Kozoroh

HOROSKOPY - KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Vládnoucí planeta: Saturn

Živel: země

Povaha: melancholik

Barva: černá

Kameny: obsidián, ametyst, granát, jantar, jaspis

Šťastná čísla: 3, 9, 15, 28, 45, 47

Šťastný den: sobota

  • Jak se pozná Kozoroh

Kozoroh je obvykle štíhlý až hubený s ostrými rysy v obličeji, bledými tvářemi a úzkými rty. Na svůj věk vypadají mladší a celkově působí seriózně. Charakteristickým znamením zrozenců Kozoroha je nejistá chůze.

  • Kozoroh – charakteristika

Kozoroh je od přírody nedůvěřivý samotář. Získat si jeho přátelství je běh na dlouhou trať, a pokud to nemyslíte opravdu vážně, vůbec se o navázání hlubšího vztahu nepokoušejte, bude to jen ztráta času. Tito lidé jsou cílevědomí, zodpovědní a pracovití, i když navenek působí hodně uzavřeně a flegmaticky. Pokud máte to štěstí a vybral si vás Kozoroh za přítele či partnera, užijete si spoustu legrace. Vyvarujte se pomluv, lží a podvodů, protože ty nebudou nikdy zapomenuty.

  • Kozoroh – muž

I když působí zcela opačně, je Kozoroh rodinný typ, který má rád pevné a jisté zázemí. Jeho vyvolená to však nebude mít lehké. Jakmile se jí podaří jej zaujmout natolik, aby byl ochoten se vzdát samoty, může narazit na jeho ego, neboť muž – Kozoroh bere jako samozřejmost, že on je hlavou rodiny a určuje řád. Svazek se ženou podobné povahy bude pro oba jen utrpením, ale najde-li se taková, která je ochotna tento fakt přijmout, bude oddaným, věrným a milujícím partnerem do konce života.

  • Kozoroh – žena

Partnerský život ženy narozené ve znamení Kozoroha nebývá jednoduchý. Tyto ženy nemají moc dobrý odhad na lidi, takže se často spletou v úsudku a později toho litují. Jsou také velmi náročné a nespokojí se v dlouhodobém vztahu jen tak s někým. Životní partner jí musí vyhovovat po všech stránkách, jinak je nespokojená a umí to dát patřičně najevo.

  • Kozoroh – dítě

Když se narodí dítě ve znamení Kozoroha, lze jej považovat za přírodní úkaz. Jako miminko vypadá jako vrásčitý stařec a postupem času jakoby mládlo, což Kozorohy provází celý život. Už od malička si tito lidé drží odstup od okolního světa a vyhledávají spíše hry pro jednoho. Zrozence Kozoroha není třeba nijak zvlášť vést k učení, od raného věku jsou cílevědomí a zvídaví sami od sebe.

  • Sex

Pro Kozoroha je sex neodmyslitelně spojený s láskou. Patří mezi nejschopnější milence, neboť je pro něj uspokojení protějšku stejně či více důležité než jeho vlastní. Ze začátku dělá lidem ve znamení Kozoroha problém důvěra, ale jakmile jsou si partnerem jistí, bude milostný život velmi pestrý.

  • Zdraví

Zrozenci Kozoroha jsou v mládí častěji nachlazení, ale s přibývajícím věkem jejich odolnost sílí. Nejsou výjimkou potíže s klouby, kožní problémy a také psychické obtíže související s jejich pesimistickou a samotářskou náturou.

Podřízené části těla: klouby, páteř, kůže, záda, zuby

  • Uplatnění Kozoroha

- lékařství, věda a výzkum, bankovnictví, cestovní ruch, Kozorozi bývají díky smyslu pro disciplínu a pořádek také schopnými dozorci.

- Jako zaměstnavatel bude Kozoroh od podřízených vyžadovat přesnost a disciplínu a pokud bude v tomto směru spokojený, rád vyhoví jejich požadavkům. V opačném případě od něj nelze očekávat žádné výhody.

- Zaměstnanec ve znamení Kozoroha je svědomitý a pracovitý, ale vždy bude myslet především na své zájmy.

  • Jak se hodí Kozoroh k ostatním znamením

Kozoroh vychází vcelku dobře s jiným Kozorohem, Vodnářem, Rybou, Býkem, Pannou, Štírem a Střelcem, horší vztahy mívá s Beranem, Rakem a Váhou, nesedí si příliš ani s Blížencem a Lvem.

  • Významné osobnosti narozené ve znamení Kozoroha

Richard Nixon, Marlene Dietrichová, Jana z Arku, Edgar Allan Poe, Jack London, Elvis Presley, Karel Čapek, Eduard Bass, Humphrey Bogart, Michele Mercier, Milada Horáková, Kevin Costner, Vlasta Fialová, David Bowie, Jiří Sovák, Louis Pasteur, Giacomo Puccini, Adam Mickiewicz, Isaac Newton, Moliére, Muhammad Ali


Stáhnout v PDF

Přečteno: 28817x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte