Vzdušná znamení jako emocionálně nevyrovnaná znamení zvěrokruhu: Blíženci, Váhy a Vodnáři

Vzdušná znamení jako emocionálně nevyrovnaná znamení zvěrokruhu: Blíženci, Váhy a Vodnáři

Všechna vzdušná znamení mají problém s emocemi, jejich prožíváním a vyjadřováním. Kupříkladu Blíženci často mívají hrůzu z intimnějších svazků. Váhy zůstávají v osobních vztazích pro jistotu stranou a odmítají se v čemkoliv angažovat. Vodnáři pak neradi dávají najevo své niterní city a raději si vůči partnerovi zachovávají chladný odstup.

Čtěte také:

Sex podle znamení: Zjistěte, s kým si v posteli nejvíc porozumíte

Dvanáctero znamení zvěrokruhu a vzdušná znamení aneb systém evropského horoskopu ve zkratce

Evropský (západní) systém horoskopu obsahuje 12 astrologických (slunečních) znamení zvěrokruhu, která vychází z postavení Slunce v okamžiku zrození daného jedince. A protože je právě Slunce tím nejdůležitějším a nejmocnějším nebeským tělesem, považuje se v horoskopu za nejvýznamnější faktor, jelikož jeho postavení na obloze ovlivňuje osobnost člověka, jeho způsob života a vtiskuje mu specifické charakterové vlastnosti.

Jednotlivá znamení zvěrokruhu se dále dělí do 4 samostatných skupin dle příslušnosti ke čtyřem zemským živlům. Beran, Lev a Střelec jsou znamení ohnivá související s energií. Býka Pannu a Kozoroha ovlivňuje stabilní energie země. Rak, Štír a Ryby představují zástupce emocionálního vodního živlu. A konečně Blíženci, Váhy a Vodnář byly od pradávna označovány jako vzdušná znamení spojená s pohybem a komunikací.    

Neuchopitelná vzdušná znamení aneb co mají společného čtyři živly?      

Zrozenci ve vzdušném znamení Blíženců, Vah či Vodnáře jsou hovorní, aktivní, společenští, zvídaví, originální a veselí. Charakteristická je pro ně také pružná přizpůsobivost, rázná rozhodnost i laskavá ochota pomoci bližnímu, ale často se také jedná o jedince chladně vypočítavé, nezřízeně svéhlavé, ohavně povrchní a nehorázně upovídané. S ohledem na vlastnosti jejich zastřešujícího živlu Vzduchu je jim vlastní také nestálost, neposedná roztěkanost a neuchopitelná proměnlivost.

Vzdušná znamení se ve svém okolí snaží vyvolat dojem, že jsou zcela nestranná, naprosto vyrovnaná a maximálně rozumná, ale ve skutečnosti se děsí svých vlastních emocí, které by mohly v nestřeženém okamžiku vytrysknout z jejich nitra. A mají se vskutku čeho obávat, protože jakmile by nad nimi jejich tak pečlivě střežené city získaly převahu, rázem by se jich zmocnil nezvladatelný emocionální uragán.

Vzdušná znamení: Blíženci (22.5. až 21.6.)

 • Planeta: Merkur

 • Povaha: melancholicko-sangvinická

 • Kladné vlastnosti: přizpůsobivost, sdílnost, všestrannost, objektivita, bystrý úsudek

 • Záporné vlastnosti: nevypočitatelnost, odtažitost, povrchnost, neupřímnost, nestálost

 • Klíčová slova: rychlý úsudek, komunikace

 • Slavní zrozenci: Alexandr Sergejevič Puškin, John Fitzgerald Kennedy, Edvard Beneš, Marilyn Monroe, Richard Wagner, královna Viktorie

Charakterové vlastnosti pro znamení zvěrokruhu

Zrozenci v prvním vzdušném znamení se většinou vyznačují výraznou kolísavostí charakteru, kterou lze označit až za rozpolcenost. Uvědomíme-li si však symboliku tohoto znamení zvěrokruhu, což jsou původně mýtická dvojčata, musíme uznat, že na tuto povahovou libůstku mají Blíženci plné právo. To však neznamená, že by byli zproštěni viny za to, že svou nestálostí přivádějí k šílenství nejen své partnery, ale i samotné astrology.

Veskrze se však jedná o milé, okouzlující, příjemné, originální a upovídané jedince, kteří při líčení svých životních peripetií rádi a bez výčitek původně banální příhody dramaticky přibarvují. Blíženci rovněž mají obdivuhodný smysl pro humor, takt a diplomatickou strategii.

Řídící planeta Merkur propůjčuje tomuto vzdušnému znamení všestranné nadání v oblasti komunikace a myšlení. Podporuje jej rovněž ve zvídavosti, se kterou jsou Blíženci schopni analyzovat a řešit problémy, ale už jim k tomu neposkytuje tolik potřebnou vytrvalost a trpělivost.

Láska, vášeň a sexualita

Díky své přirozené vlídnosti a zvědavosti se Blíženci snadno seznamují s novými partnery, které bez problémů rychle zaujmou svým osobitým kouzlem a posléze i rafinovanou sexuální fantazií. V dlouhodobějším partnerském vztahu však bývají trestuhodně nestálí, protože si prostě nemohou pomoci a stále touží zažívat něco nového a zajímavého (nejlépe samozřejmě se stále novými zajímavými partnery).

Vzdušná znamení: Váhy (24.9. až 23.10)

Vzdušná znamení zvěrokruhu

 • Planeta: Venuše

 • Povaha: sangvinicko-flegmatická

 • Kladné vlastnosti: laskavost, diplomatičnost, nestrannost, přizpůsobivost, smysl pro spravedlnost

 • Záporné vlastnosti: tvrdohlavost, nestálost, nerozhodnost, lenost, nedbalost

 • Klíčová slova: mysl, harmonické vztahy

 • Slavní zrozenci: Oscar Wilde, Jaroslav Seifert, Václav Havel, John Lennon, Luciano Pavarotii

Charakterové vlastnosti pro znamení zvěrokruhu

Zrozenci ve druhém vzdušném znamení, jež symbolizuje dvojice misek se závažím, jsou idealisté toužící po „slepé“ spravedlnosti, dokonalé harmonii a kráse. Na druhou stranu jim je však nutno vytknout značnou míru zkostnatělé tvrdohlavosti, nesnesitelné nerozhodnosti a paličaté hádavosti.

Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu mají rovněž pevný charakter (někdy až moc), bývají také značně ctižádostiví, intuitivní a jsou obdařeni úžasnými pozorovacími schopnostmi. Díky posledně zmiňované vlastnosti dokáží být Váhy velmi soucitné a mají pochopení pro potřeby druhých. Není proto divu, že jsou často považovány za otevřené a přátelské osobnosti, které jsou ve společnosti velmi oblíbeny. 

Řídící planeta Venuše, patronka lásky úspěchu a štěstí, obdařuje zrozence ve Vahách vytříbeným estetickým cítěním (zkaleným pravda špetkou nepraktičnosti), díky kterému milují vše krásné a odmítají cokoliv, co by tuto dokonalost mohlo narušit, ať už se jedná o neestetické předměty či mezilidské spory, nebezpečné konflikty či dokonce hrubé násilí.

Láska, vášeň a sexualita

Váhy jsou zpravidla vybaveny značnou dávkou sexuální přitažlivosti a často propadnou lásce mnohem snadněji než většina jiných znamení zvěrokruhu. Jejich citová vzplanutí však mají povrchní a krátkodobý charakter, což může způsobovat i fakt, že zrozenci druhého vzdušného znamení touží po vztahu zaručujícím partnerskou rovnoprávnost.

Vzdušná znamení: Vodnář (21.1. až 20.2.)

Vzdušná znamení zvěrokruhu

 • Planeta: Saturn a Uran

 • Povaha: sangvinická

 • Kladné vlastnosti: nesobeckost, tolerantnost, originalita, nezávislost, velkorysost

 • Záporné vlastnosti: fanatismus, výstřednost, nepraktičnost, nezodpovědnost, rebelantství

 • Klíčová slova: svoboda, volnost, bratrství

 • Slavní zrozenci: George Gordon Byron, Wolfgang Amadeus Mozart, Jan Werich, Jules Verne, Galileo Galilei, Božena Němcová

Charakterové vlastnosti pro znamení zvěrokruhu

Zrozenci ve třetím vzdušném znamení, které je symbolizováno andělem vylétajícím z amfory naplněné tekutinou, jsou povahy velkorysé a nezištné. K hmotným statkům se staví zcela lhostejně a jejich bohulibým cílem je kultivace světa pro budoucí generace.

Vodnáři jsou neobyčejně zábavní, originální, svobodomyslní ale také jemní, soucitní a občas i zakřiknutí. Žijí pro budoucnost svých ideálů, které by chtěli mít realizovány nejlépe ihned, neboť jim většinou chybí alespoň minimální míra trpělivosti. Svým přátelům jsou však kdykoliv k dispozici a žádné jiné vzdušné znamení zvěrokruhu nedokáže projevit tolik pochopení a tolerance.

Řídící planeta Uran má na svědomí Vodnářovu excentrickou povahu, neboť její energie boří staré zavedené pořádky a zabraňuje tak světu, aby i nadále pasivně existoval v neměnné podobě. Vodnáři jsou díky vlivu své planety často označováni za neobvyklé, výjimečné a zvláštní osobnosti s hlubokou komplikovanou povahou, kvůli které bývají svým okolím často špatně pochopeni.

Láska, vášeň a sexualita

Vodnáři snadno uloví své protějšky na pronikavou inteligenci a neobvyklou duchaplnost. Stále hledají (někdy celý život) svou vysněnou a dokonalou lásku, a proto se zamilovávají velmi rychle a často. Jelikož vášnivé projevy citů považují za slabost, vyznačují se dokonalým sebeovládáním, chladnou zdrženlivostí a nepřístupnou hrdostí. Není proto divu, že vskutku nepatří k nejromantičtějším a nejvášnivějším milencům zvěrokruhu.

SERIÁL ČTYŘI ŽIVLY ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU:

 1. díl: Vzdušná znamení - Emocionálně nevyrovnaná znamení zvěrokruhu
 2. díl: Ohnivá znamení - Dopředu je žene energický oheň, který je může snadno spálit
 3. díl: Zemská znamení - Panna, Býk a Kozoroh jsou praktičtí a spolehliví. Měli by ale popustit uzdu své fantazii
 4. díl: Vodní znamení - Rak, Štír a Ryby. Emotivní lidé, kteří perfektně rozumí potřebám druhých

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ÚTERÝ 07. 12. 2021
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v přibývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť a nehty, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes…
více o tomto dni
STŘEDA 08. 12. 2021
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. …
více o tomto dni
ČTVRTEK 09. 12. 2021
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. …
více o tomto dni
PÁTEK 10. 12. 2021
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 11. 12. 2021
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
NEDĚLE 12. 12. 2021
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 13. 12. 2021
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni

Prochladli jste? Zánět močového měchýře pomohou vyléčit aquauretika

Zánět močového měchýře není v tomto období vůbec ničím výjimečným. Ale také rozhodně nejde o nic, po čem bychom toužili. Někoho tato zdravotní komplikace nepotká nikdy, jiný zase trpí na zánět močového měchýře ...

Odcizení ve vztahu: Co jej způsobuje a jak ho řešit?

Odcizení ve vztahu se může dostavit především po mnohaletém soužití dvou lidí. Je to jakýsi klín, který brání spokojenému partnerskému životu. Může se jevit i jako určité zklamání, jež následuje po fázi zamilov...

Jmelí pro radost i léčení. K čemu je jmelí dobré a proč se pod ním líbáme?

Jmelí je v průběhu celého adventu snad na každém kroku. Rádi ho zavěšujeme do svých domů a považujeme ho odjakživa za symbol štěstí a vánoční pohody. Proč se zrovna tahle poloparazitická rostlina stala v předvá...

Skrytá agrese neboli nebezpečí pasivně agresivního chování

Agrese by se dala definovat jako extrémní emoční projev, typicky se projevující křikem či fyzickým napadáním sebe samého nebo jiných osob. Tohle chování je zjevné a předává informaci o tom, že se daný člověk bu...

Úplněk v prosinci 2021: Jak ovlivní jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Úplněk v prosinci 2021 se odehraje necelý týden před Vánoci. Na oblohu se vyhoupne „Studený měsíc“ přesně 19. 12. v 5:35 ve znamení Blíženců. Letos nás nabádá k utišení chaotických myšlenek a k naslouchání vnit...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Je cvičení během menstruace prospěšné nebo byste měla zůstat spíše v klidu?

Známe to všechny velmi dobře. Jakmile přijde menstruace, do ničeho se nám nechce, jsme unavené a často i bez energie. I když to bude znít zvláště, tak správný a vhodný pohyb během menstruace napomůže vyplavován...

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Oblečení pro psa v chladném období je věčné téma. Kde je pravda?

Oblečení pro psa je téma, o kterém se mezi pejskaři bouřlivě diskutuje. Jedna strana jej rezolutně odmítá a ta druhá prosazuje. Skutečnost je ale taková, že pravdu lze najít někde mezi těmito rozdílnými názory....

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Medové perníčky podle zkušených babiček 4x jinak. Vyzkoušíte je?

Medové perníčky připravuje každá hospodyňka po svém. Zejména babičky mají své osvědčené a letité recepty, které po generace předávají ve své rodině. A právě jejich recepty vám nyní přinášíme, což se může v před...

Nas****st vládne republikou...

Taky ste si toho všimli? Ptáte se čeho? Přeci tý abnormálně velký nas****sti v naší společnosti. A nebude to lepší. Teď se kvůli očkování rozděluje společnost ještě víc... Neočkovaný budou závidět vočkovanejm a vůbec, bude to celý v řiti.