Význam tarotových karet: Velká arkána

 tarotové karty významTarotové karty - význam.

Dvacet dva základních karet tarotu lze vnímat jako ty hlavní a důrazné. Jsou-li ve výkladu, můžeme čekat nevšední situace. Význam tarotových karet velké arkány je mimořádně zajímavý, zavádí nás totiž do hloubky myšlenek, životních zlomů, ale někdy i jen do světa snů a intuice. A hýbe osudy.

Zajímají vás tarotové karty? Přečtěte si, jaké jsou symboly tarotových karet i jak tarotové karty vykládat. A zajímá vás obecně, co bude v dalším roce? Přečtěte si lunární kalendář nebo partnerský horoskop na rok 2020

Tarotové karty - význam 22 karet Velké arkány

Význam tarotových karet 1 - 5

Blázen

Bod nula, do kterého můžeme vložit cokoliv chceme, nebo kdy se musíme přizpůsobit nové životní situaci a plně se jí naučit věřit. Zahodit zbabělost, strach a vykročit vpřed!

Mág, kouzelník

Tarotová karta Mág je o chvíli, kdy nové nadšení a dovednosti začínáme aplikovat do reálného života. Jsme v situaci, kdy se dáváme do práce a osud nám přináší události, které nás podporují.

Velekněžka

Karta ženské intuice, jemné, ale i bodavé tam, kde před sebou něco skrýváme. Cítíme ji. Víme. Situace, které umí léčit, ale také v první vlně škodit – logicky nám její události dají smysl až později.

Císařovna

Význam tarotových karet propůjčuje Císařovně ženskou moudrost v praxi, symbol péče a plodnost. Je to prasíla přírody, která přichází po něčí smrti, umí vytáhnout nové rostlinky ze země a pečovat.

Císař

Partner Císařovny oplývá mužskou silou, logikou a sebevědomím, které umí využít v praxi. Objevuje se nám ve chvíli, kdy do popředí vystupují vztahy nebo se po nás žádá mít věci pevně v rukou a rozhodnout se, dodržovat pevná pravidla. 

Význam tarotových karet 6 - 10

Velekněz

Symbolizuje situace a lidi kolem nás, kteří nás vedou, učí, utěší, pomohou najít pravdu sami v sobě. Ukazovat může také na moudrost knih a „učitelů, lektorů“.

Milenci

„Nech tu oběť a jdi za lásku,“ říká tarotová karta Milenci. Je jednoduše o tom, co k nám patří, s čím souzníme, situace, lidi i události na dohled. Ale něco budeme muset nechat za sebou.

Vůz

Chvíle, kdy dokonale připraveni na cestu změníme svět! Někdy tato karta předznamenává i události, které k nám přijdou zvenčí a vezmou nás s sebou: stěhování, očekávané karmické události, životní změny, změny práce, posuny ve vztazích.

Síla, Chtíč

Chvíle, kdy se setkáváme se svými neřestmi, zlozvyky a tím, co má nad námi moc, ale co když správně uchopíme, může se stát naším silným spojencem. 

Poustevník

Chvíle, kdy jdeme vstříc sami sobě. V samotě a usebrání nacházíme odpovědi. Ukazuje se nám správná cesta.

Význam tarotových karet 11 - 15

Kolo osudu

Život se mění a máte na dohled změnu, důležité události. Většinou dobrého nebo vše urovnávajícího významu.

Spravedlnost

Rovnováha je nastolena. V tento čas vidíme, jak věci doopravdy jsou a osud nás může tlačit k tomu, abychom něco v životě opravili a dali do pořádku. Nekompromisní karta.

Viselec

Vývoj se zastavuje, jsme nuceni vstoupit hluboce do svých životních situací a nejspíš na ně změnit úhel pohledu.

Smrt, transformace

Něco necháváme za sebou, něco odrůstá, odchází a to nové, co přichází má jednu jedinou vlastnost – připadá nám smysluplnější. Čistší.

Mírnost, umění

Význam tarotových karet propůjčuje kartě Mírnosti a umění čas, který zpomaluje, ale také zefektivňuje události a přivádí nám do života nenápadně a jemně to, co přesně potřebujeme.

Význam tarotových karet 16 - 20

Ďábel

Okovy, které sami sobě nasazujeme, náš vnitřní protivník. Ďábel je naší stinnou stránkou a odrazem věcí, které na sobě násilně pácháme sami, či necháme páchat druhé.

Věž

Věci se hroutí, mění, všude prach a zmatek. Ale je to osvobozující ničení, které ukáže, na čem skutečně pevně stojí základy našich životů.

Hvězda

Okamžik, který nám vrátí víru v pozemské bytí, nalezení životní vášně, dlouho kýženého řešení. Čas, který je doslova pod ochranou osudu.

Luna

Hodina mezi psem a vlkem, vše je zahaleno, zmateno, intuice pracuje naplno, ale mísí se s ní strach. Čas tajemství, která defilují kolem, ale odhalí se až později. V této době nedělejte zásadní rozhodnutí.

Slunce

Konečně svítání, vše je vidět jasně, usmíření, nová energie, nové nápady, spoustu chuti něco dělat. Někdy až euforické časy úlevy.

Význam tarotových karet 21 - 22

Soud

Dostáváme, co si zasloužíme, někdy až šance k revolučním změnám, ve kterých musíme za sebou zavřít dveře a bez bázně vkročit do zcela nových přesvědčení a životů.

Svět

Tady Blázen končí svou cestu, došel do cíle, věci uzrály, sklidilo se ovoce, ale v rukou jsou semínka. Svět často značí i počátky a ty nové už prosvítající kroky Blázna v nových situací. Semínka, kterých si musíme vážit, a která bychom měli znovu zasadit.

Zaujal vás význam tarotových karet Velké arkány?


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1430x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

  • profil
    Dagmar Borešoválunární kalendář, zdravá výživa, alternativní medicína
  • profil
    Renata PetříčkováOsobní rozvoj s podporou tarotových výkladů, lunárního kalendáře a cyklu celého roku
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte