Horoskopy

img

Štír

Vládnoucí planeta: Mars a Pluto Živel: voda Povaha: flegmatik Barva: červená Kameny: rubín, malachit, jaspis, ametyst, karneol, opál Šťastná čísla: 5…

HOROSKOPY - ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Vládnoucí planeta: Mars a Pluto

Živel: voda

Povaha: flegmatik

Barva: červená

Kameny: rubín, malachit, jaspis, ametyst, karneol, opál

Šťastná čísla: 5, 9, 11, 23, 47, 65

Šťastný den: čtvrtek

 

  • Jak se pozná Štír

Štíři mívají obvykle širší obličej a silný krk, bývají štíhlé vyšší postavy se širokými rameny. Charakteristický je pro ně pronikavý až uhrančivý pohled, který mnohé znejistí. Navenek působí velmi klidně a vyrovnaně.

  • Štír – charakteristika

Znamení Štíra je většinou spojováno se sexualitou, ovšem to není jeho jediná charakteristická stránka. Tito lidé bývají zpravidla idealisté, kteří se bijí za své názory a vyznávají pravdu jako vrchol svého žebříčku hodnot. Štíři jsou velmi houževnatí při zdolávání překážek. Jejich hnací silou je vášeň a touha a máloco je na cestě k vytyčenému cíli může zastavit. Mezi Štíry je hodně lidí zajímajících se o duchovno.

  • Štír – muž

Muži ve znamení Štíra se vyznačují zvláštním kouzlem, které vyzařují, aniž by se museli jakkoliv snažit. Nemusí jít ani o fyzickou krásu, kterou zaujmou okolí, charisma mají zkrátka v sobě. I když navenek působí velmi vyrovnaně, dokážou se během okamžiku změnit v chrlící sopku, pokud se někdo odváží nesouhlasit s jejich pravdou. Tito muži jsou také velice hraví a nemají rádi stereotyp, hlavně co se týče vztahů a sexu.

  • Štír – žena

Ženy ve znamení Štíra jsou velmi přitažlivé nejen fyzickou krásou, ale hlavně smyslností a uhrančivým pohledem. Jsou zásadové, ale i tvrdohlavé a neústupné. Když se žena – Štír zamiluje, zcela se odevzdá partnerovi, bez ohledu na to, co si myslí okolí. Obvykle si vybírá mladší partnery s velkou životní a sexuální energií. Tyto vztahy jsou pouze krátkodobé, a jak rychlé bylo vzplanutí, tak rychlé je také ochladnutí jejích citů i zájmu, pokud zjistí, že vedle sebe nemá rovnocenného partnera.

  • Štír – dítě

Tyto děti již od narození vyzařují zvláštní klid a kouzlo. Na pohled vypadají silnější a vyvinutější než ostatní děti v jejich věku a svou sílu také dávají svému okolí patřičně najevo. V raném věku jsou velmi šikovnými manipulátory, takže by rodiče měli být na pozoru a občas dát najevo, kdo je tady pánem. Pokud se totiž ego dítěte ve znamení Štíra nedrží v patřičných mezích, zadělávají si rodiče na velmi těžké soužití v jeho pubertě.

  • Sex

V intimním životě jsou lidé ve znamení Štíra vynalézaví a chtějí stále zkoušet něco nového. I když jsou všeobecně označováni jako nestálé znamení, pro které je sex hnacím motorem, není tomu tak. Hnací silou je jejich potlačovaná vášeň a sex je pro ně hlavně vyjádřením citů. Štír bude vždy v páru ten dominantní.

 

  • Zdraví

Zrozenci Štíra bývají málokdy nemocní. Pokud je nějaká choroba skolí, jde obvykle o něco vážného, ale jeho vůle a životní síla mu pomáhají v těchto situacích bojovat. Tito lidé by se měli naučit odpočívat. Věnovat se relaxaci totiž považují za ztrátu času a také na to později doplácí.

Podřízené části těla: záda, reprodukční orgány, nohy, nos.

  • Uplatnění Štíra

- Věda a výzkum, finance a investice, detektivní práce, filozofie nebo psychoanalýza. Štíři jsou také vynikající astrologové, jasnovidci a psychiatři.

- Na vedoucích pozicích se Štír cítí ve svém živlu a bývá mezi podřízenými oblíbený. Vidí v něm přirozenou autoritu.

- Na pozici zaměstnance vydrží jen tehdy, bude-li mít dostatek prostoru pro svůj vývoj a nápady. Za těchto podmínek bude oddaný své práci bez ohledu na přesčasy.

  • Jak se hodí Štír k ostatním znamením

Harmonický vztah má Štír se Střelcem, Kozorohem, Rybou, Rakem, Pannou, Váhou i jiným Štírem, Beran a Blíženci mu příliš nesedí. Nerozumí si s Býkem, Lvem a Vodnářem.

  • Významné osobnosti narozené ve znamení Štíra

Princ Charles, Marie Antoinetta, Pablo Picasso, Voltaire, Grace Kellyová, Miroslav Horníček, Pavel Trávníček, Petra Janů, Marta Kubišová, Karel Havlíček Borovský, Richard Burton, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Jodie Foster, Annie Girardotová, Demi Moore, Julia Roberts, Marie Rottrová, Nicolo Paganinni

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!