Vodní znamení: Rak, Štír a Ryby. Emotivní lidé, kteří perfektně rozumí potřebám druhých

Vodní znamení zvěrokruhu1Ryby, Štíři a Raci jsou vodní znamení, která se vyznačují hlavně vysokým soucitem, empatií a emocionalitou.

Ryby, Rak a Štír. Tři vodní znamení, která kladou velký důraz na osobní vztahy a přátelství. Kromě vody patří ještě mezi čtyři živly také oheň, země a vzduch. Pojďme se seznámit s vodním živlem, jež je velmi citlivý a vše kolem vnímá velmi subjektivně a emocionálně. Dozvíme se, jaké jsou hlavní charakteristiky a vlastnosti těchto tří znamení zvěrokruhu, jaké jsou jejich pozitiva i negativa a především, jak si Rybu, Štíra či Raka naklonit.

Vodní znamení jsou emocionální, soucitná a intuitivní

Čtyři živly, mezi které patří oheň, voda, vzduch a země, se vyznačují specifickými charakteristikami, které ovlivňují esenci a temperament náležitých znamení zvěrokruhu. Ke každému živlu patři tři ze 12 znamení. Ryby, Štíři a Raci jsou vodní znamení, která se vyznačují hlavně vysokým soucitem, empatií a emocionalitou. Vztahy s rodinou a přáteli jsou pro ně nejdůležitější, proto se dokáží za své blízké vždy postavit a obětovat se pro ně. Lidé narození jako vodní znamení dokáží vyjít ve svém okolí téměř s kýmkoliv.

Vodní znamení jsou často aktivní lidé, společenští, přátelští a komunikativní. A právě díky tomu jsou velmi empatičtí a dokáží se do člověka skvěle vcítit. Ve vztahu potřebují hodně lásky a romantiky, kterou ale dokáží dát i své drahé polovičce.

Ve vztazích si budou Raci, Štíři i Ryby rozumět nejvíce také s vodním znamením, se kterým se budou navzájem inspirovat. I Země patří mezi čtyři živly, se kterými si Voda padne do noty, jelikož jí dává život a vláhu. Jak asi všichni tušíte, kombinace vodního a ohnivého znamení nebude zcela ideální. Oheň se Vody bojí, jelikož ho může snadno uhasit.

Kladné vlastnosti: soucit, empatie, společenská povaha, vstřícnost

Záporné vlastnosti: náladovost, urážlivost, manipulace, pomstychtivost

Vodní znamení: Rak (22.6.-22.7.)

Planeta: Měsíc

Kladné vlastnosti: vnímavost, laskavost, péče o rodinu, starostlivost

Záporné vlastnosti: manipulace, předpojatost, ustaranost, uzavřenost

Slavní zrozenci: Leoš Janáček, Lionel Messi, Vladislav Vančura, princezna Diana, Nelson Mandela, Karel Gott

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

I když jsou lidé narození jako vodní znamení přátelští a společenští, Raci mohou být trochu výjimkou. Obvykle neprahnou příliš po zájmu velké společnosti. Rak má celkem pevný krunýř, který chrání nejen jeho tělo, ale také osobní život. Jsou to spíše skromní lidé, to ale neznamená, že je netěší zájem okolí. Mezi jejich nejsilnější stránky patří vnímavost, laskavost a starostlivost. Na prvním místě mají Raci rodinu, o kterou se starají opravdu s největší láskou a péčí.

Ale i Rak má své mouchy, a to je hlavně náladovost. V jednu chvíli se na vás usmívá jako sluníčko, za pár vteřin může být ale vše zcela jinak. Zranit ho můžete třeba nevhodnou poznámkou na jeho osobu. Pokud však hledáte někoho, komu se můžete vyzpovídat, je pro vás ten pravý. Rád si poslechne o vašich problémem a pokud to bude v jeho silách, rád pomůže.

Vztahy a sexualita

Nejvíce rozpálí Raka Býk, Lev Střelec, ale i Ryba. S nimi si dokáže nejen užívat života plnými doušky, ale také sdílet trápení a realitu všedních dní. Když se rozhodne pro manželství, je věrným společníkem. Má rád finanční jistotu a bezpečí. Na vše potřebuje být připraven, tudíž se vyhýbá i riskantním vztahům, u kterých si není jist opětovanou láskou. Ve vztahu jsou Raci citliví, něžní, empatičtí a o svou drahou polovičku dokáží pečovat až do konce svých dnů.

Vodní znamení zvěrokruhu2Vodní znamení jsou často aktivní lidé, společenští, přátelští a komunikativní.

Vodní znamení: Štír (24.10.-22.11.)

Planeta: Pluto

Kladné vlastnosti: vytrvalost, obětavost, laskavost, vášeň, odvaha

Záporné vlastnosti: nedůvěřivost, pomstychtivost, kritičnost

Slavní zrozenci: Demi Moore, Bill Gates, Daniel Landa, Karel Havlíček Borovský, Voltaire

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

Štíři se mohou pyšnit bystrým úsudkem a přesným odhadem situace. Jen málokdo je dokáže opravdu překvapit. Vynikají také skvělou pamětí, takže se nemusíte bát, že partner ve znamení zvěrokruhu Štíra zapomene na nějaké důležité výročí. Štíři jsou velmi emocionálně založeni a vše dokáží brát až příliš vážně. Pokud si toto znamení rozhádáte nebo zcela znepřátelíte, těšit se můžete na sladkou pomstu.

Pokud si Štír něco umane, jde si odhodlaně za tím. K tomu mu pomáhá jeho velká vytrvalost a oddanost. Snaží se zdolat všechny překážky, které jim život připraví. Jejich silnou vůli by jim mohl kdekdo závidět. I když jsou přátelští, často druhé podezírají a nejsou vůči nim důvěřiví. Důvěru si musíte u Štíra zasloužit.

Vztahy a sexualita

Partner ve znamení Štíra odzbrojí svou lásku velkou vášní. Dokáže pro svého milovaného snést až modré z nebe. Na druhou stranu dokáže ale Štír také žárlit, často však neoprávněně. Pokud ho podvedete, rozhodně vám jen tak neodpustí. Hrozí dokonce, že se vám bude chtít pomstít. Skvělým životním partnerem bude pro Štíra Panna, Rak, Kozoroh, ale i Ryba. Naopak ne příliš vášnivé vztahy propuknou mezi Štírem a Střelcem.

Vodní znamení: Ryby (21.2.-20.3.)

Planeta: Neptun

Kladné vlastnosti: soucit, fantazie, intuice, citlivost, předvídavost

Záporné vlastnosti: přetvářka, nízké sebevědomí, snílek, zmanipulovatelnost

Slavní zrozenci: Albert Einstein, Bedřich Smetana, Jiří Menzel, Viktor Hugo, Bruce Willis, George Washington

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

Velká fantazie, intuice i skvělá schopnost předvídat události. S tím se setkáte skoro u každé Ryby. Na rozdíl od Raka nezajímá Ryby tak moc finanční jistota, tudíž tak moc neprahne po penězích. Mnohem více jsou lidé narození ve znamení Ryb duchovně a citově založeni. Pokud žijí v klidném prostředí, jen tak je něco nerozhodí. Až příliš klidu může ale tomuto znamení škodit, jelikož se lehce zasní a oddá se světu s vlastní fantazií. Realita pak může být pro Ryby drsným pádem.

Mezi stinné stránky Ryb patří nejen nízké sebevědomí, ale také přetvářka. Nejsou mnohdy upřímné a své pravé pocity tutlají pod pokličkou. Pokud od nich budete slyšet kritiku na svou osobu, s pravdou nepočítejte. Ryby totiž ví, že málokdo snese skutečnou pravdu. Proto vám ji rádi přikrášlí. Vždyť přeci bez fantazie a snění by život podle Ryb téměř za nic nestál.

Vztahy a sexualita

Ryby patří mezi nejovlivnitelnější znamení. Pokud se spojí s příliš dominantním partnerem, hrozí, že si bude s Rybou dělat cokoliv. Proto často doplácí na své otevřené srdce. Zamilovaná Ryba je loajální, věrná, miluje se vším všudy, až jde rozum stranou. A právě to může Rybě snadno zlomit vaz. Růžové brýle je potřeba brzy odhodit a na partnera se dívat realisticky.

Svou pravou lásku může Ryba nalézt v člověku narozeném ve znamení Raka, Štíra, Berana nebo Kozoroha. S nimi může zažít opravdu skvělé dny plné vášně a zábavy. Takové porozumění nenalezne ale třeba u Střelce či Blížence.

SERIÁL ČTYŘI ŽIVLY ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU:

  1. díl: Vzdušná znamení - Emocionálně nevyrovnaná znamení zvěrokruhu
  2. díl: Ohnivá znamení - Dopředu je žene energický oheň, který je může snadno spálit
  3. díl: Zemská znamení - Panna, Býk a Kozoroh jsou praktičtí a spolehliví. Měli by ale popustit uzdu své fantazii
  4. díl: Vodní znamení - Rak, Štír a Ryby. Emotivní lidé, kteří perfektně rozumí potřebám druhých

Stáhnout v PDF

Přečteno: 13856x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte