čtyři živly patří také oheň a ohnivá znamení

Lidé narození v ohnivém znamení zvěrokruhu se vyznačují především silnou energií, a to díky ohni, který je žene kupředu. Umožňuje jim překonávat lehce překážky, propůjčuje vůdcovské a manažerské schopnosti. Ohnivý živel dodává především vášeň, chuť do života, akčnost, inspiraci a nadšení. I když oheň člověka zahřívá a vnáší do něj plno energie, může mu na druhou stranu také ublížit. Ohnivá znamení jako jsou Střelci, Berani a Lvi dokáží být často velmi výbušní a netrpěliví. Řadíme jej spíše mezi choleriky, kteří dokáží stejně jako lesní požár rychle a nečekaně vzplát. Své okolí dokáží překvapit tvořivým potenciálem, impulzivností, spontánností, ale i vřelostí a odvahou.

K ohnivým znamením se nejvíce hodí ze čtyř živlů vzduch, jelikož je jeho důležitou součástí. Mezi vzdušná znamení patří Blíženci, Vodnáři a Váhy. Naopak nevhodnými partnery jsou Raci, Štíři či ryby, jelikož jakožto vodní znamení si s ohněm vůbec nerozumí a mohou jejich vášeň a energii snadno uhasit.

Kladné vlastnosti: akčnost, vášeň, snaživost, upřímnost, nadšení

Záporné vlastnosti: výbušnost, žárlivost, vztek, hádavost, tvrdohlavost

Ohnivá znamení: Beran (21.3.-20.4.)

Planeta: Mars

Kladné vlastnosti: ambicióznost, přímost, podnikavost

Záporné vlastnosti: tvrdohlavost

Slavní zrozenci: Zdeněk Svěrák, Elton John, Jan Ámos Komenský, Tomáš Baťa, Vlasta Burian

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

Beran je prvním znamením zvěrokruhu, jelikož vstupem Slunce do Berana začíná astrologický rok. Jako ostatní ohnivá znamení je pro Berana charakteristická vášnivá, akční a otevřená povaha, která se střídá s výbušností, hádavostí a tvrdohlavostí. Ne nadarmo se říká „má tvrdou hlavu jako beran“. Lidé ve znamení Berana patří mezi silné osobnosti, které si jsou za svým vytyčeným cílem. Odvaha, průbojnost, podnikavost, ctižádostivost a nespoutaná energie jim umožňuje dosahovat vyšších cílů a plnit si své sny. Ovšem jejich občasná netrpělivost jim může stát v cestě k vytyčeným cílům. Žijí tady a teď, takže si dokáží užívat život plnými doušky. Proto také často proměňují peníze v zážitky, na které mohou dlouze vzpomínat, než aby nechali peníze ležet jen tak na účtu. Spořivost u nich tedy moc nehledejte.

Vztahy a sexualita

Lidé narozeni ve znamení Berana jsou velmi iniciativní. Často na nic nečekají a jednají. Klidně dokáží druhého požádat o první schůzku. Potřebují dostatek volnosti a nespoutanosti, proto je dobré dopřát jim trochu svobody a čerstvého vzduchu. Do vztahu se dokáží pustit bez rozmyslu, za což může jejich vášnivá a spontánní povaha. Beran je věrným a oddaným partnerem, a pokud vás skutečně miluje, svoje srdce vám složí k nohám. Stejně jako oheň potřebuje palivo, i Berani vyžadují stále nové vzrušující zážitky, experimenty v posteli, vášnivý sex. Jejich vášeň lze cítit z každého pohybu a proneseného slova.

Ohnivá znamení: Lev (23.7.-22.8.)

Planeta: Slunce

Kladné vlastnosti: silná osobnost, vůdcovství, přirozená autorita, spolehlivost

Záporné vlastnosti: egocentrismus, hrdost, ješitnost

Slavní zrozenci: Madonna, Jennifer Lopez, Alfons Mucha, Alexandr Dumas

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

Těžko byste mezi všemi dvanácti znameními zvěrokruhu i ohnivými znameními hledali lepšího vůdce, než je Lev. Lidé narozeni ve znamení Lva se vyznačují přirozenou autoritou, která je předurčuje být skvělými vůdci. Rádi jsou proto středem pozornosti, pochlubit se svými úspěchy jim není cizí. Jsou však velmi přátelští a dobrosrdeční. Oblíbení jsou Lvi mezi ostatními díky své upřímnosti a otevřenosti. I když rádi vedou ostatní, lidé se v jejich přítomnosti cítí dobře a nevadí se jim podřídit. Lvi jsou příjemnými a zábavnými společníky. Vyřazuje z nich přirozená elegance a noblesní chování. Ale pozor! Jejich přednosti se mohou snadno obrátit proti nim i ostatním. Autorita Lva se může lehce proměnit v aroganci a povýšenost. Přeci jen se jedná o krále zvířat a vášnivého bojovníka, který se nerad vzdává či prohrává. Jakožto ohnivé znamení potom dokáže Lev prosazovat svou i na úkor ostatních.

Vztahy a sexualita

Lvi milují vášnivě a celým srdcem. Jsou vysoce atraktivní, o čemž sami někdy moc dobře vědí. Proto jim lichotí neskrývaný obdiv. Muži Lvi ženám rádi projevují uznání, ženy Lvice se nedají jen tak lehce ulovit. Ve vztahu mají Lvi rádi dominantní postavení a vše pod kontrolou. Podvědomě si Lvi jako své partnery vyhledávají ostatní ohnivá znamení, tedy Berany a Střelce. S nimi totiž mohou sdílet stejně vášnivou energii. Od partnera vyžadují reprezentativnost a společenskou úroveň, věrnost a opětovanou lásku. V sexu je Lev, podobně jako ohnivé znamení Beran, vášnivý, divoký, nenasytný, rád si se svým partnerem hraje a experimentuje.

Ohnivá znamení (1)Pro ohnivá znamení jsou charakteristické emoce a vášeň.

Ohnivá znamení: Střelec (23.11.-22.11)

Planeta: Jupiter

Kladné vlastnosti: dobrosrdečnost, svobodomyslnost, přátelskost, nadšenost

Záporné vlastnosti: neposednost, prostořekost, netaktnost

Slavní zrozenci: Brad Pit, Marie Stuartovna, Steven Spilberg, Ludwig van Beethoven

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

Mezi ohnivá znamení patří také Střelec, který se vyznačuje především svou dobrotou, idealismem, inteligencí, aktivitou a komunikativností. Lidé ve znamení Střelce jsou často velmi upovídaní a stejně jako Lev jsou rádi středem pozornosti. Střelci mají dobrou vyřídilku, jsou vtipní a svoji společnost rádi baví vtípky i různými veselými příhodami. Jsou připraveni podat pomocnou ruku, aniž by očekávali něco na oplátku nebo nějaké výhody. Střelec nesnáší nespravedlnost a často proti ní zbrojí. Upřímnost je občas vede k netaktnosti a nemístným poznámkám. Živel oheň jim dodává odvahu hledat dobrodružství, někdy dokonce až nebezpečí. Jejich život je mnohdy velmi aktivní, dobrodružný, plný cestování a zážitků.

Vztahy a sexualita

Střelci jsou obdařeni značnou fantazií a veselou až ztřeštěnou náladou. Protože jsou dobrosrdeční a štědří, pro druhé by se občas zcela rozdali. Jakožto idealista věří Střelec na pravou lásku, proto hledá ideálního partnera, což mu může trvat i celý život. Někdy však trvá déle, než je Střelec chycen do sítě a zasažen amorovým šípem. Pokud se ale Střelec zamiluje, jeho láska je čistá, upřímná a věrná. Když je Střelec ve vztahu, je třeba mu ponechat trochu volnosti a svobody, kterou vám bude také dopřávat. Ohnivé znamení Střelce vyžaduje také oheň ve vztahu a sexu. Střelci vyhledávají vzrušení, kreativitu, spalující vášeň. Hlavně mladí Střelci jsou často závislí na sexu, který vnímají jako koníček a zábavu.

SERIÁL ČTYŘI ŽIVLY ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU:

  1. díl: Vzdušná znamení - Emocionálně nevyrovnaná znamení zvěrokruhu
  2. díl: Ohnivá znamení - Dopředu je žene energický oheň, který je může snadno spálit
  3. díl: Zemská znamení - Panna, Býk a Kozoroh jsou praktičtí a spolehliví. Měli by ale popustit uzdu své fantazii
  4. díl: Vodní znamení - Rak, Štír a Ryby. Emotivní lidé, kteří perfektně rozumí potřebám druhých

Stáhnout v PDF

Přečteno: 13876x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte