Andělské karty: Komu nejvíc sedí a o čem jsou?

andělské kartyAndělské karty.

Andělské karty jsou pouze pozitivní, říká se o nich: Jsou jemné, něžné a v podstatě nás pouze pohladí v každé situaci. Je to pravda, nebo mýtus? A musíte věřit v anděly, aby s vámi tyto typy karet komunikovaly? Na všechno najdeme odpovědi, ačkoliv je zřejmé, že jiný názor na andělské karty bude mít andělská terapeutka a jiný ten, komu v zásadě víc sedí například astropsychologie nebo tarot či přímější a jasnější druhy karet.

Pro pořádek, řadím se k druhému zmíněnému, takže tento článek berte jako úhel pohledu od někoho, kdo je rád zkoumá, pracuje s nimi a rád se s nimi potěší. Beru je jako jednu část pestrého karetního i duchovního světa. A podělím se o své zkušenosti.


Přečtěte si charakteristiku znamení andělského horoskopu, inspirujte se hlavními andělskými čísly a jejich charakteristikou a podívejte se, jak andělská čísla ukazují cestu životem

Chcete vědět o andělech více? Přečtěte si, co vám andělé předpovídají na další rok - andělský horoskop na rok 2020. Zaujmout by vás také mohla andělská znamení


Andělské karty jsou příjemným zpestřením: A nejsou vždy pozitivní

Andělské karty jsou příjemným zpestřením výkladů, ale rozhodně bych je nepovažovala za JEDNOZNAČNĚ POZITIVNÍ. Ano, často obsahují různé afirmace, nabádání k pozitivnímu myšlení a inspirace, které nás mají vést směrem k úspěchu, ale existují i takové, které umí pěkně přísně prstíčkem ukázat na bolavá místa a pokárat. Právě takové karty, kde jsou tyto energie spravedlivě vyrovnané, se mi zdají ve výkladech NESMÍRNĚ CENNÉ, protože mnohdy díky přesnějším tématům a oblastem, které rozebírají, ukazují až neuvěřitelně přesně na naše slabé a lenivé místo. A umí v něm najít to, co děláme špatně, kde se mýlíme. A navrhnou řešení. Mnohdy jdou až tam, kde určité naše destruktivní chování nebo myšlení v sobě živíme nevědomky, hluboké smutky či vzteky, které jsou už tak staré, ale nám stále ničí život.

A pro tuto vlastnost jsou tyto andělské karty nepostradatelné, nikdy se nedokážu dostat tak hluboko a přesně na ta správná místa, jež často i sami před sebou ukrýváme, jako s andělsky laděnými kartami. Jak jen to dělají?

Andělské karty mají svou historii: Pramení z ní hluboká symbolika

Hlubokou duchovní symboliku mají andělské karty díky staré a bohaté historii. Existují různé knihy, které se hlouběji zabývají jednotlivými typy andělů a archandělů, cherubínů a serafínů a pro hloubavé zájemce je rozhodně lze doporučit. Andělská tématika je odpradávna součástí různých náboženství a kultur, proto informací, které o nich máme, je mnoho a z různých zdrojů.

Byli uctíváni, spojovali se s léčením, odevzdáváním problémů a naslouchali se, protože jejich rady měly cenu zlata. Často jsou spojováni s léčitelstvím, právě proto, že umí najít ta nejslabší a nejchuravější místa naší dušea navrhovat řešení.

Slovo „anděl“ pochází z řeckého angelos/aggelos, což znamená „posel“, v tomto případě myšlen jako posel mezi nebem a zemí. Díky andělům se tedy spojujeme s naším duší a záměrem naší duše, který jsme si vybrali při svém zrození.
Pro zajímavost toto jsou bytosti, jejichž symbolika se používá nejčastěji:

Anděl:

bytosti, které jsou tu především pro přenášení zpráv mezi nebem a zemí, naší duší a námi

Archanděl:

bytosti, jež jsou nadřazeni andělům a jejich tématem je vždy jedna lidská oblast, například láska, léčení, vztahy, tvořivost apod.

Cherubíni, serafíni:

bytosti, jež na nebesích mají za úkol velebit Boha, uctívat ho, propojovat nás

Andělské karty a kultovní Doreen Virtue: Udělala kus práce?

Doreen Virtue je asi nejznámější americká a světová andělská terapeutka, pracovala s říší andělů, předávala jejich vzkazy a intuitivně pracovala se svými klienty i studenty. Je autorkou mnoha knih i vykládacích karet o andělské říši, které budou patřit ke klasice. I přesto, že v roce 2017 se všech činností spojených s New Age (což zahrnovala i práci s andělskou říší) vzdala, konvertovala ke křesťanství, výtěžek z těchto starých knih a karet věnovala na charitu a dále se již věnuje jen tvorbě spojené s andělskou říší spojenou čistě s křesťanským učením. Je zajímavé porovnat, jak se tato tvorba liší. New Age andělská říše přinášela svobodu, hravost a živější komunikaci s anděly, křesťanské pojetí karet je pak přísnější, ve své tvorbě více cituje z Bible a vede k hlubšímu klidnému a cíleně vedenému zamyšlení nad svým životem.

Andělské karty a co od nich čekat: Komu sluší nejvíc?

Nemusíte věřit v anděly, abyste mohli využít výhod všech typů andělských karet. Inspiraci, kterou takové karty nesou, lze využít i čistě prakticky. Pojetí je většinou jemné, obrázky s andělskou tématikou ještě něžnost podtrhují, ale slova, která jsou na kartách nebo informace v příručkách zůstávají stále nosná. Něco se máte dozvědět a v každém případě je vždy na vás, jak s informací naložíte.

Mnohé nás napadne už při čtení, při tahání karty nebo při pohledu na obrázek, který kartu doprovází.

Andělská znamení

Zaujaly vás andělské karty?


Jak číst andělské karty?

Například, co se na takové andělské kartě může objevit:

Archanděl Rafael

Klíčová slova: uzdravení, láska, cestování, Bůh uzdravuje

Rafael se ptá: Způsobuješ si onemocnění nezdravým životním stylem? Přehlížíš v životě stres a známky onemocnění?

Řekněte si: Prosím archanděla Rafaela, aby přinesl uzdravení do života mého i druhých. Archanděl Rafael mě ochraňuje na mých krátkých i dlouhých cestách.


Co nám to říká? Něco děláme špatně, máme se zamyslet nad svým životním stylem, protože někde už jedeme nadoraz (případně toto platí na téma, které jsme si vlastní otázkou před výkladem nadhodily). Máme nyní tedy možnost to napravit a zaměřit se na stres, nezdravá řešení, přehlížení řešení, které máme pod nosem, a navíc nám karta ještě připomíná, že se nám bude dařit na cestách, které nyní můžeme i efektivně využít. Můžete si z toho všeho v tuto chvíli vzít pro sebe nějaké poučení?

Super – pak máte naznačeno řešení. A o to jde u všech výkladů karet.

A ti, kdož mají k andělské tématice blízko a cítí jejich energie, relaxují s nimi, meditují s nimi – si mohou podle návodu (a to platí u každých andělských karet) k sobě volat tuto energii, přitahovat si ji a rozmlouvat s archandělem Rafaelem – což je vlastně symbolické ztělesnění energie rovnováhy, uzdravování a cesty životem. Mohou se svým výkladem a andělem strávit víc času, více využít duchovní i duševní propojenost a v této hloubce se dostat i k více informacím.

Andělské karty: Andělé nepomáhají, když si o to neřekneme

Andělské karty kolem nás zjemňují energii, učí nás tomu, že naše záměry, vyslovená přání se mohou zhmotňovat a tvořit náš život. Jsou trošku jako děti – láskyplní a hraví, ale když se jim něco nelíbí a šlapeme životem totálně vedle, pěkně nám umí zaťukat prstíčkem na záda a říct – „a dost, můj milý!“

A pozor, potřebujete-li od nich radu, musíte si o ni říct. Andělé mají prý jedno pravidlo – nemohou nám pomoci, když o to nepožádáme. Snad jen s výjimkou andělů strážných, kteří zasahují v případě ohrožení našich životů


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

  • profil
    Dagmar Borešoválunární kalendář, zdravá výživa, alternativní medicína
  • profil
    Renata PetříčkováOsobní rozvoj s podporou tarotových výkladů, lunárního kalendáře a cyklu celého roku
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte