Čínský horoskop na rok 2020 – Rok kovové Krysy

Čínský horoskop na rok 2020 – Rok kovové Krysy

Z prastaré čínské astrologie vzešel před mnoha a mnoha lety čínský horoskop. Má 12 různých zvířecích znamení, jejichž nadvláda se obměňuje vždy po roce. V roce 2020 nad námi bude bdít znamení Krysy. Čeká nás tedy rok kovové Krysy. Připravili jsme pro vás komplexní čínský horoskop na rok 2020, tak čtěte dál a dozvíte se víc. 

Čtěte také:

Čínský horoskop - charakteristika znamení

Čínský horoskop na rok 2020 

Čínský horoskop na rok 2020 oficiálně odstartuje dne 25. ledna 2020 a skončí dne 11. února 2021. Poté bude následovat rok kovového Buvola. Nyní ale k roku kovové Krysy, který nás čeká. Čínský horoskop jsme pro vás psali také v roce 2019 - čínský horoskop

Rok 2020 se podle čínského horoskopu ponese ve znamení nových příležitostí. Celý rok kovové Krysy bude protkán změnami a doslova nezůstane kámen na kameni. Štěstí ale bude přát jen činorodým a aktivním jedincům, pasivita v roce 2020 rozhodně nebude v kurzu

Pokud toužíte po změnách v oblasti kariéry, lásky nebo osobního rozvoje, paní Štěstěna vám bude nakloněna. Musíte jít ale změnám sami naproti a sami se o ně zasloužit. Jen tak dostanete v roce 2020 přesně to, po čem toužíte. Největší privilegia bude mít samozřejmě vládnoucí znamení Krysy. Nejste náhodou i vy sami ve znamení Krysy? Pokud nevíte, jaké znamení vám náleží, podívejte se na čínské znamení horoskopu, kde vše přehledně vyčtete. 

Rok kovové Krysy - co nás čeká?

Jak už jsme zmínili, čínský horoskop na rok 2020 předpovídá, že následujících 12 měsíců bude přát novým příležitostem a změnám. Na co se ale můžete těšit konkrétně v oblasti kariéry, lásky, zdraví a peněz?

Kariéra v roce 2020

Cesta k úspěchu v roce 2020 rozhodně nebude lemovaná růžemi ale naopak, bude pěkně trnitá. Rok 2020 sice přeje všem pracovním změnám, ale pouze lidem, kteří prokáží, že dokážou obstát před zkouškami. Abyste dosáhli toho, po čem v kariéře toužíte, budete muset prokázat pořádnou dávku vůle, urputnosti, vytrvalosti, píle a efektivity

Aby byly vaše snahy úspěšné, budete se muset soustředit nejen na sebe, ale také na své bližní. Čínský horoskop na rok 2020 radí, že pokud chcete být skutečně úspěšní, měli byste ve svých aktivitách myslet i na ostatní lidi. Nemusí se jednat hned o charitu, zkuste ale každý den udělat jeden dobrý skutek. V pracovní oblasti se snažte pomáhat dosahovat úspěchů také dalším lidem. Pokud vás někdo požádá o pracovní výpomoc, neodmítejte. A hlavně - nedělejte vše jen pro peníze, ale hlavně pro dobrý pocit

Peníze v roce 2020

Ruku v ruce s kariérou jdou samozřejmě peníze. Znamení kovové Krysy předurčuje všem aktivním znamením nové příležitosti, které se budou týkat také finančních transakcí. V roce 2020 konečně začnete vydělávat více peněz a nebudete živořit z měsíce na měsíc. Podaří se vám uspořit peníze a vytvořit tzv. finanční polštář, díky kterému se konečně přestanete obávat o budoucnost. 

Rok kovové Krysy bude vhodný pro podnikání, samostatně výdělečnou činnost a celkové osamostatnění v práci. 

Láska a vztahy v roce 2020

Nové příležitosti na vás čekají také v lásce, předpovídá čínský horoskop na rok kovové Krysy 2020. Celý rok se ponese v harmonickém, láskyplném a tolerantním duchu. Klíčem k opravdové lásce se ukáže být komunikace. Abyste získali vše, co v lásce potřebujete a byli opravdu šťastní, budete se jednou pro vždy muset naučit skutečně komunikovat. Mluvit o problémech, přáních, touhách i potřebách. To bude opravdu trendy v roce 2020.

Příležitosti budou čekat nejen na nezadaná znamení čínského zvěrokruhu, ale "bohužel" také na zadané jedince. Takové příležitosti se ale mohou rychle přeměnit v nevěru. Pozor na ni, doma by se rychle provalila a vy byste rázem přišli o vše, co jste měli. 

Zdraví v roce 2020

Všechna znamení zvěrokruhu se budou těšit ze zdraví a harmonie, říká čínský horoskop na rok 2020. Klíčem k dlouhověkosti, vitalitě a dobré kondici se ukáže být sport. Nikoliv nárazový, ale pravidelný. V roce 2020 si proto dejte za cíl vybudovat si aktivní sportovní návyky, kterým se budete pravidelně věnovat. Klidnější znamení zvěrokruhu ocení jógu, pilates nebo procházky. Pro aktivnější znamení je vhodný běh, jízda na kole nebo rychlostní plavání. A nejživelnější znamení zvěrokruhu si nejlépe dobijí baterky při cross-fitu, TRX cvičení, silovém zvedání závaží nebo při horolezení. 

Čínský horoskop na rok 2020 radí, abyste dostatek volného času věnovali také tzv. psychohygieně, tedy očistě mysli. Nejvíce se vám podle předpovědi kovové Krysy osvědčí pobyt ve wellness, pravidelné masáže nebo jen vycházky v přírodě. Zdravé tělo, to je především zdravá mysl. Zapomeňte proto na negativní myšlení a naučte se, jak být pozitivní. 

cinsky horoskop20202

Těšíte se na rok kovové Krysy?

Znamení Krysa - charakteristika

Nyní už k samotnému vládnoucímu znamení, kterým bude v roce 2020 kovová Krysa. Krysy vynikají svou společenskou povahou. Tito zrozenci milují zábavu, rádi vyprávějí příběhy a užívají si být středem pozornosti. Jejich ideální večer je ve víru velkoměsta, nejlépe v klubu nebo na diskotéce, což platí ale zejména pro mladší Krysy. V pozdějších letech dávají Krysy přednost domácí zábavě. Rádi pořádají večírky, grilování a posezení pro přátele. Jsou výborní hostitelé, nezkazí žádnou legraci a zkrátka... umí život žít. 

Znamení Krysy vyniká v komunikaci. Pro Krysy není problém navázat kontakt s úplně cizím člověkem. Rádi se seznamují, mají spoustu přátel i známých a v konverzaci vynikají obratností, výřečností a slovní zásobou. Neztratí se ani v zahraničí a pokud zrovna neovládají tamější cizí jazyk, hravě se domluví klidně i rukama či nohama. Stačí jeden úsměv Krysy a celý svět jí leží u nohou

Pozitiva Krysy

 • inteligence, výřečnost, pohotovost, komunikativnost, flexibilita, přizpůsobivost, činorodost 

Negativa Krysy

 • upovídanost, tvrdohlavost, vybíravost, ziskuchtivost, neústupnost 

Čínský horoskop na rok 2020 Krysám samozřejmě předpovídá báječný rok kovové Krysy, a to nejen díky tomu, že Krysa je vládnoucím znamením. Krysy si to po letech, kdy se jim v lecčem nedařilo, zkrátka zaslouží. 

Zrozenci ve znamení Krysy

Podívejte se do naší tabulky, zda jste se narodili ve znamení Krysy. 

Rok kovové Krysy Začátek Konec
1924 5. 2. 1924 23. 1. 1925
1936 24. 1. 1936 10. 2. 1937
1948 10. 2. 1948 28. 1. 1949
1960 28. 1. 1960 14. 2. 1961
1972 15. 2. 1972 2. 2. 1973
1984 2. 2. 1984 19. 2. 1985
1996 19. 2. 1996 6. 2. 1997
2008 6. 2. 2008 25. 1. 2009
2020 25. 1. 2020 11. 2. 2021
2032 11. 2. 2032 30. 1. 2033

Elementy Krysy

Element Roky narození Charakteristika osobnosti
Dřevěná Krysa 1924, 1984 Jedinci s konzervativními názory na životní styl.
Ohnivá Krysa 1936, 1996 Inteligentní a schopní lidé se sklony k zahálce a lenosti. 
Zemská Krysa 1948, 2008 Přizpůsobiví, aktivní lidé. Mají sklony se neustále zlepšovat.
Kovová Krysa 1960, 2020 Citliví lidé s vysokou mírou emoční inteligence. 
Vodní Krysa 1912, 1972 Inteligentní lidé, bojí se ale zkoušet nové věci, brzdí je vlastní mysl. 

Fakta o čínském znamení Krysa

 • Šťastná čísla: 2, 3
 • Nešťastná čísla: 5, 9
 • Pozitivní barva: zlatá, modrá, zelená 
 • Negativní barva: žlutá, hnědá 
 • Nejvíce vhodné znamení: Buvol, Opice
 • Nejméně vhodné znamení: Kůň, Kohout
 • Šťastné květiny: lilie, fialky
 • Šťastný směr: SV, JV
 • Nešťastný směr: Z
 • Nejlepší práce: učitelé, lektoři, koučové, psychologové, doktoři, ekonomové, strojaři
 • Nejlepší věk pro byznys: 35 - 45 let

Slavné Krysy

Colin Firth, Katy Perry, Jimmy Carter, Robert Redford, Tom Holland, Ozzy Osbourne, Olivia Newton-John, Andrew Lloyd Webber, Hugh Grant, Diego Maradona, Gene Kelly, Cameron Diaz, Eminem, Bono 

cinsky horoskop20203

Podívejte se také, jak Číňané nový rok slaví a jaké kulinární zvyky dodržují

Čínský horoskop na rok 2020 pro jednotlivá znamení

Krysa - čínský horoskop na rok 2020

Krysa, jakožto vládnoucí znamení čínského zvěrokruhu, bude zažívat naplněný a pohodový rok 2020. Obecně vzato, na co Krysa sáhne, to se jí bude dařit. Krysám se bude dařit v pracovním životě, kde se jim podaří upevnit konečně své místo. Bude vhodný čas na investice i opuštění dobrého pracovního místa pro lepší. 

Stejně tak se Krysám bude dařit v lásce. Krysy se konečně dočkají vysněných potomků nebo svatební veselky. A pohodová pro Krysy bude i oblast zdraví, kde se Krysy nemusí ničeho obávat. Dbát by ale měly na pravidelnou relaxaci a preventivní očistu duševního zdraví. 

Buvol - čínský horoskop na rok 2020

Buvol je ve své podstatě konzervativní a tradiční znamení, které se nelibuje ve změnách. Proto pro něj bude rok 2020 poměrně náročný. Pokud si Buvol bude chtít udržet životní standart, bude muset v životě vyvinout více energie a o některé věci zabojovat. Čínský horoskop na rok 2020 totiž přeje právě jedincům aktivním, činorodým a optimistickým.

Motem pro Buvoly je: Důvěřujte v sami sebe a zvládnete vše, o co budete usilovat. Ať už se to bude týkat lásky, práce, zdraví, osobního rozvoje nebo třeba tělesné konstituce. 

Tygr - čínský horoskop na rok 2020

Tygr je podobný jako jeho zvířecí kamarád. Odvážný a bojovný, ale také neústupný, lstivý a toužící po odplatě. Zapomeňte v roce 2020 na negativní elementy svého znamení a snažte se rozvíjet zejména své pozitivní stránky. Budujte podnikání, rozvíjejte se a vzdělávejte sebe i ostatní. Buďte kreativní a myslete pokrokově - budete se těšit z úspěchů a dosažených osobních cílů.

Pohodový rok zažijí zejména manželské páry, předpovídá čínský horoskop na rok kovové Krysy 2020. Celý rok bude ideální k utužování manželského pouta, budete se cítit milovaní, jedineční a zkrátka okouzlující. A také pro svobodné Tygry bude vhodný čas na manželství. Dočkáte se zásnub nebo dokonce vlastní veselky. 

Zajíc - čínský horoskop na rok 2020

Zajíc je rodinný typ, který nadevše miluje svou rodinu, blízké a kamarády. Kariéra pro něj není zdaleka tak důležitá jako právě stabilní a spokojená rodina. Pokud by si Zajíc měl vybrat, vždy by zvolil rodinu, nikoliv práci. Proto se Zajíce změny v roce 2020 nijak nedotknou. Život Zajícům sice přihraje pár smečí, které budou moci zrozenci v tomto znamení přeměnit na úspěch, zda toho využijí, bude ale záležet na jejich vůli.

Je velmi pravděpodobné, že Zajícům se pro rok kovové Krysy nebude příliš chtít riskovat a dají přednost stabilnímu zázemí. O nic nepřijdou, ale také nic nezískají, proto vše zůstane ve starých kolejích tak, jak to znáte. 

Drak - čínský horoskop na rok 2020

Zrozenci ve znamení Draka jsou velmi hrdí, pracovití, houževnatí a také inteligentní. V životě si jdou za svým a jedinou možností je pro ně úspěch. Slovo neúspěch prakticky neznají. Proto pro ně budou příležitosti v roce 2020 ideální. Draci si budou moci konečně splnit všechna svá kariérní přání. Štěstěna jim bude nakloněna a bude vhodný čas na investice, podnikání i změnu zaměstnání

Kromě kariéry budou Drakům nakloněny také další životní oblasti, jako jsou láska, vztahy a rodina. Bude ideální čas na založení rodiny, sňatek nebo alespoň zásnuby. Rok 2021 už nebude pro Draky tak ideální, proto zbytečně neotálejte a pokud můžete, běžte do toho. 

Had - čínský horoskop na rok 2020

Zrozenci ve znamení Hada jsou mistry důvtipu a inteligence. Poradí si i v situacích, kdy ostatní tápou a žádná překážka pro ně není moc vysoká. Jsou obratní a životem se smýkají podobně rychle a mrštně jako skuteční hadi. Jsou přizpůsobiví a soběstační. Někdy ale mohou mít tendence přidat se na stranu zla, temna, chcete-li. A právě takové tendence se u Hadů objeví v roce 2020.

Rok 2020 totiž sice Hadům přinese nové příležitosti, ty ale nemusí být ve své podstatě dobré. Dobře se zamyslete nad tím, zda se chcete pustit do nejistého podnikání nebo práce, která není úplně férová a podporuje neférovou věc či jednání. Chyťte příležitost za pačesy, ale tím dobrým a rozumným způsobem. 

cinsky horoskop20201

Kůň - čínský horoskop na rok 2020

Kůň je velmi sveřepé, ctižádostivé a inteligentní znamení. V dobrém slova smyslu také vyniká určitou urputností. Když se Koně do něčeho zkousnou, tak už nepustí. V podobném duchu se pro vás ponese také rok kovové Krysy 2020, který pro vás bude během na dlouhou trať. Na začátku roku si stanovíte určitá předsevzetí a osobní cíle. Abyste jich ale dosáhli, budete se muset snažit kontinuálně celý rok kovové Krysy. Jen dlouhodobou pílí a vytrvalostí nakonec dosáhnete svého. 

V roce 2020 si ještě více než dřív budete uvědomovat vděčnost za to, co v životě máte. Ať už je to zdraví, rodina, vztahy nebo práce, budete konečně naplno spokojení se svým životem tak, jak přichází. 

Koza - čínský horoskop na rok 2020

Kreativní jedinci s uměleckými sklony. Takoví jsou zrozenci ve znamení Kozy. Stejně jako opravdoví umělci, i pro vás ale platí, že jste někdy roztěkaní, nedochvilní a chaotičtí. Pokud ale v roce 2020 budete chtít něčeho dosáhnout, budete muset potlačit veškeré své negativní vlastnosti a aktivovat v sobě to nejlepší. Ať už se jedná o lásku, kariéru nebo zdraví, staňte se v roce 2020 tím nejlepším odrazem sebe samých.

Motem pro rok kovové Krysy by pro Koně mohlo být: Hoďte za hlavu, co si o vás myslí ostatní a soustřeďte se jen na to dobré. 

Opice - čínský horoskop na rok 2020

Zrozenci ve znamení Opice jsou velmi podobná jejich zvířecím kamarádům. Jsou veselí, hraví, rádi se baví a neberou život příliš vážně. To může být jak výhoda, tak nevýhoda. Z denních problémů si sice vlasy nervou, ale zároveň jim někdy chybí cílevědomost a disciplína. Pokud chcete v roce 2020 ale něco dokázat, budete se muset postavit do latě. 

V roce 2020 totiž bude štěstí přát všem činorodým a aktivním lidem. Naopak na zahálku nebude ten správný čas. Snažte se proto učit sebedisciplíně, buďte pilní a efektivní. Díky tomu dosáhnete úspěchů ve všech oblastech

Kohout - čínský horoskop na rok 2020

Kohouti jsou rádi středem pozornosti, milují zábavu a společnost. Někdy jsou ale až příliš sebestřední a dávají na první místo v životních prioritách právě sami sebe. Pokud chcete ale v roce 2020 něčeho dosáhnout v oblasti lásky, budete muset na první místo dosadit právě svého partnera. 

Dělejte ústupky, hledejte kompromis, buďte tolerantní, ohleduplní a věrní. Jen tak dosáhnete v lásce toho, co opravdu chcete, a to je svatba, děti a milující partner nebo partnerka. 

Pes - čínský horoskop na rok 2020

Pes byl vládnoucím znamením čínského roku v roce 2018. Tehdy mu štěstí přálo, jak to bude v roce 2020, to se ale ještě ukáže. Pes je společenské, loajální, čestné a sdílné znamení zvěrokruhu. Psi milují společnost a život o samotě není nic pro ně. Proto v roce 2020 zatoužíte po rodině. Štěstěna vám bude nakloněna, pokud to všeho půjdete srdcem - bez lží a polopravd

Vhodný čas bude také na upevňování kariérních pozic. Nebojte se riskovat, drobný hazard vám v roce 2020 přinese úspěch. Nespoléhejte však jen sami na sebe, ale dejte také na rady svých nejbližších. 

Vepř - čínský horoskop na rok 2020

Vepři vládli uplynulému roku 2019, kdy je po celý rok provázelo štěstí. V roce 2020 to už ale tak růžové ale nebude. Vepři budou muset prokázat, že si svůj úspěch zaslouží. V roce 2020 využijete komunikativnost, která vám byla dána do vínku. Abyste kariérně postoupili, budete se muset aktivně seznamovat s novými lidmi. 

Dařit se vám bude i v rodinné a milostné sféře, i tam se ale budete muset aktivně snažit. Zajímejte se o druhé, předcházejte si je, a hlavně snažte se s blízkými trávit daleko víc společného času. 

Další horoskopy na rok 2020 a 2021

Přečtěte si další horoskopy na rok 2020 i 2021

Diskuse k článku

 • Jan Vemínko

  13:58 23. 11. 2020 -1
  Tak já vám nevím. Už jsem tady asi před 14 dny psal dotaz, proč nikde v tomto horoskopu není předpověď toho, že příjde celosvětová pandemie. Místo odpovědi v komentáři, nebo na email jsem se dočkal jen smazání dotazu.
  • Bára L.

   14:24 23. 11. 2020 +2
   jestli to nebude tím, že na mentální kraviny se reagovat nedá, bylo by nejlepší, kdyby vas redakce zablokovala, jsou lepsi mista, kde je mozne si ventilovat komplexy
   • Jan Vemínko

    10:08 24. 11. 2020 -1
    To je fakt. Omlouvám se, že jsem reagoval na mentální kravinu "Čínský horoskop". Horoskop, který se chvástá tím, že dokáže předpovědět kde co tak nějak zapomene na největší událost století. Mát pravdu, tento horoskop je mentální kravina.
    • Bára L.

     13:59 24. 11. 2020 +1
     Podle psychiatrů obecně blázen nepozná, že je blázen. Podle mého názoru to platí pro mentální nedostatečnost, takový jedinec se domnívá, že když se mluví o mentální kravině, že se jedná o něco jiného ne o něho.
     • Jan Vemínko

      18:21 24. 11. 2020 -2
      Vidím, že jste velmi inteligentní. Nemohu se s Vámi rovnat. Můžete prosím prostému hlupákovi ještě vysvětlit to, proč v tomto čínském horoskopu na rok 2020 není ani náznak celosvětové pandemie nemoci COVID-19 pocházející také z Číny?

      Předem Vám mnohokrát děkuji. Budu Vám zavázán.
      • Bára L.

       10:13 25. 11. 2020 0
       Tady konkrétně Vám vše rádi vysvětlí:
       Psychiatrická nemocnice Bohnice
       Adresa: Ústavní 91, 181 02 Praha 8, Česká republika

       Tel.: +420 284 016 111
       Fax: +420 284 016 595
       Web: www.bohnice.cz
       E-mail: podatelna(zavináč)bohnice.cz
       • Jan Vemínko

        11:22 25. 11. 2020 0
        Děkuji za vysvětlení čínského horoskopu.

Lunární kalendář

ÚTERÝ 18. 01. 2022
rak
Měsíc putuje znamením Raka, dnes je úplněk. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý a snáze dnes přibíráme na váze. Věnujte se partnerovi a…
více o tomto dni
STŘEDA 19. 01. 2022
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
ČTVRTEK 20. 01. 2022
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
PÁTEK 21. 01. 2022
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
SOBOTA 22. 01. 2022
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
NEDĚLE 23. 01. 2022
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 24. 01. 2022
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni

Hledáte zázrak na hubnutí? Seznam bylin, které vaši snahu podpoří

Říká se, že bez práce nejsou koláče a u hubnutí to platí dvojnásob. Pokud na vás svátky zanechaly nějaká ta kila navíc, je načase zase dodržovat pravidla zdravého stravování. A zařadit můžete i bylinné pomocník...

Nevěra z pohledu žen a mužů aneb Jak to bylo tehdy a jak je dnes?

Nevěra bývá velmi častým problémem v partnerských vztazích. Není žádnou novinkou, že ženy a muži na ni nahlíží rozdílným způsobem. Jedno je však jisté, většinou předznamenává nalomení důvěry mezi dvěma lidmi. J...

Barvy v interiéru volte uvážlivě. Mají značný vliv na psychiku

Barvy v interiéru působí na duši člověka velmi intenzivně. Obvykle je člověk vybírá dle svých osobních preferencí a možná tak trochu vypovídají i o jeho povaze. Introverti mohou inklinovat k tlumenějším a uklid...

Opravdu jantarové korálky děti zklidní a pomohou jim od bolestí?

Jantar a jantarové korálky se staly populárním doplňkem nejmenších dětí. Maminky jim jej pořizují, protože se o jantaru traduje, že může kojencům pomáhat například při růstu zoubků. Co je na tom pravdy a kde se...

Skutečně může modré světlo z elektroniky způsobit nespavost či bolesti hlavy?

Modré světlo je všude kolem nás. Jde o typ světla, který produkují LED obrazovky počítačů, notebooků, telefonů nebo televize. Modré světlo dokonce produkují i úsporné žárovky nebo zářivky. Co to tedy přesně je ...

Nesplněná vánoční přání aneb Když Ježíšek nepřinese dětem to vytoužené

Nesplněná vánoční přání se mohou na první pohled jevit jako příkoří milovaným dětem, jenže psychologové se na věc dívají jinak. Někdy mohou být dokonce jakýmsi výchovným „darem“, který vaše ratolesti ochrání do...

Přátelství podle horoskopu aneb S kým si budete nejlépe rozumět?

Přátelství podle horoskopu se může zdát na první dobrou jako určitý paradox, jenže ať chcete nebo ne, i na výběru kamarádů se může z části podílet astrologie. Samo sebou si své nejbližší vybíráte podle osobních...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Solná jeskyně může pomoci s mnoha zdravotními problémy. Proč ji navštívit?

Solná jeskyně nabídne příjemné a ozdravné prostředí. Pouhých 45 minut pobytu v ní je prý srovnatelných se třemi dny na zahraniční dovolené u moře. Působení léčivé soli se však můžete vystavovat kdykoliv jen chc...

Trápí vás bolavé klouby? Pusťte se do cvičení, které vás postaví na nohy

Zařadit cvičení do běžného života může být náročné i pro zcela zdravého jedince, natož pak pro člověka, který má bolavé klouby. Přesto právě při problémech s klouby, je cvičení nadmíru důležité. Tedy chcete-li ...

Síla pozitivního myšlení. Ovládněte svoji mysl a získejte vše, po čem toužíte

Pozitivní myšlení je základem úspěchu. Hovoří o tom psychoterapeuti, zaměřují se na to kouči a dokonce bylo na toto téma sepsáno nespočet knih. Síla pozitivního myšlení nám může přinést osobní růst i úspěchy.

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Babské rady, které pomohou s různými vánočními nehodami

Na babské rady se obracejí lidé i v jednadvacátém století. Jsou to lety osvědčené postupy a nemusí se týkat výhradně jen lidového léčitelství. Víte například, jak si poradit s takovými vánočními nehodami? Může ...

Jedu v rychlíku a ten nestaví...

Taky máte někdy pocit, že jedete v rychlíku a ten prostě nestaví? Tak přesně tohle prožívám teď já. Vzala jsem pozici šéfredaktorky, před pár měsíci a vlastně mě to baví. Jenže... mám pocit, že prostě jedu jako fretkomyš a vůbec nestihám svůj vlastní život. Asi budu muset začít přibržďovat, jinak mě jebne, přátelé... Voni jsou prej svátky? Já si kvůli tý hromadě práce ani nevšimla...