Zemské znamení: Panna, Býk a Kozoroh jsou praktičtí a spolehliví. Měli by ale popustit uzdu své fantazii

Zemské znamení: Panna, Býk a Kozoroh jsou praktičtí a spolehliví. Měli by ale popustit uzdu své fantazii

Čtyři živly - voda, oheň, vzduch a země. Každému ze 12 znamení zvěrokruhu vládne právě jeden živel. Díky nim můžeme lépe pochopit pravou esenci a podstatu znamení, jeho temperament i charakter. Mezi zemské znamení patří Býk, Kozoroh a Panna, kteří se vyznačují tím, že stojí oběma nohama pevně na zemi. Pojďme si představit, jaké další rysy a charakteristiky s sebou nese zemské znamení a mocný živel země.

Čtěte také:

Ohnivá znamení: Beran, Lev a Střelec. Dopředu je žene energický oheň, který je může snadno spálit

Zemské znamení patří mezi čtyři živly 

Býk, Panna i Kozoroh patří mezi zemské znamení, které se vyznačuje především praktičností a realistickým pohledem na věc. Živel země je pevný a hmatatelný a narozdíl od ostatních živlů neoplývá takovou hravostí a lehkostí, což může být vnímáno jako menší mínus. Ovšem na druhou stranu by bez země nebylo ostatních živlů.

Jelikož paří mezi hlavní charakteristiky země tíha, trvalost, nepohyblivost, velikost a pasivita, stejné charakteristiky se snoubí také se znamením Panny, Býka a Kozoroha. Zemské znamení propůjčuje lidem jistotu, konzervativnost, realistický pohled na svět a praktičnost. Jsou zaměřeni hlavně na materiální věci a pocit bezpečí, který chtějí zajistit i svým nejbližším. To jim může někdy stát v cestě tomu, aby popustili uzdu své fantazii a otevřeli oči i srdce novým věcem.

Kladné vlastnosti: upřímnost, praktičnost, ochota, spolehlivost

Záporné vlastnosti: lpění na maličkostech, opatrnost, přehnaná starostlivost

Zemské znamení: Panna (23.8.-22.9.)

Planeta: Merkur

Kladné vlastnosti: důslednost, zodpovědnost, upřímnost, skromnost

Záporné vlastnosti: úzkostlivost, ustaranost, nervozita

Slavní zrozenci: Michal Hrůza, Hana Zagorová, Alois Jirásek, Rupert Grint, John Locke

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

Panny patří mezi velmi praktické osoby, které vždy nejdříve dvakrát měří a poté řežou. Díky své inteligenci a praktičnosti dokáží snadno rozeznat, co je pro ně dobré a potřebné a co nikoliv. Vynikají svojí odpovědností a důsledností, se kterou to mnohdy až přehání, což může někomu lézt na nervy. Do ničeho se nevrhají po hlavě, což může být někdy důvodem, proč je okolím vnímaná jako málo spontánní, nezábavná a nedobrodružná.

Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu často pro stromy nevidí les, jelikož se nimrají v maličkostech a drobnostech. Měli by se naučit vnímat svět jako celek a nesoustředit se jen na jednu malou věc. To jim může pomoci, aby svůj život vedli více spontánně a odvázaně.

Vztahy a sexualita

Panna je znamení zvěrokruhu vyznačující se věrností a oddanou láskou. Vzhledem ke svému smyslu pro zodpovědnost a upřímnost není tato vlastnost nic zarážejícího. Do žádného vztahu se Panny nevrhají po hlavě, ale potřebují čas partnera poznat a vše si promyslet. Proto se absolutně nehodí pro sex na jednu noc, ani oni samotné takové hrátky nevyhledávají. Jsou něžné, romantické, někdy ale příliš náročné. Někdy se tak dostanou do situace, kdy přebírají tak dlouho, až se ocitnou samy.

K Panně se nejvíce ze všech znamení zvěrokruhu hodí také zemské znamení Býk, ale i Panna. Také ohnivé znamení Beran nebo Lev nejsou pro Pannu k zahození. Ovšem pozor by si měla dávat na Vodnáře nebo Střelce, se kterými nemusí najít společnou řeč.

Zemské znamení: Kozoroh (22.12-20.1.)

Planeta: Saturn

Kladné vlastnosti: rozhodnost, spolehlivost, koncentrace

Záporné vlastnosti: uzavřenost, stydlivost, smutek

Slavní zrozenci: Elvis Presley, Kevin Costner, Johanka z Arku, Karel Čapek

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

Planeta Saturn dává lidem narozeným ve znamení Kozoroha trpělivost, ctižádost a vytrvalost. Díky tomu dokáže jít Kozoroh do všeho naplno a vynaložit na své úkoly maximum úsilí. Ví totiž, že pečení holubi do úst nelétají a že za vším stojí tvrdá dřina. S tím jde ruku v ruce touha po uznání a úspěchu. Neznamená to ale, že by byli Kozorohové pyšní nebo namyšlení. Naopak se snaží jít lidem vstříc a podat jim pomocnou ruku.

Kozorohové rádi pobaví své okolí, především se ale dokáží plně uvolnit v okruhu svých přátel a známých. Jsou totiž poměrně stydliví a zdrženliví, takže jen málokdo má tu možnost poznat jejich opravdové já, které se spíše ukrývá. Jsou velmi skromní a svůj život si dokáží zařídit opravdu prakticky a jednoduše tak, aby neztráceli čas zbytečnostmi.

Vztahy a sexualita

Ve vztazích bývají lidé narození ve znamení Kozoroha spíše stydliví, zdrženliví a plaší. Když se zamilují a vstoupí do manželství, jsou spolehliví a věrní. I když mohou někdy působit odtažitým dojmem, jelikož svoje emoce drží spíše pod kontrolou, láska Kozoroha je pevná a dlouhodobá. Pokud se ale v partnerovi zklame, těžce pro něj hledá odpuštění, jelikož věrnost je pro něj alfou a omegou dobrého vztahu. Od vztahu očekává stabilitu, bezpečí a jistotu.

Ne všechny čtyři živly se ke Kozorohu v lásce hodí. Nejvíce si bude rozumět pravděpodobně s Vodnářem, Rybou i Pannou, nejméně naopak třeba s Beranem nebo Váhou.  

zemské znamení zvěrokruhu1

Býk (21.4.-20.5.)

Planeta: Venuše

Kladné vlastnosti: trpělivost, vyrovnanost, klidná povaha, tolerantnost

Záporné vlastnosti: tvrdohlavost, bouřlivost, přílišná konzervativnost

Slavní zrozenci: Josef Mánes, Marie Terezie, Sigmund Freud, William Shakespeare, Salvador Dalí

Charakteristika pro znamení zvěrokruhu

Pokud bychom měli Býka charakterizovat jedním slovem, tvrdohlavost bude zcela výstižná. Ne nadarmo se přeci říká, že je někdo „zabejčený“. Svou tvrdohlavost může býk vysvětlovat opatrností a trpělivostí. Lidé narození ve znamení Býka patří mezi nejkonzervativnější znamení, což se projevuje lpěním na tradicích a hodnotách. Právě to vše dohromady pomáhá Býkům udržet si ve svém životě důležitý pocit bezpečí.

Bouřlivou stránku povahy Býka poznáte, pokud jej budete chtít dostrčit někam proti jeho vůli. Jakmile je totiž zahnán do kouta, jeho laskavá, klidná a vyrovnaná povaha mizí. Představa skutečného přítele je pro Býka ten, kdo je spolehlivý, slušný a oddaný. Proto si přátele Býci často důkladně vybírají, což se odráží i na jejich počtu. Kvalita přátel má však vždy přednost před kvantitou.

Vztahy a sexualita

Býk patří mezi ty, kteří jsou ochotni do vztahu hodně investovat a obětovat se. Ke svému partnerovi se chová velmi ochranitelsky. Smyslové založení Býka mu poskytuje radost z tělesných požitků, zakládá si na dotecích, ve vztahu i sexu je otevřený a jemný. Oslnit ho můžete společnou koupelí, masáží nebo milováním za svitu svíček. Pokud se do vás zamiluje Býk, můžete očekávat hlubokou a vroucí lásku, které se jen tak něco nevyrovná.

A kdo bude s Býkem nejvíce ve vztahu spokojen? Jsou jimi Kozoroh, Rak, Blíženec a také Panna. Do noty si padne i s Rybou nebo Beranem. Ne zcela spokojený bude Býk s lidmi narozenými ve znamení Vodnáře, Štír nebo Lev.

SERIÁL ČTYŘI ŽIVLY ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU:

  1. díl: Vzdušná znamení - Emocionálně nevyrovnaná znamení zvěrokruhu
  2. díl: Ohnivá znamení - Dopředu je žene energický oheň, který je může snadno spálit
  3. díl: Zemská znamení - Panna, Býk a Kozoroh jsou praktičtí a spolehliví. Měli by ale popustit uzdu své fantazii
  4. díl: Vodní znamení - Rak, Štír a Ryby. Emotivní lidé, kteří perfektně rozumí potřebám druhých


Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

NEDĚLE 26. 05. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes dlouhé…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 27. 05. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes dlouhé…
více o tomto dni
ÚTERÝ 28. 05. 2024
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v ubývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. Vhodný den…
více o tomto dni
STŘEDA 29. 05. 2024
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v ubývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. Vhodný den…
více o tomto dni
ČTVRTEK 30. 05. 2024
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v ubývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. Vhodný den…
více o tomto dni
PÁTEK 31. 05. 2024
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 01. 06. 2024
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Agentura BOVA - semináře a školení v oblasti práva
Od roku 1991 se Agentura Bova zaměřuje na…
Osobní a profesní koučink Brno: Marta Němečková
Pomáhám lidem řešit osobní, vztahové, pracovní…
Profesní a osobní rozvoj s Global Management Studio s.r.o.
Global Management Studio poskytuje…

Bílá magie versus černá magie

Dobrý den můžete mě kontaktovat potřebovala bych poradit zjistit více o černé magie děkuji piš te na můj email...

Barvy aury a jejich význam

Možná jsem vídala auru i dříve, ale chvíle, kdy jsem si uvědomila, že to co vidím je aura, u mne nastala někdy...

Venkovní bouda pro kočku krok za krokem: dopřejte kočce teplý pelíšek i v zimě

chtělo by to nějakej plánek,nákres nebo něco,jinak je to k ničemu,prý krok za krokem

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Opravdu potřebujete půjčku? Ovlivňuje vás ekonomika?

Opravdu potřebujete půjčku? Ovlivňuje vás ekonomika? Chcete zlepšit své podnikání? VO...

Přrodní látky na zvýšený cholesterol

Výhodně a solidně k financím. Jste ve svízelné finanční situaci a nevíte kam se obr...

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

Výhodně a solidně k financím. Jste ve svízelné finanční situaci a nevíte kam se obr...
Zobrazit všechna témata

5 nejlepších domácích léků na akné. Najdete je v lednici i ve spíži

Akné je kožní onemocnění, které dokáže pořádně znepříjemnit život. Objevuje se především u žen, i když ani mužům se nevyhýbá. Nejčastěji se objeví, když v těle probíhá nějaká hormonální bouře. Tedy hlavně v pub...

Je to životní láska? Těchto pět indicií vám napoví!

Přemýšleli jste někdy nad tím, o čemže vlastně je ona životní láska? Je to snad naprosté spříznění duší, bezmezná důvěra anebo vzájemná podpora v časech dobrých i zlých? A co vlastně odlišuje věčnou lásku od vz...

Sex během těhotenství: Ano či ne? Na co je nutné dávat si pozor?

Nastávající maminky mají z milování v těhotenství obavy. V drtivé většině případů však není čeho se obávat. Sex během těhotenství je totiž pro většinu žen naprosto bezpečný, i když se touhy či chutě mohou v růz...

Kocovinová úzkost: Zaručené tipy, jak se jí zbavit

Po včerejším popíjení jste se ráno probudili ne ve zcela optimálním stavu. Není vám dobře a navíc máte pocit úzkosti až depresí. Možná cítíte i vinu, hanbu a do toho je vám stále špatně. Tak přesně toto je takz...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Trápí vás zmrzlé rameno? 5 nejlepších cviků, které vám uleví

Syndrom zmrzlého ramene je značně nepříjemný zdravotní problém, který se projevuje silnou bolestivostí a nepohyblivostí ramenního kloubu. Člověk má problém s jakýmkoliv pohybem paže i s rotací ramene. Ale přede...

Umíte správně dýchat? Hluboké dýchání může vyřešit mnohé zdravotní problémy

Správný jídelníček, snížení nadváhy, cvičení, popíjení bylinek nebo meditace. To všechno jsou metody, které naše zdraví mohou prokazatelně zlepšovat. Pro pevné zdraví je však nezbytné i systematické snižování č...

Bezlepkový banánový chlebíček

Začněte tím, že si předehřejte troubu na 170 až 190 °C a smícháte si v míse tyto ingredience – rozmačkané banány, rozpuštěné máslo, krystalový cukr, vejce a vanilkový extrakt. V dalším kroku pak přidejte bezlep...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Pocit vysvobození

Dneska bych si tu dovolila pár řádek o pocitu vysvobození. Každej si pod tim představí něco jinýho, ale já pod tim vidim jediný - vyjdeme ze svazujících myšlenkovejch okovů, který maj podobu strachu, předsudků, zloby, smutku a bůhví čeho ještě. Tyhle okovy si ostatně nasazuje téměř každej člověk zcela dobrovolně a pak mu dá sakra práci s tim něco udělat - respektive se jich zbavit.