Klobouky u Brna: město s řadou turisticky zajímavých míst

Přibližně 29 kilometrů jihovýchodně od Brna se v údolí Klobouckého potoka nachází malebné město Klobouky u Brna, ve kterém v současné době žije přibližně 2500 obyvatel. Nachází se zde hned několik turisticky zajímavých míst, které lákají návštěvníky z blízkého i vzdálenějšího okolí. V pohledu od Brna si na první pohled všimnete větrného mlýnu, který byl v minulosti zrekonstruován poté, co vyhořel.

Město s dobrou občanskou vybaveností

Klobouky u Brna vynikají dobrou dopravní dostupností i občanskou vybaveností, která obyvatelům přináší potřebné zázemí pro kvalitní život. V roce 1993 založila obec Osmileté městské gymnázium, které navštěvují nejen děti z Klobouk, ale také z okolních vesnic. Ve městě dále najdete například Základní hudební školu Hynka Bíma, na které se vyučuje hra na mnoho nástrojů.

Odborné vzdělání pro děti, kteří končí základní školu, pak poskytuje Střední odborná škola zaměřená na agropodnikání a obchod. Ve městě sídlí Středisko Diakonie Betlém při Českobratrské církvi evangelické. Betlém se stal domovem pro postižené osoby, kterým je poskytována péče na nevyšší možné úrovni. Ve městě nechybí ani pošta, informační centrum nebo řada obchodů.

Kulturní a společenské akce ve městě

V průběhu roku se ve městě Klobouky u Brna koná nespočet kulturních, společenských a sportovních akcí. Zmiňme různé koncerty, výstavy, představení, setkání, akce pro děti a rodiče nebo velikonoční či vánoční akce. Dvakrát do roka se ve městě konají trhy, a to prvního května a v neděli na Václavské hody. Na jarmarcích se vždy sejdou řezbáři, kováři, hrnčíři společně s mnoha dalšími řemeslníky.

Zajímavé památky v Kloboucích u Brna

Klobouky u Brna stojí za navštívení v průběhu celého roku. Nachází se zde totiž řada historických památek, které jsou cílem mnoha turistů. V centru města najdete například katolický a evangelický kostek, na návrší se pak tyčí kaple sv. Barbory. Významnou památkou města je kloboucký zámek, které je od jara do podzimu obklopený nádhernou zelení parků. K městu neodmyslitelně patří i les Ochůzky, které je oázou klidu a odpočinku.

Město Ralsko v CHKO Kokořínsko

Ralsko čp. 701, 471 24 Ralsko - Kuřívody
+420 602 440 383
Město Ralsko ležící téměř na hranici CHKO Kokořínsko – Máchův kraj je turisticky oblíbenou destinací. Samo o sobě totiž nabízí hned několik zajímavostí i památek a je skvělým výchozím bodem pro veškeré výlety po Kokořínsku. Ať už se chystáte navštívit Máchovo jezero, Bezděz nebo třeba Hradčanské stěny, právě město Ralsko vám nabídne velmi pohodlné zázemí.  Město Ralsko – CHKO Kokořínsko – Bezděz – Máchovo jezero

Obec Němčice, okr. Mladá Boleslav

okr. Mladá Boleslav, 294 42 Němčice
+420 723 468 619
Němčice u Mladé Boleslavi Průmyslové město Mladá Boleslav, známé především jako sídlo automobilky Škoda, je obklopeno řadou malých malebných obcí. Mezi ně patří i obec Němčice, nacházející se ve Středočeském kraji přibližně 8 kilometrů jižně od zmiňované Boleslavi. V současné době bydlí v obci přibližně 200 obyvatel.  

Obec Ouběnice

262 12 Ouběnice
+420 603 464 039
kontakty: +420 603 464 039, +420 607 022 499 adresa: Ouběnice 49, 263 01 Ouběnice email: ou.oubenice@centrum.cz web: www.oubenice.eu popis: Obec Ouběnice se rozkládá ve Středočeském kraji v okrese Příbram, přibližně 7 km jižně od města Dobříš. Obec se skládá z několika místních částí, jsou to Ouběnice, oddělené říčkou Kocábou od osady Chaloupky, a Ostrov u Ouběnic. Společná katastrální plocha činí 446 hektarů, na kterých žije přibližně 231 obyvatel. V okolí Ouběnic naleznete krásné lesy a rybníky, kde se můžete věnovat jak aktivnímu tak pasivnímu odpočinku. Zajímavosti naší obce a blízkého okolí: poblíž osady Chaloupky se nachází významné archeologické naleziště, které potěší každého milovníka historie. Motokrosový areál na Kocábě, kde se každoročně konají setkání motorkářů (Motoorání) a závody v trialu, jelení farma.. Spolky v naší obci: Sbor dobrovolných hasičů, Český rybářský svaz, Český červený kříž.. Sportovní vyžití: nohejbalové hřiště, Motokrosový areál na Kocábě. Místní části: Ostrov u Ouběnic, osada Chaloupky.

Obec Teplička v CHKO Slavkovský les

Teplička čp. 40, 364 64 Teplička
+420 607 673 858
Obec Teplička u Karlových Varů Obec Teplička je malá vesnička v údolí řeky Teplá nedaleko od města Karlovy Vary. Rozkládá se na území CHKO Slavkovský les a okolní krásná příroda láká mnohé chataře i turisty. Řeka a místní rybník jsou zase rájem rybářů. I přes nevelký počet obyvatel ve vesnici panuje čilý společenský život, o který se starají různé spolky a kluby. 

Barvy aury a jejich význam

Možná jsem vídala auru i dříve, ale chvíle, kdy jsem si uvědomila, že to co vidím je aura, u mne nastala někdy...

Venkovní bouda pro kočku krok za krokem: dopřejte kočce teplý pelíšek i v zimě

chtělo by to nějakej plánek,nákres nebo něco,jinak je to k ničemu,prý krok za krokem

Fika: Originální švédský rituál kávy, bez kterého se od teď už neobejdete

Člověk, který všechno dělá ve spěchu, si vlastně neumí vychutnat život. Je dobré se plně soustředit na to, co ...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/