Horoskopy

Kameny podle znamení

Je to jen pověra nebo to opravdu funguje? Co o nás prozradí horoskop a kameny k němu přiřazené? Mohou nám kameny podle znamení pomoci při nemocech? Každé znamení zvěrokruhu obsahuje určité charakterové vlastnosti i životní postoje.

Ne vždy se musí osoba narozená v tomto znamení plně slučovat s popisem, ale v zásadě to alespoň v nejdůležitějších aspektech sedí. Tak jako raci jsou lidé pro rodinu, jako lvi jsou draví a živočišní, tak i ryby, berani a všichni ostatní se vyznačují určitými vlastnostmi. Stejně jako ke každému znamení přiřazujeme přírodní živly, slunce a měsíc, tak lze přiřadit i vhodné kameny, které nám dodají potřebnou odvahu a mohou nás i léčit.

Tedy znamení zvěrokruhu nejsou jen popisy osobnosti. Patří k nim i různé důležité atributy. Například drahé kameny podle znamení. Každému znamení jich náleží hned několik. Používat je můžeme stejně jako talismany a pokud je vhodně skloubíme, mohou nám pomoci v dodání síly při důležitých rozhodnutích nebo i při nemoci. Kameny podle znamení jsou tradiční doplnění zvěrokruhu. Pojďme si konkrétně říci, k jakému znamení náleží který kámen.

Kameny podle znamení

BERAN

21.3. -20. 4. Ametyst, karneol, jaspis, rubín, diamant
BÝK 21.4. - 21.5. Achát, avanturín, malachit, růženín
BLÍŽENCI 22.5 - 21.6. Tygří oko, jantar, citrín, topaz
RAK 22.6. - 22.7. Chalcedon, měsíční kámen, perly, jantar
LEV 23.7 - 23.8. Jantar, křišťál, diamant, smaragd, sluneční kámen
PANNA 24.8. -23.9. Achát, citrín, granát, karneol, lazurit
VÁHY 24.9. - 23.10. Obsidián, topaz, akvamarín, růženín, perla, korál
ŠTÍR 24.10 - 23.11. Magnetit, hematit, býčí oko, granát, rubín, topaz
STŘELEC 24.11. - 21.12. Sodalit, safír, labradorit, obsidián, tyrkys, záhněda
KOZOROH 22.12. - 19.1. Růženín, rubín, křišťál, tyrkys, záhněda
VODNÁŘ 20.1 - 18.2. Jaspis, jantar, akvamarín, křišťál, čaroit
RYBY 19.2. - 20.3. Korál, tyrkys, opál, jaspis, měsíční kámen

Jak si vybírat kameny podle znamení

V první řadě při výběru kamene je nejdůležitější spoléhat na intuici. Můžeme se rozumově zaměřit na určitou vhodnou skupinu kamenů, pak si ale každý vzít do ruky, chvilku ho osahat a podle pocitu si vybereme ten nejlepší. Nemusí to být jen jeden, někdy jsou nám blízké dva až tři kameny. To je v pořádku, ale zase to nesmíme přehánět. Když si vybereme ten „náš“ nejlepší, pak ho musíme umět používat. Správně vybraný kámen by měl dodat energii, sílu, podpořit sebevědomí. Prostě a jednoduše v nás umocnit rovnováhu.

Kámen tedy můžeme vybírat podle intuice, jaký je nám nejbližší. Pokud ale víme, že nás čeká důležité a těžké období nebo v takovém období momentálně jsme, můžeme vybírat vyloženě cíleně. Tedy najít a vybrat vhodnou charakteristiku a takový kámen si zakoupit. To samé platí, pokud jsme nemocní. Najdeme si v popisu kamene ten nejvhodnější a koupíme si ho jako lék. Poslední variantou, jak využít kameny podle znamení, je vybrat si nějaký nám nejbližší a nosit ho neustále při sobě jako malou jistotu. Bude naší berličkou v problémech a dodá nám odvahu.

Co od jakého kamene čekat?

Každý kámen má jiné vlastnosti, které jsou pro něj typické. Vezměme si několik základních a řekněme si, co od každého z nich můžeme očekávat a jak nám mohou pomoci.

Citrín

Má žlutou barvu v různých odstínech, někdy až do bíla. Přináší nám do duše klid a pocit bezpečí, zároveň však nám dodává energii. Uklidňuje nás při vztahových problémech. Co se nemocí týče, napomáhá posilovat látkovou výměnu a funkci žláz. Citrín je vhodný při léčbě cukrovky, žaludečních problémech, slinivky břišní.

Jaspis

Jaspis má mnoho různých druhů, tím nejznámějším je Jaspis červený, jehož barva odpovídá názvu. Aktivuje v nás vůli a vytrvalost, soucit a sexualitu, léčí potenci a problémy plodnosti. Stejně tak pomáhá při žaludečních a střevních problémech včetně zácpy.

Achát

Achát má mnoho barevných podob. Nejčastější je modro-hnědý. Jeho schopností je posilovat naše sebevědomí, prohlubovat fantazii. Ochraňuje rodičky a má příznivý vliv na rozmnožovací orgány. Stejně tak užitečný je na alergie a kožní problémy.

Býčí oko

Jeho barva je hnědá často až červená. Kámen Býčí oko je vhodný při svalových onemocněních, křečích, při onemocnění a zánětech nervů. Napomáhá prohlubovat koncentraci a dodává nám energii. Celkově příznivě působí na celé pohybové ústrojí.

Růženín

Vyznačuje se růžovou barvou od světlounké až po tmavě růžovou. Je to kámen lásky a přátelství, něžnosti. Podporuje v nás tvořivost a trpělivost. Je vhodný při onemocnění srdce, příznivě ovlivňuje veškeré srdeční činnosti. Pomáhá proti nespavosti, anémii a poruchách krvetvorby. Jelikož růženín pohlcuje elektrosmog, je vhodné mít ho u sebe v místnostech, kde jsou televize, počítače apod.

Sokolí oko

Sokolí oko má hnědou barvu s modrozeleným kreslením. Je to kámen, který nám pomáhá podívat se sobě do duše. Pomáhá nám vidět zápory a problémy, které vidět nechceme. Nejvíce pomáhá našemu zraku a stejně účinně mírní bolesti hlavy až migrény.

Tygří oko

Kámen se zlatohnědou až zlatožlutou barvou. Povzbuzuje v nás vůli, kariéru, seberealizaci. Tygří oko nás koncentruje na problém a pomáhá najít jasné řešení. Je to velmi silný kámen, pomáhá při nemocech jako hepatitida, schizofrenie, nemoci jater, astma.

Unakit

Je to červený kámen se zelenými skvrnkami. Odpoutává od starých a minulých křivd, umocňuje v nás klid a vyrovnanost. Pomáhá nám vyrovnat se s minulostí a koukat dopředu. Unakit léčí problémy s prostatou, trávicí obtíže a zklidňuje bolestivou menstruaci.

Avanturín

Jeho charakteristická barva je až tmavě zelená. V zásadě největší vliv Avanturínu je na naše spojení s přírodou a tím pádem navozuje harmonii a klid v duši. Pomáhá při stresu, onemocněních srdce, tlaku a kožních problémech.

Hematit

Jeho barva je leskle černá, někdy s odleskem do červena. Hematit je zdrojem obrovské energie. Dodává nám odvahu rozhodnout se, překonat pocity beznaděje, nejvíce pomáhá při tvorbě červených krvinek, posiluje játra, plíce, slezinu. Příznivě ovlivňuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci.

Sodalit

Barvu má modrou až tmavě modrou s bílým prokreslením. Sodalit dodává vytrvalost, klid a stabilitu, rozvíjí v nás logické myšlení. Pomáhá nám být sami sebou. Snižuje vysoký krevní tlak, napomáhá látkové výměně a podporuje funkci žláz.

Jak se o kameny podle znamení správně starat

Pokud jste již našli vhodný kámen, je potřeba ho nejdříve tzv. aktivovat. Po dobu dvaceti čtyř hodin by měl být ponořen v solném roztoku, aby se očistil od všech vnějších vlivů. Po této očistě byste jej měli nosit a sahat na něj jen vy, jako jeho majitel, aby se do kamene zbytečně nedostávaly emoce jiných lidí. Jestli jste si kámen pořizovali kvůli léčbě určitého onemocnění, je vhodné nosit ho u sebe na daném místě nebo co nejblíž.

Pokud jste si kámen pořídili jen jako malou oporu do života, stačí ho nosit v kapse nebo v kabelce tak, abyste se k němu kdykoli rychle dostali. Případně lze kameny zabudovat do šperků. Výběr je neomezený, záleží jen na velikosti kamene a podle toho si zvolíte vhodný doplněk. Tedy jste si kámen pořídili například na zmírnění bolestí hlavy, můžete si z něj nechat udělat náušnice a tím pádem bude neustále poblíž postižené části a bude moci působit účinněji.

Stejně tak, jak jste při výběru spoléhali na svoji intuici, a vybrali si kámen podle znamení přesně sobě na míru, může se stát, že jednoho dne už ke svému kameni přestanete cítit sympatie. Zvláště pak, pokud jste si ho pořizovali proti nemoci, která vás již opustila. Jednoduše jste se vyléčili a kámen už tedy nepotřebujete, vaše tělo i duše si o to sami řeknou. V takovém případě je vhodné opět na den a noc ponořit kámen do solného roztoku a tím ho očistit a zbavit všeho negativního. Pak ho v krabičce či sáčku uschovejte mimo dosah světla. A ve chvíli, kdy ho budete opět potřebovat, bude připravený vám pomoci.

Platí ještě jedno malé pravidlo. Jestliže jste si kamenů podle znamení pořídili více, neměli by dlouhodobě být spolu na jednom místě. Například pokud je uschováte, měly by ležet odděleně. Není to nic zásadního, ale postupem času by se jejich účinky mohly vzájemně potlačit a účinnost by se tím snížila. A je zbytečné to riskovat.

Nikdo z nás zřejmě úplně v moc kamenů neuvěří, dokud to sám nevyzkouší. Ale kameny svoji moc mají a jsou ochotny nám pomoci, pokud s nimi budeme zacházet správně a s patřičnou úctou.Diskuse k článku

  • marie

    19:29 9. 5. 2019 +2
    Dobrý den .Napřed si náramek očistěte ,než se dostal k Vám tak prošel několika rukama. Hematit se nemá čistit pod proudem vody,ale určitě mu neuškodí očista vlhkým hadříkem jemným.Zklidněte se a představte si jak Váš kámen obklopuje bílé světlo a odplouvá z něj vše zlé.Vytvořte si sami vhodnou motlitbu a poproste vyšší moc o očistění kamene.Tento způsob je vhodný i pro aktivaci kamene a taktéž můžete položit vedle křišťálu.Nábíjet na přímém slunci nebo za oknem. Poprosit kámen a poděkovat za pomoc .Hezký den.
  • Dana

    15:11 8. 5. 2019 -2
    Dobrý den.Koupila jsem si náramek s hematitem,protože mě prostě "oslovil".Bojím se ho aktivovat v solném roztoku,protože kámen je v kombinaci se dřevěnýma kuličkama.Je nějaká jiná možnost?Děkuji,Dana

Lunární kalendář

ČTVRTEK 30. 11. 2023
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
PÁTEK 01. 12. 2023
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 02. 12. 2023
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
NEDĚLE 03. 12. 2023
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 04. 12. 2023
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
ÚTERÝ 05. 12. 2023
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
STŘEDA 06. 12. 2023
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni

Vyrobte si domácí těhotenský test z cukru, zubní pasty nebo jedlé sody

Tomu fakt někdo věří? Zřejmě ani autor(ka) článku nevěří těm blábolům, pod které se raději ani nepodepsal(a).

Hlídání dětí: Babička, kamarádka nebo profesionál?

Rádi Vám poradíme s výběrem Hlídací Babičky - více na www.hlidacibabicka.cz

Divoké podzimní bylinky: jak je sbírat i skladovat

reklamní obsah moc nemusím, ale v tomto případě pozitvně kvituji. Časem jsem přešel komletně na bylinnou domác...

potřebujete finanční pomoc, pokud ano, kontaktujte tuto legitimní společnost

Solidní půjčka Potřebujete úvěr na konsolidaci dluhu, hypotéku, nákup nemovitosti, zah...

Darování krevní plazmy

Mam s caraplasma take velmi dobre zkusenosti mohu jejich pristup jedine doporucit. Vzdycky vse ...

vitamíny

Momentálně beru každý den na podporu imunity Wecare, který má podle mě pestré složení...
Zobrazit všechna témata

Trápí vás zácpa? Nejlepší přírodní projímadla, která vás zaručeně proženou

Zácpa je jedním z nejčastějších zdravotních problémů, se kterými se potýkáme. Trápí především ženy a jedince nad 60 let. Na zácpu funguje pohyb, zdravý životní styl a v případě nouze i projímadla, běžně dostupn...

Prowling: Nový trend v seznamování, který vám může zničit osobní život

Prowling je nový neblahý směr v seznamování a randění. A začíná se o něm hodně mluvit, jelikož je čím dál tím častější. Pokud se stanete obětí predátora, který si v prowlingu libuje, můžete začít trpět úzkostmi...

Nejlepší potraviny při kojení. Jídlo, které zvýší množství mateřského mléka

Mateřské mléko je nenahraditelné. Pro miminko je životně důležité zejména v prvních měsících života, neboť v sobě ukrývá veškeré základní živiny a pomáhá dítěti budovat pevný imunitní systém. Kojení je důležité...

Allegro spustilo Black Friday, nabízí slevy až 50 %

Oblíbené Black Friday letos poprvé představí v Česku také platforma allegro.cz, která si připravila tisíce produktů levnějších až o 50 %. Internetové tržiště nabídne výrazné slevy napříč kategoriemi – od vybave...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Cvičení podle McKenzie metody: Jak může pomoci s bolavými zády?

Na bolesti zad neexistuje žádný univerzální návod. Přesto jsou metody, které si s bolestmi zad umí poradit. Jednou z takových metod je i cvičení McKenzie. Funguje už dlouhá léta a pacientům po celém světě posky...

Velikonoční sekaná s vejci

Začněte tím, že si starší rohlík nakrájíte na kostky a rozmočíte v misce s trochou mléka. Nasáklé pečivo poté rukama vymačkejte a vložte do větší mísy. Dále k němu přidejte mleté maso, vajíčka, najemno nakrájen...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Připravila jsem si životní zkoušku...

Nevim, jak to úplně nazvat - jestli je to sebemrskačství nebo totální hloupost. Ptáte se, co vlastně? No, to, že si člověk někdy sám hází klacky pod nohy a prodlužuje tak úsek svýho života, kdy bojuje za lepší časy. A tak jsem na tom teď dost podobně. Zamotala jsem se do děsivýho kruhu, ze kterýho se budu dostávat asi půl roku - a když to zmáknu, budu mít konečně klid. Tak tedy rada na úvod - fakt řešte problémy a cokoliv s tim související včas! Páč ono to jen tak "neodejde" a najde si vás to, za dva roky, rok, půl roku...