Čínský horoskop - charakteristika znamení

čínské znamení_charakteristika1Čínský horoskop - charakteristika.  

Čínský horoskop a čínský nový rok patří k nejvýznamnějším oslavám, které se v Číně slaví. Číňané uznávají tzv. čínský horoskop, který se skládá ze 12 různých znamení, jako je například opice, prase, pes, krysa, kohout nebo kůň. Dnes vám všechna tato znamení představíme a nabídneme také přehled čínských znamení, podle kterého zjistíte, ve kterém znamení jste se narodili.  

Čínská znamení a jejich charakteristika

Čínský horoskop se mění po 12 letech. Každému roku tedy náleží jen jedno znamení. V roce 2018 to byl rok psarok 2019 patří znamení prasete. Podívejte se na jednotlivé charakteristiky čínského znamení a zjistěte, zda k vám charakteristika sedí. Podívejte se také, jak Číňané nový rok slaví a jaké kulinární zvyky dodržují

čínské znamení_charakteristika2Jaké jste znamení čínského horoskopu?

Přečtěte si také čínský horoskop na rok 2020

Čínský horoskop - Krysa

Rok narození: 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Lidé narození ve znamení Krysy mají šarm, jsou rádi středem pozornosti a milují společnost přátel. Krysy se většinou strachují, aby náhodou něco nezmeškaly, proto je najdeme na každém akci nebo večírku. Ve společnosti dokáží být okouzlující a oplývají výřečností. Ta, ve spojení s přirozenou inteligencí, kterou jsou Krysy obdarované, je dostane z každé špatné situace. Kromě toho mají Krysy velký smysl pro humor a fantazii.

Na druhou stranu Krysy rády pomlouvají a drby vyloženě vyhledávají. Lidé ve znamení Krysy jsou také velcí labužníci a holdují alkoholu, proto často trpí zažívacími problémy.

V životě může dosáhnout úspěchu v obchodě, politice a uměleckých povoláních. Krysy jsou oddanými pracovníky velkých firem, jako šéfové jsou Krysy přísné, ale spravedlivé.

Čínský horoskop - Buvol

Rok narození: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Zrozence Buvola jen tak něco nevytočí. Je velmi klidný a trpělivý, také pilný a schopný a miluje práci. Jeho výhodou je, že v lidech budí důvěru, a proto se mu daří. Nicméně za to může i jeho inteligence a originální, neotřelé myšlenky.

Jsou také velmi čestní a co nenávidí jsou křivárny všeho druhu. I když je Buvol klidný, dokáže být i cholerik. Není to sice tak časté, ale pokud ho někdo podráždí, dokáže být velmi agresivní a nebezpečný. I když Buvoli milují svoji rodinu a dokáží být milujícími partnery, potrpí si na samotu a jako uzavření jedinci ji často vyhledávají.

Buvol nemá rád vše moderní a ve svém způsobu života je spíše konzervativní. Má rád svůj klid a pohodlí, nerad opouští staré vyjeté scénáře a dobře vyšlapané cesty kde nemusí zbytečně improvizovat. Proto by Buvol neměl mít stresové zaměstnání, ani zaměstnání, kde se například cestuje, nebo se stále něco mění.

Čínský horoskop - Tygr

Rok narození: 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Tygři jsou velmi odvážní a vitální, ale také nezkrotní. Nedokáží poslouchat a pohrdá společenskými konvencemi. Zrozenci Tygra o sebe rádi pečují a udržují dokonalý zevnějšek. Pro lidi v okolí jsou neodolatelní a jsou si toho vědomi, proto mají někdy tendence své neodolatelnosti využívat. Odolat tak šarmu a lstivosti tygra není vůbec snadné.

Tygři umí být i pěkně popudliví. Nicméně jsou ale schopni i velké lásky a bývají i velmi citlivými partnery. Tygři se také neradi podřizují autoritám, sami jsou rádi autoritami. Tak se z Tygrů stávají vůdci a revolucionáři.

Stávají se také úspěšnými řediteli nebo důstojníky, mohou být skvělými obchodníky či cestovatelovy ale i mluvčími. Pro Tygry je velmi důležitý úspěch a rádi vyhledávají riziková povolání, které berou jako výzvu. Tygr nemá přímý zájem o peníze, ale i zde může docílit úspěch.

 čínské znamení_horoskop4Tygr - čínské znamení.

Čínský horoskop - Zajíc

Rok narození: 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Zajíc je prototypem tolerance a kamarádství. Lidé narození ve znamení Zajíce nevyhledávají spory a neusilují o moc. Spíše je pro ně důležitý klid a pohodlí. Neženou se za úspěchem ani v zaměstnání, hlavně chtějí mít pohodu. Zajíci oplývají dobře vyvinutými smysly, a tak není mezi nimi najdeme mistry ochutnávače kvalitních vín, voňavek či šéfkuchaře restaurací.

Zajíc je většinou laskavý, citlivý, opatrný, rozumný a zdrženlivý. Lidé mu často důvěřují, dokáže být totiž empatický a vnímavý. Lidé v jeho okolí toho ale mohou zneužívat, ale často i samotný Zajíc dokáže být manipulátor a s ostatními si pohrávat, pokud chce dosáhnout svého. Miluje svoji rodinu, domov a svůj soukromý život, dodávají mu totiž pocit bezpečí.

V lásce je stabilní, něžný, citlivý, má rád romantiku a dokáže být věrným partnerem. Stejně tak jako ve společenském životě, tak i v lásce nevyhledává dobrodružství nebo vášeň.

Čínský horoskop - Drak

Rok narození: 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Zrozenci Draka jsou velmi hrdí, stateční, ale také spravedliví a velkorysí. Není jim cizí čestnosti a fér jednání. Často se Draci chovají vznešeně a nadutě, ješitnost je také jedním z jejich negativních rysů. Nicméně u Draků můžete očekávat otevřenost a důvěřivost, někdy toho ale ostatní zneužívají, Draci si nechají často vše namluvit.

Lidé ve znamení Draka se snaží být za každou cenu dokonalí a touha po dokonalosti je nutí dávat si na sebe i na ostatní ve svém okolí velké požadavky. Drak bývá dráždivý a tvrdohlavý a často říká věci, o nichž mnoho nepřemýšlí a poté jich lituje.

Je prudký a dá se lehce strhnout k jakýkoliv špatnostem. Drakovi ale nechybí inteligence, bystrost, velkorysost a houževnatost. Je velmi pyšný. Dovede být v každém povolání úspěšný. Jestliže se věnuje velké věci, dosáhne zpravidla cíle.

Čínský horoskop - Had

Rok narození: 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

I když je znamení Hada znamením temnoty, v zemích Asie je Had ceněn pro svou moudrost a ostrovtip. Zrozenci Hada jsou přemýšliví, bystří a rádi filosofují. Umí si poradit s každou nenadálou situací a improvizace na místě je přímo jejich přirozeností. Umí se vyhnout složitým situacím a hledají řešení tam, kde jsou jiní bezradní.

Je rozhodný a sebevědomý, Hadi jsou proto dobrými rádci a mezi nimi je řada světově proslulých psychologů. Had je tu často pro své kamarády, pokud potřebují pomoct, ví, že se na něj mohou obrátit.

Pokud je tu však někdo, komu se chce vyhnout, dokáže se hravě vymluvit, a to kvůli své lstivosti. Had je lovec. Když miluje, pak oddaně, horkokrevně a žárlivě. Nicméně sami lidé zrození v Hadu často podvádějí.

Čínský horoskop - Kůň

Rok narození: 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Kůň znamená energii. Nelekne se žádné překážky a je mnohostranný. Zrozenec znamení Koně je rozený řečník, dokáže mluvit o čemkoliv zajímavě a poutavě a dokáže si tím získat mnoho obdivovatelů. Dokáže také ovlivňovat davy, proto mají zrozenci Koně úspěch v politice.

Ví, co chtějí lidé slyšet, na lidi působí sebevědomě a jistě, i když se tak nemusí uvnitř cítit. Je horkokrevný, vášnivý, ctižádostivý a egoistický. Lehce ztrácí trpělivost.  

Lidé narození ve znamení Koně bývají také úspěšní v každém zaměstnání, ve kterém pracují s lidmi. Dokáží být velmi pracovití a pilní, taky umí zacházet s penězi. Pro lásku se Kůň nebojí obětovat vše.

 čínské znamení_horoskop3Kůň - čínské znamení.

Čínský horoskop - Koza

Rok narození: 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Zrozenci Kozy jsou elegantní, nevypočitatelní, rádi pečují o svůj zevnějšek a většinou bývají kreativní a umělecky založení. Má vkus a šarm, který umí využít pro svůj úspěch. Nicméně Koza je také nestálá a pesimistická. Pokud se ji v životě přihodí něco zlého, hází vinu na ostatní.

Své nejistoty se snaží skrývat arogancí, proto může na okolí působit povýšeně a snobsky. Ovšem umí být také pozorná, citlivá a starostlivá. Je rodinný typ, rodina a přátelé jsou pro ni na prvním místě a udělá pro ně téměř cokoliv.

Koza bývá často roztěkaná, nemá pojem o čase a nestíhá. To někdy může její okolí rozčilovat. Pokud ovšem chce, umí se ostatním i zalíbit. Je ráda, když se o ní mluví a sama ráda radí.

Koza je založená materialisticky, nicméně se snaží tvářit skromně. Osoba, která se narodila ve znamení Kozy sní o bohatém sňatku nebo výnosné práci.

Čínský horoskop - Opice

Rok narození: 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Opice, to je veselí, srdečnost a empatie. Zrozenci Opice mají šarm a dokáží se dostat z každé nepříjemné situace a všem se zalíbit. Opice bere život jako hru, vše bere s nadhledem a optimisticky a s humorem. Je také velmi praktická a inteligentní. Nechybí ji ani intelekt, ráda čte a je kultivovaná.

Někdy ale bývá prohnaná a ráda se ostatním posmívá a ráda si ze všeho dělá legraci, což může okolí štvát. Díky svému šarmu si ale dokáže všechny dostat na svoji stranu a budí dojem laskavosti a vlídnosti. Opice je také velmi originální a má skvělou fantazii. Pokud se zamiluje, tak vášnivě a dokáže být romantická, nicméně v lásce moc štěstí nemá.

Když se někomu podaří Opici „ulovit“, hned přeběhne k někomu dalšímu. Velmi rychle vzplane, ale stejně rychle ochladne. Ačkoliv je vášnivě založena, zchladne velice brzy, má přece kritický rozum.

Čínský horoskop - Kohout

Rok narození: 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Kohouta vystihuje odvaha, dobrosrdečnosti, věrnost, cit pro spravedlnost a pečlivost. Kohouti bývají aktivní, plní elánu a radosti. Jsou aktivní a plní energie, a když si něco umanou, jdou si tvrdě za svým cílem. Rádi o sebe pečují a hezky se oblékají.

Kohouti jsou sebestřední a, milují předvádění, někdy mluví i hodiny a vedou dlouhé diskuze. Kohouti vždy říkají, co si myslí, někdy tak mohou někoho zranit, aniž by doopravdy chtěli. Pocity a názory druhých jsou jim někdy ale lhostejné.

Někdy bývají Kohouti také příliš zvědaví, výbušní, netrpělivý a mají přehnané nároky, jak na sebe, tak na okolí. Jsou ale velice pilní a ví, že bez práce nejsou koláče. Kohouti jsou rádi pověřováni důležitými úkoly, chtějí být pro ostatní nepostradatelnými a dokazovat všem svoji šikovnost.  Jejich předností je ovšem důslednost, organizovanost a pečlivost.

čínské znamení_horoskop2Kohout - čínské znamení. 

Čínský horoskop - Pes

Rok narození: 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Lidé narození ve znamení Psa, jsou stejně jako toto zvíře věrní, pozorní, loajální, poctiví a čestní. Pes je skvělý přítel, jeho kamarádi se na něj mohou vždy spolehnout. Nemá ráda faleš a je vždy přímý. Na ostatní může působit chladně, ale je to jen fasáda, kterou se chrání. Někdy může být také tvrdohlavý a přílišně kritický.

Často ho také užírá nejistota a bez ustání pochybuje o vlastních pocitech i pocitech ostatních.  Jeho obětavost a loajálnost mohou někteří někdy zneužívat. Psi nejsou vůbec materialisticky založení, nezajímají je peníze, ani majetek. Jsou pokorní a velkorysí. Do každé práce jdou s vervou a energií. V zaměstnání je zodpovědný a pracovitý.

V lásce mohou mít problémy, nicméně pokud narazí na svůj vyvolený protějšek, jsou otevření, sdílní a čestní. V milostných vztazích jsou věrní až za hrob.

Čínský horoskop - Vepř

Rok narození: 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Vepře charakterizuje dobromyslnost, důvěrnost a ochota pomáhat. Je velmi milující a dobrý kamarád, na kterého se mohou ostatní spolehnout. Jeho dobroty někdy mohou lidé zneužívat, dá se lehce oklamat. Působí klidně, nicméně uvnitř najedeme velkou sílu a obrovskou vůli.

Vepři jsou velmi tolerantní, optimističtí a většinou nemají problém vyjít i se sebevíc komplikovaným člověkem. Jsou upřímní a pokud můžou, vyhýbají se lžím.

Nicméně Vepři nemají moc vyvinutou sociální inteligenci, proto nejsou dobří v navazování nových známostí a mohou mít problémy s komunikací. Někdy mohou být Vepři až příliš váhaví, pomalí a nepraktičtí v osobním životě.

čínské znamení_horoskop1Prase - čínské znamení. 

A co vy... jaké jste znamení podle čínského horoskopu?

Charakteristiky znamení zvěrokruhu - seriál

Přečtěte si také další charakteristiky znamení horoskopů 

Egyptský horoskop - charakteristika znamení

Arabský horoskop - charakteristika znamení

Čínský horoskop - charakteristika znamení

Indický horoskop - charakteristika znamení

Ptačí horoskop - charakteristika

Cyklický horoskop - charakteristika

Andělský horoskop - charakteristika


Stáhnout v PDF

Přečteno: 21976xChcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte