Horoskopy

img

Býk

Vládnoucí planeta: Venuše Živel: země Povaha: melancholický introvert Barva: tmavě zelená Kameny: smaragd, achát, jaspis, růženín, korál,…

HOROSKOPY - BÝK (21. 4. – 21. 5.)

Vládnoucí planeta: Venuše

Živel: země

Povaha: melancholický introvert

Barva: tmavě zelená

Kameny: smaragd, achát, jaspis, růženín, korál, avanturín

Šťastná čísla: 4, 7, 22, 49, 175

Šťastný den: středa

  • Jak se pozná Býk

Ať už se jedná o muže nebo ženu, jejich tělesná stavba působí na okolí trochu neohrabaně. Býci mají sklony k tloustnutí, ale i hubený jedinec působí při chůzi těžkopádně. Obvykle mají silné končetiny a jsou celkově robustnější „konstrukce“. Jejich pohled je přímý a pronikavý. Až do pozdějšího věku Býci vypadají mladistvě a vitálně.

  • Býk - charakteristika

Býk je převážně materialisticky založený a vynakládá většinu své energie, a že jí má opravdu dost, na práci a vydělávání peněz, které z části utrácí za dobré jídlo, pití a pěkné věci, kterými se obklopuje, neboť je velký požitkář. Člověk ve znamení Býka je vytrvalý a neústupný, jen těžko jej přesvědčíte, že jeho názor není ten správný. V té chvíli se projeví jeho tvrdohlavost a stane se z něj supící zvíře, které se za každou cenu bude bránit všemu, co ohrožuje jeho ideu. Je ctižádostivý a nejvíce se uplatní na pozicích, kde se zcela využije jeho potenciál tvrdého, ale spravedlivého vůdce. Býk bývá obvykle také velmi talentovaný umělec s kladným vztahem v přírodě a všemu, co s ní souvisí. Víc než na čemkoliv jiném si zakládá na své cti a spravedlivém jednání. Aby mohl vynikat ve všem, co si vezme do hlavy, potřebuje pevné a spolehlivé zázemí a důvěru nejbližších.

  • Býk – muž

Již na první pohled je muž ve znamení Býka velká osobnost. Vyzařuje z něj šarm, který přitahuje ženy jako magnet, což Býkovi sice imponuje, ale nevěnuje projevům náklonnosti přílišnou pozornost. Partnerku si totiž vybírá sám a předem je přesvědčený o úspěchu. Se svou láskou dokáže žít do konce života, ovšem nesmí od něj očekávat, že jí bude navždy věrný a oddaný.

Býk – muž vyhledává dobré jídlo a pití, což se často projeví na jeho postavě, neboť na pravidelný pohyb je příliš pohodlný. Jeho ne příliš komplikovaná povaha nahrává rýpalům k popichování na téma jeho nedostatků, což je téměř vždy odjištěním zuřivého výbuchu.

  • Býk – žena

Ženy ve znamení Býka jsou velmi smyslné a pro muže přitažlivé. Mají velmi dobrý vkus a dokážou se oblékat tak, aby na své okolí zapůsobily. Jsou velmi obětavé, srdečné a společenské, nemají rády samotu, která je ubíjí. Zpravidla vynikají v oblasti umění a všem, co je spojené s jejich rozvinutým estetickým cítěním a smyslem pro detail.

V partnerském vztahu žena - Býk preferuje jistotu a romantiku, ovšem dokáže být velmi náročná na pozornost partnera. Pokud je ve vztahu spokojená, dokáže pro svůj protějšek udělat téměř cokoliv.

  • Býk – dítě

Děti narozené ve znamení Býka dokážou být velmi protivné, pokud nedostanou, co chtějí. Jejich tvrdohlavost se projevuje už od raného dětství a nemají-li nad sebou pevnou ruku, může se tato vlastnost rodičům lehce vymknout z rukou. Už od malička jsou Býci nároční na harmonické prostředí, ve kterém se pravidelně pohybují. Na své sourozence žárlí, neboť mají silnou touhu po pozornosti.

  • Sex

V sexu jsou muži a ženy ve znamení Býka velmi rozdílní. Na rozdíl od mužů, kteří nemají smysl pro romantiku a dlouhé předehry, jsou ženy velmi nápadité a náročné. Vášeň se projevuje u obou pohlaví, ovšem ženy více dbají na prostředí, správné načasování a překvapení. Muži v sexu raději přijímají, než aby zahrnovali partnerku přílišnou pozorností.

  • Zdraví

Lidé narození ve znamení Býka nepodléhají příliš často vážnějším nemocem díky silné konstituci a odolnosti. Náchylní jsou k onemocnění páteře a krčních obratlů a k bolestem krku, což většinou souvisí s jejich oblibou dobrého jídla.

  • Uplatnění Býka

- umění, potravinářský průmysl, zemědělství, správa majetku, administrativa, pohostinství, architektura

- Býk je spokojený, pokud řídí sám sebe a nikdo mu do jeho práce nemluví. Nerad mění práci nebo pracovní postupy, proto je mu nejlíp jako samostatnému podnikateli.

- Chcete-li Býka jako svého zaměstnance, motivujte jej jedině vysokým platem.

  • Jak se hodí Býk k ostatním znamením

Dobře si rozumí s druhým Býkem a Pannou, obvykle se dobře cítí i s Vodnářem, Blížencem a Rakem. Nesnese vedle sebe Štíra, Berana, Lva, Střelce a Kozoroha, zvláštní vztah má s Váhou, kde se sympatie a porozumění mění jako počasí. Zcela neutrální vztah má s Rybou, která jej k ničemu neinspiruje.

  • Významné osobnosti narozené ve znamení Býka

Sigmund Freud, Honoré de Balzac, Jan Pavel II., William Shakespeare, Oliver Cromwell, Karel IV., Marie Terezie, Pjotr Iljič Čajkovskij, Henryk Sienkiewicz, Karel Marx, Vladiír Iljič Lenin, Jiří z Poděbrad, Jaroslav Hašek, Věra Čáslavská, Josef Mánes, Jiřina Bohdalová, Oldřich Kaiser, Fred Astaire, Pierce Brosnaan, Michelle Pfeifferová, Karel Kachyňa, Elton John

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!