Obec Němčice se pyšní bohatou historií, písemně doloženou od 14. století, ale i dostatečným sociálním i kulturním zázemím pro své občany. 

Výhodná lokalita a zázemí

Obec Němčice je díky své lokalitě vhodným místem k bydlení pro ty, kteří chtějí svůj život strávit bez městského ruchu v klidném vesnickém prostředí, ale v bezprostředním dosahu města. Osm kilometrů vzdálená Mladá Boleslav nabízí dostatek pracovních příležitostí, ale také supermarkety či nemocnici. Obec Němčice je rovněž v dosahu kulturních památek a krásy přírody. Pouhá půlhodina autem dělí obyvatele této obce od Bělé pod Bezdězem a celého máchovského kraje

Ovšem i samotné Němčice poskytují svým občanům adekvátní zázemí a sociální i kulturní vyžití. V obci se nachází prodejna potravin, která obyvatelům umožňuje nákup základních potřeb i bez návštěvy města. Dětem je k dispozici dětské hřiště, malé i velké čtenáře potěší obecní knihovna. Revitalizovaný rybník a kaplička jsou pak poutavými místy k odpočinku i rozjímání. Obec Němčice je rovněž dějištěm nejrůznějších kulturních akcí, od fotbalových utkání přes pálení čarodějnic až po sportovní odpoledne. Za zmínku stojí i místní sbor dobrovolných hasičů s tradicí od roku 1901. 

Bohatá historie obce

I malinkaté obce mohou mít bohatou a pestrou historii, Němčice jsou toho jasným důkazem. První písemná zmínka o obci pochází již ze 14. století, vesnice však s největší pravděpodobností existovala i dávno před tím. Vesnice často měnila své majitele, ať už se jednalo o rod Johanitů, Václava Myšku z Hrádku během husitských válek, císaře Zikmunda Jana z Kunvaldu a další. 

Němčice u Mladé Boleslavi

Obec Němčice jsou důkazem toho, že i malé nenápadné vesnice mají svým obyvatelům i návštěvníkům co nabídnout a zajistit adekvátní zázemí i bohaté kulturní vyžití. Díky spolupráci s okolními obcemi a dostupnosti patří obec Němčice mezi ty moderní a stále se rozvíjející.