Horoskopy

Kameny podle znamení

Je to jen pověra nebo to opravdu funguje? Co o nás prozradí horoskop a kameny k němu přiřazené? Mohou nám kameny podle znamení pomoci při nemocech? Každé znamení zvěrokruhu obsahuje určité charakterové vlastnosti i životní postoje.

Ne vždy se musí osoba narozená v tomto znamení plně slučovat s popisem, ale v zásadě to alespoň v nejdůležitějších aspektech sedí. Tak jako raci jsou lidé pro rodinu, jako lvi jsou draví a živočišní, tak i ryby, berani a všichni ostatní se vyznačují určitými vlastnostmi. Stejně jako ke každému znamení přiřazujeme přírodní živly, slunce a měsíc, tak lze přiřadit i vhodné kameny, které nám dodají potřebnou odvahu a mohou nás i léčit.

Tedy znamení zvěrokruhu nejsou jen popisy osobnosti. Patří k nim i různé důležité atributy. Například drahé kameny podle znamení. Každému znamení jich náleží hned několik. Používat je můžeme stejně jako talismany a pokud je vhodně skloubíme, mohou nám pomoci v dodání síly při důležitých rozhodnutích nebo i při nemoci. Kameny podle znamení jsou tradiční doplnění zvěrokruhu. Pojďme si konkrétně říci, k jakému znamení náleží který kámen.

Kameny podle znamení

BERAN

21.3. -20. 4. Ametyst, karneol, jaspis, rubín, diamant
BÝK 21.4. - 21.5. Achát, avanturín, malachit, růženín
BLÍŽENCI 22.5 - 21.6. Tygří oko, jantar, citrín, topaz
RAK 22.6. - 22.7. Chalcedon, měsíční kámen, perly, jantar
LEV 23.7 - 23.8. Jantar, křišťál, diamant, smaragd, sluneční kámen
PANNA 24.8. -23.9. Achát, citrín, granát, karneol, lazurit
VÁHY 24.9. - 23.10. Obsidián, topaz, akvamarín, růženín, perla, korál
ŠTÍR 24.10 - 23.11. Magnetit, hematit, býčí oko, granát, rubín, topaz
STŘELEC 24.11. - 21.12. Sodalit, safír, labradorit, obsidián, tyrkys, záhněda
KOZOROH 22.12. - 19.1. Růženín, rubín, křišťál, tyrkys, záhněda
VODNÁŘ 20.1 - 18.2. Jaspis, jantar, akvamarín, křišťál, čaroit
RYBY 19.2. - 20.3. Korál, tyrkys, opál, jaspis, měsíční kámen

Jak si vybírat kameny podle znamení

V první řadě při výběru kamene je nejdůležitější spoléhat na intuici. Můžeme se rozumově zaměřit na určitou vhodnou skupinu kamenů, pak si ale každý vzít do ruky, chvilku ho osahat a podle pocitu si vybereme ten nejlepší. Nemusí to být jen jeden, někdy jsou nám blízké dva až tři kameny. To je v pořádku, ale zase to nesmíme přehánět. Když si vybereme ten „náš“ nejlepší, pak ho musíme umět používat. Správně vybraný kámen by měl dodat energii, sílu, podpořit sebevědomí. Prostě a jednoduše v nás umocnit rovnováhu.

Kámen tedy můžeme vybírat podle intuice, jaký je nám nejbližší. Pokud ale víme, že nás čeká důležité a těžké období nebo v takovém období momentálně jsme, můžeme vybírat vyloženě cíleně. Tedy najít a vybrat vhodnou charakteristiku a takový kámen si zakoupit. To samé platí, pokud jsme nemocní. Najdeme si v popisu kamene ten nejvhodnější a koupíme si ho jako lék. Poslední variantou, jak využít kameny podle znamení, je vybrat si nějaký nám nejbližší a nosit ho neustále při sobě jako malou jistotu. Bude naší berličkou v problémech a dodá nám odvahu.

Co od jakého kamene čekat?

Každý kámen má jiné vlastnosti, které jsou pro něj typické. Vezměme si několik základních a řekněme si, co od každého z nich můžeme očekávat a jak nám mohou pomoci.

Citrín

Má žlutou barvu v různých odstínech, někdy až do bíla. Přináší nám do duše klid a pocit bezpečí, zároveň však nám dodává energii. Uklidňuje nás při vztahových problémech. Co se nemocí týče, napomáhá posilovat látkovou výměnu a funkci žláz. Citrín je vhodný při léčbě cukrovky, žaludečních problémech, slinivky břišní.

Jaspis

Jaspis má mnoho různých druhů, tím nejznámějším je Jaspis červený, jehož barva odpovídá názvu. Aktivuje v nás vůli a vytrvalost, soucit a sexualitu, léčí potenci a problémy plodnosti. Stejně tak pomáhá při žaludečních a střevních problémech včetně zácpy.

Achát

Achát má mnoho barevných podob. Nejčastější je modro-hnědý. Jeho schopností je posilovat naše sebevědomí, prohlubovat fantazii. Ochraňuje rodičky a má příznivý vliv na rozmnožovací orgány. Stejně tak užitečný je na alergie a kožní problémy.

Býčí oko

Jeho barva je hnědá často až červená. Kámen Býčí oko je vhodný při svalových onemocněních, křečích, při onemocnění a zánětech nervů. Napomáhá prohlubovat koncentraci a dodává nám energii. Celkově příznivě působí na celé pohybové ústrojí.

Růženín

Vyznačuje se růžovou barvou od světlounké až po tmavě růžovou. Je to kámen lásky a přátelství, něžnosti. Podporuje v nás tvořivost a trpělivost. Je vhodný při onemocnění srdce, příznivě ovlivňuje veškeré srdeční činnosti. Pomáhá proti nespavosti, anémii a poruchách krvetvorby. Jelikož růženín pohlcuje elektrosmog, je vhodné mít ho u sebe v místnostech, kde jsou televize, počítače apod.

Sokolí oko

Sokolí oko má hnědou barvu s modrozeleným kreslením. Je to kámen, který nám pomáhá podívat se sobě do duše. Pomáhá nám vidět zápory a problémy, které vidět nechceme. Nejvíce pomáhá našemu zraku a stejně účinně mírní bolesti hlavy až migrény.

Tygří oko

Kámen se zlatohnědou až zlatožlutou barvou. Povzbuzuje v nás vůli, kariéru, seberealizaci. Tygří oko nás koncentruje na problém a pomáhá najít jasné řešení. Je to velmi silný kámen, pomáhá při nemocech jako hepatitida, schizofrenie, nemoci jater, astma.

Unakit

Je to červený kámen se zelenými skvrnkami. Odpoutává od starých a minulých křivd, umocňuje v nás klid a vyrovnanost. Pomáhá nám vyrovnat se s minulostí a koukat dopředu. Unakit léčí problémy s prostatou, trávicí obtíže a zklidňuje bolestivou menstruaci.

Avanturín

Jeho charakteristická barva je až tmavě zelená. V zásadě největší vliv Avanturínu je na naše spojení s přírodou a tím pádem navozuje harmonii a klid v duši. Pomáhá při stresu, onemocněních srdce, tlaku a kožních problémech.

Hematit

Jeho barva je leskle černá, někdy s odleskem do červena. Hematit je zdrojem obrovské energie. Dodává nám odvahu rozhodnout se, překonat pocity beznaděje, nejvíce pomáhá při tvorbě červených krvinek, posiluje játra, plíce, slezinu. Příznivě ovlivňuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci.

Sodalit

Barvu má modrou až tmavě modrou s bílým prokreslením. Sodalit dodává vytrvalost, klid a stabilitu, rozvíjí v nás logické myšlení. Pomáhá nám být sami sebou. Snižuje vysoký krevní tlak, napomáhá látkové výměně a podporuje funkci žláz.

Jak se o kameny podle znamení správně starat

Pokud jste již našli vhodný kámen, je potřeba ho nejdříve tzv. aktivovat. Po dobu dvaceti čtyř hodin by měl být ponořen v solném roztoku, aby se očistil od všech vnějších vlivů. Po této očistě byste jej měli nosit a sahat na něj jen vy, jako jeho majitel, aby se do kamene zbytečně nedostávaly emoce jiných lidí. Jestli jste si kámen pořizovali kvůli léčbě určitého onemocnění, je vhodné nosit ho u sebe na daném místě nebo co nejblíž.

Pokud jste si kámen pořídili jen jako malou oporu do života, stačí ho nosit v kapse nebo v kabelce tak, abyste se k němu kdykoli rychle dostali. Případně lze kameny zabudovat do šperků. Výběr je neomezený, záleží jen na velikosti kamene a podle toho si zvolíte vhodný doplněk. Tedy jste si kámen pořídili například na zmírnění bolestí hlavy, můžete si z něj nechat udělat náušnice a tím pádem bude neustále poblíž postižené části a bude moci působit účinněji.

Stejně tak, jak jste při výběru spoléhali na svoji intuici, a vybrali si kámen podle znamení přesně sobě na míru, může se stát, že jednoho dne už ke svému kameni přestanete cítit sympatie. Zvláště pak, pokud jste si ho pořizovali proti nemoci, která vás již opustila. Jednoduše jste se vyléčili a kámen už tedy nepotřebujete, vaše tělo i duše si o to sami řeknou. V takovém případě je vhodné opět na den a noc ponořit kámen do solného roztoku a tím ho očistit a zbavit všeho negativního. Pak ho v krabičce či sáčku uschovejte mimo dosah světla. A ve chvíli, kdy ho budete opět potřebovat, bude připravený vám pomoci.

Platí ještě jedno malé pravidlo. Jestliže jste si kamenů podle znamení pořídili více, neměli by dlouhodobě být spolu na jednom místě. Například pokud je uschováte, měly by ležet odděleně. Není to nic zásadního, ale postupem času by se jejich účinky mohly vzájemně potlačit a účinnost by se tím snížila. A je zbytečné to riskovat.

Nikdo z nás zřejmě úplně v moc kamenů neuvěří, dokud to sám nevyzkouší. Ale kameny svoji moc mají a jsou ochotny nám pomoci, pokud s nimi budeme zacházet správně a s patřičnou úctou.



Diskuse k článku

  • marie

    19:29 9. 5. 2019 +2
    Dobrý den .Napřed si náramek očistěte ,než se dostal k Vám tak prošel několika rukama. Hematit se nemá čistit pod proudem vody,ale určitě mu neuškodí očista vlhkým hadříkem jemným.Zklidněte se a představte si jak Váš kámen obklopuje bílé světlo a odplouvá z něj vše zlé.Vytvořte si sami vhodnou motlitbu a poproste vyšší moc o očistění kamene.Tento způsob je vhodný i pro aktivaci kamene a taktéž můžete položit vedle křišťálu.Nábíjet na přímém slunci nebo za oknem. Poprosit kámen a poděkovat za pomoc .Hezký den.
  • Dana

    15:11 8. 5. 2019 0
    Dobrý den.Koupila jsem si náramek s hematitem,protože mě prostě "oslovil".Bojím se ho aktivovat v solném roztoku,protože kámen je v kombinaci se dřevěnýma kuličkama.Je nějaká jiná možnost?Děkuji,Dana

Lunární kalendář

NEDĚLE 26. 06. 2022
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 27. 06. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ÚTERÝ 28. 06. 2022
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
STŘEDA 29. 06. 2022
rak
Měsíc putuje znamením Raka, dnes je novoluní. Něco si přejte, v novoluní se přání plní. Udělejte si očistný den, skoncujte se svými zlozvyky. Věnujte…
více o tomto dni
ČTVRTEK 30. 06. 2022
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
PÁTEK 01. 07. 2022
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 02. 07. 2022
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Depilace - lunární kalendář

Zdravim, myslela jsem ze ubyvajici v kozorohovi je idel. Ted jsem zmatena, muzete tedy shrnout ...

Operace

Dobrý den, úpro všechny operace je nejvhodnější ubývající Měsíc, vyhněte se však d...

Operace

Dobrý den,prosím kdy je nejlepší čas na gynekologickou operaci(odstranění dělohy )?deku...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Náramek pro Býka DOBRÁ NÁLADA

Náramek pro dobrou náladu, ochranu a očistu od negativních…
390 Kč

Detoxikační náplasti LEVANDULE 14ks

přírodní detoxikační náplasti na chodidla, 14 ks Přírodní…
349 Kč

Náramek pro Raka RADOST

Náramek, který přinese Rakům do života radost a energii,…
390 Kč

Henna čistá 200g

100% přírodní Henna Herb Lamda Vysoce kvalitní, velmi jemně…
159 Kč

Prostředek na nádobí BIO2 1l ALMACABIO

Tekutý ekologický a velmi účinný prostředek na nádobí.…
120 Kč

Sužují vás tropy? Poradíme, jak je přežít ve zdraví

Tropy jsou v našich končinách čím dál častější záležitostí. Lidský organismus se na extrémní teploty adaptuje, ovšem velmi záleží na tom, v jaké zdravotní kondici jste, jaký je váš věk a co děláte pro to, abyst...

Karmický vztah nebo opravdová láska? Naučte se je od sebe rozeznávat

Karmický vztah je plný vášně i bolesti. Je to jízda na horské dráze. Karmický vztah bývá velmi intenzivní a zároveň i hodně těžký pro obě strany. Často jde o vztahy egoistické, které nerespektují toho druhého. ...

Domácí limonády ve 20 skvělých receptech. Zachutnají hlavně v létě!

Domácí limonády mají své kouzlo a také nezaměnitelnou chuť. Neobsahují konzervanty a často také žádný rafinovaný cukr. Proto jsou zdravé a vhodné jak pro děti, tak třeba i pro diabetiky. Připravte si společně s...

Osvědčené rady a tipy, jak zvládnout emocionální stres a úzkost

Pojmy jako “stres” nebo “úzkost” dnes natolik zevšedněly, že každý ví přesně, o čem je řeč. Avšak označení “emocionální stres” není ještě tolik rozšířené a málokdo tuší, co se za tímto označením přesně ukrývá. ...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Ananasový sorbet se sektem

Nejprve si pečlivě oloupejte ananas, ten pak nakrájejte na menší kusy a rozmixujte v mixéru spolu s cukrem. Ovocnou směs pak vložte do plastové misky, přiklopte a nechte mrazit několik minut až hodin v mrazáku....

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nostalgický chvilky...

Taky míváte nostalgický chvilky...? Já si myslim, že je má snad čas od času každej. Možná ženský o trochu víc než chlapi. Já jsem nostalgik jak vyšitej. Miluju se hrabat ve starejch fotkách a otáčet stránky zatuchlejch alb, který v rukách drželi mí pra pra pra rodiče... Fotky tě totiž přenesou do jinýho času - je to vlastně takový cestování časem. Je to úžasná věc... Já v ten moment skoro nedejchám. A představuju si, kde asi jaká fotka vznikla a proč.